Máte niekto skúsenosti s nosičom Liliputi?

lenka138
26. máj 2009

máte niekto skúsenosti s týmto nosičom? Vyzerá celkom dobre, aj nožky sú tam naširoko ako v manduce, len manduca je o dosť drahšia 😒

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

fogpi
3. dec 2009

jaandy, 😀 tvoja odpoved je dosť tvrdá nie? ked sa niekto nevyzná a nepozná nosenie ... môže mať aj takúto otázku, či nie ? 😨

jaandy
3. dec 2009

no vidis, ja reagujem stale takto zivelne 😎

ked pozries na taku fotku ako tam deco visi ako obesenec tak musi kazdeho striast, myslela som to dobre, ono ked niekomu napises ze sa neda tak vacsinou je odpoved:tak potom nechcem, predsa dietatu doprajem rozhlad no nie 😀

som povodne chcela napisat nech sa opyta manzela ci by tak nechcel povisiet 😀

ja sa snazim aspon co to o probleme precitat a potom sa pytam...a toto pisu vsade pri ergonomickom nositku 😝

tinnka9
3. dec 2009

Ahojte,
My tiež zvažujeme, že si zaobstaráme nosič Liliputi, len sa nevieme rozhodnúť, či ergonomický nosič alebo mei tai. Náš malý bude mať 3mesiace a už má cez 7kg. Čo by ste nám poradili?

jasminet
3. dec 2009

tinnka - ja som si min. tyzden objednala mei tai, zatial mi neprisiel, tak neviem velmi poradit, ale pacia sa mi viac ako ergo. na to nase obcasne nosenie...
ale 2,5mesacne babo a 7 kg? to nema ani nasa 😅 pri mei tai je tusim pisane, ze je skor pre lahsie deti, ale zas na inej stranke som nasla ze nosnost do 15kg

tinnka9
3. dec 2009

jasminet - dik za odpoved, ked ti pride, daj vediet, ci si spokojna. a k tej vahe - nas drobec mal uz porodnu vahu dost velku - 4650 g, a aj teraz je velky jedak 😉 . len chce byt stale na rukach a pri takej vahe to uz zacina byt pre mna dost narocne, nehovoriac o tom, ze absolutne nic doma neurobim. len sa trochu bojim, ci sa mu bude v tom nosici pacit 🙂

jasminet
3. dec 2009

jaj, maly otesanek? 😀 tak nech mu chuti 😉
tiez sa toho bojim, ci si na to mala zvykne, ked v tom nebola od malicka...uvidime, napisem

fogpi
3. dec 2009

jaandy ja nie v zlom. 😉 mňa osobne tvoja odpoveď skôr pobavila 😀 , len ked si zoberiem že ked som ja začala uvažovať o liliputi tiež som mala kopec otázok a vela som o nosení v nosiči nevedela,ale je pravda že mňa ani nenapadlo že by som malú otáčala tvárou od seba. ked bola úplne malinka mali sme baby vak, a neskôr som používala šatku /mimochodom je napredaj keby mal niekto záujem/ , a tam som velmi malú nevedela dávať "opačne". mne osobne to aj takto vyhovuje.
ja som s liliputi nadmieru spokojná ... síce iné nosiče som neskúšala okrem už spomínaných

ilijanka
3. dec 2009

ahojte, moja malá bude mať 9 mesiacov a už teraz má vyše 10 kíl, doteraz sme sa nosili v šatke, v poslednej dobe už síce menej, ale uvažujem o kúpe nosiča, lebo sa mi zdá jednoduchšia manipulácia s ním a chcela by som nosiť aj na chrbte. Chcem sa opýtať, či detičkám nevadí to široké postavenie nožičiek- lebo sa mi to zdá dosť naširoko už pre také veľké dieťa 😉 Diky

jaandy
4. dec 2009

fogpi-liliputy nosic cakam kazdym dnom 😀 som na neho veeelmo zvedava, mam porovnanie s manducou tak uvidime cim sa madari vytiahli

ilijanka-nemyslim ze by im to vadilo (osobne sa mi s roztiahnutymi nohami sedi stale lepsie ako s kolenami u seba 😀 😀 😀 )

