Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

kristina36
3. nov 2013

Ste zlaticka, dakujem 🙂))

danella
3. nov 2013

@bianocka my sme to skusali veru a ta cast je na suchy zips takze sa to da pekne posuvat a popripadne aj odopnut ak tam das podlozku tak dietatku to vadit nebude, nasa bude mat 6 mes. ma 70cm a 7,5kg a mesti sa v pohode aj naobliekana zatial a ja som s tou sedackou velmi spokojna aj ked je tazka a poriadne .. 😝

bianocka
3. nov 2013

@klarawerder To ano, polystyren je tam kvoli bezpecnosti, ale prave som to zmerala a sirka na hlavicku je cca 13 cm. Podla mojich vypoctov moze mat teda hlavicka obvod cca 40 cm a uz je nadoraz, pricom obvod 40 cm ma dieta priemerne v 3 mesiacoch a co potom? Uvazujem, ze napisem do Stokke, co oni na to.

bianocka
3. nov 2013

@danella Ved to, ze aj ja som spokojna (k vahe sa radsej nevyjadrujem 😀 ), ale to, ze moze ist do lahu, je skratka super vec. Dnes som sa s tym pohrala a skusila to aj celkom odstranit, tak mas pravdu, ze ak dam nejaku podlozku, moze ist ta cast aj celkom prec.

mima01
4. nov 2013

@bianocka nas maly ma 13 mesiacov a este stale sa vozime v aute vo vajicku. Ma tam dostatok miesta...jedine teraz ked uz ho treba viac naobliekat, lebo je chladno, tak uz je tam zmacknuty, ale riesime to tak, ze tatik troska prikuri v aute kym my zbehneme dole a maleho nechavam iba v takej vyteplenej mikine.

izabelkas
4. nov 2013

Kočky ja by som sa chcela spýtať, ohľadom tohto kočíka, veľmi sa mi páči, bola to láska na prvý pohľad, len ma trápi, že z aktuálne ponúkaných farieb výrobcom sa mi žiadna nepáči. Zamilovala som sa do tej ružovej, ktorá bola v roku 2011 v limitovanej edícii. Neviete či Stokke zvykne tieto edície opakovať, alebo ako často niečo limitované ponúkajú? Nechcem kočík už používaný, alebo teraz niekde ten ružový starý zháňať, niekoľkoročný ležiak. ☹ Sa normálne na nich hnevám, prečo tá ružová nie je v ponuke stále. Keby sa dal aspoň ten poťah kúpiť ešte plus k inej farbe.

danella
4. nov 2013

@izabelkas na stranke predeti.sk maju este v ponuke ruzovu vanicku tucsm a tam sa da aj samostatne kupit podvozok, ale sportovy som uz nevidela.

petkaa28
4. nov 2013

@izabelkas tu na bazariku jedna baba predáva ružový stokke nepouzivany tuším, som ho ocumovala 🙂

klarawerder
4. nov 2013

@bianocka To na Stokke napiš...to by mně zajímalo, jak to s tou sedačkou mysleli. Samozřejmě, pokud by tam byly nějaké pěnové výplně, co se dají vytáhnout, pak bych neváhala...ale pokud je to polystyrén, tak to jsem si celkem jistá, že ten není určený k vytahování...

kristynakubecova
5. nov 2013

Holky nebudete nekdo prodavat winter kit?Klidne i ten starsi typ ale v top stavu,diky🙂

magnolie1234
5. nov 2013

baby prosim vas, na konstrukciu stoke V2 sadne vanicka z V3 alebo V4? to ma zaujima a nahodou niekto nepredava winter kit cerveny alebo biely alebo cierny ?za rozum . cenu a prebalovaciu tasku cervenu

klarawerder
6. nov 2013

@magnolie1234 Ano, podvozky V2, V3 i V4 mají stále stejný naklikávací systém na korbu i sedačku, taže je lze kombinovat. Pozor ale s textilem...třeba potahy z V2 na V3 nepasuji... A teď nová V4 má jiný systém uchycení shopping bagu než předchozí modely.

