Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

luly3
28. nov 2012

@maminamaja4 😀 😀 😀 asi nevymenia 😀 😀 😀 ale povec im že ty si chcela zo šiltom a došiel bez že reklamuješ 😀 možno uspeješ ale sprav to čo najrýchlejšie
možno to majú iba tie dva že naše eeee

mimi0611
28. nov 2012

Ahojte ...chcela by som si tiez kupit kocik stokke xplory,ale neviem sa rozhodnut,ze kt. z autosedaciek si k tomu zvolit...ci tu lahsiu izi go alebo tu tazsi, ale polohovatelnu izi sleep ...mate ich niekto? ...ake mate skusenosti? ...co odporucate?... Dakujem

ikarkulka
28. nov 2012

Ahoj holky, zdravím po delší době. Před pár dny jsem měla tu čest vidět naživo Scoot i Crusi a zejména Scoot teda opravdu zklamal. Ta sedačka je šílená. Možná fakt na chvíli někam vyběhnout do města, do obchodu, na poštu... Ale na delší procházku nebo jako jediný kočárek tedy ne.
Navíc při pohledu od řidiče ta tyč mezi kolečky je opravdu nevzhledná, mám pocit, že si to vypůjčili z nějakého polského kočárku.
Naopak Crusi mě celkem překvapil. Není to sice žádná hitovka a vedle Xplory opravdu tuctovka, ale naživo se mi líbil možná víc než na obrázku. Nekoupila bych ho, ale věřím, že pro spoustu maminek splňuje téměř vše a že bude oblíbený. Korbička působí veliká, ale nelíbí se mi designově.

Jinak jsem chtěla okouknout IziGo, ale v Čechách je teď akce, že pokud koupíte celý komplet Xplory (sporťák a vaničku), dostanete autosedačku zdarma. Paní v prodejně mi sice řekla, že autosedačku mají ve skladu (nemají ji vystavenou na prodejně, nechápu proč, když ji jinak prodávají i samostatně) a že mi ji ukáže jenom když si objednám celý ten set 😀 Marně jsem jí říkala, že už mám celý set doma, že si chci sedačku jen prohlídnout a teda případně u nich koupit (chtěla jsem ji koupit hned i s isofixem, takže by během pár minut vydělali slušné peníze), ale byla neoblomná 😀 Tak takto se obchoduje v Čechách 😀

klarawerder
29. nov 2012

@ikarkulka No, jako ten Scoot vypadá z boku příšerně...a jak tu baby už psaly, polohování "na šňůrku", to je jen špatný vtip. Možná někomu bude vyhovovat, ale mně se nelíbí už jen to, jak vypadá. Crusi, to je jiná, ale jak říkáš, taky jsem ráda za Xplory, které je narozdíl od Crusi prostě výjimečné 🙂 Navíc pochybuju, že s Crusi taky můžeš jet po schodech-což je třeba u mně důležitý aspekt, jelikož pár schodů zdoláváme každý den. Na druhou stranu nechápu, na co ta mega korba - co tolik maminek "vyžaduje"...naše malá (vzrůstem průměrná) se do Xplorácké vlezla naprosto v pohodě do pátého měsíce - s fusakem a v overalu, pak jsme začaly střídat korbu se sporťákem (ne proto, že by se nevešla, ale chtěla už čučet ven) a pak jsme přešly jen na sporťák...takže kdyby měla ta korba klidně metr, tak mně osobně to přijde stejně na nic, když tam větší dítě stejně nechce ležet. Stejně tak varianta na dvě děti, nevím...svoje děti bych tam teda nedala (to takový Donkey mi přijde v tomto 1000x šikovnější)...ale jak píšeš, věřím, že bude spoustou maminek oblíbený.
Co se týče nákupů v CZ obchodech, tak mně nějak ani nepřekvapuješ 😀 Teda směšné to moc není...takovýto přístup k zákazníkům je dost na pováženou. Já mám teda doposud dobrou zkušenost s brněnským Babyparkem, kde občas něco koupím na Stokkáče a na Bee...stěžovat si nemůžu, prodavačky vždy ochotné, donesly, ukázaly, i když s radami ohledně kočárků bych je nebrala moc vážně, jelikož dejme tomu, že mají info od výrobce, ale zkušenosti samozřejmě nula, a dodací lhůty například na Stokke kolečka je otřesná, ale to nejpíš v kompetencích obchodů není...jinak jsem byla vždy spokojená...ale kočáry máme ze Swiss, tady je příjemné vystupování předpokladem, né výjimkou-za celých pár let tady jsem nepotkala protivnou a neochotnou prodavačku...zaplaťpámbu 🙂

