Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

klarawerder
18. feb 2013

@deyana Ano, jdou...ale musíš rozmontovat podvozek a pak je takovým složitějším manévrem oddělat 😀 Doporučovala bych do toho jít jen, pokud chceš měnit kolečka, vzhledem k tomu, že je to proces minimálně na půl hodiny...

tystynka
18. feb 2013

@vevika mohla bych se zeptat, jestli je opravdu dobrý i do mírného terénu?Já jsem do něj hrozně zamilovaná a je to jasná jedička na budoucí 2. mimi,ale četla jsem na jedné diskuzi kde psala paní,že ho má a je dobrý jen do města.Že byl problém na kostkách,v mírných nerovnostech a o lese prý ani nemluví.pořád se prý zasekávaly přední kolečka a musela ho podseknout a jet jen na těch zadních.je to první špatná recenze.jenže my taky bydlíme přímo u lesa,takže procházky jsou možné pouze v lese a nerada bych investovala tolik peněz a potom zjistila,že je jen do nákupního centra ☹.Prý byl její prcek šíleně vyhrkaný ☹.Sníh prý taky nezvládal a že se s ním mimo město šíleně nadřela,tak ho prodala.My měli na malýho Jané Slalom pro,takže ten byl naprosto v pohodě,ale chtěla bych Stokke.Moc děkuji za odpověď 😵

deyana
18. feb 2013

@klarawerder ajaj.. já ho koupila z druhé ruky, paní mi ho prodala jako 100%ně funkční a doma koukám, že jedno kolo dře o tu vidlici.. ta se se mnou odmítá bavit o vrácení, a s kočárem je docela těžká manipulace, ptž to kolo se točí míň a brzdí se.. no tak to nevím co s tím udělám, je to docela vyviklaný ☹ ☹

zuzigirl
18. feb 2013

Dievcata, deka do stokkaca... Kupit, ci si dat ustrikovat? Daju sa niekde patenty zohnat, ktore sedia?

klarawerder
18. feb 2013

@zuzigirl Deka se dá i uštrikovat 🙂 Patenty vypadají normální velikosti, takže podle mně, když si s sebou vezmeš část potahů, kde ty cvoky jsou, tak v galanterii najdeš ty, co budou pasovat. My máme mimochodem ještě i deku z Pinkie.cz, ta má pro změnu z kulaté gumy po stranách očka a ty já navlíknu na madlo, takže mi deka taky nikam nepadá...Stokke deka je teda ale větší než ta Pinkie...Nevýhoda Stokke deky je ta, že nějak extra teplá není...výhodou je naopak velice kvalitní příze, ze které je udělaná, to, že barevně pasuje ke kočáru a když ji přehodíš přes boudu, tak má mimi na spinkání příjemnej bunkr 😉 Těžko říct, zda ji udělat nebo koupit...originálka není teda levná, ale musím říct, že jsem s ní max spokojená a nelituju ani koruny, co mně stála...stačí první dotek a hned je poznat, že je to kvalitka 🙂...takže podle mně když koupíš materiál na deku stejného formátu, pak tě to vyjde taky na docela dost...plus ještě práce...Uvidíš, zda se ti to vyplatí...

klarawerder
18. feb 2013

@deyana Noo, holka, to asi budeš muset pořídit nová přední kola - prodávají se v páru...vzhledem k tomu, že je kolečko ve vidlici uchycené nýtem, tak to bohužel nedotáhneš. Zkus si obvolat kšefty, jestli je někde nemají skladem - já na nová kolečka, která jsem měnila víceméně v rámci údržby a mého dobrého pocitu 🙂 čekala 2 měsíce, než byly na prodejně... Teoreticky bych ti ještě mohla nabídnout moje použitá, která mi po nevydařeném prodeji stále zůstala a nabízím je k prodeji...jsou ojetá, vidlice poškrábané úměrně používání kočáru, ale plně funkční (né, tak jak paní vykládala o tvém kočárku), gumy ojeté, ale nezničené...

lcsisi
18. feb 2013

@klarawerder tá tmavá je prekrásna....🙂

lcsisi
18. feb 2013

@kajuska01 ahojky, prosím máš nejaké fotky?a do akého veku je vhodný??a cena??ďakujem krásne....🙂)

kajuska01
18. feb 2013

@lcsisi doplnene foto v bazari aj mojom fotobloku

kajuska01
18. feb 2013

skoro dvojičky

kajuska01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deyana
18. feb 2013

