Kočíky od firmy Adamex

lucianka222
11. mar 2012

Ahojte, poprosím Vás o rady, skúsenosti, tipy ak máte na kočíky od firmy Adamex. Ďakujem za každú skúsenosť. 🙂

lilitela
31. máj 2012

@lucianka222 Ahoj, asi si si uz kocik kupila, no mozno sa zide odpoved niekomu inemu. Ja mam Adamex classic. Vyhody: dobre sa hojda, priestranna vanicka, dobre kolieska, pouzitelny aj na prechadzku na lesnom chodniku. Nevyhody: je velmi uvrzgany, prevedenie sa javi ako malo kompaktne, tazky, tazka je aj sportova cast. Ta ma tazisko relativne nizko, cize je tazsie manevrovatelny, na druhej strane ma lepsiu stabilitu voci prevrhnutiu. Povrch v sportovej casti je klzky, mala sa mi neustale smyka dole, aj ked uz vie sediet. Pasy tam nie su vyskovo nastavitelne. Dalej: raz sme vychytili burku a mali sme na mkociku plastenku, cize sme zostali v suchu. No spodne casti kocika predsa len nasiakli vodou a ta voda potom nasiakla aj do vyssich casti kociku, ktore boli predtym pod plastenkou a vytvorilo to kol-dokola taky zazltnuty pas. Nie je to velmi vidiet, ale aj tak, nie som si ista, ako to odstranim, lebo potah sa neda zlozit a rucne to neodstranim. A este: vanicka nie je pevna, cize cela z plastu, ako to mozno vyzera na obrazku, ale je to taky ram (kovova konstrukcia), obtiahnuty napnutym potahom. Ale to nie je negativum, to len na vysvetlenie. Za vyslovene negativum povazujem, ze ked sa sportova cast sklopi do roviny (drazky to umoznuju), vznikne medzera medzi lehatkom a strieskou a to teda zasadna, hadam aj 10 cm, kade moze svietit slnko alebo prefukovat. Nemyslim, ze je to vyrobna vada, proste je to tak skonstruovane.
S inymi kocikmi nemam skusenosti, takze to neviem porovnat, ci aj ostatne v tejto cenovej kategorii su na podobnej urovni.

sisi1986
1. jún 2012

Nevie niekto poradiť, ako to je s kočíkom ADAMEX ENDURO 2012? je to nový model, ale vyzerá dobre.
Tažko posúdiť nedostatky, ktoré uviedla lilitela, len z obrázkov na internete. Prosím, ak má niekto skúsenosti resp. videl ten kočík naživo, prosím dajte vedieť, zvažujem totiž kúpu tohoto kočíka. V mojom okolí sú neni na pozretie ani tie staršie modely, takže sa mi naozaj ťažko hodnotí tento kočik vôbec.

Ďakujem

saan
12. júl 2013

Aj ja môžem pridať skúsenosťi. My sme mali Adamex Cosmos modro-sivý. Taký krásny kočík. Zo začiatku som bola nadšená, dostali sme ho darom. No potom som prichádzala na rôzne nedostatky až mi začal liezť na nervy a rozhodli sme sa pre iný kočík. V zime sa s ním dá dobre chodiť po snehu. Bývame na Kysuciach. Aj po hrbolatých cestách a rozbitých chodníkoch. Autosedačku sme nemali.Keď sa malý vozil vo vaničke zo zadu mi stále padal mantinel z vaničky. Inak nič hrozné.Nasadili sme športovú časť keď mal malý 7 mesiacov, dovtedy mu vanička stačila 🙂 Športová časť je priestranná aj pre väčšie bábo. No zasekávalo sa mi polohovanie. Potom brzda na kočíku. Strieška sa nedá moc naklopiť, malému svietilo do očiek,a zlostil sa, ale sedačka sa dá otočiť v smere a proti smere jazdy.Je moc tažká s malým by som to neprehodila. A najviac ma vytáčal nákupný košík, je priestranný a dosť veľký ale nič som do neho nemohla dostať, otvor mezdi kočíkom a košíkom je priúzky. Nákup sa dá dať jedine tak, že sa celá sedačka odklopí, ale aj s bábom a to by som ho rovno vysypala.No a je ho plný kufor aj keď máme kombík. Tak toľko o Adamex Cosmos 🙂

skrutka11
16. jan 2014

Cafte mne sa velmi paci Adamex Jogger. Nepoznate ho niekto? Vyzera to na polsky kocik ale aj drahsie v testoch vysli zle takze to nevidim az tak cierno.