klarawerder
6. nov 2013

Babýýýýýýý, našla jsem video s rozdíly V3 a V4. Kočka sice angličtinou moc nevládne...a uměním natáčet video taky ne (něco tam mele a vysvětluje a točí si u toho koleno 😀)...ale pro orientaci dobrý 😉

https://www.youtube.com/watch?v=gLD5d7qNX6U
milankovazuzana
6. nov 2013

@klarawerder aspoäň som jej aj ja rozumela, pekne pomaly vravela 😀 😀 😀 Myslím, že to stačí...sem tam im ujde kamera opačným smerom, ale tak pochopili sme 🙂 Mne sa nepáči iba jedna bec a to je ten skladací clip, čo tlačíš nohou, že tam už nieje ten nápis Stokke a potom mám nedôveru k malým plastovým udělátkam, ako vy hovoríte 🙂 , to je taký plastík a keď sa to zlomí, tak asi treba kúpiť novú tašku??? No a ja teda niekedy vláčim ozaj ťažký nákup-len aby to udržalo.Viem, že to udrží, ale taká mierna nedôvera je vo mne...

verkov
6. nov 2013

Holky potřebuji poradit s winterkitem respiktive tím na ruce, zaboha nemůžu přijít jak to mám nasadit:((((

klarawerder
6. nov 2013

@milankovazuzana No, Zuzi, já nevím...Zabudovaný klip na držák na pití se mi líbí, skládání pomocí onoho kroužku na prst celkem taky (ovšem s dosavadním systémem skládání V3 nemám jediný problém a naprosto mi vyhovuje), pak se mi líbí, že brzda V4 brzdí obě zadní kola...to, že tam popřesouvali loga Stokke je mi upřímně jedno 😀 Mít aretaci předních kol je fajn pro dobrý pocit...ovšem přijde mi to celkem na houby u kočáru, který nemá odpružený podvozek...Aretační kola mám na Bgb Bee+ a v životě jsem to nepoužila (teda jednou ano, když jsem šla na inlajny, tak jsem to vydržela asi 5min než už mě to vytočilo na max a zase jsem to odblokovala)..takže si neumím představit situaci, kde by se ta aretace nějak logicky využila. Klipy na bag jsou "hezké", působí to tak vymakaněji 😀 Ovšem mít bych to nechtěla, nehty bych si na tom dolámala (tak malý čudlík lze pohodlně mačkat snad jen prstem s velmi krátkými nehty...nenosím třícentimetrová pařátiska, ale i s trochu delšími nehty to podle mně nejde zmáčknout....leda mačkat to kloubem prstu...no, žádná sláva). Krom toho souhlasím s tím, že úplně nevěřím tomu, že by to můj bag narvaný nákupem udrželo...přece jen jsou to dva malé kousíčky...a že by to udrželo napchanou 10ti kg kabelu...no, nevím... Nechápu, proč tam místo nesmyslů nedali například odklápěcí madlo na kloubu 😉 ...teda chápu, každý model musí mít nedostatky, aby mohly vycházet další a další modely a oni měli kšeft...to je jasný... Ale spadl mi kámen ze srdce, že se mi o V4 nezačalo zdát, jelikož by to znamenalo, že mi není pomoci a musím ji mít 😀 ...Takže manžel ušetřil slušné peníze 😎 😀 😀

klarawerder
6. nov 2013

@verkov Navlíká se to tou dírou, u sebe musíš mít kožešinku...pak si otoč madlo, ať vidíš na spodek, 2 cvoky zapneš v oblasti mezi rukama, 2 cvoky jsou mezi tyčkama rukojeti, tj. v oblasti, kde se dává držák na pití...a pak tam máš popruh s cvokem a ten musíš zapnout poblíž té konzole (jak je tam pojistka na nastavování výšky rukojeti atd)

milankovazuzana
6. nov 2013

@klarawerder áno, súhlasím, loga nie sú dôležité, ale mne to tak príde krajšie po starom, ako dolu na podvozku, keď to bude svietiť.Áno, vypadá to dobre tá taška, ale ten systém-jednoducho tomu nedôverujem.S aretáciou úplne súhlasím... mala som to na Orbite a tiež som to raz skúsila a išlo to späť, takže ee.Presne súhlasím s madielkom, to už mali v tejto verzii vychytať a ešte čo mám ja problém je namokanie nákupnej tašky-takže integrovaná pláštenka..., to sú zmeny, ktoré by som ja ocenila🙂

klarawerder
6. nov 2013

@milankovazuzana Zuzi, ještě mám na tebe dotez, vzhledem k tomu, že máš už velké chlapisko a vozí se ve Stookáči 🙂 Jak to máš se Storm coverem? Malá má tu podpěru nožiček na 2.úrovni vysunutí...a Storm cover se nám sotva přes tu podpěru přetáhne (s tím, že ta guma na spodním okraji je zaháknutá za zadní část podpěry, jestli chápeš, jak to myslím 🙂 )...no, ale to jsem zjistila, že tím, že je ta podpěra "děravá", (má jen ty dvě "tyčky" na zasutí do sedačky, ale není to plné ) takže když přetáhnu Storm cover tak, jak jsem popsala, pak malé táhne na nožky zezadu z "díry" mezi podpěrou a sedačkou. Zároveň však Storm cover není natolik velký, aby se přetáhl přes celou podpěru i když je vysunutá, a zakryl tak onen prostor kde profukuje. Tak jsem to začala malé dávat tak, že jí to nasadím dole jen na fusak, a to celé leží na podpěře...Pak jí to zakryje nožky i zezadu a dobrý. Jak to tam navlíkáš ty?

