Nebezpečné kočíky

tessa
15. feb 2007

Ahojte babule!

Ak si otvoríte stránku http://www.soi.sk/index.php?table=2 tak, zistíte, že niektoré kočíky SOI-ka uznala za nebezpečné..
Ak máte napríklad DEMA SCOUT X CLASSIC, tak tento kočík môžete ísť v pohode vrátiť do obchodu aj s dokladom o kúpe samozrejme, a predávajúci Vám musí vrátiť peniaze v plnej výške ceny kočíka.
Viac info nájdete na stránke SOI-ky. 😉

eta
27. feb 2007

tessi,
tak co, zatial nic nove?? 🙂

tessa
autor
27. feb 2007

ahoj moja, pisali mi, ze to testovanie trva dlhsie, aj mesiac, takze mam byt trpezliva, daju mi 100% vediet, ci pozitivum 🙂 , alebo negativum 😒
Ale kazdu chvilu si obnovujem postu, ci nieco nedoslo, aj ked viem, ze to bude trvat par tyzdnov este...
Ale dam hned vediet, ked nieco dojde! 😉

eta
27. feb 2007

O.K,tak uz teda len cakat a cakat 🙂 Ja som hrozne netrpezliva, najradsej by som uz dnes isla vratit kocik 😀 😀 😀

mitinka
28. feb 2007

baby neviete mi poradit na koho sa obratit v trnave??kto by mi vedel zistit ci kocik nahodou nieje nebezpecny???vdaka 😕

eta
28. feb 2007

mitinka, mas iba podozrenie,alebo sa objavil medzi tymi kocikmi na zozname?
Neviem,ale podla mna skus napisat mail na soiku a informovat sa co robit,na ich stranke su kontakty: www.soi.sk

pip
1. mar 2007

wladka co sa cudujes ze je zavreta predajna takto o chvilu zavru vsetci a deti si budeme nosit na chrbtoch. Myslite si vazne ze pp je najlepsie? ja by som vsadila na chicco.
Mitinka musis reklamovat tri krat to iste aby ti vratili peniaze a o tvojom som zatial nepolcula ze by bol nebezpecny.

sabka
3. mar 2007

Ahojte. My sme nas kocik uz vratili. V predajni v Dolnom Kubine nam ho zobrali bez problemov. Predavacka a zaroven majitelka tam je absolutne seriozna.

evinah
23. mar 2007

Ahoj Tessi,
Este sa Ti neozvali zo SOIky? Uz by to mohol byt aj nejaky mesiac od testovania.Ak bude nieco nove daj prosim Ta vediet.Vdaka

eta
24. mar 2007

fakt tessi,
este stale nic?Uz to je 30dni 😉

eta
10. máj 2007

no tak uz su tu vysldky zo SOI:

Dobrý deň,

Dňa 7.5.2007 nám bol doručený protokol o skúške vzorky Detský kočík Scout X Tollero, pri vykonaných skúškach vzorka nevyhovela požiadavke STN EN 1888: 2004 + A2: 2006, čl. 6.1.2 Uviaznutie, čo znamená, že na konštrukcii kočíka boli zistené medzery, v ktorých môžu uviaznuť prsty dieťaťa. Vzhľadom na uvedené zistenie výrobok predstavuje závažné riziko a je výrobkom nebezpečným, a preto máte právo na vrátenie výrobku späť. Predávajúci musí výrobok prevziať a do 3 kalendárnych dní vrátiť spotrebiteľovi kúpnu cenu výrobku.
Pri prejednaní výsledkov skúšok u distribútora mu bolo uložené opatrenie informovať spotrebiteľov o možnosti vrátenia týchto výrobkov prostredníctvom odberateľov - predávajúcich v termíne do 15.5.2007. Odporúčame Vám preto obrátiť sa na predajňu, v ktorej ste kočík zakúpili, až po tomto termíne, aby bol predávajúci o týchto krokoch informovaný a vedel Vašej žiadosti vyhovieť.

V prípade problémov sa môžete obrátiť na nás.

tessa
autor
11. máj 2007

Eti,

tie vysledky nie su hodnoverne!!! Pan, ktory to ma na starosti, mi dnes povedal, ze az ked on zverejni na stranke SOI, nas Tollero ako nebezpecny, az potom budu informovat nas, ktori sme pisali im maily do SOI...

Takze, az ked bude na stranke soi, ze je nebezpecny, az potom sa mozeme tesit a ist ho vratit... 😖

miruliacik
14. máj 2007

Ahoj.
My mame tiez kocik scout x tolero. A meme s tym aj iny problem. Neviem ci sa to uz niekomu stalo. Isli sme dole po briesku, kovove lyzyny na schodoch k lekarke. A aby mala nesla dole hlavou, tak som kocik naklonlia k sebe. Rucka sa vy vypla ako pri prehadzovani na sportovy. Nestacila som zareagovat a mala mi vypadla z kocika. Zajtra mam byt s obchodnym zastupcom a ma sa k tomu vyjadrit. Uz sa vam to stalo.