ikarkulka
29. nov 2012

@klarawerder Tak mně se z boku právě celkem i líbil, říkala jsem si, že bych ho časem pořídila právě jako kočárek do auta (i když za tu cenu koupím mnohem hezčí a lepší, nebo naopak podobný - funkčně - koupím za míň). Ale nelíbí se mi právě z toho pohledu od "řidiče", to je prostě utrpení. O polohování se radši ani nezmiňuju, to je tragédie. Ne nevychytali to a můžou si ho propagovat, jak chtějí.

Po schodech se dá jet s téměř každým kočárkem, taky tu máme schody a vyjela jsem se vším. Jezdila jsem po zadních kolečkách, přední zvednutá. Prostě se dá. Ale samozřejmě se Stokke to je jiná.

No a korbička, to je kapitola sama o sobě. Ta Xplorácká má standardní rozměry (74 cm) jako většina jiných korbiček. Takže nechápu, co kdo má, že je malá. Navíc přesně jak píšeš - dítě v ní stejně není do roka, kolem půl roku chce vidět, případně sedět, když to umí. A psala jsem už jedné holčině v KZ - na Xplory je právě to super, že máš do sporťáku tu vložku, takže kdyby se ti náááááhodou dítě do korbičky nevešlo nebo v ní prostě nechtělo být, můžeš ho bez obav do sporťáku dát.

Donkey je dle mého nejlepší sourozenecký kočárek na trhu, kdybych takový potřebovala, jdu rozhodně do něj, bez rozmýšlení!

Zkušenost s autosedačkou byla v pražském Babyparku 😀 Asi neměla paní svůj den, protože jinak jsem tam taky vždycky spokojená.

mimi0611
29. nov 2012

A co hovorite na tie autosedacky izi sleep a izi go? Ktoru odporucate?

chantalhumenne
29. nov 2012

@sweet81 No u mňa je to take isté. Manželovi sa nepači, kupili sme uplne iný , ale nakoniec som si kupila aj bez manžela 😝 , takže stale rozmyšlam , ako mu to vysvetlim, že mame 2 kočíky, a odkiaľ sa nabral ten druhý. To nerozchodim 😀 Ale myslim že to zvalim na buducu krsnu mamu 😎

sweet81
29. nov 2012

@chantalhumenne 🙂 Já vim,že bych si ho vydupala,ale chtěla jsem aby se mu taky líbil. No asi chvilku počkám pak se pujdem někam podívat na kočárky a nějak ho nenápadně přesvědčim,že je stokke prostě nejlepší. 😉 A to se mu na obrázku líbil. 😒

chantalhumenne
29. nov 2012

@sweet81 Najhoršie na tom je, že keď pôjdeš pozerať aj ine kočíky, nakoniec ťa manžel presvedčí o úplne inom kočiku, a nakoniec kupiš úplnu blbosť ako ja, len aby si už nemusela dookola počuvať, že nech nevymýšľam, a kupim si normalny kočik. A potom si budeš búchaľ hlavu ,že ja trubka 😀 som si nestala za svojim. A keď uvidiš inä mamičku ako sa hrdo prechádza so svojim stokáčikom a svojim pokladnikom dnu, tak ťa pichne pri srdci 😖

lolllka
29. nov 2012

@mimi0611 ..my mame izi sleep by safe...je tazka aj tato..ja som ju asi iba 2X mala na kociku som ju nevyuzovala a stale som ju mala pripevnenu v aute, je bezpecna....aj manzel mal problem ju niest s bobakom nasim....🙂

sweet81
29. nov 2012

@chantalhumenne hm toho se taky bojim. Teď jsem se naštvala,protože jsme jeli udělat velký nákup a manžel samozřejmě děsně otrávenej,že musíme nakoupit jídlo. Jak tlačil otráveně košík a nemohl mi ani pořádně odpovědět co chce k večeři,tak jsem se naprdla a pulku věcí ani nekoupila,protože jsem na to zlostí na něj zapoměla.

