Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

susisus
22. máj 2010

ale inak ten nanoznik stokke stoji za to, je super, aj lepsi ako fusak...

lia
22. máj 2010

my mame 5 mesiacov,este je tam,ale uz len kvoli tomu hnusnemu pocasiu,je tam uplne akurat

bianocka
22. máj 2010

Neviete mi nahodou poradit nejaku dobru prebalovaciu tasku, ked nechcem pouzivat original stokke? Nejaku taku, co by sa len zavesila na rucku a nemusela by som ju pripinat na tyc. Nemate nejaky tip? Dakujem 🙂

lenocka23
22. máj 2010

bianocka, ja mam asi tri rozne tasky a nakoniec som aj tak skoncila pri tej origos stokke... koli tvaru rucky mi totiz kazda padala, ale mozno prides na sposob ako tam dat aj nejaku inu.. 😀

bianocka
22. máj 2010

@lenocka23 , ved prave preto sa pytam, nech nekupim nejaku somarinu 😀 Tak hovoris, ze original je naj? akoze mne sa paci najviac, to je pravda, len ma nebavi to upevnovanie. Casto striedam smer sedacky a ked ju mam celom ku mne, tak taska zavadzia tej opierke na nohy, resp. zle sa mi dava do leziacej polohy 😠 Aky mate na to system, aby nezavadzala? 😕

lenocka23
22. máj 2010

np my zatial chodime v sportovej len chvilku a stale je maly v protismere, takze som to zatial neriesila... len raz sme ho dali v smere jazdy ale to som mala tu tasku na chrbte.. 🙂

bianocka
22. máj 2010

@lenocka23 ved prave, ze v protismere ked ju mam, tak mi zavadzia, Tebe nie? Ked ju dam tam, ako je to v manuali, tak neviem dat sedadlo do uplneho sedu a zavadzia mi aj opierka na nohy. ☹

lenocka23
22. máj 2010

bianocka, my este nie sme uplne v sede, ale asi to skusim... inam sa ani nejak neda dat, lebo potom je zas problem so sklapanim kolies... to by asi mali este domysliet nejak... ale na tych nasich uz to asik ine nebude.... ☹

susisus
22. máj 2010

Baby vyrieste to ako ja, vobec tu tasku nepouzivam a nic mi nezavadzia 🙂 penazenku, plienku, cajik, coca colu a deku mam dole v nakupnej 😉

bianocka
22. máj 2010

@susisus, ked ta dolna nema priecinky, to mi vadi 😖 hlavne, ked mi treba brat aj nejake vyzivky, ze budem dlhsie z domu, tak nepoletuje to tam prilis? Ale zatial sa mi toto zda najlepsie riesenie, lebo asi kazda taska bude svojim sposobom zavadzat 😀

julianna78
23. máj 2010

Bianocka ja to mám poriešené presne jak susisus tašku nepoužívam.Moje pitie dám do držiaka na pohár,malej čaj do termoobalu,ktorý bol ku kvetinkovému setu a ten je zavesený na boku. Sušienky,výživu,plienky to dávam do malej taštičky bola tiež k tomu setu a hodím dole do batohu,aby som to mala po ruke a nemusela sa hrabat.Ostatné veci čo tahám ešte so sebou sú už len pohodené v batohu.Jaj a vlhčené utierky mám v tej minikapse čo je na športovej sedačke zozadu.

susisus
23. máj 2010

Juli ty mas v tom teda poriadok 😀 ja mam vsetko nahadzane dole, ale jednym hmatom vzdy najdem, bez problemov 🙂
Bianocka vyskusaj a uvidis, uuuplna pohoda 🙂

petinax5
24. máj 2010

leishmania: pýtala som sa jej. Nemusíš ísť podľa tých obchodov, ktoré tam oni majú naklikané. Ona si našla Bambinodirect
a hádzala položku po položke do objednávky. A tak jej to nasčítali a doviezli. Ja som si cez nich kupovala ALDO topánky a kabelky. U nej to s dovozom trvalo asi mesiac. Skúsila to a má. Je spokojná. Ešte je tam jeden obchod Kiddicare.

bianocka
24. máj 2010

@susisus mas pravdu, uz som vyskusala 🙂
@julianna78 tak som to spravila aj ja, ze drobnejsie veci som si dala do takeho vrecuska a potom do "shopping bagu". super, o starost menej. Ten changing bag tam vyzera super, ale uz ma nebavi ho stale niekde posuvat 😀

A este otazocka, stane sa Vam niekedy, ze sa pocas jazdy sedacka zosunie nizsie?

