Poznáte poľské kočíky Aro a Junior?

jurajttt
11. okt 2008

Nemate niekto skusenosti s polskymi kocikmi, konkretne typu ARO Lux Sport(Zipper Edition) alebo JUNIOR Viper.

Boli sme sa v lete pozriet v Jablonke a mali tam konkretne tieto typy kocikov. Nevedeli by ste niekto poradit aka je ich kvalita, ale myslim len tychto dvoch typov. Ci maju nejake muchy alebo na co by sme mali pri kupe davat vacsi pozor.

Viac sa nam pacil ten Junior Viper ale chlapik co predaval ARO vravel ze jeho kociky su lepsie 🙂
Preto by som ocenil akekolvek nazory na tieto dva typy kocikov. (kvalita, hmotnost,...)

Co by ste skor doporucili ARO alebo Junior?

Babo cakame az v aprili 2009 ale kocik chceme ist kupit uz coskoro.

Dakujem

mirka_mt
19. jan 2009

Máte niekto skúsenosti ohľadom JUNIOR Viper? V obchode sa nám dosť zapáčil, ale nechceme sa unáhliť. Veľmi sme ešte nepozerali iné typy, ale chcem vedieť od tých, čo tento typ používajú, ako sú spokojní. Vdaka.

suknicka
19. jan 2009

my mame junior viper vyse roka..

vyhody- podla mna je dost priestranny, aj vanicka-dcerka sa narodila v januari cize v juni uz som ju mala v sportaku ale uplne na rovnom lezala, na zimu ked tam zabalite dietatko urcite mu bude teplo.. neprefuka ten kociarik, fajn je aj ta rucka preklapacia-my sme to dost vyuzili, nafukovacie kolieska boli super ked sme sli aj po chodnikoch aj po hrbolatom terene-trosku to nadskakovalo samozrejme ale lepsie ako male plastove kolieska vtedy, pekny velky "nakupny kosik" ktory sme teda riadne zatazovali a nic sa mu nestalo, super je aj autosedacka/vajicko..dobry sklon-nasa mala sa v nom este aj teraz pohojdava doma aj ked v aute uz ma vacsiu autosedacku

nevyhody-ja som ten kocik musela tahat na 1ve poschodie po schodoch a bol mi dost tazky (nastastie sme sa prestahovali 😀 ), defekty a sfukovanie koliesok-tazsie nafukovanie koliesok kvoli pristupu, strieska sa samovolne pomaly sklapala, nam sa uz niektore casti poparali-napr. pravy popruh uz vobec nedrzi, zo slnecnej clonky vybieha plastovy prutik a nejako sa sam divne skruca, zabera teda dost miesta aj poskladany..nam len horko tazko vosiel do kufra, ked menite smer jazdy musite pridvihnut predne kolieska a tlacit do strany na otocenie kocika, ak dietatko spi vo vodorovnej polohe v kociariku, k nakupnemu kosiku pod nim sa takmer nedostanete alebo iba s malymi a tenkymi vecami, taska je len na suchy zips cize neprilieha tak dobre a uplne lahko do nej naprsi..

zhrnutie 😀 za tu cenu a na taky rok pouzivania myslim ze bohate postacuje..my teraz cakame druhe mimi, dcerke sme kupili uz golfacik a vipera zdedi to mensie..na nejaky cas..cize neplanujem kupovat nic nove 🙂

bertica.h
19. jan 2009

KAMOška mala ARO..ale to bolo pred 3rokmi..mala ho asi 2x na reklamácii koli brzde a veľmi jej hrzdaveli kolečká.
Inak myslím,že celkom ok..mal výhodu ten kočík..prehadzovaciu rukojeť.

