Kočíky. Aký kúpiť? Poraďte

ziza
28. mar 2006

Mamule, ake mate kociky, ste s nimi spokojne? Ja uz neviem aky mame vybrat. nechcela som davat viac ako 10 000Sk, ale ked som videla napr. Gesslein aky je lahky a praktický ( 23 000Sk )tak neviem a napr. Kajtex za 8 000Sk...no neviem

lilly
13. apr 2007

thylead, ja tiez uvazujem, ze si raz budem objednavat kocik z nemecka. Ja som nasla este lepsi obchod - www.babyshop.de. S nimi som si uz aj pisala, aj si odtial jedna baba objednavala kocik a bolo to bez problemov. Tam ti dokonca odrataju 19% DPH, takze cena je este zaujimavejsia 😉 Ak sa tam zaregistrujes, ukazuje ti ceny uz bez DPH. Napr. Mutsy Urbanrider, ktory by som chcela vyjde na 504 eur, co je okolo 17000 sk, pricom na Slovensku za to das okolo 30000 sk, coje uz dost rozdiel. A postovne je okolo 20eur... 🙂

thylead
13. apr 2007

dakujem lilly, som teraz trosku rozpacita, pretoze som pozrela par stranok dozadu a je tu jedna babulka mimoriadne nespokojna s gessleinom. tak som teraz uplne konsternovana... ale mne sa fyzicky jednoducho ten gesslein tak lubi. no neviem, tak idem este kuknut tu tvoju stranku a este raz velmi pekne dakujem, lilly

susik77
13. apr 2007

Ahojte baby, ja som chcela Mutsy- s podvozkom Urban rider. Ale dnes som bola v obchode- v Babyparku tu v Prahe a bola tam velmi ochotna predavacka a presviedcala ma, ze Inglesina Magnum s podvozkom Ergo bike je ovela lepsia. Ze v Mutsy nemozte miminko hupat a Inglesina - ten podvozok Ergobike skvele peruje. A ked som si nadvihla Inglesinu, fakt bola o dost lahsia ako Mutsy.
Este ma dost zaujimaly rozmery kvoli skladaniu do auta a vytahu- tak Ta inglesina ma posklad. podvozok dlzku asi 83 cm a Mutsy 105.
Citala som perfektne recenzie na Inglesinu s podvozkom Ergobike, ze vraj sa paci aj miminkam. Mate niekto skusenosti? Inak, 4-kombin. tu vyjde asi na 17800 Kc a Mutsy Urban rider asi 28000 Kc.

lilly
13. apr 2007

s mutsy sa neda hupat? Co som citala rozsiahlu diskusiu o nom na emimino.cz, tak tam baby, co ho maju pisali, ze sa s nim hupat da. No ja si ho chcem zajtra pozriet v Blave v predeti, tak uvidim.

tilly
13. apr 2007

jednoznačne, ak chcete kupovať nový kočík, tak v rakúsku, alebo v nemecku... u nás je to strašne drahé, okrem toho v rakúskej kike majú teraz akcie, preto tam radšej nejdem 😀

susik77
13. apr 2007

ahoj lilly - ja som si dnes skusala hupat ten mutsy- urban rider a teda nic moc. Potom tu Inglesinu-ergobike a to bola uplna pohodicka. Tak to ked tak vyskusaj a potom napis...Inak, celkom rada by som vedela vyhody a nevyhody twej Inglesiny a Mutsy a co je lepsie...Teraz viem akurat, ze Mutsy sa daju otacat kolesa tusim o 360 stupnov, co Inglesina nema...U Inglesiny je zas lepsie perovanie a da sa lepsie skladat...A nepotrebujes adapter na autosedacku

vladimira
13. apr 2007

susik77,
ja mam Inglesinu Magnum (aj ked nie tohtorocny model - pozri album) a uz teraz ju chvalim az do neba 🙂 (a to som ju este neskusala v terene)...je to perfektny kociar do vidieckeho terenu a rekonstruovaneho domu 😀 ...nie je tazky, dobre peruje, vyzera nadherne (najlepsie v cervenej farbe!! 😉 ) a je aj dostatocne velky pre pol rocne babo, ktore tam v zime vopchas aj s fusakom...u mna Inglesina zvitazila jednak technickymi vlastnostami a jednak tym, ako vyzera - pripomina mi klasicke kociare z "nasich" cias (ja som pomerne konzervativna a moderne vystrelky nemusim...)

