Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

mycats
12. apr 2012

@milankovazuzana tak u nas v dedine su tusim len dva prechody, takze prebehnem hned z ulicky 😀 😀 mne sa nestalo, aj ma pustia 😀

kilian
13. apr 2012

@mycats @milankovazuzana ja musim pochvalit tu zastane kazdy povinne,okrem aut so slovenskou a rumunskou spz. 😀

milankovazuzana
13. apr 2012

@kilian fakt? No u nás v CA je to dosť zlé, celé mesto je predimenzované, je to o nervy, chodí to smerom na CZ+PL kvantum kamiónov a to cez mesto.
Ale ináč je naozaj pravda, že muži zastavujú, ženy málokedy, skôr nie.Je to paradox, ale už mi to viac ľudí vravelo...

mima01
13. apr 2012

Babuleeee, pred hodinkou mi prisiel winter kiiiiit 😵 😵 😵 Pozeram, zvoni telefon o pol osmej a to ze kurier...teda neviem ci vyrazal z BA o 5tej alebo co 😀 Juuuj, ale tak sa vytesujem, cele som to vybalila, osahala....a pekne odkladam na oktober 😝
@balli my sme kedysi uvazovali este nad bugabbom ale kedze sme tiez troska vyssi, tak nam to prislo smiesne. Kocik je krasny, urcite aj plne funkcny, na prve osahanie a pohlad mu nie je co vytknut, ale stokke je proste laska♥

hajanka
13. apr 2012

@marcela91
omyl, tento typ sportovej sedacky je praveze najlepsi pre male babo, prave kvoli tomu, ze (aj v vdaka novorodencekj vlozke ktora je sucastou kocika) ho krasne obklopuje, dietatko ma v nej oporu, napr. po stranach ho pekne kopiruje, na rozdiel od inych typov, kde by mensie babetko (alebo take kt. este samo pekne nesedi) padalo do stran, zaroven v nom krasne lezi, ritku ma podobne ako vo vajicku, takze sa nou nesmyka dole z kocika, ako to byva u inych typov. A nejde len o velkost, pretoze niektore deti jednoducho neoblezia, su zvedavejsie a potrebuju mat vyhlad.
Neterka bola od 3,5 mes. v podobnej sedacke (Quinny buzz) tohto typu a od 4,5 mes. v Stokke sedacke (este lepsia ako u Quinny, vdaka tej vlozke) a uplne super! Nechcela lezat vo vanicke, dvihala sa hore, nevedela v nej ani zaspat. V sedacke bola vo vyvysenej polohe ako pri refluxe (ona aj mala reflux, takze 30st. uhol je velke plus u tejto sedacky) v ktorej je chrbatik stale rovny (nie ako tvrdia ze je pokriveny), priputana pasmi, krasne v nom spinkala (co vo vanicke vobec nechcela) a mala super vyhlad.

Co sa tyka tej vysky sedacky, ako ti opisala @ikarkulka vyska je plne regulovatelna, pre male babo je ovela praktickejsie (aj pre mamicku) ked je vyssie, prec od najvacsieho prachu z ulice, s peknym vyhladom na mamicku aj okolie. A vo vyssom veku je mozne ju spustit uplne dole, ako je to u ostatnych sportovych kocikoch, takze dieta moze samo nastupit, aj vystupit. Madlo sa da kedykolvek odopnut jednym klikom na oboch stranach - rovnako ako u ostatnych kocikoch.

"ta sportovní část není moc vysoká"
Skus nahliadnut do diskusie "Dlzka chrbtovej opierky vasho kocika" tam su spomenute a porovnane rozne typy kocikov. Ja som tam pridala aj rozmery Stokke sedacky. Ked sa na to poriadne pozries, tak si vsimnes, ze Stokke sedacka patri k tym vacsim.

