Máte niekto skúsenosti s nosičom Liliputi?

lenka138
26. máj 2009

máte niekto skúsenosti s týmto nosičom? Vyzerá celkom dobre, aj nožky sú tam naširoko ako v manduce, len manduca je o dosť drahšia 😒

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

matken
17. aug 2011

@zdenush88 teda sikovnicka mala 🙂 aj nasa si ju uz celkom pekne drzi, ale aj tak by som bola radsej keby ju este nieco podopieralo. len s tou vlozkou jej ta hlavinka velmi trci.

zdenush88
17. aug 2011

@matken vsak vysusaj bez vložky, možno jej to bude vyhovovať,len aby velmi neklesala dole potom... mne trošilinku možno vadi, že nemôže byť tvaričkou von ked bude vacsia ale zase nevadi, takto je to zdravsie a lepsie pre nu... 😉

vavrenka
19. aug 2011

@klaudia74 ahoj, vedela by si mi poradit, prosim? mam malu dcerku - 9 tyzdnov, hlavicku si udrzi a hlavne ju nosim. mam satku, lenze tu kym uviazem a dam ju tam a zas ju z nej vytiahnem, tak to trva nejaky cas a tak hladam nieco praktickejsie, aby som mohla doma aj nieco porobit, ked ju pojdem prebalit, jednoducho ju vytiahla z nosica a potom zas vlozila. Okrem satky mam ja ergo s novorodeneckou vlozkou, lenze v tychto teplach v nej uplne salie, je dost hruba,vytiahnujem ju odtial uplne mokru ako mys a tak zhanam nieco pre nu pohodlnejsie, vzdusnejsie.. myslis, ze by som ju mohla dat do erga bez tej vlozky? alebo mas vyskusany, popr. dobre refernecie na iny nosic pre tak male babatko? dcerka ma cca 54-55cm a 4,5 kg. dakujem za radu.

klaudia74
21. aug 2011

@vavrenka Máš erg. nosič Ergo alebo erg. nosič Liliputi s novorodeneckou vložkou? 😉
Lebo Liliputi s novorod. vložkou je tenšie ako Ergo...
Bez novorodeneckej vložky ju môžeš dať, keď jej to bude pohodlné. Je to naozaj individuálne, niektorým deťom vôbec nevadí, že z toho nosiča nevidia. Musíš to vyskúšať.
Keď je rada aj poležiačky, tak by som príp. vedela odporučiť babyvak, tento: http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...
Je iba z dvoch vrstiev látky (bavlna), nie je ničím vypchatý. Len je to troška iné, ako šatka alebo nosič, keďže je iba na jednom ramene...

vavrenka
22. aug 2011

@klaudia74 velmi pekne dakujem. mam ergo, nie liliputi. dnes som bola obzriet liliputi rainb. col. kvoli tej vlozke a som bola sklamana, lebo bol usity z takej pre mna drsnejsej latky, nebolo mi to prijemne, tym padom nechcem do toho malu vkladat. ergo aj manduca su podsite bavlnou a makkucke. nakoniec som si na tri dni pozicala manducu, ale to tiez nie som spokojna, nosi sa v nej fajn, je tensia ako ergo, ale obsluha je pre mna velmi neprakticka a ani dizajn nic moc 😢 .. ach jaj, netusim, co urobim.. nie je este nejaky ergonomicky dobry nosic pre male babatka a tenky a prijemny? ak nie, asi to tu manducu kupim, lebo fakt potrebujem malu nejako normalne nosit.

zeppka
6. sep 2011

ahojte, dá sa v liliputi s novorod. vložkou dojčiť? ak áno, ako?

