Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

dolcee
14. nov 2013

Holky, tak dorazil winter kit. Jupí.

Na jaře budu celý Stokke prodávat i s doplňky, vse témeř nove, vždyť to víte, tak kdyby jste o někom věděli...

junkfoood
14. nov 2013

@dolcee gratulujem.. bude veselo.. 😉

martooni
14. nov 2013

@dolcee Ahojky, plánujeme druhé mimi a říkala jsem si, že bych zkusila jiný kočárek. Teď máme Gesslein F4, ale některé věci mi vadí. Velmi se mi líbí Stokke Explory. Mám problémy se zády (rozštěp obratle) a tohle je jediný kočárek u kterého si mohu nastavit prcka opravdu vysoko. Možná bych měla zájem, v jaké barvě ho máte?

chani23
14. nov 2013

@klarawerder toto bola inak poziadavka aj mojho manzela - aby nemal maleho pri kolenach a aby si nekopal do kolies 😀 a mne sa zase straaasne paci ta uzavreta taska, no neskutocne prakticke.. Neprasi sa mi tam a nikto nemusi vediet, co tam mam. Prveho pol roka sme s malym dost behali po vysetreniach a do kazdej ordinacie som nemohla ist s kocikom. Tak som len vzala maleho na ruky,odopla tasku a vsetko mala pekne po ruke 🙂 inak nad Bee-ckom som rozmyslala aj ja, ze na striedacku. Ale manzel ma rovno zrusil, ze to je ako hrackarsky kocik. Cez vikend sme dali uz nozickovy fusak, no tomu nasmu krpcovi sa strasne paci. Samozrejme, rucky ma vonku, tak sa s nim pekne hra 🙂 povodne som chcela biely WK, ale na jednej diskusii sa o tom bavili a tie baby vraveli, ze ta kozusinka ostane po case taka skaredsia. Tak ma to odradilo. Ale teraz prisla nova kolekcia a neskutocne sa mi paci nougat melange, tak uz zase rozmyslam.. 😀

dolcee
14. nov 2013

@martooni mám brown se všemi doplňky, summer kit beige dots a brown winter kit.
Rok výroby 2013 a jeste 2 roky v zaruce, koupený v Praze, všechny doklady mám.
A uz jsi těhotná?

martooni
14. nov 2013

@dolcee Tak zrovna brown se mi velmi líbí. Vybírala bych mezi brown a dark navy. Na léto bych si taky vybrala beige dots. Zní to moc dobře. Jaká by byla cena? Klidně mi napiš do zprávy. A proč kočárek prodáváš?
Ještě ne.

martooni
14. nov 2013

Holky, nejste tu některá z Hradce Králové nebo z Pardubic? Že bych kočárek okoukla a mrkla se, jak se s ním jezdí?

Přečetla jsem něco z diskuse, ale budu číst dál. Ale zatím jsem nadšená z příspěvků, co píšete. Sice jsme na vesnici, ale manžel (starosta) tu postupně nechává opravit všechny chodníky, silnice, jezdí se tu lépe jak ve městě. Do terénu ani s F4 nejezdím a taky když byla K. malá, tak to s ní na nerovném povrchu házelo. Myslím, že dnešní kočárky (až na nějaké výjimky) odpružení moc nemají. Takže to mi nevadí.

Jediná věc, co mě odrazuje je to, jestli jde dát do lehu po směru jízdy? Na of.stránkách jsem koukala, že to moc nejde, ale některé maminky píší, že jim tak děti spí dobře.

cawes
14. nov 2013

http://www.spechato.cz/inzeraty/Stokke-Explory-...

baby ako stary moze byt tento kocik?

martooni
14. nov 2013

Ještě, jezdíme do města, takže často budu kočárek nakládat do auta. A taky potřebuji, aby projel mírný travní terén sportovních areálů (fotbal).

