Máte niekto skúsenosti s nosičom Liliputi?

lenka138
26. máj 2009

máte niekto skúsenosti s týmto nosičom? Vyzerá celkom dobre, aj nožky sú tam naširoko ako v manduce, len manduca je o dosť drahšia 😒

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

pimpa
9. sep 2010

@baruskaaa
my sme nosili celu minulu zimu a budeme asi aj dalsiu. Dobre nam k tomu posluzila MaM kapsa, kupila som ju cez www.latkoveplienky.sk a mam tu najteplejsiu verziu. Dobre sa to da vyuzit, chce to cvik sa to naucit si davat. Teraz uz Paťko aj chodi, tak uvidime ako budeme kombinovat. A este dost pomoze obrovsky sal pre teba na odhalene priedusky 🙂

alkami
10. sep 2010

Ahojte! Dlho som tu nebola, ale musim pridat svoju skusenost. Ked som sa rozhodovala pre liliputi /doma ho volame liliputka, ako ta sliepocka 😉 /, hlavny dovod bola starsia dcerka ktora nevladze niekedy cely den slapat na turach. Teraz ma nieco okolo 15 kg a sem tam ju nosim a musim povedat ze aj take velke dieta /v juni mala 3 roky/ sa nosi pohodlne. Najviac vsak nosim moju najmladsiu, teraz jeden a pol rocnu. Nosim praktycky denne. Ci uz ked idem napriklad len pre najstarsiu do skoly alebo na prechadzku so psom a tiez na nasich oblubenych turach. Nosim napriklad aj na nakupoch v obchodnych centrach, aj ked tam su voziky, liliputi je jediny sposob ako moje hyperaktyvne a velmi samostatne dievcatko udrzat v klude. Kocik uz nepouzivame viac ako pol roka, dieta tam byt nechce a nedonutim ju. Nerada sa nosi na rukach a vsetko chce robyt sama. V liliputke sa vsak bude rada nosit od rana do vecera, ani celodenny vylet co tam ma stravit, jej nerobi problem. Pravidelne si tam aj s chutou pospinka. Ja jednoznacne mozem povedat ze je to velmi dobry nosic a mozem len odporucat. A co sa tyka mojej chrbtice, samo za seba hovori aj to ze s manzelom vzdy sa vieme hasterit o to kto bude niest dieta a kto ruksak, aj ked mame kvalitny pohodlny ruksak a obvykle je aj o polovicu lahsi ako nasa mala, dietatko v liliputi sa nosi pohodlnejsie. Pre mna dalsia vyhoda, o bederny pas zapinam voditko pre psa, ak ho nemozem mat na volno a tym padom mam volne ruky 😉 .
Ale aby som len nechvalila. Jedna dost podstatna nevyhoda u nas, je casto spinavy. Kedze dcerka ho lahko a rychlo uspini, hlavne tie popruhy na ramenach kam dociahne, niekedy aj oslinta, nie je to velmi pekne a pranie mi robi problem, kedze ja potrebujem liliputi ozaj denne, nie je proste cas oprat. Aspon ze uz ide vykurovacia sezona, cez noc na radiatore snad uschne. Teraz sa susieval na slniecku a casto aj cely den. 😒

jabaka
16. sep 2010

Zdravim,
ak by ste mali zaujem, predavam nosic Lilliputi, čiernej farby, pouzivany iba pri jednom dietati niekolko mesiacov. Posluzil nam super, nakolko sme mali tazsie dieta a tak mi velmi pomohlo ze som ho nemusela nosit na rukach. Teraz nam uz beha sam, a nosit sa nechce, takze je uz pre nas zbytočny. Asi bude k nemu este aj zaruka. Ak bude zaujem, napiste IP.

denisocka
22. sep 2010

baby poradte mi aj tu 😒 , vošiel by do liliputi bez novor.vložky-teda do jednofarebneho aj 2mes.syn ? či musim počkať až bude väčší ako píšu v navode ????