d198815
5. mar 2014

ahoj chcem sa spatat akym zazrakom ste nafukovali kolieska na adamexe nemozem tam dostat slajfik z pumpy ani za toho pana...dakujem

andrejkam86
26. mar 2014

@skrutka11 Ahoj, chcem sa ťa spýtať, kúpili ste si už ten kočík adamex? My nad ním tiež rozmýšľame, v utorok máme ísť do TT, mali by ho dostať. my chceme adamex pajero.

skrutka11
27. mar 2014

ahoj, som rada, ze este stiham odpovedat.

My sme ho nakoniec nekupili a ani nebudeme kupovat, lebo podla Dtestu tento kocik nesplna bezpecnostne poziadavky. Test kočárků 2013 II s výsledky
http://m.dtest.sk/ke-stazeni-1993/test-kocarku-...

neviem ci je link este platny, lebo to bolo spoplatnovane malou sumickou. Skus pozriet.
Nakoniec sme opravili nas stary kocik a taktiez jeden retro kocik.

lenkamiroslav
23. apr 2014

Čo sa týka kočíkov Adamex, zatiaľ neviem posúdiť kvalitu, lebo mne dnes len prišiel ale myslím že bude ok -konkrétne Adamex Jogger Sport alu.
ale chcem upozorniť budúce mamičky, aby si kupovali kočík dostatočne zavčasu. Neviem, či ide len o túto značku alebo aj iné poľské značky, ale dodávatelia tohto kočíka nemajú moc dobré komunikačné schopnosti a už vôbec nevedia doručiť kočík na čas..
odporučam objednávať kočík na NAJNESKOR v 30.tom týždni!!!!
Ja som objednávala svoj cez slovenský eshop v 33.týždni.. dodacia doba bola 3týždne.. Až po 3 týždnoch mi na moje dopytovanie povedali, že sa od dodávateľa kočíka práve dozvedeli že kočík tak skoro nebude, lebo práve sa menia kolekcie a tohtoročná kolekcia ešte nie je vyrobená v mojej farbe, a došla by mi 1 deň pred termínom porodu. Tak som teda našla iný eshop, kde mi povedali že moj kočík je presne v mojej farbe posledný kus u ich dodávateľa- čo znamená že za 2, max 3 dni ho možem mať doma.. nakoniec však z nevysvetliteľných dôvodov dodávateľ nemohol odoslať kočík a odoslal ho až po 2týždnoch a kedže potom do toho vbehli sviatky.. kočík mi nakoniec prišiel 6 dní pred porodom!!! takže dosť adrenalín..

dius222
28. sep 2014

ahojte ja mam adamex pajero alu 2014 a je uzasny..super sa s nim jazdi, ide lahucko, ma vela vymozenosti, stieska ide az dole aj na vanicke aj na sport.casti..je vysoky, pekne peruje..vanicka sa da polohovat, sport.cast az do lahu..ja teda urcite odporucam..

2721993martina
29. sep 2014

Prosim vas chcela by som sa spytat na adamex jogger sport alu.konkretne na vanicku ci sa ma az tak hojdat a dost sa kyve ta vanicka ked peruje.potrebovala by som to vediet bo chceme kupit ten kocik a mam obavy ze sa mi babatko v nom prevrati ked sa tak hojda.prosim vas ma to byt tak?

2721993martina
29. sep 2014

A mate s nim niekto skusenosti?budem vdacna za odpovede 🙂

lilitela
26. feb 2016

@saan Ja som si dokupila k Adamexu este znackovy Bumbleride a vtedy som pochopila ze ten Adamex je celkom v pohode - inymi slovami, kazdy ma nejake tie svoje muchy. Taky Bumbleride, ktory by mal byt vhodny do terenu, ani zdaleka nepruzi tak dobre ako Adamex, je tiez uvrzgany a jeho stabilita (3 kolieska) je horsia. Zase na druhu stranu je lahsi, a skladnejsi. Mne vyhovuje kombinacia oboch.
@skrutka11 Co sa posudzuje pri bezpecnosti kocikov? Lebo teda to co opisuju v tom teste, ze prejst cez prekazku 72 000x mi prijde trochu pritiahnute za vlasy. V zivote som nemala zasadny problem, ze by sa mi nieco same vycvaklo, zlomilo, alebo odpojili pasy a pod. - tak dufam, ze to tak ostane a to mi prijde jedine dolezite u kociku, na rozdiel od autosedacky.