- bez vlozky (zmensujucej vyplne)
opierka chrbta vyska 48cm + 11cm k strieske = 59cm, sirka 38cm
sedadlo hlbka 26cm, sirka 30cm

na porovnanie:
- teutonia solano 43cm
- Be You má 46 cm
- Bebeconfort High Trek 46 cm
- X-lander XA 2010 ma 49 cm
- PEG PEREGO SÍ 50 cm
- a PLIKO ma (nasla som na nete) 55 cm
- a GT3 (tiez z netu) 50 cm (ina uvadza 60cm?)
- Jane Muum ma 56-57cm
- Stokke 59 cm (s vlozkou 62cm)
- Cam MB X 60cm
- maclaren XT 66cm
- Phil and Teds Sport 69cm

Co sa tyka velkosti vanicky. Treba brat do uvahy aj velkost babetka! Nie len pozerat na samotnu vanicku. Neterka ma momentalne 12 mesiacov a vyskovo sa rovna s 2 rocnymi detmi. V 6 mesiacoch vyzerala tak mozno na rok 🙂 takze by jej akakolvek vanicka bola uz mala. Jedno babo je v pol roku este malinke a utlucke a ine je vyskovo ovela vyssie. Preto vznikaju aj rozne tieto myty, ze "tu vanicku nekupuj, je mala", ale neuvedie ake velke babetko ma. Jednemu vystaci pekne do 6 mesiacov, inemu nie. To sa neda takto porovnavat len na zaklade rozmerov vanicky. (velke plus je, ze stokke ma super spor. sedacku aj male babetka, co niektore kociky nemaju, ale na to sa pride az neskor, lebo vela mamiciek sleduje len a len vanicku aby bola co najvasie, ale sedacku si nevsimaju... potom kupuju nove sport. kociky lebo kocik ma sice vanicku velku ale sedacku na ma prd).

Vsetko to len svedci o tom, ze si prehliadla vela poziv, zamerala si sa len na prvy dojem a spravila si nazor len z pozretia v predajni. To co ta prave odradilo, to vsetko boli uplne mylne nazory a informacie...

kkristin
13. apr 2012

dievcata, ona len vyjadrila svoj nazor a vy tu hned ludi ukrizovavate.... Nie vsetkym ludom stokke vyhovuje...a mne osobne tiez nie, aj ked je pekny.
vy proste mate svoj zaryty nazor a vobec neberete ohlad na to, ze to ma aj svoje nevyhody...(mestky kocik, ucel vyroby: nakupne centra - aby ste sa do mna nepustili, oni na to v prvom rade naozaj boli vyrobene... preto ta barova stolicka, neodpruzenie a ani to pseudoodprusenie nepomoze, plytka vanicka, do horsieho terenu nepouzitelny...a aj ked vsetky vravite ze ano, osobne som ho skusala a teda na hory brat stokke nieje velka sranda...ale je to vec priorit.
ano ma vyhody, je lahucky, lahko ovladatelny, ma vela doplnkov, viete si ho vyskladat a taska a nestavenie sedacky do vysky je prakticke....je to len o tom, co si kto zvoli....mne osobne viac sadol bugaboo, inym zase iny druhy....ale to neznamena, ze ked niekto nieco napise co sa nezhoduje s vasim nazorom je to apriori zle....
ja osobne nedavam na prvym dojem a kocik sa mi velmi pacil, ale proste po vyskusani (podotykam nie v predajni) som proste vybrala iny....a nemam pocit, ze moc nazor je mylny....jednoducho mojmu stylu zivota nevyhovuje. a ja by som si ho nevybrala.

milankovazuzana
13. apr 2012

@mima01 teším sa s Tebou, ja som sa tu takto vytešovala pred pár dňami, keď mi prišiel domkov môj Forestík letný setík 😀

kkristin
13. apr 2012

a skuste ma brat s usmevom...moje kamosky kocikuju so stokke, ja budem s bugaboo 😉

mima01
13. apr 2012

@kkristin vies, ale ty si to napisala normalne s tym, ze si si ten kocik vyskusala a proste ti nesadol. Keby to napisala tak ako ty, nikto by nepovedal ani pol slova. Ale ona to tu vybalila vyslovene vyryvacnym stylom, ktory proste nemohol vyvolat nic ine ako to co vyvolal. A v tom je to ten rozdiel. Ja tiez netvrdim, ze stokke je idealny, ani jeden kocik nie je, ale znova opakujem, nebudem hodnotit nieco, co som v zivote nevyskusala. A to ze si ho ona pozrela v nejakej predajni napisala az po tom prvom prispevku, ktory tu vyvolal tu negativnu vlnu...a to ze sa na nieco len pozriem a na prvy pohlad zhodnotim ze ten kocik je nepouzitelny, to nie je dovod na to, aby tu pisala taketo "recenzie". 😉