tynushqa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renatkas
20. okt 2011

ahojte, viete mi poradit ako sa upevnuje do nosica ta novorodenecka vlozka a babatko musi mat nozky od seba alebo skrcene pod sebou? Su tam take cvoky, to sa prichyti spredu nosica? Dakujem

klaudia74
21. okt 2011

@renatkas Novorodenecka vlozka je zvnutra pripevnena pomocou sirokeho sucheho zipsu a potom ako pises, spredu hore na tie cvoky. Dieta tam ma nozicky od seba a "sedi" v tej vlozke.
Vlozka je odopinatelna, ak ju uz nepotrebujes mozes vybrat - ten suchy zips je potom zakryty latkou.

renatkas
22. okt 2011

@klaudia74 a ty si tam male davala tak ze si to mala pripnute, alebo si tam vlozila babo a potom si si to zapinala na tie cvoky?

klaudia74
22. okt 2011

@renatkas Áno, vieš si tam zasunúť dieťa bez toho, aby sa cvoky rozopínali. Treba najprv zapnúť bedrový pás, potom si sadnúť a dieťa vlastne položiť na svoje nohy a tak vkladať do nosiča.

vavrenka
2. nov 2011

@zdenush88 ahojcek, prosim, zmerala by si mi sirku chrbtovej opierky nad bedr. pasom a vysku opierky? a s odstupom casu, ako sa ti nosi v liliputi?

vavrenka
2. nov 2011

@zdenush88 prave som zistila, ze liliputi predavas 😉 uz nenosis?

zdenush88
2. nov 2011

Pojdem to pozriet. Inak ak by si mala zaujem tak ho predávam. Nie preto, ze by bol zly-velmi nam pomohol ale preto, ze mi zbytocne stoji v skrini a za ten peniaz. heh. Skor chodime v kociku, malej sa tak paci a nemame ho kde vyuzivat. Aj do buducna to vidim tak, ze bud budeme v kociku alebo chodit, ja nie som typ na nosenie.

zdenush88
2. nov 2011

@vavrenka to som tebe pisala tam vyssie.idem to este domerat.

zdenush88
2. nov 2011

@vavrenka ako je nádherný,preto som sa dala zlákať aj sa v nom super nosi, ale mali sme ho len pár krát, lebo skôr je chyba vo mne, je mi pohodlnejsie ju dat do kocika. A ona je dobre babo, zaspinka sama, v kociku ani sa hýbat nemusí,spinká veľa takže si stíham porobiť čo treba. Ale môžem ho len odporúčať pokiaľ rada nosíš a aj budeš v buducnosti.

zdenush88
2. nov 2011

@vavrenka šírka chrbtovej opierky je 33cm a dlzka 35 cm(od bedroveho pásu po tie remence na plecia.)

vavrenka
3. nov 2011

@zdenush88 dakujem 😉 , ja nosim denne, mna skor zaujal flowershine 🙂

zdenush88
3. nov 2011

@vavrenka toje ta s kvietkami, ze?no ja som mala dilemu nakoniec som si zobrala tuto, mam aj fotku v albume s malou, nazivo je nadherna 🙂

vlastulka
7. nov 2011

Ja som mala nosič liliputi, u nás maxim. spokojnosť, i ked sme ho teda využili veľmi málo 😅
Ak by ste niekto mali záujem, mám ho na predaj 🙂

fifi284
29. nov 2011

@vlastulka Ahoj, máš ten nosič ešte stále na predaj? Ak áno, mohla by si mi prosím napísať o ktorý presne ide? Myslím vzor a tak 🙂 vážne nad ním uvažujem. ďakujem.

vlastulka
30. nov 2011

@fifi284 už nemám 😒

fifi284
30. nov 2011

@vlastulka Nevadí, aj tak ďakujem za odpoveď 🙂

cvanci
5. dec 2011

Ahojte, chcela by som sa opytat, tie ktore nosite deticky v nosici, ako sa nosi teraz v zime vonku? da sa to vobec? ked mate oblecenu vetrovku alebo kabat a este ja babetko je naobliekane? ja si to neviem nejak predstavit. nosic nemame ale velmi silno nad nim uvazujem len neviem ci sa mi to oplati kupovat teraz v zime.... 😒 dakujem za odpovede 🙂