wali
4. dec 2009

ilijanka, urcite to starsim detom nevadi. ja mam tento nosic a nosievam v nom obcas aj starsieho syna na chrbate a je to naozaj super a aj on je velmi spokojny, ked sa tak nosi - vobec neprotestuje, tak si myslim, ze by s tym nemal byt ziadny preblem. ja by som donho na tvojom mieste sla 😉

ilijanka
4. dec 2009

tak díky, idem ho objednať. Pa 🙂

katka.carska
4. dec 2009

Ilijanka, nasmu syncekovi tiez nevadi siroke postavenie noziciek a on by mi uz povedal, keby mu nebolo pohodlne (nemame sice tento nosic, ale aj v satke je velmi nasiroko).
Kdesi som citala, ze starsim detom mozu v dosledku toho trpnut nozicky, ale neviem o ake stare deti islo. Skusim pohladat...

fogpi
5. dec 2009

ilijanka, Hanka ma rok a 4 mesiace, vôbec jej neprekáža že ja naširoko. A čo sa týka tej váhy má takmer 12 kíl , ja si liliputi len pochvalujem. Vôbec mi nepríde ťažká a to zvykneme absolvovať aj dlhšie prechádzky /jeden a pol hod/ a to sa nosíme vpredu. Ale hned ako bude lepší čas sa budeme nosiť na chrbte a zdá sa mi že to bude ešte lepšie,aj pre mňa aj pre ňu.

ilijanka
5. dec 2009

ďakujem, teším sa, keď mi už nosič príde a budeme ho môcť vyskúšať, potom určite dám vedieť, či mal úspech.

jaandy
9. dec 2009

tak som ten liliputy otestovala trojhodinovym pochodom po meste, nosenec 8,5kg a nic netlacilo ani nerezalo

mam trochu prijemnejsi pocit z nosenia na chrbte ako na bruchu

ale za mna - liliputi vyborny nosic!

fogpi
9. dec 2009

jaandy , súhlasím , vyborný nosič, ja nosím 12 kg v predu a tiež nič nereže. je super. Na chrbte som ešte neskúšala vonku , iba doma. Neviem ako by to dopadlo keby som dala malú na kabát. Ako to riešiš ty?

katka.carska
9. dec 2009

Fogpi, asi by si sa potila ako ja, na chrbte nosila ale nie na bunde, ale pod, nemala som nejaku speci-na maleho som este davala bud moju bundu a zaviazala za rukavy, alebo som cez nas prehodila deku, ci dve. Mala som aj doma situ kapsu, ale nejak mi nevyhovovala. Skoda, ze nemam ani jedno foto. No musim priznat, ze sme vtedy nebyvali v meste, veru mestsky model to nebol. A v tej nasej "pustatine" to nikomu neprislo podivne.

fogpi
9. dec 2009

katka, ja mám tiež kapsu domácu a ja som s pokojná, je pravda že zatial je odskúšana len vpredu. Zajtra vyskúšame na chrbte a uvidíme čo to spraví...

pimpa
9. dec 2009

ja som dnes bola na neskorej jesennej prechadzke a Patko mi krasne spinkal v nosici, aj MaM kapsa sa osvedcuje, staci mu pod nu dat svetrik a pod gate pancuchy a je v teplucku. Tiez sa este nosime vpredu, ma teraz 10 kg. Ale moc nam nesedi ta ciapka/kapucna z MaM kapsy, ked ju namontujem gombikmi, tak Patko nemoze otacat hlavickou a nepaci sa mu to. Skusim este ju dat len tak, bez pripnutia gombikmi 😅

jaandy
9. dec 2009

na chrbte len v specialnej bunde alebo po uprave bundy (strihnes bud ako je suseska alebo ako je MAM bunda), zatial mam jednu postrihanu len teda neviem ci ju dokoncim v tomto storoci 😀

na hlave mame bundles merino kuklu a neviem si ju vynachvalit, nepoti sa v nej hlava a nic nezlieza 😉

jj, liliputi sa vydaril, to strihnutie na zadocku je pekne, vyzera to akoby to bolo vyliate z plastu 😀 sedi ako uliate, polstrovanie na ramenach je fajn, len teda v zime pod kabatom mi pride satka praktickejsia

ale liliputi nemam co vytknut, mozno len tu kapucku ktora sa neda nikde ulozit, ale v lete ajtak nosim ladvinku, tak bude byvat tam...