vevika
13. apr 2012

@kkristin Je velky rozdiel vyjadrit svoj nazor na veci, ktore zodpovedaju realite. Nikto ju tu predsa nesiel ukrizovat, baby sa len snazili uviest na pravu mieru jej absolutne mylne a nicim nepodlozene informacie. Niektore boli mozno rozohnenejsie, ale to prave len preto, ze jej info boli uplne mimo realitu. Nieco ine je ked ty napises, ze si ho vyskusala a nevyhovuje ti na nom to, to a ono, to kazdy zoberie ako relevantny nazor. P.S. ja kocikujem v dost drsnom terene ( aj v kopcoch) a stokkacik ide ako po masle. Predtym som mala aj terenne trojkolky a neda sa povedat, ze by to slo lepsie... Inak, bgb je tiez vyborny kocik 😉

mima01
13. apr 2012

@milankovazuzana uz ma chytila ta vasa mania 🙂 Ked som vas len citala, tak som si hovorila, ako sa budem aj ja vytesovat, a uz je to tu. Manzel sa na mne smial, lebo som hned vsetko vybalila a skackala tu ako male dieta ked dostane hracku 😀

milankovazuzana
13. apr 2012

@kkristin omyl, nikto ju neukrižovával, zle čítaš ...ona tu vbehla ako osa do úľa a šplechla tu nepodložené fakty-áno, bol to jej názor, tak kočky napísali, ako to so Stokke je-iba podľa VLASTNÝCH SKÚSENOSTÍ, nie iba z videnia na ulici alebo v obchode.
Ak Ti kočík pripadá ako barová stolička-fajn, tak to vidíš Ty a nik ťa nebude prevedčovať o opaku.
Ale zodpovedne môžem prehlásiť, že Stokke mám hoc aj staršie, som rada, a je mi ľúto, že som o ňom nevedela od narodenia malého.Veľká škoda.Píšem iba za seba, tak to prosím ber 🙂

kkristin
13. apr 2012

@mima01 vies aj mne sa to tu uz stalo, ono ked clovek pise prvych par krat sem na MK tak je to uplne ine...to co normalne povies kamoske, vyznieva uplne inak napisane, aj ked to tak nieje myslene... 😒 a zamer bol len povedta nazor a vyznie to proste inak.... 😒

hajanka
13. apr 2012

@kkristin to nie je o tom, ze proti vsetkym vyjadrenym negativam kocika, precitaj si vsetko co bolo napisane, ona ho videla na predajni a hned rozpravala o jeho funkcnosti... vobec ho nemala "odchodeny", ako moze niekto pisat nejake recenzie alebo skusenosti k niecomu, co vobec nepouzival???? Ja to proste nechapem.
Ak tu niekto, kto kocik pouziva nejaky pol rok napise co mu na nom vadi, ci ma nejake negativa, v pohode, beriem a budem mu vdacna, ze ma na to upozornil... ale takto, bez skusenosti odsudzovat, pripisovat mu vlastnosti a posuvat ostatnym vlastne mylne predstavy?

kkristin
13. apr 2012

@milankovazuzana samozrejme...ale ako som napisala mime ono clovek ked to hovori nazivo a povie tie slova vyznievaju inac ako napisane...a myslim ze naozaj je to o tom, co komu vyhovuje...a aku prednost kocika uprednostni 😉

milankovazuzana
13. apr 2012

@mima01 a o to presne ide, o tú radosť.Kto si ju spraví, keď nie žena sama??? 😀 Jáj, ja si tak pyšne chodím po meste s mojím kočiarikom a malinký v ňom vyzerá tak úžasne, no Majka-mycats mi dá za pravdu, však Maji?Ako sa dá radovať z kočiarika.A už aj sa budem onedlho, prídu mi tie háky z CZ a potom taštička na ne-na okuliare 😀 😀 😀 veď to potrebujem a strašne 😀 😀 😀 a manžel vravel, fíha, už si vravela, že kočík už nič nepotrebuje a ty vždy niečo objavíš 😀 Jáááááj, paráda.Tak nafoť moja pekne kitík na kočíku, nech aj my z toho niečo máme 😀

vbrnka
13. apr 2012

@mima01
🙂)) toto si presne pamatam, takto som sa vytesovala v oktobri 🙂
a budem sa zas uz asi o tyzden 🙂
aku mas farbu?

