Ktorý fusák je teplejší?

misy01
19. nov 2011

Chcela by som sa spytat, aky podla vas je teplejsi fusak. Ci ten klasicky kozusinovy z praveho ovcieho runa alebo tie moderne z technickych materialov. Dceru som mala v kozusinovom a vzdy bola uplne horuca ked som ju z neho vyberala. Teraz som kupila Eisbarchen a mam pocit ze nie je az taky teplucky ako ten z kozusiny. Maly sice nie je zamrznuty, ale nemam dojem ze by sa v nom potil... Je to len moj pocit alebo je to jednoducho tak? Ak ste mali moznost porovnat, dajte mi vediet. Dik.

abbie
19. nov 2011

Je to len váš pocit, nie všetko čo obsahuje kožušinu je automaticky teplejšie. Treba sa zamerať aj na vonkajší materiál fusaku a Eisbarchen je veľmi dobrý a teplý fusak, máme ho aj my a nemenila by som 😉
A tiež nie je dobré,aby sa deti vyslovene potili, skôr prechladnú potom.

emita
19. nov 2011

a prečo by si chcela aby sa potil? keď nieje zmrznutý ani spotený, znamená že mu je fajn 🙂

hajanka
19. nov 2011

Suhlasim s @abbie nie vsetko co obsahuje kozusinu je automaticky teplejsie, alebo aj nie vsetko co neobsahuje kozusinu je automaticky nie dobre izolovane 😉
Moderne technologie a kvalitne materialy umoznuju v dnesnej dobe vyrabat fusaky s vyborne tepelne izolacnymi vlastnostami, priedusne, su windproof a waterproof.
Sestra ma pre malu Stokke fusak, nie je kozusinovy, ale fleecovy a je fantasticky! Teplucky, krasne udrzuje teplotu a dnu neprepusti ani chlad ani vietor a je nepremokavy.
@misy01 mas ten pocit, ze dieta sa ma vo fusaku potit??? Velky omyl a chyba!

PS: nejde o to, ktory fusak je "teplejsi", ale ktory fusak ako izoluje a udrzuje teplotu. Fusak nie je radiator 😉

beruska.zuzanka
19. nov 2011

Kožušina a napríklad polyester majú absolútne odlišné fyzikálne vlastnosti, čo sa týka vytvárania/udržania tepla, odvádzania vlhkosti a podobne.... ovčie rúno je prírodné, telo v ňom dýcha a tiež záleží, ako je upravené na povrchu, teda aká je vonkajšia časť fusaku, samozrejme, že treba primerane dieťatko obliecť...
Treba odskúšať, ťažko poradiť paušálne 😉

Ale teda my máme Emitex a som nadmieru spokojná... 😉

lucula73
21. nov 2011

mysi aj my sme mali eisbarchen.........bol veľmi teplučký,ja som bola spokojná,len ľutujem že som ho teraz predala a kúpila som emitex,ten sa mi vidí úplne nanič ☹

stanislavao
21. nov 2011

ja som mala ovcie runo a bol strasne uzasny aj v najtuhsej zime. vrelo odporucam.