Máte niekto skúsenosti s nosičom Liliputi?

lenka138
26. máj 2009

máte niekto skúsenosti s týmto nosičom? Vyzerá celkom dobre, aj nožky sú tam naširoko ako v manduce, len manduca je o dosť drahšia 😒

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

ryka2
22. sep 2009

ahojte vie mi niekto poradit ,ci možem používať nosič Liliputi aj ked ma dcerka reflux

martina46
22. sep 2009

ryka, prave pri refluxe nosia maminky vo vertikalnej polohe. takze ano 🙂

keiko
23. sep 2009

Tak konečne dorazil,ako som predpokladala bambulka v nom plakala 😢 😢 😢 dúfam, že sa to zlepší a bude sa rada nosiť...no ale mám otázočku, tie ramenné popruhy sú mi niake velké, teda padajú mi z ramien aj ked utiahnem,a nezdá sa mi že by som mala divnú postavu???? v čom to môže byť??? a ešte jedna ked utiahnem aj ten zadný pás, tak malá nemá priestor pre seba, nevošla by tam ani bábika, čo robím zle??? 😝 Dakujem za radu

pimpa
24. sep 2009

keiko ja som si dala vsetko na najmensiu velkost, vopchala som do nosica Patka a potom som pred zrkadlom pomaly uvolnovala vsetky popruhy az kym som sa necitila dobre ja, on a aj opticky som mala pocit, ze nie je strasne natesnany.

keiko
24. sep 2009

Dakujem zajtra to skúsim...

pimpa
28. sep 2009

no ako, keiko? skusila si?ide to? 🙂

keiko
28. sep 2009

No už je to ooooovela lepšie, malinká mi tam aj zabúvala, ale sem tam aj plače, myslím že jej vadí to široké postavenie nožičiek...a popruhy držia, musela som dobre zapnúť ten zadný pás... 😀

ericka421
29. sep 2009

ja som s lilituty zatial nad mieru spokojna,malemu s v nom paci tak na striedacku,raz viacej inokedy menej 😝
asi si potrebuje trosku zvyknut,najviac sa mu paci ked je v nosici,sme voku a ja sa s nim hojdam na zahradnej hojdacke,vtedy sa mu krasne buvinka 🙂

ericka421
29. sep 2009

liliputi s y-lónom? 😀

keiko
29. sep 2009

Už som chcela písať, že ako erička??? Si sa dlho neozvala, aj my už dobre aj dnes sme sa nosili, ale dlho nevydržíme...snád sa to zlepší???? 😵

pimpa
29. sep 2009

my sa tiez spokojne nosime dalej, a na prichadzajuce chladnejsie odbobie som objednala toto:
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

dufam, ze sa nam to osvedci, lebo nechcem sa vzdat nosenia kvoli vrtochom pocasia. Ze je to nadherny pocit, ked vas chrobacik zaspinka v nosici a tak pekne si odlozi hlavicku? 😵

Zasielku s MaM kapsou uz ocakavam kazdym dnam. Potom napisem ako sa osvedcuje. 😉

ciernovlaska
30. sep 2009

Kupila som si liliputi ergo a som uplne nadsena, mala si hned zvykla, stale sa pozera okolo seba, dokonca mi v nom aj zaspala. Manzel je tiez nadseny a v kuse chce malu nosit v nosici. Takze ja to vrelo odporucam.

mmacko
4. okt 2009

ahojte,
zvazujem manducu a lilitputi (ergo nosic), ten liliputi sa mi paci, podla mna je to rovnake ako manduca len lacnejsie, len tam je pisane, ze od 3-4 mesiacov a manduca od narodenia. Mala ma 3,5 mesiaca, tak mozno by uz liliputi zvladla, len neviem, ci potom nebudem lutovat manducu, ked sa mi narodi 2 babo (este necakame ale planujeme), ze ho tam nemozem nosit od narodenia.
Co prosim poradite ?

klaudia74
4. okt 2009

mmacko, na Manduce je síce písané, že je od narodenia, ale moje osobné skúsenosti sú také, že žiadny ergonomický nosič nie je dobrý od narodenia - pre novorodencov je ideálna šatka príp. babyvak. Robím poradkyňu nosenia a skúšali sme Manducu viackrát so 4-6 týždňovými bábätkami (mamička chcela kúpiť, len predtým vyskúšala), a ani jedna ju nakoniec nekúpila, pretože malé bábätká sa v nej ešte "stratia" a tá novorodenecká vložka nedrží tak ako by mala...
Keď má niekto inú skúsenosť s tou novorodeneckou vložkou, napíšte, ale ja mám takéto skúsenosti...