kkristin
13. apr 2012

@hajanka
@vevika niekedy to vyznie horsie ako to clovek naozaj myslel.... 😒 ale asi je to aj o tom, co clovek od kocika ocakava....ja som sa rozhodovala asi 4 mesiace kym som vybrala, a nakoniec som aj tak kupila dva lebo mi proste jeden nevedel dat vsetko....a uz teraz viem ze skoncim este aj s bugaboo bee. nikdy jeden kocik nema vsetko a treba si len vybrat to, co uprednostnim a co ozeliem 😉

mima01
13. apr 2012

@milankovazuzana presne to si aj ja hovorim, robim si radost sama sebe 😀 Juuuj, tak vam "zavidim" ze uz brazdite ulice....ja ho mam odjazdeny zatial iba v obchode, tam uz si musia o mne mysliet, ze som nejaky uchylak 😝 😅 No ale nevlez tam ked idem okolo 😀 Hehe, rada by som nafotila, len my sme to zobrali tak troska opacne, najskor winter kit, potom kocik 😀 Kit som kupovala, lebo bol v akcii. Kocik idem objednat niekedy v priebehu par dni z nemecka. Tak potom to vsetko poskladam a nafotim krasavca fialoveho 😝

hajanka
13. apr 2012

@kkristin ta "barova stolicka" je velmi vdacna a ocenis to hlavne vtedy, ked sa nebudes musiet 300x zohynat dole k babetku, aby si mu podala vodu, cumlik.. navyse ma v nej babetko super vyhlad a nemusi nepozerat ludom niekde medzi nohy 🙂 zo spodu ale ma lepsi vyhlad aj na mamu.
Odpruzenie a hojdanie - komu ako vyhovuje. Ja sa prikladam k nazoru @mycats kocik nie je hojdacka.
My sice s kocikom chodime len na bezne prechadzky, ale je tu vela bab, kt. s nim pochodili aj hory, aj lyzovacky aj dedinu, tie by mohli porozpravat.

mima01
13. apr 2012

@vbrnka fialovy kit mame, a aj kocik ideme fialovy objednat 🙂 Toto je normalne ze cista zavislost 😀 A ty si co objednavala, pochval sa 😉

milankovazuzana
13. apr 2012

@mima01 Jáj áno, jasné, už si pamatám... no a? Niekde sa musí začať, bárs aj od konca 😀

mima01
13. apr 2012

@milankovazuzana hlavne ze vo finale budeme mat doma vsetko pekne pokope 😉

vbrnka
13. apr 2012

@mima01
nooo ja mám starší model a objednavala som celu novu sedacku s potahmi. Ked sme kupovali kocik este Evo nebolo 🙂

duplicka
13. apr 2012

@vbrnka kolko vychadza cela?

kkristin
13. apr 2012

@hajanka ano vysku som spominala ako plus...to musim suhlasit, ale ako som spominala vzdy mas pre a proti, a nikdy nebudes mat vsetko...my mame velkeho 40 kg psa weimar - takze u nas sme volili podla toho co sme mat museli ako prvorade 😉

vbrnka
13. apr 2012

@duplicka
v cechach cela zo vsetkym strieskou taskou spodnou atd cca9

duplicka
13. apr 2012

@vbrnka 😉 dakujem

vbrnka
13. apr 2012

@duplicka
;) neni zac.. ja som dlho odolavala 🙂

duplicka
13. apr 2012

@vbrnka ja uz mam doma bezovy, ale len sportak a musime don dorast🙂,ale tam je ta vlozka a preto malu kludne presuniem aj skor, lebo tam je uhol ako pisala @hajanka ako pri refluxe, tak sa tesim. mna ale bezova prekvapila ,tak ukuky ine farby. sedacku som len pre info chcela vediet 😉