Kočík Riko Brano Ecco - vaše skúsenosti

jana1032
1. máj 2016

Ahojte baby ,tak veľmi sa nám páči kočík Riko Brano ecco ale nenašla som skoro žiadne recenzie tak ak máte s ním skúsenosti poradte, 🙂

lienka182
1. máj 2016

@jana1032 jujj aj ja chcem vedieť, nám sa tiež veľmi páči 😉

jana1032
autor
1. máj 2016

@lienka182 Krásny je 🙂

lienka182
12. máj 2016

@jana1032 ako vidím, zatiaľ nikto nič 😀 😀 😀

tereskah
12. máj 2016

skus popozerat aj v skupine kočikovo

anika717
28. jún 2016

Ahojte, ja ho mám 🙂

jana1032
autor
28. jún 2016

Nakoniec sme si objednali colleto florino 😍

jankah01
23. júl 2016

@anika717 Ahoj, mohla by si sa podeliť o skúsenosti s týmto kočíkom? Uvažujem o kúpe. Veľmi pekne ďakujem!!! 🙂

anika717
23. júl 2016

@jankah01 Ahoj, jasné 🙂 Ja som s kočíkom spokojná.
Trochu som sa obávala, keď som ho objednávala tej látky, lebo je taká štruktúrovaná, proste taká iná 🙂 Ale nakoniec sa mi to páči.
Je to mohutnejší kočík, teda celá konštrukcia je taká väčšia a aj vanička je vyššie v tom kočíku, čo mne vyhovovalo. Vanička je z tých najväčších, teda malá sa mi tam zmestila dosť dlho.
Na prebaľovacej taške sa mi hneď zo začiatku odpárala jedna rúčka, ale dala som prešiť a v pohode.
Trochu mi vadí, že nastavovanie rúčky do rôznej výšky sa ovláda stlačením na oboch stranách, hlavne zo začiatku to išlo dosť ťažko, keď to nebolo zabehané a to isté aj pri sklápaní striešky aj na vaničke, aj na športovej časti.
Kočík sa veľmi dobre ovláda napriek tomu, že je mohutnejší.
Športová časť je trochu menej praktická, lebo na sedacej časti je látka, ale nie je tam nijak prišitá, ani prichytená, teda sa mi maličká zosúvala, vyriešili sme ale našitím šnúrok a priviazaním 🙂 Obe časti sa ľahko naklikávajú, teda sa aj ľahko otáčajú do alebo proti smeru jazdy, prípadne keď som naklikávala vajíčko išlo to celkom fajn.
A ešte mi trochu divné pripadalo, že chrániče popruhov aj na vajíčku, aj na športovej časti sú z koženky a keďže mám farbu Caramel, tak je to tmavohnedá koženka, čo sa mi zdá teraz v lete trochu mimo, preto som si dala ušiť látkové chrániče, aby sa malá nepopálila o tú koženku.
Je fajn, že som k tomu mala aj široké príslušenstvo, rôzne sieťky proti hmyzu, hlavne pláštenku a super v zime boli rukávniky.
Takže za mňa dobrá voľba, samozrejme má svoje muchy, ale nebolo to nič, čo by ma nejak extra rozčuľovalo. Najviac mi vadilo to nastavovanie a sklápanie rúčky a striešky, ale keď sa to zabehalo, tak to celkom ide, treba si na to zvyknúť.
Vanička sa mi používala veľmi dobre, športovú sme začali používať nedávno, tá nie je až taká super, ale dá sa 🙂 Ešte mi napadlo, že pri sklápaní športovej časti do polohy ležmo to tiež išlo trochu ťažšie, teda keď malá zaspala, musela som trochu maturovať, ako to sklopiť a nezobudiť ju.
Ak máte ešte nejaké otázky, kľudne píšte 🙂

jankah01
24. júl 2016

Super, dakujem. Vyskusame ho aj my, snad sa bude krpcovi pacit 🙂

lmg01
30. sep 2016

Aj my mame tento kocik a uplne suhlasim s predchadzajucou recenziou. Som s nim spokojna, velmi lahko sa ovlada, konstrukcia je vsak trochu tazsia, kedze je kovova. Co by som este doplnila, ze ja osobne vajicko v aute nepouzivam. Mame vajicko od peg perego a co sa tyka bezpecnosti neda sa porovnat. Samozrejme ak nepotrebujete na dlhsie cesty tak v pohode, ale v prvych mesiacoch, kym babo nedrzi hlavicku neodporucam. Takze bud kupit vajicko, ktore sa da pripojit na kocik od inej znacky alebo kupit trojkombinaciu a k tomu kvalitnu autosedacku. Ja vajicko vyuzivam ked ideme nakupovat len dve a doma, ked varim, upratujem a pod. Kupu tohto kocika som zatial neolutovala. Mam ho 3 mesiace tak dufam ze budem nadalej spokojna

jennyfer12
16. okt 2016

Ahojte baby. Neviete mi poradiť kde by som ho našla? Nemyslím internetové obchody ale kamenné predajne. Chcem ho vidieť a vyskúšať reálne...

lmg01
16. okt 2016

@jennyfer12 ja som ho bola pozriet v Novych Zamkoch. Tam ho maju urcite a maju tam aj nano. Najdes ich na FB ako familyshopnzsk

jennyfer12
16. okt 2016

@lmg01 Ďakujem ešte raz 🙂 . Tak NZ sú dosť ďaleko ale ak nenájdem nič bližšie tak je možné že si urobíme výlet 🙂

jankah01
19. okt 2016

Ahoj jennyfer12, kocik maju aj v Trnave, obchod 4 mama & baby. Je to super obchod s normalnymi cenami. Kocik je tu lacnejsi ako ma internete. Vystaveny maju vzdy jeden model. Ak by si chcela ine farebne prevedenie, objednaju ti. Odporucam sem ist cez tyzden, cez vikend byva hrozne vela ludi.
Inal kocik je super. Zatial pouzivame iba vajicko a vanicku a nemam vyhrady. Jedine podvozok je dost tazky, ale zato vhodny na nase chodniky.

