Od akého veku ste začali dávať deti do športového kočíka?

lara45
10. okt 2021

Ahojte ženy od akého mesiaca ste začali davať svoje drobce do športového kočíka?

petamich
10. okt 2021

zalezi od toho ake mas sedenie - nam sa trojmesacny uz pomaly nezmesti do hlbokeho, tak ho ideme prelozit do sportoveho ale vieme ho dat uplne na lezato, ked mas korytkove sedenie alebo 45 stupnovy uhol, tam by malo byt cca. od 6teho ukonceneho mesiaca a posediacky samozrejme az ked bude samo sediet 🙂

babovka2321
10. okt 2021

@lara45 nas od cca 4 mesiaca ale tiez v uplnom lahu... tiez sa do vanicky nezmestil a ani tam byt nechcel.

selu11
10. okt 2021

Ahoj, my od šiesteho mesiaca. Vo vaničke sa jej nepáčilo, stále dvíhala hlavičku, športový sme len mierne zdvihli, aby viac videla a bola spokojná. Počula som, že dieťa patrí do športového až keď samo sedí, ale ak nezasahuješ do vývoja, dieťa samo začne sedieť niekedy okolo desiateho mesiaca, to už by sa asi máloktoré zmestilo do vaničky.

nevenka
10. okt 2021

@selu11 no tak nase vstky 3 sedeli podstatne skor, okolo 8 mesiaca urcite...ale aj to je individualne. Ved sportove kociky sa vacsinou daju dat do skoro lahu a ked aj nie uplne na rovno, tak to nevadi, aspon sa mu mlieko nevracia, je akoby vo zvysenej polohe, podla mna. Nie?

riamia91
10. okt 2021

Od 10.mesiaca a to už dávno sedela. Narodila sa na konci mája a do konca februára si spinkala vo vaničke, či na prechádzkach, či na balkóne. Vanička je na nezaplatenie. Do športiaka má ísť dieťa až keď samostatne sedí.

mabenn
10. okt 2021

3,5mes, nakloneny lah

zuvelyn
10. okt 2021

5 mesiacov lebo sa už nezmestil do vaničky do zimy, inak by som ho nechala az do 9,5 kym samostatne nesedel. Bol ale v úplnom ľahu.

majamat
10. okt 2021

od ukonceneho 5m, uz nechcela byt vo vanicke. to bol vzdy polhodinovz zurivy rev, kedsme sli von.

titla
10. okt 2021

Od 5-teho mesiaca, lebo sa synovi nepacilo v hlbokom kociku. Ale az kym nezacal samostatne sediet (10m), tak tam len lezal. Nam sa dala sportova cast polohovat do uplneho lahu.

uhnakova
10. okt 2021

Moji obaja isli do sportaka behom piateho mesiaca, ale len na spanok a v sklopenej polohe.

ivula0807
10. okt 2021

Od 5 mesiacov, samozrejme som mala kocik ktory sa dal dat do uplneho lahu a tak sa v nom aj vozila kym nevedela sediet

lara45
autor
11. okt 2021

Ďakujem ženy mi mame ešte len 4 mesiace takže máme čas len ma to zaujimalo pretože mi mala vôbec nechce sedieť na prechádzke vo vaničke aj keď jej trochu nadvihnem vrch.

natalala
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalala
11. okt 2021

@lara45 ked mala skoro 7 mesiacov a vedela sama sediet.

petamich
11. okt 2021

@beata_k my sice nemame dizajnovu somarinu ale kiezby som vedela, ze maly bude valibuk 🤷‍♀️ aj ked indikacia by tam bola, kedze muz ma skoro 2 m, ked by som teraz vyberala opat, prihodila by som do poziadaviek zopar veci 🙈 co narobim

riamia91
11. okt 2021

@petamich neviem aký máš kočík, ale taký britax má napríklad extrémne malú vaničku aj pre drobné bábätko napríklad. Viem, lebo preto som si ho nezvolila, keď som vyberala medzi kočíkmi a vybrala som si ten, čo mám 🤷‍♀️.

petamich
11. okt 2021

@riamia91 mame Britax 😂😂😂 porovnavala som vanicky asi troch kocikov a Britax bol mensi o "par centimetrov" a tych par centimetrov by sa mi aktualne zislo, koza som

riamia91
11. okt 2021

@petamich fakt??? 😂. No veru medzi vaničkami Britax a Salsa Abc Design /čo mám ja/ je nejakých len 9cm, ale teda pri deťoch je to dosť, aj pol roka 🤷‍♀️.