vevika
29. nov 2012

@mimi0611 ja som mala izi sleep. Nie je zla, to polohovanie je super, ale je strasne tazka, keby som mala kupovat znovu tak kupim izigo. Pri prvych dvoch detoch som mala inu, lahucku a to bolo super, ked som potrebovala vybehnut niekam kde bol s kocikom zly pristup (takych miest je skutocne dost) tak som len zobrala mimi v sedacke do ruky a bolo 🙂 Izi sleep som vyuzivala hlavne s podvozkom

ikarkulka
29. nov 2012

@mimi0611 Máme Maxi Cosi Pebble, jsem s ní spokojená, ale hodně mě láká ta IziGo. IziSleep má super to polohování, ale je těžká.
Souhlasím s @vevika.
Pokud netrváš na tom polohování (nevím o jiné autosedačce z téhle kategorie, která by ho měla, takže počítám, že je to jen takový dobrý bonus, ale nic nutného), šla bych do IziGo 😉

mima01
29. nov 2012

@mimi0611 my mame tiez izisleep be safe...ako taka je skvela, polohovanie super, je bezpecna, maly je v nej spokojny. ALE, ta vaha je sialena...moj manzel ma problem to nosit a to ma maly len 5 kil. Takze je sedacka stale v aute nakliknuta. Ja s nou nechodim vobec. Nesledovala som, ako dopadla to izi go, ake ma referencie, ale ak je to to iste co be safe, len podstatne lahsie, nerozmyslam ani minutu a kupujem izi go.

mimi0611
29. nov 2012

dakujem kocky za rady...zvazim to

ijanka27
29. nov 2012

@mimi0611 Mňa tiež odradila tá váha, tak sme sa rozhodli pre Maxi Cosi Pebble. A sme spokojní. Váha je OK- tuším 4kg..Keď niekam narýchlo vybehnem, nie je problém preniesť v ruke alebo nakliknem na podvozok... Inak ho prekladám väčšinou do vaničky, predsa...má tam oveľa väčšie pohodlie ako v hociktorom vajíčku si myslím...

martina282
1. dec 2012

baby čo hovoríte na červený stoke. mám dilemu ci červený alebo fialový 🙂

klarawerder
1. dec 2012

@martina282 My máme fialový a je krásný :-P Červený je taky super, akorát mi u něj vadilo, že je to taková až řekla bych svítivě červená, až mě z něj po chvíli bolely oči... A když v něm malá je třeba pár hodin, tak jsem si říkala, aby pro ni ta barva nebyla nepříjemná...No, rozhodnout se budeš muset sama 😀 Obe barvy jsou krásné, fialový se mi osobně líbí víc, kdybych kupovala znovu, zase bych šla do purplíka...na druhou stranu červený podle mně nemá tolik lidí, jako fialový...

klarawerder
1. dec 2012

No, ženský, teď už jsem se vážně nakrkla... Teda, blokovat inzerát kvůli jednomu smajlíkovi...tak do p*dele kde to jsme?!!! Možná mi za něj měli rovnou uříznout hlavu nebo něco takového! Toto je teda opravdu administrativa nastolená nějakým polomozkem... Asi jsem úplně blbá, jelikož mi nějak uniká pointa, v jakém směru by měl smajlík měnit či poškozovat znění inzerátu. Vzhledem k tomu, že nechci být sprostá, tak se snad ani vyjadřovat nebudu... Začínám toho tady mít plné zuby! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

zz134
2. dec 2012

@mimi0611 my mame izi sleep by safe a katastrofa! V aute je urcite velmi bezpecna ale nepovazujem to za vajicko. tazka je ako slak! Nehrozi aby si ju niesla v ruke ...ja ju sice pouzivam stale ale trpim ako slak a uz sa tesim ako ju ritualne spalim na dvore🙂))

veronica30
2. dec 2012

@klarawerder ahoj aky je ten fusak??je nepremokavy?lebo aj ja som chcela objednat ten tigrovany len som nevedalea ci sa mi zmesti do stokke🙂