susik77
13. apr 2007

ahoj Vladimira, dik 🙂. Mne sa tiez paci, ze je velka a ze ma aj celkom dobry kosik-prakt. na nakupovanie. 🙂 Asi pojdem do Inglesiny 🙂 Sice budeme byvat v byte, ale radi chodime na prechadzky do lesa a pacia sa mi tie nafuk. kolesa 🙂

vladimira
13. apr 2007

susik,
a ty si tiez v Prahe alebo okoli?? 🙂 az teraz som si vsimla udaje v tvojom pase...my sme zatial v Prahe - vrsoviciach, ale od maja sme prestahovani na vidiek - oblast Benesovska....

susik77
13. apr 2007

ano, teraz byvame v podnajme na P-4 lhotke a na prelome augusta-septembra sa stahujeme uz konecne do nasho bytiku, ked ho postavia - do Uhrinevsi 🙂

susik77
13. apr 2007

vladimira: to mate dobre, ze sa stahujete uz pred porodom...my sa budeme tak 3 tyzdne az mesiac po porode ☹ .

vladimira
13. apr 2007

susik, blahozelam k vlastnemu byvaniu!! viem, ake je to dolezite...a lokalitu ste si vybrali perfektnu 😎 😎 ...

susik77
13. apr 2007

ano, je tam lacnejsie byvanie, teraz sa tam dost stavia a je tam aj lesik...Celkom sa to tam rozvija, mali by sa tam zlepsit aj sluzby, ked tam bude byvat viac ludi...

susik77
13. apr 2007

vladimira: moj muz by zas celkom bral domcek, ktory by si zrekonstruoval sam, jeho to strasne bavi...Pozerali sme predtym aj po rodin. domoch, ale vyslo by nas to tak o 2 mil. drahsie aj s rekonstrukciou...A pre miminko budete mat super, ze budete na dome 🙂

luciaj
13. apr 2007

ahojte maminy a ake mate skusenosti s kocikmi CAM alebo NEONATO? Mne sa celkom paci Cam combi system, zda sa mi pomerne lahky na kazdodenne skladanie do auta a vzhladom na to, ze je to 3kombinacia, cena vynikajuca.

meggi
13. apr 2007

Máte niektorá Chicco c5? Dá sa tam polohovat opierka chrbta? Ste s ním spokojné? Dik.

thylead
13. apr 2007

no pokukala som vsetko co ste tu kto napisali :D ale jednoducho design gessleinu je pre mna neprekonatelny. nech sa snazim akokolvek neviem najst ziaden kocik v kombinacii, ktory by ma chytil za srdce ako future classic. mozno nepatri k najlacnejsim, ale v tej vybave, ktora je standardne zabudovana nema konkurenciu. jednoducho som z toho uplne na makko. ani neviem ako vydrzim este ho neobjednat a cakat nan aspon 3 mesiace :D asi aj zo mna bude sialena mamina, ktora vsetko dopredu nakupuje a este ani nevie ci to bude chlapcek alebo dievcatko. ale baby, vsetky ako tu ste, moc vam dakujem za vsetky pomocky :D

zoskag
13. apr 2007

Ahojte zienky,som tu po prvy krat,tak ani neviem,kde sa dava foto,pomozte mi prosíííííím aky mam kupit kociarik,ked som mala vybraty Casualplay S4, no tam je tiez vnutorna dlzka vanicky len 73 cm.Co mam robit ked babo sa mi ma narodit uz za mesiac a v zime ho tam nevlozim?????? ☹ Aky kociarik si mam kupit?????? 😨 Som uz z toho hotova,dakujeeem za odpoved

susik77
13. apr 2007

zoska: pozri tu Inglesinu Magnum- ma dlzku 84 cm. Aj ja budem mat letne mimi.