a aky je rozdiel okrem farby a novor.vložky medzi obyčko a farebným liliputi?

tinnka9
22. sep 2010

@denisocka ono zalezi aj na tom, akeho velkeho mas synceka. ja som kupovala liliputi, ked mal nas maly necele 3mesiace, a bol tam podla mna ok. ale on bol velke babo 😉 .

denisocka
22. sep 2010

@tinnka9 jaj,ta maly je - 4200/54cm ..kým by prišlo mal by možno 4500 a 55cm 😀

tinnka9
22. sep 2010

@denisocka tak nas maly mal 4650kg a 53cm uz pri narodeni 😀 😀 😀 😀

denisocka
22. sep 2010

@tinnka9 jezis,xeexe

pipussa
22. sep 2010

@denisocka
ja som kupila preto manducu... pretoze som potrebovala novorod.vlozku...
viem, ze aj liliputi uz ma tu vlozku, ( tu novinku som nevidela ) ale mala som pred tym v rukach liliputi akoze klasicke, davala som do toho krpca a teda, nevedel roztiahnut nozky... vtedy mal asi 3 mesiace

dnes teda mame manducu, maly ma 4 mesiace, ma 68 cm a urcite uz aj 7600g a stal pouzivame tu vlozku
teraz sme boli na mensom vylete, na 5 dni a ficali sme s manducou a super...
a urcite je treba este stale ta vlozka... ( mozno niektore deti to zvladnu bez, ale ked som videla, ake mu to robi problemy roztahovta nozky, tak som nevymyslala a radsej priplatila

denisocka
22. sep 2010

manducu som kedysi mala,a ked tak uz potom nove liliputi skor

pipussa
22. sep 2010

@denisocka
a nebola si spokojna ?

denisocka
22. sep 2010

@pipussa bola kým sme mali novor.vložku a v 4mes jak sme ju dali preč,tak ta vložka zavadala a nechcela som ju odstrihnut.tak som ju predala a kupila ergo

klaudia74
22. sep 2010

@denisocka Je medzi nimi rozdiel troška aj v strihu - nový Liliputi má menšiu chrbtovú časť, vpredu vrecko, je tenší ako klasický Liiputi (ale pri nožičkách je samozrejme vystlaný), kapucňu nastaviteľnú na mieru, obojstranne nastaviteľný bedrový pás, kapucňa sa pripevňuje na ramenné popruhy pomocou patentiek (klasický má suchý zips).
Novorodenecká vložka je riešená ináč ako u Manduci - Liliputi ju má prichytenú vyššie, nie na bedrovom páse, tým pádom ti dieťa sedí vyššie. Vložka je potom vyberateľná, keď ju nepotrebuješ môžeš odložiť.

denisocka
22. sep 2010

@klaudia74 je dik. A teda ktora je lepsia asi? A nevadi ze je tensi?

klaudia74
23. sep 2010

@denisocka Aj Manduca je tensia, tak to predpokladam nevadi. Naschval ju robili tensou, lebo bola taka pripomienka od niektorych zakaznikov...
A ktora je lepsia, to je tazka otazka. Pre velke deti (2-rocne) podla mna klasicky Liliputi, lebo ma vacsiu chrbtovu cast. Pre novorodencov jednoznacne Rainbow. A pre ostatnych - obidva... 😉

denisocka
23. sep 2010

tak ale dom klasickeho nedam 2mesacne asi?
@klaudia74

klaudia74
23. sep 2010

@denisocka Podľa mojich skúseností nie. Najmenšie dieťa, ktoré bolo ináč obrovské 😅 , som v ňom videla 3-mesačné, ten bol v pohode... ale ten chlapček bol fakt po rodičoch, neviem koľko kg, ale aj veľmi vysoký na svoj vek.
Klasický je ideálny tak od 4 mesiacov. Keď si mala Ergo, tak strih chrbtovej časti je dosť podobný (toho klasického). Rainbow je o niečo menší + je tam tá novorodenecká vložka.