@klarawerder noo, zrovna mi psali ze servisu.. písnu Ti IP 😉 díky

klarawerder
18. feb 2013

@tystynka Promiň, že odepisuju na dotaz, který nebyl adresován mně. Paní asi spadla odněkud z vesmíru. Řeknu ti to takto - měla jsem nafukovací čtyřkolku-samozřejmě odpruženou a se Stokke se nedala srovnat. Čtyřkolka letěla z domu jak namydlenej blesk. Xplory projede sníh, písek, trávu, v lese jsme často, jelikož tam chodíváme venčit psa, pohodlně s ním můžeš jezdit po schodech-na to je uzpůsobený. Jako příklad extrému jsem s ním projela závěj po kolena a rozkopaný vlakový přejezd pokrytý většími kameny. Odpružení nemá, takže to skutečně není jízda tak houpavá jako v kočárech dvacet let starých, kde byla konstrukce zavěšena na takových těch páskách 😀, ale sedačka se na podvozku pohupuje a pruží - můžu ti říct, že se v tom dítě nenatřásá nijak víc než v jakémkoli jiném sporťáku Jsme aktivní rodina a na procházky chodíme často do přírody, takže vím, že s terénem není problém...to, že je jen pro bohaté fifleny do obchodů a kavárniček je holý nesmysl. A troufám si tvrdit, že s Jané se nedá srovnat, byť je to také kvalitní kočárek 😉

klarawerder
18. feb 2013

@lcsisi Díky 🙂

tystynka
18. feb 2013

@klarawerder opravdu? Tak to jsi mi udělala ohromnou radost.přesně to jsem potřebovala slyšet 😅.My právě bydlíme přímo u lesa,takže různorodost cest tu je veliká a já měla strach,ab pak prcek nebyl vyhrkanej .-D.je pravda,že i v Janéčku to s ním někdy třáslo,ale jak píšeš,už to nejsou ty 20 let staré těžké kočáry na řemínkách 😀.Jsem ráda,že má v sobě tak velký skrytý potenciál o kterém spousta maminek neví a dá na tokvé recenze jako málem já ☹.A nebyl třeba problém v tom,že prcek třeba kolem 1,5 - 2 let je v něm narvaný?Kdž se ještě třeba přidá fusak?Aby v něm nebylo k nehnutí ☹.Já jsem do Stokku šíleně zamilovaná 😵.

klarawerder
18. feb 2013

@tystynka No, samozřejmě to "hrká" víc s lehčím dítkem, potom, jak je větší a těžší, tak to pak nehrká skoro vůbec. Kola jsou navíc gumová, ne pěnová, a mají uvnitř vzduchové kapsle, takže je kočár odpružený i tímto způsobem. On totiž Stokke vypadá všelijak, spousta lidí si myslí, že je to jen designovka, ale už neví, že ten design je udělaný tak, aby fungoval. Stokke má spoustu vychytávek, o kterých si ostatní kočáry můžou jen nechat zdát. Super je třeba to, že veškerý textil včetně nákupní kabele můžeš vyprat, nákupní kabela pojme daleko víc věcí než klasický košík, co kočáry mají, rukojeť je výškově nastavitelná, že kočár vozí jak moje dcera, co má rok a půl, tak i manžel, který má bezmála 2 metry 🙂 , bouda krásně kryje, kočár jede skoro sám, je lehoučký, snadno a rychle na něm všechno nastavíš. No a pecka je pak na zimu Winter kit-neskutečně praktická a krásná záležitost...už žádné ježdění v chumelenici s pláštěnkou. Na léto máš zase letní potahy, že se v kočáru děcko nepaří jak v sauně, včetně froté potahu na sedačku. Sporťák je velký dost, ačkoli nevypadá...zádová opěrka je jedna z nejdelších u všech možných kočárů-a ta ti víceméně určuje, do jakého věku se tam špunt vejde, opěrka nožiček je taktéž nastavitelná. Malé je, jak jsem psala, rok a půl a místa tam má habaděj i s fusakem a v kombinéze (a to máme fusak Elodie Details, který je hodně teplý a objemný)...v pohodě se do něj vešla průměrně velká tříletá dcera mojí kamarádky. Takže nemusíš mít strach, že by se ti tam dítě brzy nevešlo. Stokke můžu ve všech ohledech jako jedna z mnoha maminek doporučit, jiný kočár bych nechtěla 😉 Pokud budeš chtít ještě něco vědět, tak se ptej...zkušeností v praxi s ním máme dost-používáme ho rok a půl až na výjimky každý den 🙂

deyana
18. feb 2013

@klarawerder ahoj, prosím tě, přišla ti ode mě zpráva ?