jennyfer12
19. okt 2016

@jankah01 Ďakujem 🙂

nelinka37
23. okt 2016

Baby, ako je to prosim s Ixofixom ku kocikom a vajickam Riko Brano? Odporucate kupit vajicko priamo k Riko brano, alebo skor nejake Maxi cosi (alebo pod.) ?

majuska3333
23. okt 2016

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či na kočíku je možné okrem samostatných veľkých koliesok odstrániť aj tie kovové osky preč z rámu. Pýtam sa kvôli tomu, že máme menší kufor auta a bude potreba odstrániť vždy aspoň jedno veľké koliesko pri prevážaní a tie osky by tam zrejme stále prekážali. Ďakujem 🙂

bestforbaby
27. okt 2016

@majuska3333 kovové osky sa nedajú odstrániť z rámu. Môžete dať dolu kolieska, ale kovové osky nie 🙂 Je možnosť dať dolu všetky 4 kolieska a potom by ste to do kufra mohli dať 🙂

lmg01
27. okt 2016

@nelinka37 ja neodporucam vajicko k tomuto kociku. Vlastne odporucam ho len ak nechodite casto autom, pretoze v prvych tyzdnoch nedrzi hlavicku dietatka. Nepoznam znacku maxi cosi takze neviem ci je lepsia. Ja osobne by som druhy krat vajicko k tomuto kociku nekupovala, ale s ostatnym som spokojna zatial 😊

nelinka37
27. okt 2016

@img1 dakujem. A ako si tu hlavicku teda vyriesila? 🙂 Vie mi niekto prosim poradit aky typ vajicka sa da nacvaknut na tento typ kocika?

ferka6
26. dec 2016

My máme Ruko Brano a nikdy viac. Používame ho od mája 2016 a reklamovali sme ho už 4x. Nekvalitný poľský šmejd. Hneď po prvej 30 minútovej prechádzke sa nám vykyvali kolieska. Následne sa nám zlomilo skladanie konštrukcie, takže sme nikam nemohli autom, po mesiaci sa zlomila druhá strana skladania konštrukcie. Opäť sme ho chvíľu používali a následne reklamovali kvôli padajúcej opierke chrbta vo vaničke. Nie je nič príjemné, keď bábätko zvýšite aby niečo videlo a počas prechádzky Vám niekoľko krát spadne. Vanička je inak čo sa týka veľkosti super veľká a dostatočne zakrytá, takže nesvieti do nej slnko a ani nefučí. Sedačka je len do 9kg, čo je pre väčšie deti nedostačujúce už okolo 5 mesiacov, takže sme vymenili za novú. Nie je tam opierka na hlavičku novorodenca, ale to sa dá vyriešiť dekou s výstužou. Ku kočíky sú adaptéry na nakliknutie na konštrukciu.Športová verzia bola použitá 3 krát a opäť bola v reklamácii, pre zlomenú opierku chrbta a zlé odliate zúbky polohovania opierky. Čakám čo ide byť ako nasledujúce. Poznám viac ľudí, ktorí majú rovnaký kočík a kolieska majú vykyvane tiež - vyriešili to zaaretovanim koliesok a opierka na vaničke padá taktiež. Keďže sme hľadali čo najväčšiu vaničku, vybrali sme tento typ, ale radšej si v budúcnosti vyberiem niečo kvalitnejšie.

lmg01
26. dec 2016

@nelinka37 len teraz vidim tvoju otazku, lebo si tam zle napisala meno 🙂 my mame vajicko po krstnej dcere, nepasuje na kocik, takze je super ze mame aj ten ku kociku 🙂

snehuliacik29
16. jan 2017

Mohla by som poprosit ktore mate tento kocik vo farbe stone a cafe late o foto rozhodujem sa medzi tymito dvoma a foto by pomohlo

lmg01
16. jan 2017

snehuliacik29 mame cafe late, mozem zajtra odfotit aj s vajickom 😉

jennyfer12
16. jan 2017

Mne dnes prišiel stone a som nad mieru spokojná. Pozerali sme obe farby pred kúpou na živo, u nás vyhrala táto 🙂

zuzka2388
17. jan 2017

@lmg01 ahoj môžeš mi urobiť viac fotiek tohto kociarika? Celkom plnom pokukujem a zaujíma ma ako vyzerá naživo 🙂

lenorita
29. jan 2017

Ahojte baby,
chcem sa opytat tych co maju skusenosti s kocikom Riko Brano Ecco, ze ak to vajicko od vyrobcu Riko nie je vhodne na dlhe cesty autom, kedze ma slabu podporu hlavicky, tak ze aka ina dobra znacka by tam mohla pasovat? (Recaro?)
Bohuzial potrebujeme cestovat s dietatom na dlhsie trasy ako 500km autom alebo aj lietadlom.

Dakujem.

lacaille
5. mar 2017

Ahojte mamicky , mozem sa spytat ako ste spokojne s odpruzenim? Dnes som ho bola skusat v predajni a to odpruzenie bolo take pevne , ze to vlastne ani nepruzilo. Povolilo to casom alebo stale je take pevne? vdaka za odpoved

zuzka2388
5. mar 2017

@lacaille ja som úplne spokojný a kociarikal som kúpila z druhej ruky po jednom dieťati ale som absolútne spokojná a s nim

lmg01
6. mar 2017

@lacaille aj ja som sa bala toho odpruzenia, ale je to v pohode, ono to povoli 🙂