mmacko
4. okt 2009

Klaudia, dakujem za info, tiez mi prave kamoska vravela, ze novorodenca do takehoto nosica sa neodporuca. To bol jediny dovod, preco som preferovala manducu, ale asi pojdem do liliputi.
A ked si poradkyna nosenia, chcem sa ta spytat, naozaj nevadi babatku na vyvoj chrbatika taketo nosenie? Ja ju tam neplanujem nosit dlhy cas, ale len prilezitostne. Dakujem

klaudia74
4. okt 2009

Môžeš ju nosiť kľudne aj dlhšie, bude jej to len prospievať, tak z hľadiska psychického ako fyzického vývoja. 🙂
Pri správnom uviazaní šatky a dotiahnutí nosiča vytvára ich materiál pevnú oporu chrbtici, ktorá je pre dieťa prirodzenou polohou.
Dieťa sa rodí v schúlenej polohe podobnej písmenu C s nožičkami pokrčenými a doširoka rozovretými ako písmeno M. Viazanie šatky a ergonomické nosiče rešpektujú túto polohu. Postupne, ako svalstvo dieťaťa silnie, dochádza k narovnávaniu chrbtice - je to prirodzený a postupný vývoj, keď si dieťa začne dvíhať hlavičku, plaziť sa a štvornožkovať, nakoniec sa postaví, až vtedy dochádza k vývoju dvojitého zakrivenia chrbtice tak, ako u dospelých.

mmacko
4. okt 2009

Fiha, Klaudia, dakujem za vysvetlenie. Takto mi to este nikto nevysvetlil 🙂 .
Zajtra mi kamoska donesie pozicat manducu, kedze nepoznam nikoho, kto ma liliputi, len na vyskusaanie, ci je to pre nas to prave a ked hej, tak pojdem do liliputi.
Mozem sa ta este spytat na lehatko a chrbticu babetka? Moja dcera ma lehatko velmi rada a je tam dost casto, neublizi to jej chrbtici? Nema to v sede, len v takom "pololahu". Dakujem

klaudia74
4. okt 2009

S lehátkom nemám skúsenosti, ale myslím si že ak leží a nesedí, tam má asi tiež zaguľatený chrbátik, tak v pohode. 😉

mmacko
4. okt 2009

Klaudia dakujem a zelam dobru noc 😉

majkas
7. okt 2009

ahojte,

precitala som celu diskusiu, som navnadena ze ho asi objednam, ale ktoru farbu? podla coho ste vyberali vy? kebyze to mam podla oblecenia, tak by som musela kupit vsetky farby 🙂 farebne najuniverzalnejsi sa mi zda ten bezovy, ale zase na nom asi bude vidiet spinu... 😨

keiko
7. okt 2009

Tak ja sa musím pochváliť dnes som mala v nosiči staršieho rok a pol a paráda...ani dole nechcel ísť, takže odporúčam na 100%
Majkas...farbu som kupovala podla kočíka, takže oranžovú... 😵

majkas
7. okt 2009

keiko my mame olivovozeleny kocik a taka farba tam neni, ta zelena co tam je na stranek sa mi nepaci, strasne tmava sa mi zda

wali
8. okt 2009

majkas, ja som farbu vyberala hlavne podla toho, aby nebola na nom vidiet hned kazda spinka. moc sa mi pacili svetle farby, ale z tohto dovodu som si ich nekupila a nakoniec sa rozhodla pre bordovy. ten sa mi nezdal ani taky strasne tmavy, ako zeleny, modry a cierny a mam ho uz par mesiacov a som spokojna. ale vybrat farbu bolo pre mna fakt zlozite 🙂

pimpa
8. okt 2009

Ja som kupila cerveny ferari farba a je super. Nie je dievcensky, lebo mame chlapceka a nosi ho v pohode v nom aj manzel. Bordovy by na seba teda iste neobliekol. Mne sa paci, ze vyraznu farbu je vidno pri prechadzani cez cestu

helka1
8. okt 2009

Ahojky baby chcem sa spytat, nema niektora z vas satku liliputy ? Cakam babo a velmi by som chcela satkovat, pri drobcoch som si kupila patapum todler, ale take male babetko by som chcela satkovat 🙂. Nema s tym niekto skusenost ? Chcela by som pouzivat tu satku buduce leto...

majkas
9. okt 2009

baby dik, ja aj tak furt neviem ...🙂 mm povedal nech vezmem bezovy ked sa mi paci ze sak sa to da prat. no dava to logiku 😀 este porozmyslam

kacenka83
11. okt 2009

ahojte, nemate nahodou niekto nosic Liliputi (nie mei tai) a ste z trencina, dubnice, povazskej bystrice? chcela by som ho vyskusat, ale nepoznam nikoho kto ho ma...

klaudia74
11. okt 2009

Kacenka, keby sa nikto nenašiel, dá sa požičať tu 😉 :
http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...

wali
12. okt 2009

kacenka, ja som z PB a nosic mam. byvame ale inde, no domov k nasim do PB sa chystam za cca 2 tyzdne. ak ti to dovtedy nehori, mozeme sa dohodnut. ja ho uz vyuzivam vo velkom a som max spokojna.

amy14
14. okt 2009

klaudia-mám na teba otázočku,ked si poradkyňa.mám požičanúmanducu,ale malej sa tam nepáči a ani mňa neoslovila.má veľa popruhov a malej veľmi vadia tie popruhy.rozmýšľala som nad šatkou,ale to som na ňu ľavá a pripadá mi to obtiažne viazať ju vonku,takže tiež nič.povedz mi svoj názor na liliput ergo a liliput mei tai.mňa veľmi zaujal mei tai,chcem si ho aj požičať,lebo som si pozerala návod a dá sa tam bábo zaviazať aj s nožičkami vo vnútri,lebo naša má 3,5mesiaca a zdá sa mi toto umiestnenie pre ňu najlepšie.zdá sa mi,že je to jednoduchšia alternatíva šatky.dakujem za tvoju odpoved.