petamich
11. okt 2021

@riamia91 ja neviem co som si myslela a muz ma nakoniec ukecal na ten Britax, lebo v teme kocik sa velmi angazoval a maly vyhodnu viac-kombinaciu 🙈 tak asi mu diery vyrezeme a nasadime snehule 😂😂 inak je to super kocik, aj super vec, ze vsetko so vsetkym je kompatibilne ale teda....pri dietati co ma necele tri mesiace a miery na 6-9 🤷‍♀️

mne sa pacil aj ten ABC cierny, ten sa mu nepacil, ze cierny a letne dieta....no uz sa "stalo"

riamia91
11. okt 2021

@petamich mne sa veľmi páčil dizajn Britaxu, konkrétne Smile III, ťažké sú rovnako s ABC, aj pevná konštrukcia, krásny dizajn... len tá vanička, ja mám šedý, konktétne Asfalt, nechcela som čierny, že vybledne a bolo v kombinácii so zlatou alebo ružovou konštrukciou a to mi príde také dievčenské, radšej neutrálnu striebornú som vybrala.

petamich
11. okt 2021

@riamia91 ja som bola presvedcena, ze cakame dievca 🙂 tak mi ten cierny s ruzovou padol do oka a potom, ze chlapec a na muza vyskocila na FB reklama na Britax a ze aj autosedacku ma dobru ta kombinacia atd. ze to je super kupa a ano aj sa mi pacil 🙈 no nic, este ze sa ten sportovy da dat na lezato, keby v 4. mesiaci maleho kupujeme novy hlboky asi by ma zaskrtil alebo ja jeho

ten sedy je velmi pekny! 😃
v mojich ociach dizajnovy je synonymum pre Bugaboo a Cybex 😂

riamia91
11. okt 2021

@petamich veru, i teraz niekedy poskulujem po inych kocikoch, ale vzdy sa vratim k Abc... mne vadia korytkove kociky a ten Cybex, zacinam mat pocit, ze ho je vsade vela 🤷‍♀️. Ale tak je pravda na prvy pohlad je krasny 😊

zuzuliennka1
11. okt 2021

@lara45 samozrejme ze “nechce”, lebo to v prvom rade este nevie, 4 mesiace? to je nic, kam sa ponahlas?
pokial sa ti do hlbokeho zmesti, tak v hlbokom… v decembri bude mat pol roka, je nejaka mala sanca, ze bude uz sama sediet, tak by teoreticky mohla ist do sportiaka..
ak by aj nahodou nesedela a vanicka bude uz tesna (kvoli fusaku), tak moze ist do sportiaka - uplne nalezato, inak sa ale nemas kam ponahlat
ja som tak syna dala do sportiaka ked mal cca 7mesiacov, jul, do vanicky proste nevosiel, bol proste na nu dlhy, cely cas mu kupujem oblecenie o cislo vacsie (teraz ma 3r10m a nosi oblecenie velkosti 5-6 rokov, niektore tesco teplaky z bazaru aj 6-7 rokov)
do sportiaka isiel 7mesacny, uplne naplocho nalezato celom ku mne

natalala
11. okt 2021

@riamia91 @petamich inac baby cybex priam je dizajnovy, ale je aj super funkcny 🙂 ja som s nim spokojna, mala ma 20 mesiacov a stale sa v nom vyvaza, nemusela som kupovat dalsi sportak atd 🙂 a teda vanicka bola velka a ked sa nudila na chrbte, vozila som ju na bruchu, lebo sa z nej da stiahnut potah a je tam na sietka cez kt videla von 🙂 ale je pravda, ze ich je zrazu nejako vela :D si robime srandu s muzom na prechadzkach, ze slovaci nebudu asi az taky chudobny narod 🙈

petamich
11. okt 2021

@natalala mne sa velmi pacil aj Cybex aj Bugaboo Fox - len som si povedala, ze kedze planujeme jedneho drobca mozno to nie je uplne ekonomicke a vtedy som este zastavala nazor, ze z bazaru nie - dnes by som mozno inak rozmyslala 🤨

natalala
11. okt 2021

@petamich jasne 🙂 ja planujem nechat aj pre druhe. Ja kupim malej oblecko z bazaru aj drevene hracky alebo knizky, postielku, ale kocik som tiez chcela novy 🙂

petamich
11. okt 2021

@natalala toho casu som vsetko chcela nove a hlavne kocik 🙈 a velmi rychlo som pochopila, ze to je blbost u oblecenia - 50tky som rovno schovala, 56tky maly nosil tyzden 😂😂 a teraz bude mat 3 mesiace a nosime uz 68, 74 (ako z coho), takze doslo na bazar 😃

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
riamia91
11. okt 2021

@natalala dolezite je, ze si spokojna. Ja som hladala nieco neobpozerane, a v mojom okoli momentalne hlavne Bebetto, to je asi top Poliak, potom Moon a Cybex. Popravde ked som ja kupovala kocik, tak som ho len zahliadala, ale neoslovil ma. Ale sto ludi, sto chuti. Je krasny to sa mu musi nechat 😉.