tina129
5. dec 2011

ja nosím aj v zime, uvažujem aj nad kúpou nejakej ochrannej kapsy, ale inak chodím tak, že malá má na sebe kombinézu a ja si ju hodím do nosiča a až potom dám na seba vetrovku, teda ju nemám zapnutú, ak fúka tak šál, ktorý mám ja na krku obviažem aj okolo malej 😀, ale je pravda, že stále rozmýšľam ako to s tou vetrovkou vyriešiť

cvanci
10. dec 2011

hmmm, a ta ochranna kapsa sa da zohnat? este som nikde nic take nevidela 😒 a este rozmyslam nad tym, ci nieje dietatku zima na nozky, je sice oblecene ale tie nozicky mu predsa len tak visia a su vystevene vetru... joj, velmi nad tym asi spekulujem 😀 ale, mala ma teraz 7 mesiacov a neviem ci sa mi oplati kupit nosic, ak ju cez zimu aj tak nebudem nosit, a potom mozno uz zacne chodit,,,, taka som nerozhodna. a ani nemam na okoli no
ikoho, kto by nosil dieta, ze by som sa popytala ☹

tina129
12. dec 2011

@cvanci da sa zohnat je to tato http://www.nosime.sk/kategoria458-mam-ochranna-... , na nozky malej zima nie je lebo ich ma skryte pod mojou bundou, pripadne v tej kapse, ja som sa tiez nevedela rozhodnut, nosic som kupovala ked mala mala 7 mesiacov a zo zaciatku tam nechcela byt, trvalo to asi mesiac, uz som ho chcela aj vratit ale potom sme isli na dovolenku a tam si mala nanho zvykla, nosil ju manzel a stale mu v nosici aj zaspala, tak sme si mohli vychutnavat vecerne prechadzky a manzel bol z toho hotovy, no a teraz ked potrebujem niekde prebehnut len tak, nemam chut tahat kociar, tak supnem malu do nosica a ideme a malej sa to strasne paci, stale sa pri tom smeje 🙂, ale ja nie som typicky nosic, lebo nevydrzim dlho, ja ho pouzivam len na take kratsie trasy, do obchodu, na postu a tak, no podla mna je to super vec a nechavam urcite aj pre dalsie babo, mala mi teraz zacala chodit ale este bude dlho trvat kym prejde dlhsiu trasu a potom ked sa poriadne rozchodi tak urcite bude chciet sem tam oddychnut, urcite ho este vyuzijeme dlho, skor to vidim tak, ze predame kociar a nechame si uz len nosic a lahsi golfac, mala od narodenia nechce byt v kociari, tak pre nas je nosic nevyhnutny, kludne sa pytaj este co chces ak budem vediet tak odpoviem 😉

mamavava
16. jan 2012

@tina129 ak sa môžem spýtať, koľko má malá teraz kíl? Chcela by som kúpiť kúpiť nosič liliputi, lenže drobec má už skoro 9 mesiacov, tak či už nie je neskoro a nebude mi tam priťažký. Na začiatku som používala iný, ale práve pre to nepohodlie s pribúdajúcimi kilami si chcem zaobstarať iný.

tina129
16. jan 2012

@mamavava malá má okolo 10 kg a je pravda, že je už na nosenie pre mňa ťažká, takže nechodím dlhé trasy, skôr len na také prebehnutie niekam, mňa ani tak nebolia kríže, lebo váha v nosiči je dobre rozložená, skôr ma bolia nohy

klaudia74
16. jan 2012

@mamavava Podľa mňa ho využiješ, veď ide leto... hlavne keď už bude chodiť, pôjde chvíľu po svojich, potom si na chvíľu oddýchne v nosiči. Nebudeš musieť so sebou trepať kočík, aspoň ja som to tak robila. My sme nosič začali používať, keď mal syn cca. rok a nosila som ho v pohode skoro do 2 rokov, do 16 kg. 😉