ilijanka
10. dec 2009

tak dnes mi prišiel nosič, skúšali sme ho iba doma po byte- ale teda som dosť rozčarovaná, mňa teda tlačil úplne všade- na páse, pod pazuchami, na chrbte ☹, ja teda neviem, či som niečo robila zle, tie ramenné popruhy mi nejako odstávali, ten bedrový pás sa mi zdá na bedrách dosť nízko a bábo je vtedy ťažšie, keď si ho dám vyššie, tak už nie je bedrový, ale pásový a to ma zasa tlačí na bruchu- no neviem...Skúšala som si tie popruhy všelijako nastavovať, ale nepomohlo..
Malá má 11kg, tak možno preto, poraďte, lebo už uvažujem, že ho vrátim 😒

jaandy
10. dec 2009

nosila si na bruchu alebo na chrbte? ked ta tlaci pod pazuvhami tak skus ten pas co spaja ramenne popruhy stiahnut nizsie

popruh okolo pasa si davam normalne do takej vysky ako opasok, povolim ramenne popruhy, nandam dieta a navleciem na ruky tie ramenne popruhy a potom ked ju tam pekne usadim tak dotahujem ramenne popruhy

polstrovanie bedroveho pasu je kratsie ako na manduce, mozno ta tlaci to

mna teda nic netlacilo...skus to este inak ponastavovat alebo prihod fotku a pozriem co mas inak ako ja 😉

ilijanka
10. dec 2009

nosila som aj na chrbte aj na bruchu, zrejme mi vadí to kratšie polstrovanie bedrového pásu a asi aj to, že tie popruhy idú popod pazuchy a nie rovno dole dozadu, neviem, či si na to zvyknem ☹

ilijanka
10. dec 2009

inak neviem- ja mám 172cm a 63kg a teda sa mi zdá, že by ma to nemuselo tlačiť preto, že mi je malý- ale tlačí

helad
11. dec 2009

ilijanka, malý ti nemôže byť, lebo v ňom nosí aj MM ktorý je 190 cm vysoký a má vyše 100 kg a je mu pohodlný. 😉
Mňa napadlo, keď píšeš že ti ramenné popruhy odstávali a tlačilo na chrbte, že si nemala tie popruhy voľné a potom si moc zatiahla vzadu.
Skús tak, že si zapneš pás - nie moc úzko ani voľne, tak aby ti to bolo pohodlné.
Potom tam posaď dieťa a prehoď cez ramená popruhy. Najprv si ich nastav, aby neboli voľné ani netlačili, až potom si zapni ten pás na chrbte a tiež si ho nastav.

pimpa
11. dec 2009

aj ja myslim ze to je o zlom nastaveni. Ja ked citim ze ma niekde tlaci, alebo je mi Patko tazky, tak prestavim popruhy a vsetko je zas ok. Ale zase...kazdy vyrobok moze byt aj chybny, nikdy nevies, mozno prave ten tvoj je nakrivo usity, poskusaj vsetko a az potom ho skus reklamovat, vymenit za iny kus 😅

jaandy
11. dec 2009

kazde popruhy idu popod pazuchy, nato je ten pas co ich spaja ze si ich k sebe stiahnes a uz ta pod pazuchymi nerezu 😉

este sa daju tie ramenne poprudy zopnut keizom-pravy k lavemu a naopak-pri noseni na bruchu sa ti to krizi na chrbte do kriza 😀 nosila som tak manducu

fogpi
11. dec 2009

ilijanka, ja mám 173 cm a tiež opkolo 60 kg. Malá má 12 kíl a mna nikde nič netlačí ani nereže. Asi to bude len v tom nastavovaní. Musíš poskúšať .Aj mne to chvílku trvalo kým som našla to správne nastavenie. A teraz je už všetko OK

fogpi
14. dec 2009

baby , ako obliekate detičky, ktoré sa chcú aj sem tam poprechádzať ale sa chcú aj nosiť. Naša Hanka sa rada nosí ale stále viac si lubi aj pobehať, no mám dosť dilemu ako ju mám obliecť. Máme aj kapsu ale to jej potom nestačí oblečenie na behanie... Nemáte skusenosti?

jaandy
15. dec 2009

ked uz behava tak ju viaz na bundu a oblec normalne do overalu , ked sa bude chciet ponosit a bude velka zima tak ju mozes zvonka zateplit kapsou