Kočík pre májové dieťa

ninty55
11. jan 2022

Ahojte,

zacala som pozerat kociky a teda fuuu, ako prvorodicka v tom mam chaos..

Poradte prosim cenovo pristupny kocik (3 ciferna suma), ktory:

- sa lahko sklada a da sa na nom vselico nastavit (napr. nastavitelna rukovat do dlzky, pripadne aj rozne polohy, odvetravanie striesky, aj spodnej casti, atd.)
- ma dlhsiu striesku (kedze vacsinou budu slnecne dni)
- idealne keby mal aj polohovatelnu vnutornu opierku v korbe
- kvalitne materialy (lahko cistitelne, nepremokave)

A trosku mam dilemu, ake by mal mat kolesa... budeme sa pohybovat v roznych terenoch, no najlepsie by boli asi bezudrzbove...

Dakujem za kazdy tip alebo radu.

zuzikak
11. jan 2022

ja mam aj majove aj aprilove dieta. 1 kocik rozhodne nestacil. Mali sme 3-kombinaciu takko-mohican. Na jarne babatko bolo dost miesta v hlbokej vanicke a teda sa v lete zbytocne nezohrievalo vnutro. Strieska odvetravatelna, aj poloha rukovate hoci nie do dlzky. Len rozne polohy ale mne to stacilo. Spodnu cast nebolo treba odvetravat. Len som prikupila clonu z Dm-ky, ktora je s UV a natiahla som ju na kocik a uviazala na rukovat. Vzduch mali stale a aj sa dobre tienilo. K jeseni sa stale zmestila hruba deka aj na dieta, aj pod dieta. S bundovym overalom mi takto vydrzali do 7 mesiaca. Potom bolo treba zamenit za "sportovu cast" a ked mrzlo na hovado tak vo ovcinovom fusaku a bundovom overale (ano dala som pre istotu na to aj hrubu deku) by ich nebolo prestrelilo ani keby som chcela 🙂. Spali uzasne a nebolo im zima. Sportova cast sa da polohovat do uplneho lahu. Na jar, ked uz sedeli sa im sedelo dobre v sportovej casti, pretoze sa citili istejsie, ked sa na mna pozerali. Nemam prehlad v nepremokavych kocikoch ale urcite k nemu dostanes aj igelitovy "prehoz" s otvorom pre dostatok vzduchu. Cistenie bolo v pohode. I ked nemas to ako velmi zaspinit. Ved nebudes na to prsat rovno blato. Inak ocenila najma riadne velky kosik na spodu kocika, kde som napchala vela nakupu. Kolesa ma nafukovacie ale nebolo treba extra dofukovat. S tym mi pomahal manzel. Podla mna je to kvalitny kocik. Odvozila som v nom 2 deti a este posunula sestre. Na leto sme vsak uz museli kupit skladatelny vacsi kocik Britax B-agile (4-kolesovy). Tu sa vyspali na dovolenke v zahranici aj ako 2,5 rocny. Strecha je velmi velka a vnutro dostatocne priestranne. Oproti golfacom je sice menej skladny ale mne velmi vyhovoval. Vozila som v nom potom aj obe deti 😀 Ak budes chciet, viem ti do spravy poslat aj fotky
.

cimage
11. jan 2022

Ja som mala peg perego book+, velka vanicka, lahko ovladatelny, mal aj vetrak na strieske, naklapanie proti refluxu, nastavitelna rukovat, kolieska v pohode.

ankare
11. jan 2022

Ja som mala Camarelo Art Limited a len si ho chvalim

sykoroka_dizajn
11. jan 2022

@ninty55 pripájam sa… tiež momentálne riešim tuto dilemua premýšľam nad easywalker harvey2 alebo 3

svetadielko
12. jan 2022

Ja som teraz kúpila joolz day2, pri prvej som mala rafpol axel. A za mňa odporúčam gélové kolesá, sú v podstate také isté ako nafukovacie, ale nedostanete na nich defekt, čiže netreba sa o nich vôbec starať.

dankakadaska
12. jan 2022

My máme easywalker 2 a 100% spokojnosť. Ak by som mala 2,3 dieťa určite opäť tento kočík. Ľahký, rýchlo spratný, veľký úložný priestor pod kočíkom a hlavne muž je vysoký a nevie si vynachváliť predĺženie riaditka...je síce dráhy, ale cena zodpovedá kočíku, prevedeniu a kvalite. Určite nebanujem!!!

vlasike
15. feb 2022

Ahoj ninty55, riesila som na chlp rovnake veci ako ty 🙂 nakoniec som to poriesila tak, ze sme spravili kombinaciu easywalker harvey2 konstrukcia + sportova cast (kolesa bezudrzbove) a k tomu je moznost pomocou vyskovych adapterov pripojit vanicku easywalker harvey3 premium - tato vanicka je oproti starsim modelom easywalker vacsia, da sa aj polohovat, ma lepsie odvetravanie (aj spodnej casti) a dlhsiu striesku, preto som chcela prave ju... vsetko sme vychytali v zlave, aj s adaptermi nas kocik vysiel 600 EUR... Daj vediet ako si to vyriesila ty

ninty55
autor
15. feb 2022

@vlasike my sme nakoniec po dlhom zvazovani zohnali Anex e type 2020. Zatial sice neplni svoju funkciu, takze neviem povedat, aky bude. Ale na prvy kuk vyzera šikovne a lahko sa s nim manipuluje. Dostali sme k nemu aj vajicko s adaptermi a sportovu cast, no ratam s tým, ze cez zimu budem zas vymyslat a hladat vacsi sportak 🙂