cawes
14. nov 2013

@martooni to prejde bez problemov, a zo skladanim je to tiez ok

junkfoood
14. nov 2013

@martooni ja ti poviem za seba, skladanie je hrozne..jeden z hlavnych dovodov, preco som kocik predala.. ja som na to prisla az pri sportaku, s vanickou to bolo ok, lebo tu som nenosila so sebou ale pouzivala vajicko.. ale ked mas sportovu cast, musis dat dole najskor opierku na nohy, madlo, skliknut sedacku, zlozit konstrukciu, naskladat do auta.. cele sa to dost zle robi, najma ked sa niekde ponahlas.. a zaberie cely kufor pomaly, a to mam octaviu kombi.. 😉

klarawerder
14. nov 2013

@milankovazuzana 😀 Taky už jsem si poslechla, že dávání dítěte do toho hrozného kočáru v podstatě hraničí s fyzickým týráním...taky dobrý 😀 😀 😀 Tady ten ED má ten vnitřek jiný, nebo taky fleecový, jako mají i ostatní?? Náš ED má vevnitř černý fleece teda... Teď mi napiš, že to tam má nějaký super matroš a normálně mně klepne 😀 😀 Jinak Zuzi, v té "pololežící" poloze, když je sezení po směru, se ti Miško v pohodě vyspinká? Nepřijde mi to sice moc vzpřímené, ale malou jsem na spaní měla zatím jen v protisměru v úplném lehu na spaní...tak mě zajímá, jak je to po směru...letošní zimu už musíme frčet s ED po směru, tak abych věděla 🙂 Díky 😉

milankovazuzana
14. nov 2013

@cawes Tento model je úplne najstarší, čiže môže byť aj od roku 2004, vtedy sa ešte dolu nerazil dátum výroby..., ale určite to je viac ako 4 roky...Ja som ho mala tiež, ale červený a môžem povedať, že hoc bol starší, bol kvalitnejší ako novšie typy.Mala som ho rada...

cawes
14. nov 2013

@milankovazuzana lebo na FB je vazna diskusia o tomto kociku a pani tam pise ze je stary len 4 roky ale to sa mi nezda lebo neboli tieto farby a vyzera uplne inak ako V2

milankovazuzana
14. nov 2013

@klarawerder Klári, fleece pri tomto type a vzore nieje, je tam taký ako kedy hladunký umelý zamat, matroš je hebunký, kĺzavý, určite sa na neho nič nebude chytať ani žmolkovať.U iných nových vzorov veru neviem, ale La Baroque je asi trošku inší, aj tie zlaté zipsy, fúúúúúú
Klári, on bol včera taký unavený, že zaspal v sede, tak som ho dala do polosedu, ale evidentne s tým, nemá problém, on v kočíku spať miluje, ale ina keď ideme cielene spinkať, tak ho mám k sebe a v leže. 🙂

milankovazuzana
14. nov 2013

@cawes ak nemá dolu číslo výroby, tak je starší ako r.v.2007, ale pasujú naň aj tie staršie SK, ako na 2008+2009.

martooni
14. nov 2013

@junkfoood děkuju. Takže na většího prcka, co už není v autosedačce pořídit golfky. Měli jsme Bugaboo Bee plus, ale nebyla jsem spokojená. Tak když se pro Stokke rozhodnu, tak pořídít jiné.

klarawerder
14. nov 2013

@chani23 No u kolen...to byl jeden z důvodů, proč jsme okamžitě zamítli Bugaboo Cameleona...nižší kočár snad neznám 😀 S Bee+ jsem ale spokojená...máme ho na ta menší popojíždění, je skladný, hned složený, velký košík, nehrká (super 😉 ) , spojená rujkojeť (kočár lze vézt jednou rukou) a fajn je i to, že na rozdíl od drtivé většiny golfek má otočnou sedačku, která je navíc plastová, žádná prověšená hadra. Jako hračka pro panenky celkem vypadá 😀 , ale je velice kvalitní, baby v něm nezřídka kdy vozí 4leté děti...Za nás spokojenost. Do nějakého terénu ale samozřejmě jako žádné golfky není...třeba lesní cestu projedeš, ale se sněhem problém.
Co se týče WK, jdi do něj 😉 Je to bombastický doplňek, který je nejen krásný, ale především výborně funkční, skutečně kočárek výrazně zateplí, mimo to nemusíš v zimě jezdit s pláštěnkou, pod kterou se dítě zapaří, materiál se vlivem mrazu ničí (a pak popraská atd.) a krom toho si nemůžu pomoct, že to vypadá prostě děsně... 🙂 Rukávník Stokke namá úplně vychytanej. Je na něm taky ten ovčí lem - ovčí kožešina je samozřejě přirozeně kudrnatá, takže ty lemy jsou nějak chemicky narovnané...což je úplně v pořádku. Problém však nastává ve chvíli, kdy ti kožuch navlhne (s čímž musíš počítat, jestli používáš rukávník a venku sněží). To se ta kožuška jakoby zkrepatí, dá se vyčesat kartáčem a není to nijak tragické, ale jako nová už není pak bohužel nikdy (ještě mám teda v záloze vyžehlit to žehličkou na vlasy 😀 ...ale to vyzkouším, až kožuch zase zruším 😀 - momentálně mám nový WK, takže je kožešinka zatím panensky rovná 😀)...ale nejsem typ maminky, co by na sníh rukávník sundávala, aby se jí nezničil, jsem toho názoru, že když už tady ta sranda stála takové love, tak ať slouží...nenechám si mrznout ruce. 😎