sue
14. máj 2007

Miruliacik 😲 dúfam, že je dcérka v poriadku 😔

miruliacik
14. máj 2007

nastasti je. ale ked to zajtra neuzne, asi tiez napisem na soi

miruliacik
15. máj 2007

ahoj. Nemate nejake info ohladne kocika?????

miriam17
15. máj 2007

ked sa tu pise uz o nebezpecnyc kocikoch tak ja som dnes rano prisl an ato ze nebezpecna je aj postlek..moja viktorka maju uz davno nizsie dano a dnes ked sme sa chystali ku dr.tak my vik vyksocil az nej....no na staistie sa nic vazne netsalo len si trosku poplakla no a nebyt tej mojej posteli..tak uz by bola na zemi... moj chudacik...

milhaus
15. máj 2007

ja som mala dema ale hlboky po svagrina a teraz mam bambino od jackpool, je to trojkombinacia kupeny z druhej ruky
ten zoznam nebezpečnych kočikov a detskych hračiek je aj na jednej z www.mamaaja.sk alebo www.mamatata.sk, už neviem na ktorej ale su tam aj hračky a ine detske veci, dokonca tušim aj oblečenie.
Tam som videla pisane o akomsi kočiku od demi ale už si to nepamätám.
Skúste sa tam pozreť, nie su tam len kočíky.

miruliacik
17. máj 2007

Ahoj baby.
Mam dobre spravy. Dnes mi v predajni, kde som kupila Dema scout X Tolero povedali, ze soika ho uznala ako nebezpecny. Mam ho vratit. Takze zajtra ho idem vratit. Poradte co kupit nove. dcerka ma 4 mesiace.

tessa
autor
18. máj 2007

Baby,

dobre spravy, kocik TOLLERO je na stranke SOI zverejneny uz, mozeme ho ist teda vratit 🙂 🙂 🙂

http://www.soi.sk/index.php?show=285

miruliacik
18. máj 2007

Ahoj Tessa.

A co kupis namiesto neho??? Porad.

miruliacik
18. máj 2007

Ja rozmyslam nad Chicco golface C4. Nemate s nimi skusenost????

tessa
autor
18. máj 2007

ja neviem, co kupim...kedze planujeme druhe babo, tak asi nejaku 3-kombinaciu...hlboky, sportak, autosedacka...Toto by bolo najidealnejsie..

Ale korunky asi nebudu, tak kupim asi sportak, ku ktoremu dokupim neskor vanicku a autosedacku. 😉

Golfky, doma mame, a mne sa s tym zle manipuluje, nemozem tlacit 1 rukou...preto chcem s plnou ruckou kocik 😉

eta
18. máj 2007

tak sme sa teda konecne dockali 😉

tessa
autor
18. máj 2007

jj, uz je to potvrdene 🙂
Uz mas nejaky novy kocik vyhliadnuty?

eta
18. máj 2007

Jeej, inak ja presne takto to chcem kupit ako ty tessi, teraz nejaky sportiak ku ktoremu snad 😵 neskor dokupim vanicku a sedacku 🙂

tessa
autor
18. máj 2007

eti,
a aky sportiak chces?
ja uz som tak zmagorena z toho vyberania kocikov, ze uz ani sama neviem, ze aky 😀

eta
18. máj 2007

Ale vybrane este nemam,netusim, ked budm mat peniazky v ruke,potom zacnem spekulovat 🙂
My mame teraz este aj taky starsi zdedeny sportiak,tak v nom este chvilu vydrzime 😉

tessa
autor
18. máj 2007

ahaa, tak my mame len taky jednoduchy golfacik aj to len preto, lebo za 2 tyzdne letime a nechcela som trieskat do lietadla to nase hebedo Demacke 😀
No ale to je len kocik do lietadla, neda sa polohovat chrbatik az do lahu, a tak sa matko nevie vyspat v nom...Preto potrebujem novy kocik hned... 😖

eta
18. máj 2007

No co som tak predbezne pozerala,tak Geislein ma zaujimave kociky(ale drahe jak slak 😝 ) potom Hauck,Cam,Neonato, no uvidim 🙂

tessa
autor
18. máj 2007

Tak ja už som volala s predajnou, kde som ho kupila poslala ma dokelu predavacka, ze ona nie je povinna brat rocny kocik spat, aj ked je nebezpecny, ze ona posudi, ked ho privezieme, ci ho zoberie a vrati peniaze 😠 😠
Na to som jej povedala, ze je predsa vyhlaseny za nebezpecny, tym padom je povinna ho vziat spat a vratit mi peniaze v plnej vyske...
Ona na to, ze ona musi kocik poslat do Demy, aby sa vraj vyjadrili, ci rocny kocik zoberu spat a ked predajkyni poslu dobropis, tak len vtedy mi moze vyplatit peniaze... 😠 😠 😠

Opytala sa ma, ze kde som bola doteraz, ze ci mi doteraz na tom kociku nic nevadilo...Ja jej na to, ze cely ten kocik je jedna velka zavada a ze prave ja som bola ta iniciatorka,ktora dala podnet na presetrenie tohoto kocika a ze som cakala celych dlhych 5 mesiacov,kym ho otestuju...

dozrala ma, koza jedna!!!! 😠 😠 😠