Prídavné sedadlo ku kočíku

4gubka
15. mar 2012

Rozmyslam ze radsej kupim to ako surodenecky kocik, lebo ak pojdem len s jednym vonku tak potom mi bude treba tri kociky mat doma 😀 nikde som necitala recenzie a zaujima ma ci je to dobra vec pre dieta a ci to drzi dobre atd. vdaka 😉

zuzu82
15. mar 2012

Ahoj, my máme doma prídavné sedadlo aj súrodenecký kočík. Prídavné sedadlo sme kúpili najstaršiemu synovi, keď sa nám malo narodiť 2.dieťatko. Súrodenecký kočiar som tiež v tej dobe vylučovala, lebo malý mal 1 a pol roka a v kočiari nechcel byť, chcel len chodiť. A braček sa mu narodil v lete. Keď sme však čakali tretie dieťatko, rozhodli sme sa pre súrodenecký kočiar. A to z toho dôvodu, že medzi 2.-3.dieťatkom bol menší vekový rozdiel (mladší syn mal presne 13 mesiacov, keď k nám pribudla dcérka) a blížila sa jeseň a zima. S prídavným sedadlom som bola veľmi spokojná, bol skladný, dobre sedel na kočiariku, dobre sa s ním jazdilo. No neviem, či je to najlepšie riešenie pre malé dieťatko. Vychádza mi, že Tvoja dcérka bude mať 13 - 14 mesiacov, keď sa mu narodí súrodenec a bude to v podstavte na sklonku jesene a začiatkom zimy. V takomto prípade by som radšej volila súrodenecký kočiar. Predsa, možno, keď budete na vychádzke, dcérka zaspí a pohodlnejšie sa jej bude spinkať v kočiari v ľahu alebo poloľahu ako posediačky. Ak bude chladné počasie, lepšie sa jej bude sedieť zababušenej vo fusaku alebo dekách v kočiari ako v prídavnom sedadle. A v kočiari bude lepšie chránená pred vetrom. Ak nechceš mať doma 3 kočiare, skús pouvažovať nad súrodeneckým kočiarom, ktorý sa dá používať tak pre jedno ako aj pre 2 deti (v dnešnej dobe je ich na trhu niekoľko, určite si vyberieš). Aj my máme doma takýto a ešte sa vojde aj do nášho veľmi malého výťahu 🙂 .

tea333
15. mar 2012

@4gubka pri takomto malom odstupe by som urcite volila surodenecky, na zimu ti dobre posluzi

kucina1
15. mar 2012

ahoj ja mam rozdiel medzi detmi 14,5 mesiaca a sestra sa malemu narodila v lete tak sme mali len bugypod, kludne tam spal aj po sediacky lebo ten moj bol starsi a nedal sa polohovat, teraz je uz aj trosku s polohovanim. na jar ked mala 9 mesiacov mala az rok tak sa v bugypode striedali a mali z toho zabavu. mojmu malemu stacilo do bugypodu v zime nosit overal a zima mu nebola, ked bolo aj tak nepriaznive pocasie tak sme von nechodili, lebo vychystat sa s nimi bol otras. ale bez bugypodu si neviem predstavit prechadzky lebo my sme chodili na cele dni niekam prec. a este som do kocika trepala motorku alebo firstbike aj s bugypodom a ked si mlady chcel odpocinut, nasadol na bugypod a viezol sa. pred 4 mesiacmi som ho predala a uz aj kocik pouzivam pre malej len na dlhsie trasy ale to hlavne kvoli tomu, ze nam tomasko jazdi ako diabol na bicykloch a ona za nim nestiha 😀

najjulinka
19. mar 2012

My máme PP SKATE s prídavným sedatkom. Ale s pridavným sedatkom sa da použiť len pre sediace dieťa alebo s nakliknutým vajičkom - proste nejde využiť aby dieťatko bolo v hlbokej korbičke a k tomu sedatko. Ale takýto kočík vojde do výťahu, dá sa použiť aj pre jedno dieťa ako solo kočík 😉
Kamoška ma phil & Teds a ten ide využiť pre akekolvek kombinácie okrem dvoch novorodencov 😀 😉 A je veeelmi spokojná - kočík je aj velmi spratný do auta.