junkfoood
14. nov 2013

@martooni no mozno ti to vadit nebude, ale ja sa presuvam takmer vylucne autom a castokrat som chodila s malym na rukach alebo s manducou, lebo sa mi nechcelo absolvovat tu skladaciu torturu z kufra a do kufra.. ale keby som mala dom a tam postaveny kocik zlozeny a v aute iny tak si ho urcite necham, lebo je super.. len na moje potreby nevyhovoval.. 😉

klarawerder
14. nov 2013

@cawes Řekla bych, že je dost starý... Je to V1, soudě dle podvozku...

klarawerder
14. nov 2013

@martooni Kočár ti projede úplně všude - my jezdíme většinou po městě, včetně různách schodů, ale i po trávě, polňačkách, po lese, v zimě po horách apod. Skládání by mohlo být jednodušší, ale dá se. Do SUV nebo MPV se vejde i nesložený 😉

martooni
14. nov 2013

@klarawerder měla jsem stejnou zkušenost.. ale když mi v něm malá spala, tak Bee+ prostě z ničeho nic spadnul a malá se praštila do hlavy. Byla po směru jízdy. Venku nefoukal vítr. To mne velmi zklamalo a pak už jsem se ji do Bee+ bála dát 😒 . Po necelých 4 měsících lehkého používání začalo jedno přední kolečko při svižnější jízdě bez zatížení dítěte, vibrovat a to jsem měla nový model kupovaný letos na jaře v Baby centru v Pardubicích.. ale tahle diskuse není o Bee+, tak už toho nechám 😉

@junkfoood aha, také se přesouvám výlučně autem tak 1-2x do týdne. Přesně tak to máme, jsme v domečku a malá mi nejčastěji spinkala venku v kočárku v pergole. Děkuji za všechny reakce.

klarawerder
14. nov 2013

@milankovazuzana Tak ti pěkně děkuju 😀 No, ještě to nechám zrát... 🙂 Super, takhle jsem si to vymyslela i já...když budeme mít nahozený ED, tak budeme (muset) jezdit po směru a když bude v plánu spaní, tak malou jednodušše přecvaknu na po směru a bude...tam žádná tyč neva, Elodie Neelodie 🙂 Máš krom ED i jiný fusak?

milankovazuzana
14. nov 2013

@klarawerder Jasné, Dark Navy .

klarawerder
14. nov 2013

@martooni Jak ti Bee+ spadnul? Myslíš jako že se převrátil? Nebo se složil? S vibrujícími kolečky je to častý problém, s jednoduchým řešením - je třeba napsat na Bgb a oni ti pošlou takové kroužky/podložky, ty tam nasadíš a problém vyřešen 🙂

klarawerder
14. nov 2013

@milankovazuzana A? Vejde se ti Miško? Jaký je v porovnání s ED? Krom toho, že je pochopitelně nožičkový...Pořád vymýšlám, jestli ho nemám koupit... Do toho kalkuluju, že se odvozíme tuto sezónu, s další pak nevím, ale spíš myslím, že bychom ještě jezdily (malá bude mít lehce přes 3 roky), ale vozí se ráda jako tvůj Miško 🙂 Tak nevím už roupama co by... 😀

milankovazuzana
14. nov 2013

@klarawerder skúšala som, zmestí sa a má 99cm.Je dobré mať oba, kôli tomu spánku.

martooni
14. nov 2013

@klarawerder ano převrátil se dozadu. A ty kroužky/podložky jsem tam měla.. měla jsem i náhradní a nepomohlo.. fakt nevím.

martooni
14. nov 2013

Holky, jak je ten nožičkový fusak velký? Do kolika se tam děti přibližně vejdou?

milankovazuzana
14. nov 2013

@martooni bee+ je pri spánku veľmi nestabilné, písalo to tu na MK viac maminiek, že sa im stalo to, čo Tebe...nožičkový fusak je hodne veľký, môj 3 ročný synček pri 99cm sa tam v pohode zmestí. 🙂