cawes
18. feb 2013

Tak sme sa dockali aj my nakoniec sme kupiki novy a mame z neho velku radost

cawes
18. feb 2013

@klarawerder ahoj tak uz ho mame 🙂 pocuj dala som tam malemu tu opierku kedze sa pise ze do 15mesiacov ale sa mi zda ze ho potom obleceneho s fusakom uz do nutra nenacpem. Neviem ci tontak ma byt ci robim daco zle

tystynka
18. feb 2013

@klarawerder No ten winter-kit je naprostá designová bomba 😵.Tak to čučim,že se tam malá vejde takto nabalená i s fusakem 🙂.A myslíš,že je lepší koupit klasicky hluboké lůžko pro novorozence nebo stačí ten sporťák s tou novorozeneckou vložkou?Malej mi právě spal po obědě v kočárku ještě ve 3 letech a 4 měsících 😀.On to prostě vyžadoval 😅.Tak proto mě to zajímá 😵.To,že je vše pratelné je naprosto super 🙂.A úložnách prostorů není nikdy dost 😀.Takže to je taky super 😵.Jsi moc hodná,že mi odpovídáš na všechny moje prdlé dotazy 😅 😅

cawes
18. feb 2013

Este jedna s mojou milovanou yummy mummy taskou tu nevimenim za nic 🙂

cawes
18. feb 2013

Hm nevymenim som myslela

letycia
18. feb 2013

@cawes Ahoj kolko by s chcela za ten SK mala by som zaujem

cawes
18. feb 2013

@letycia ahoj prepac nakoniec ho nemam malo to byt vsetko s kocikom ale bohuzial nebolo a ja som kupila kocik novy.

cawes
18. feb 2013

Baby otazka ked pojdem zo sportakom von co na maleho? Mam fusak lodger ten sa mi tam da lebo maly ma este kratke nohy ale neviem ako to narvem na tu novorodenecku podlozku. Dalej ked bude vacsi tak do coho davate deti vy von v zime?

klarawerder
18. feb 2013

@cawes Uvidíš, já si myslím, že se tam vejde i s vložkou...kdyby ne, tak ji prostě vytáhneš a hotovo 🙂

klarawerder
18. feb 2013

@tystynka Však v pohodě...já se taky vyptávala na milion věcí, když jsem Stokke chtěla kupovat 🙂 S tou korbou...některé maminky (zejména ty americké), se nezdráhají vecpat novorozence přímo do sporťáku...já bych ho tam určitě nedávala...přeci jen korbička je korbička, mimi je tam lépe kryté, navíc korbu můžeš koupit z druhé ruky (tím, že ji maminky využijí jen pár měsíců, tak je prodávají ve skoro novém stavu...a ty ji zase po pár měsících používání opět můžeš prodat a nechat si jen sporťák) Sporťák je pak určený od 6-ti měs., kdy tam dáš mimčo jen v poloze vleže...pak jak se začne posazovat tak můžeš dát pololeh a jak už samo hezky sedí, tak se už může vozit ve všech pozicích. Naše malá šla do sporťáku už v 5.měs. protože ječela, že z korby nevidí, drbna jedna 😀

domcilka
18. feb 2013

@cawes ahojky, ja mam drobca 9 mesacneho, kocikujeme sa uz len v sportiaku. Zo zaciatku zimy som ho daval do fusaka a mala som taky cierny nanoznik Stokke. Kupila som ho na nete. No v januari som kupila winter kit Stokke, pretoze bola zima a bala som sa, aby maly nebo chory. aj buda na kocik je ovela teplejsia, uplne iny material, kupila som si aj fusak a je tam aj ten navlek, co je podla mna uper. No inak ti neporadim, fakt to nedomysleli, ked nedali okrem winter kitu na zimu nieco ako nan oznik k tomu kociku.

cawes
18. feb 2013

@domcilka tak wk uz kupovat tento rok nebudem uvidim ako to vymyslim

domcilka
18. feb 2013

@cawes však ajsne, na túto zimu sa to neoplatí a hlavne je to fakt drahé. inak ja dávam ešte na fusak aj deku. a akej farby máš kočík? ja ten nánožník už nepoužívam. ak by si mala záujem tak by som ti ho predala. mám ho aj na fotke vo fotoalbumoch, kde mám kočík