klarawerder
2. dec 2012

@veronica30 Já jsem maximálně spokojená, byly jsme s ním venku, když sněžilo s deštěm - to jsme zapoměli doma storm cover od WK, ale fusak nepropustil ani kapku 🙂 Má podobné vlastnosti jako třeba lyžařské bundy, po nich taky voda jen steče...i když fusak má ten materiál takový vyloženě šusťákový - ale se stejnými super vlastnostmi. Vevnitř má fleece. Na pásy Stokke sedí taky. Malá v něm byla jak housenka až po nos zakuklená 😀 Velký mi přijde dost, super je, že se dá celý rozepnout na dvě části - teoreticky z něj můžeš mít i jen podložku. Určitě nelituju ani koruny, je nádherně teploučký, měkký, neprofoukne, vydrží i déšť a krásně vypadá 🙂 Jen nevím, zda ten leopardí seženeš - je to předposlední kolekce a nikde na webu už nejde v e-shopech sehnat...jen mít štěstí, když ho některá maminka bude prodávat a koupit ho z druhé ruky...

vevika
3. dec 2012

@martina282 ja mám červený - už 2 roky a stále som doňho "zamilovaná" 😀 Keď som malú doniesla z pôrodnice a prvýkrát položila do kočíka tak nahodila taký úžasne spokojný výraz tváre, až som bola sama prekvapená. Ale potom som si uvedomila, ze keď cez brušnú stenu presvitá slnko tiež je tam vnútri všetko červené 🙂

klarawerder
3. dec 2012

Babulky, je mi to moc líto, končím na MK ☹ Zrovna mi došel mail, že je špatně můj inzerát a že je špatně, že řeším stále jeden typ kočáru...aha, tak to je opravdu nevhodné řešit kočár, který mimochodem mám. Nic, jsou tu zkrátka praktiky, které se až moc liší od mé představy, jak má fórum vypadat. Nejsem zvědavá na to, jak mi tu někdo vypisuje, že mám v inzerátu špatně velkém písmeno, smajlíka nebo že řeším provoz kočárku, ve kterém vozím svou dceru. Na to žaludek opravdu nemám. A platit nějakých 200Kč měsíčně, abych se přeregistrovala na "Profesionála", to nemám zapotřebí, na to, že sem měsíčně vložím několik příspěvků a odpovím na dotaz ohledně inzerátu. Takže můj nick bude smazán. Mějte se tu krásně, hodně šťastných kilometrů se Stokkáčkem a krásné svátky, které už jsou za dveřmi Vám všem přeje Klára

lenka1108
3. dec 2012

@klarawerder to nemyslis vazne.... no otras co si uz dovoluju.urcite sa to vyriesi a budes coskoro spat... 😉

ikarkulka
3. dec 2012

@klarawerder Neblázni 😉 Co tu budeme bez tebe dělat? Jedna z mála Češek se Stokke... Však inzerovat tu nemusíš, inzerát máš i jinde 😉 A povídat si tu s námi můžeš, nejsi žádná firma, jen máš doma Stokke, jako všechny my tady, a holkám jsi nabízela sehnání kožešinky. Nic víc. Psala ti @moulinkaa? Já doufám, že se to nedorozumění vysvětlí. Máš dvě možnosti - první: smazat ten jeden inzerát a zůstat tu jako normální uživatelka, jako doteď, není přeci povinnost navštěvovat více diskusí, pokud tě zajímá jen tahle; nebo druhá: zaregistruješ se jako PRO, zaplatíš si ten poplatek, zůstane ti tu inzerát a dál tu s námi můžeš povídat. Stejně jako sem může přispívat třeba Babymarket 😉

klarawerder
3. dec 2012

@lenka1108 Ano, myslím, v podstatě jsem dostala na výběr - platit si za profi-účet anebo mi smažou nick. Udělalo se mi úplně zle od žaludku. Napsala jsem jim ve zkratce to, že bohužel nechci fungovat jako před devětaosmdesátým a nechat si ledacos cenzurovat a obhajovat se tu "jak můžu mít proboha v inzerátu velká písmena?!!!" Opravdu je mi zle. Jakmile vychladnu, tak si třeba založím jiný účet a zkusím to znovu...Ale takto, to nemám zapotřebí...

klarawerder
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ikarkulka
3. dec 2012

@klarawerder No bohužel už si nepřečtu, cos mi psala ☹

mima01
3. dec 2012

@klarawerder tu uz sa musi niekto strasne nudit...aaach ☹ Ale hlavne ze sa riesia ostatne veci...ktore by sa mali naozaj riesit 😒