denisocka
23. sep 2010

baby,vie mi niekto pomerat liliputi vzorovane ????? podla tohto -lebo ten tam nieje http://nositka.cz/srovnani-nositek.htm

klaudia74
25. sep 2010

@denisocka
dĺžka chrbtovej časti: 40 cm
šírka chrbtovej časti nad bedrovým pásom: 32 cm
maximálny obvod pásu: 120 cm
maximálna šírka bedrového pásu: 12,5 cm
šírka ramenných popruhov: 9 cm
tvar chrbtovej časti sa najviac podobá na Beco

denisocka
25. sep 2010

@klaudia74 dakujem !!!!! už je aj tak objednane od štvrtka,teším sa a miery ma potešili tiež,az na tie hruube 9cm ramenne popruhy

luci21
6. okt 2010

Ahojte baby, kto má záujem o nosič liliputi info IP 😉

gerlinda
8. okt 2010

@denisocka, po precitani tvojich komentarov som sa definitivne rozhodla pre ergo a tu citam, ze si si objednala liliputi 🙂 Preco meniš? Aky je medzi tymito nosicmi rozdiel- precitala som si to tu vsetko ale rada by som tvoj koment. Uz si liliputi vyskusala? Ktory je pohodlnejsi liliputi ci ergo- mohla by si mi ich trochu porovnat? Inak mam zive, 4 mesacne 7,5 kg dievcatko.

denisocka
8. okt 2010

@gerlinda hahaha ,to som cela ja 😀 liliputi prišlo a ešte v ten den odišlo a prišlo ergo 😀 😀 ,kukni na datumy ktore su pod mojimi rýchloemotivnimi reakciami 😀

luci21
12. okt 2010

Ahojte baby, nosič som už predala len mi nejde vymazať príspevok vyššie, tak ponuka už nie je aktuálna, dakujem papa.

akim
13. okt 2010

ahojte, potrebovala by som poradit... aku mate skusenost s novym liliputi? mam 4-mes. dievcatko, 5,2 kg. mala som pozicanu manducu, ale nevedela roztiahnut nozky... tak sa rozhodujem pre nove liliputi... ako ste s nim spokojne? ci radsej pockat dva, tri mesiace a kupit klasicke? ma niekto vyskusane obidva?

denisocka
14. okt 2010

@akim to volis kupit manducu,sak ma vložku, ten isty princip ako nove lilip- ,alebo fakt počkaj a kup to obycajne

klaudia74
14. okt 2010

@akim V novom Liliputi nemusi mat roztiahnute nozicky, keby s tym bol problem, moze v nom dieta sediet s nohami vo vnutri novorodeneckej vlozky (ako zabka). 😉

klaudia74
14. okt 2010

@akim Este ma napadlo, ze sirku chrbtovej casti nad bedrovym pasom ma Manduca 33,5 cm, nove Liliputi 32 cm, cize je trosku uzsie.

kajark
15. nov 2010

Ahojte, ak mate niekto na predaj nosic liliputi, tak ponuknite. Dakujem

alkami
21. nov 2010

Ja mam cisto praktycku otazku. Kedze mam skusenost doteraz len s babyvakom co sa tyka nosenia v zime, ako obliekat dieta /starsie, rok a pol az dva/ pokial nosim v liliputi na chrbte? To znamena ze dieta sa odo mna hreje o dost menej ako ked bolo v babyvaku. Avsak zas je to uz dieta ktore obcas aj chodi, takze nase bezne prechadzky vyzeraju tak ze cast cesty sa mala nese a cast cupka. Pocula som o nejakej kapse, avsak neviem ci by bola vhodna aj na take vacsie dieta. Neviem vsak ci obliect dieta do zimnej kombinezy bude dostatocne a nechcem nic podcenit, najme pre to ze teraz dcerka prekonala zapal pluc a ja nechcem len koli chorobe prestat nosit, odhliadnuc od toho ze nas bezny zivot si bez nosenia neviem predstavit... Poradite mi prosim?