🙂

suknicka
19. jan 2009

juj a este musim napisat ze pri viperi sa netreba spoliehat na tie brzdy..my sme mali ubrzdeny kociar vsetkymi 3ma brzdami co ma-i spolocna, 2 samostatne- a aj tak sa nam na miernom kopceku rozbehol kociar aj s dietatom!!! 🤐 ale reklamovat sme ho nedavali

a este ze tie nafukovacie koliecka papaju vela kamienkov a blata a tak a potom je z toho riadna spina doma, o nutnosti pomoci pri nastupe a vystupe do mhd sa hadam nemusim zmienovat 😖

eldzina
19. jan 2009

Ahoj.

My mame ARO Hugo, kupovany pred 3 rokmi, ale super. Sice je tazky, ale to obe spominane kociky.

+
je priestranny aj na hruby fusak a 1,5 rocne baby
ma 4 polohy opierky chrbta
ta cast kde sa sedi je ovela vacsia (do hlbky) ako ma Adbor baby lux-mala ho kamoska
super velka taska na zips + dalsia tasticka na zadnej casti striesky
odopinatelna strieska - vyuzitoe najma v horucavach
velky kosik co udrzi fakt tazke nakupy

-
nie je k tomu autosedacka
ked je rucka preklopena vzadu, strasne tazko sa ovlada
ked sme ho skladali do auta, tak kolieska museli ist dole, ale to je asi na vsetkych kocikoch takehoto typu bezne
nam sa zasekaval, ked sme ho sli skladat

skusili sme s nim vsetky mozne tereny, defekt sme nemali ani raz a dofukavali sme ho 2 krat a to sa pouzival skoro 2 roky.
Bola som s nim velmi spokojna, az na tu vahu a to, ze som sa nedostala okrem Tesca do ziadneho ineho obchodu, ale to je o inom... 🤐
A tiez ho planujeme vyuzit aj pri druhom baby, ani an nom nevidno, co vsetko s "odskakal"

laura033
1. feb 2009

my mame junior viper ,
ale ideme ho menit kym bolo babetko malicke tak bol uplne fantasticky- velka vanicka cize s fusakom vo vankusiku uplne v pohode a este mal aj miesto ....len teraz ako je maly tazsi uz ma vyse roka tak sa rucka vytahuje a hlavne ked vchadzam do vchodu a mame tam velmi strme schody 😒 to je jednina vec ktora sa mi na nom nepacila.........

sassi
1. feb 2009

polsky kočík - či TAKO, ARO alebo hocičo ine by som nechcela ani zadarmo 😖

beke
4. feb 2009

Ja som mala ARO pinokio pred tromi rokmi ale nebola som spokojná...ťažký, veľký, nie je k nim autosedačka, zle sa s ním manipulovalo...už by som ho nechcela 😒

jurajttt
autor
26. aug 2009

sassi: Tak kupili sme Junior Viper a zatial sme s nim spokojny. Stal 8000 alebo 9000 aj s autosedackou. U nas je rozhodujuca cena. Ja nedam 30 tisic byvalych korun, za nieco super hyper moderne duralove a neviem co este s prtavymi kolesami. Je tazsi, to ano (14 Kg). Trochu hlupo sa prevaza v aute ale da sa. Mame Skodu Felicia.

Kamarat ma PegPerego, drahsie od nasho. Ma prtave kolesa takze teren je utrpenie. Vanicka nema vetranie a je kompaktna, jeho syn sa do nej uz ledva vojde.
Nas maly sa rad vozi na brusku a ked mu odopnem zadny kryt tak ma pekny televizor na okolie 🙂

Ked sme to videli, my by sme zasa nechceli ani za nic ten jeho kocik.

Ale je to vas nazor.

lucinka144
2. aug 2011

..ahojte, prosim o pomoc maminky, ktore maju kociarik Viper Junior... bol ho kupovat drahy, kedze uz by som to nezvladla..... Neviem prist nato, ako-a ci sa to vobec da.-..namontovat autosedacku na kociar. Predajcueho sa to neopytal...a navod.... ten mi nedoniesol, zahadne sa stratl.. Dakujeeeeem...