Kočíky Riko

maminabobo
18. máj 2012

Ahojte, vedel by mi niekto poradiť, ktorý model od Rika je lepší? Alpina, alebo Aveo? Zaujíma ma hlavne rozmerovo a jazda v zime po snehu... dakujem za názory a pomoc.

gubcikova
18. máj 2012

@maminabobo ja mám riko amigo.ale lúbila sa mi tiež alpina.má v pohode vaničku.náš malý má 4 mes.60cm a volnosť má ešte 10cm.športovú časť som skúšala na dcérke 2,5roka a v pohode sa tam vošla.ide sa sním dobre.

maminabobo
autor
18. máj 2012

a prečo ste sa rozhodli pre amigo a nie pre alpinu? Ja viem, že aveo je dobré, ale páči sa mi viac alpina, ale nechcem uprednostniť vzhľad pred praktickou stránkou kočíka. Budeme mať októbrové bábo a neviem či majú rovnaké vaničky a tiež chcem, aby mi športová časť vydržala čo najdlhšie, lebo pri prvom dieťati som mala kočík, ktorý ani jedno z tohoto nemal...:(

janulkan
18. máj 2012

@maminabobo ja mam tiez amigo a oktobrove dieta 😀 maly sa narodil 57cm a pohode sme zvladli vanicku do polroka, potom uz nechcel lezat a vanicka sa neda podvihnut takze sme sli do sporotovej, tam sa zase straca 🙂 takze chvilu pouzivame iny kocik, kedze som mala dva 🙂 v zime sa s nim ide dobre, presli sme aj po velkom snehu

gubcikova
19. máj 2012

@maminabobo sú to rovnaké rozmery.len pri amigo sa mi páčila farba.pre porovnanie.takže alpina má akoby rozdelenú rúčku,zato amigo ju má spojenú,vanička a podvozok rovnaký.športová časť rovnaká okrem toho kam sa pokladajú nožičky.
@janulkan ja mám amigo a vo vaničke sa dá nastaviť stupen sedenia dieťaťa

tkmama
19. máj 2012

Ahoj, my máme Riko Alpina a sme spokojní, po snehu sa jazdí v pohode, len sme mali zo začiatku problém s kolesami, praskali nám, ale teraz tam už dávajú nové, pevné (máme ich aj my) a je to ok. Jedinú nevýhodu vidím v tom, že madielko na športovej časti sa dosť ťažko dáva dole (ale možno je to len na tom našom...). Aha, a ešte pláštenka do dažďa sa ťažko dáva na športovú časť, ak tam máš nánožník a pod ním ešte aj fusak...

janulkan
19. máj 2012

@gubcikova to fakt? v mojej sa neda...teda ja tam nic nemam 😠 kupovala som ho pred 8 mes iba ☹

tkmama
19. máj 2012

No a vlastne ešte sa mi nepáčilo, že v hlbokej vaničke nie je polohovateľná opierka chrbta, takže bábo musí len ležkať a keď malá začala v 5 mesiacoch sedieť, šupli sme ju už do športovej časti, lebo v hlbokej sa kymácala dopredu-dozadu.

gubcikova
19. máj 2012

@janulkan ja som ho kupovala v januári a je to tam tak neviem.

maminabobo
autor
19. máj 2012

dievčatá dakujem z vaše skúenosti. mne sa zdá, že AVEO je najväčšie, ale vaničky majú asi všetky tri modely rovnaké. rozhodla by som sa pre aveo z hľadiska veľkosti, ale farba sa mi páči pri alpine...nemám kde kočíky porovnať naživo, to je zlé:(

zuzanab115
17. nov 2012

@tkmama prepáčte, chcem sa len opýtať, ste spomínali, že Ste mali nánožník aj s fusakom, mne sa pod nánožník už nič nezmestí a aj sám ho neviem natiahnuť, som z toho zúfalá, neviem či to reklamovať, či je to na všetkých alpinach.

tkmama
18. nov 2012

@zuzanab115 Dobrý večer, no ja som musela dať dole to madielko, lebo potom mi nešiel pripnúť nánožník, ale bez madla ho pripnem v pohode. Mám fusak Emitex, ale myslím, že to je jedno, pod nánožník by určite mala vliezť hrubá deka alebo fusak (akýkoľvek), takže ak to nejde, skúste odopnúť madlo alebo sa spýtať v predajni.

zuzanab115
19. nov 2012

Ďakujem za info, ešte sa vás chcem opýtať, naťahujete ten nánožník aj na tú umelú hmotu čo je ako stupadielko na nôžky?

sulajma
3. júl 2014

@tkmama Dobrý deň, neviem, či je to ešte aktuálne sa pýtať, ale spomínali ste, že máte riko alpina a že ste mali problémy s kolesami, to isté aj my, stále máme defekt, ináč s kočíkom som veľmi spokojná, malý v ňom dlho vydržal aj v športovom, len tie kolesá, odkiaľ ste mali pevné kolesá, ja ich neviem zohnať? ďakujem

ada90
27. júl 2014

@sulajma mame kocik riko alpina sport line, kolieska su uplne ok, raz sme mali defekt ale vzali nam to v ramci reklamacie, kupovali sme v presove -. kocikyluna.sk maju tam aj kolieska na predaj 🙂 inak sme velmi spokojny s kociarom, nasa mala bude mat 3 mesiace a chodime s nim vsade, aj do tatier, aj po nerovnom terene, aj dokonca po luke a parada🙂

sulajma
28. júl 2014

@ada90 aj my sme reklamovali kolesá, vymenili, ale zas ten istý problém ale iba s jedným kolesom, manžel rozobral a zistil, že to nanič kvalita, prečo stále ten defekt, že to koleso zvnútra je také nerovné drsné, že to samo ničí aj dušu, tak asi nemáme šťastie na tie kolesá, no ďakujem idem sa pozrieť na tú stránku 🙂

ada90
29. júl 2014

@sulajma no u nas bola reklamacia tiez koli tomu ze vo vnutri toho kolesa je ten plast drsny tak to tam zahladili a oblepili paskou :D a zatial "klop-klop" funguje.