milankovazuzana
6. nov 2013

@klarawerder Klári, minulú zimu nosil Miško nožičky na 2. úrovni a keď tam mal aj fusak, tak ten kryt bol natiahnutý na dobré slovo a všetky môžné spôsoby, jednoducho je malý, čož je úplne naprd...narozdiel od SK, kde clona je funkčná až do poslednej úrovne.Minulý rok som mala kryt iba 2x nasunutý keď Miško spinkal, ale staálo ma to veľa úsilia to tam dať.takže ťa nepoteším, toto soudruzi z Nórska nedomysleli, kdepak udělali chybu? 😀 😀 😀

verkov
6. nov 2013

@klarawerder děkuji, za rychlo odpoved, ale stále mi to nejde, já totiž nemužu přiit na ten začátek tím otvorem, pořád se mi to motá okolo té tyče:( nevím proč k tomu nedají obrázky.))

verkov
6. nov 2013

@klarawerder už jsem na to Klárko přišla, moc děkuji;) tato varianta mě nenapadla:(

klarawerder
6. nov 2013

@milankovazuzana No, soudruzi z Norska se v tomto ohledu skutečně moc nevyznamenali 😀 My právě Storm cover používámě hodně (dokud tu nebyla ta hnusná vlezlá zima s deštěm, tak jsme jezdily kožešina, deka, Storm cover)...no a teď máme už Emitex Cocoon...a když jen mrholí, tak se mi nechce jezdit s pláštěnkou, tak jen sundám rukávník a přetáhnu Storm cover. No, se svou odpovědí jsi mě věru nepotěšila 😀 ...tak to budu natahovat tak, jak jsem zjistila...nahoře klasika na druky a dole nenatahovat přes podpěru, jen přes nožky ve fusaku (zkus to, tak by se ti tam Miško ještě mohl vejít 🙂 )

milankovazuzana
6. nov 2013

@klarawerder no veru, aj ja som nad tým uvažovala a budem to musieť vyskúšať... 🙂

bianocka
6. nov 2013

@klarawerder Chcem sa opytat, je lepsi Emitex Coccon ako Stokke fusak? V com su vyhody? Dakujem 🙂

dolcee
6. nov 2013

Holky, taky me novy V4 moc nenaštval 😀 ale novy model je novy model.

Jeste jsem se holky ptala uz predtim:
Jak děti oblékáte do fusaku, když jedete autem a dáváte je do autosedačky a do kočárku s fusakem a naopak.

cawes
6. nov 2013

@bianocka ahoj ja mam oba fusaky aj emitex cocoon aj stokke fusak co @klarawerder nema 😎
takze emitex je super dlhy, velke plus je ze ma dole ako su boty tu sustakovinu takze sa to nezaspini, zase ale musis dat teplejsie ponozky a nato mysliet, je naozaj velky a teply ak si dokupis aj to vnutro tak aj na zimu.
Mne osobne sa pacia ale fusaky od stokke ovela viac su take paperove, take mäkke ze by som si tam aj ja lahla. Plus ladi to krasne s kocikom, da sa to pekne zazipsovat okolo hlavicky. Ja pouzivam cocoona na chladnu jesen a stokke na riadnu zimu

cawes
6. nov 2013

@dolcee ked idem autom a potom napr teda na prechadzku, tak zalezi aj od pocasia ak by som dala teraz fusak tak dam len rifle/nohavice,body, tricko s dlhym rukavom, bunda, ciapka, sal, teple ponozky to uplne staci ak sa rozpravame o zime tak este prihodim bud pancuchy plus mikinu/svetrik a zimnu bundu alebo dam overal a tak este do fusaku

smartbear13
6. nov 2013

Ahoj holky, mohla byste sem některá dát fotku xplory s vložkou pro nesedící děti?Kamarádce se nedaří ji do kočáru dát, díky🙂

vevika1
6. nov 2013

@klarawerder Klári, ja som malej dávala ten stormcover presne ako ty 😉