lenocka23
24. máj 2010

@bianocka no mne sa to raz stalo aj s vanickou uz... v obchode mi povedali ze si treba dat pozor, aby bola ta seda poistka zospodu dobre zacvaknuta v tom "zareze"... ☹

susisus
24. máj 2010

😲 nám sa to nikdy nestalo 😲 podľa mňa ak je to úplne zacvaknuté, tak sa zosunúť nemôže...

jorika
29. máj 2010

ahojte, veľmi rada by som počula názor o športovej verzií. Malý má 4 mesiace a zvažujeme aký šporťák kúpiť. Ja som jednoznačne za Stokke, len mám obavy či bude stačiť ak nekúpime aj iný. Poradťe, má niektorá skúsenosti - čo sa týka pohodlia, bezpečnosti atď. Resp. do akého veku sa dá používať a či je vhodný aj na zimu, kedže malý bude mať v zime rok. Ďakujem zatiaľ veľmi krásne 🙂

leishmania
29. máj 2010

@petinax5 dik za tu stranku, fakt totam vyjde o dost lacnejsie, momentalne stokke aj s vanickou, fusak, adaptery aj vajicko za 950libier.

susisus
29. máj 2010

jorika - ak kupis ten nanoznik ku kociariku, tak mu bude krasne teplucko, ale ja som stokke v snehu neznasala a pouzivala som druhy kocik. Ale len ked bol neodpratany sneh, inak pohoda 🙂

jorika
29. máj 2010

susisus, ďakujem krásne. Hrozne si ma potešila, pretože ma všetci odrádzajú. Na zimu máme ešte mutsy, takže super...ďakujem 🙂

susisus
29. máj 2010

Nedaj sa, je uzasny a budes si ho brutalne uzivat 😉 a ked mas do kalamity mutsy, tak neeeni o com 🙂

lenocka23
29. máj 2010

@jorika My sme stokke pouzivali aj počas kalamity po cca 10 cm vrstve a prešli sme, aj keď s trochu ťažšie.. ale tych pár vychadzok sa ti vráti v lete, to si ešte len začneš ten kočík užívať... 😀

susisus
29. máj 2010

@lenocka23 a nezasekavali sa ti predne kolieska? Lebo my sme vonku vacsinou hodinu - dve a ked ten sneh na prednych primrzol, zasekli sa a tlacila som presne akoby som tlacila zabrzdeny kocik... nehlo s nimi...

lenocka23
29. máj 2010

@susisus Ja som sneh dávala priebežne dolu z tých akože blatnikov na predných kolieskach.. (neviem ako to inak nazvať) 🙂

kaska
31. máj 2010

ahojte baby, kocik stokke sa mi straasne paci, najma ta nova kolekcia, ma nenormalny design...chcela by som si ho kupit, ale odradzaju ma 2 veci a potrebovala by som poradit..teda ja by som chcela iba sportovu verziu.. a sice maly sedi v sportaku rad s prekrizenymi nohami a neviem ci by mu ta tyc co je medzi nohami nevadila a druha vec je, ze sme kupili uz koncom zimy dost drahy kozusinovy fusak a neviem asi by mi prave kvoli tej tyci nepasoval do stokke..

lenocka23
31. máj 2010

@kaska Ak das malého sedieť v smere jazdy, tyč má za chrbtom a teda moze sedieť ako chce, aj s nozkami za usami..🙂 tým pádom máš aj zimný fusak vybavený.. 🙂

kaska
31. máj 2010

no to viem, lenze on ked na mna nevidi je nervozny...toto je ten problem..

susisus
31. máj 2010

@lenocka23 aj ja, ale nestihala som, no nevadi 🙂

@kaska moja mala aj kamoskin syn, si prehadzuje nozku ponad tyc cez druhu nozku, alebo si ju vylozi na to madlo a nema problem. podla mna sa mu to bude paci, vylozi si nozku na tyz a bude fajne spinkat 🙂 a fusak neviem, to asi len v smere jazdy, ale ja na original nanoznik nedam dopustit ! 😉

kaska
31. máj 2010

susi dakujem 😵 ja sa rozhodujem mezdi stokke a brio...doteraz som mala concord neo ale uz ho idme 2. krat reklmaovat, inka designovo sa mi prave Neo paci najviac...ale tento novy stokke je prenadherny, ja som kvoli nemu aj ten fusak dat prerobit na 2 nohy asi...idem ho zajtra obkuknut do predeti a uvidime...len ci by mi predali z tej novej kolekcie len sportak to je otazka...

kaska
31. máj 2010

inak v zime uz bude mt rok a pol, to by uz mohol zvladnut aj sediet v smere jazdy...