cuklus
26. feb 2016

Ja som mala Adamex Retro Champion...som s ním mimoriadne spokojná. je krásny, kvalitný, perfektné kolieska, dieťatko sa v ňom krásne hojdá, priestranný kočík, je myslené na každú drobnosť, ako vanička tak športová časť. Nebudem sa zbytočne rozpisovať...je to moja srdcovka...ale za mňa jednoznačne samé plus. Neviem sa vyjadriť k iným modelom od Adamex ale ten môj som si užila🙂

evka0706
27. feb 2016

Ma niekto skusenosti s kocikom Adamex galactic 2015?

pandora27
7. jún 2016

Ja som cez víkend videla Galactic a musím povedať, že sa mi strašne páčil. Nemáte niekto skúsenosť?

mimi1983
19. jún 2016

Pridam aj js recenziu na Adamex Pajero.pretoze ked sme vyberali kocik nikde som sa nevedela dopatrat k recenziam zrovna na tento typ. Takze my mame adamex pajero alu eko. Limit.edicia je kombinovany akoby so "sedackovou" latkou. je veľmi dlhy a priestranny. Vhodny aj na zimne mesiace s fusakom. Ked porovnam napr.peg perego ci concord..tak ma vanicku o dost vacsiu. Super pruzi a da sa "hojdat" kolieska vhodne aj do terenu ci snehu. Aj sport.cast je dost velka.. strieška proti slnku ci vetru je dobra..da sa dodatočne rozzipsovať. My sme veľmi spokojní. ..

ritalein
5. júl 2016

@evka0706 ahoj, ja ho mam a som s nim spokojna 🙂 ma velku vanicku, co je super, maly sa narodil v auguste s v pohode v nej bol aj s fusakom do 7.mes. 🙂 a vsetci mi ho chvalia

ritalein
5. júl 2016

@pandora27 ahoj, ja ho mam a je super 🙂

njanan
22. júl 2016

@ritalein Dobrý večer. Vy máte ten Galactic? Viete mi povedať aká veľká je športová časť? Vanička je veľká 80cm, čo som našla ale neviem sa dopátrať športovej časti. A ďalšie skúsenosti? Ďakujem.

majkagtx
23. júl 2016

@pandora27 Ja mam tiez Adamex Galactic Eko S1 ...s kocikom max.spokojnost,skoda ze v nom dcerka nechce byt tak ide z domu zial ☹

ritalein
27. júl 2016

@njanan aj sportova cast je dost velka, priestranna, syncek ma cca 78 cm a v pohode tam spinka...ale ak chcete, mozem premerat 🙂

njanan
30. júl 2016

@ritalein ďakujem. toto mi stačí 🙂

marianna988
16. sep 2016

Nebudete niektorá predávať Galactic?

ritalein
17. sep 2016

@marianna988 ja budem, ale asi az na jar 🙂 mam takyto 🙂

marianna988
17. sep 2016

@ritalein tak mi potom prosim napis 🙂 a keby to bolo aj skor ;)

ritalein
22. sep 2016

@marianna988 oki, budem na teba mysliet 🙂

evka0706
22. sep 2016

Ahojte ...ja som vcera objednala Adamex Barletta red dream 2016...tak snad s nim budem spokojna😊

evka0706
22. sep 2016
ritalein
16. okt 2016

@marianna988 tak ho idem uz asi predat, mas este zaujem? ;)

viktoriafekiacova
6. feb 2017

Ahojte
Viete mi prosím vás niektorá poradiť kde na Sk v ktorej predajni predávajú tieto kočíky pripadne v Pl blizko hraníc.?
Ja by som strašne mala.záujem o Adamex Grand Prix Edition ale nikde ho neviem nájsť a nechcem kúpiť tak aby som ho nevydela.
Dakujem ;)