susik77
13. apr 2007

thylead: a kedy mas presne termin? v juli? Ja mam na zac. augusta a tiez uz pozeram kociky 😀

thylead
13. apr 2007

ja som spravna zena sialenka... termin je az v septembri, ale povedala som si, ze vsetko chcem mat do konca jula doma a potom idem na dovolenku mimo BA, v tych teplach tu odmietam byt. a zaroven som sa rozhodla, ze nebudem riskovat a nechavat nakupy na manzela ak by nahodou doslo k predcasnemu porodu. a uz inak susik77 vies, co budete mat? ja som na to strasne zvedava :D

miselam
13. apr 2007

tilly,aky kocik jazdis toho casu? co sa stalo ze sa Ti gess tak znepacily?uz si tiez nemyslim ze je najsamlepsi,ale vyrobili uz taky vobec? 😉 inak som sa zamyslala nad otocnymi kolesami a furt som si myslela ze sa chuderky iba nemaju do coho zapriet, a ony su na prd. ☹

tilly
13. apr 2007

ja? teraz hartan racer, ten novší s otočným kolesom, mne sa gess páčia veľmi, aj future loop, aj keď má zlé referencie...
do rakúska radšej nejdem, aby som nemala siedmy kočík 😀 lebo môj muž je na toto mäkký, on by na to aj pristal, len už by som bola fakt za blázna 😀

thylead
13. apr 2007

a mozem vas babulky otravit este jednou otazkou? gesslein future classic, aj na ten su zle referencie? som z toho nejaka zmatena... 😖

miselam
13. apr 2007

ake su kociky jane,vie niekto?

anamor
13. apr 2007

preco je quinny freestyle nepodarok? Viete povedať, lebo niekto to tu tvrdi??? poradi niekto????

verus
13. apr 2007

thylead:
Gesslein Future loop sa od klasickeho lisi len tym, ze ma vymenitelne vnutro a silt - nie su tam pevne upevnene a ked si zajtra zmyslis, ze chces vyvalit dalsie bubaciky za iny vzor, mozes... (ja sa nechystam 🙂) My mame tiez loop a vyhodu vidim v tom, ze kym som pouzivala fusakotasku, ktora bola polozena obcas aj na zemi, nedavala som ju priamo na latku, kde sedi babo, lebo vlozku loop som vytiahla az teraz, ked uz fusak netreba. A mozes samostatne oprat len tu vlozku. Ale inak je to presne to iste.

miselam
13. apr 2007

straaaasne sa mi paci gesslein swift! ma niekto skusenosti s inglesina zippy?

verus
13. apr 2007

a este k tomu dizajnu: aj ja som sa najprv z toho kocika velmi vytesovala, chodila okolo neho v obyvacke pomaly po spickach a vytrcala ho na fotkach, lebo sa mi velmi pacil... o cosi menej som ostala spokojna, ked som zistila, ze vo vela obchodoch nemam sancu s nim prejst, mala som problem dostat sa k lekarke, do vytahov... kocik obrovsky a este potrebuje aj na manevrovanie vela priestoru. no a babatko stiesnene vo fusakotaske. pravdupovediac, obcas na mna pozerali, co to mam za kocik... ale veru nie s obdivom 😀

verus
13. apr 2007

aha, este male rady, ak si ho budete objednavat: odporucam predlzovaci diel, my sme ho nemali, ale mozno je to aspon na leto dobra alternativa k fusakotaske, lebo vytvori taku kvazivanicku, ktora je sirsia. Ale ja uz nabuduce naozaj radsej normalnu vanicku...

A dajte si pozor pri vybere farieb. Ja som si najprv objednala kombinaciu kremovej a tmavomodrej, ktoru mali v katalogu zobrazenu na modeli Trend... o cosi neskor sme dosli na to, ze na future je to iste cislo farby jednofarebne, cele tmavomodre, ktore vobec nevyzeralo pekne.