tatya
24. máj 2012

ahoj, prave riesim ako budem vozit malu, ked sa narodi druhe babo... budu mat rozdiel 2 roky...
Ja mam kocik cam mbx6 a tiez mam polemiku nad tym, ze mala sa mi nezmesti medzi vanicku a rukovat, keby bola na stupienku... nebol by lepsi bugypod na strane kocika? Len ci pojde primontovat na cam... Alebo to sedadielko do vanicky? Som uplne nestastna, ze co pre malu vymyslim 😲

4gubka
autor
14. aug 2012

@najjulinka ked je hlboka vanicka neda sa napojit to pridavne sedadlo? chcela som nieco take a zase nad tym uvazujem....http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

najjulinka
14. aug 2012

@4gubka neda sa dať babo na ležato a k tomu pridavna sedačka. to sa na tomto kočíku nedá.

no ono naj dvojkočik zaleži na tom ake parametre musi splnať........ lebo buggypod je totalne o ničom u nas vzhladom na výťah.... proste aj ked sa buggypod zloží, tak je kočik dosť široký..... neviem či by prešiel cez dvere a ak ano, tak sam kočik sa neodvezie.. kdesi musim sa aj ja nasukať ku kočiku....

najjulinka
14. aug 2012

ale inač su viacere kočiky čo su aj solo aj dvojkočiky s tým, že pre mimčo...

andrema
18. aug 2012

bidela som v jedom inzerate vanicku a buggypood...a tu citam dakde,ze to nejde..ci len na specifickom kociari nie? nikto ste to tak nepouzivali?

kucina1
18. aug 2012

@andrema ja som mala peg perego pliko s hlbokou vanickou a bugipod v pohode isiel.bol mojou fantastickou pomockou pri detoch so 14 mesacnym rozdielom

4gubka
autor
18. aug 2012

@kucina1 a ty si mala babo v lete vsak? ja sa tiez chcem buggypod lebo v zime sama s oboma vela von nenachodim a ked pojdem sama tak mi to postaci aj tak daleko nepojdem a ked pojdem s mm alebo niekym tak mala ma svoj kocik a maly bude mat svoj... aj k doky ked pojdem iba s malym a pod nebudem musiet vlacit surodenecke hovado kocik a na jar to uz bude lepsie a leto ani nevravim.. ci myslis ze zle rozmyslam? som hotova uz... a este ze ked je ten buggypod pripevneny ku kociku a potrebujem vykst na obrubnik aby som sla na chodnik hore to v pohode drzi nemusim sa bat ze chytat aj kocik jednou rukou aj to sedadlo ked budem mat kocik nakloneny na seba aby som mohla nadvihnut predne kolesa... dufam ze rozumies co vlastne chcem vediet 😅

kucina1
19. aug 2012

@4gubka ahoj ano mala sa narodila v lete tak som to vyuzivala na hlbokom kociku do jari a maly mi v bugypode bol dost napchaty ale stacilo mu to a zima mu nebola v overale a moje dve kamosky tam do bugypodu narvali aj fusak, mne by sa nedal zapnut potom maly, lebo som ho ledva v overala zapla a to je velmi utle dieta. ja som mala starsi typ bugypodu, ktory sa nedal polohovat do lahu, tak ked mi tam zaspal tak mu hlava trosku padala alebo som mu ju trosku vystuzila. v zime som s detmi nechodila von, lebo som sa vyse hodiny vytrepala a potom totalne spotena som sla a o pol hodiny sme isli zas domov, stalo ma to vela energie a ziadny uspech. tomas nechcel chodit von ked fukalo tak sme skoro vobec nikam nechodili. a my sme tiez mali dva kociky takze s muzom sme chodili s dvoma, ale bugypod bol lepsi, lebo sa dal pekne zlozit a nezaberal vela miesta a v aute sme ho zlozili uplne a maly mohol cupitat ked chcel.

cesta na chodniky bola vzdy tak, ze som si nasla system nadvihla som na obrubnik kocik normalne a potom som dodvihla bugypod s druhou rukou, nejak tak. dole obrubnikom to slo same, len som ked uz bol tomas vacsi teda az ked mala mala 15 mesiacov a bola v sportovom tak som aj dole obrubnikom bugypod tak isto pridrzala. uplne som si zvykla. mne to fantasticky vyhovovalo. aj do maleho vytahu som sa zmestila, cez vsetky dvere ked to bolo zlozene. ked mas este daku otazku sem s nou 🙂

ja som ho vyuzila teda od leta do dalsieho leta a potom uz len tak sem tam, a tento rok na jar ked mal tomas uz skoro 3 roky sme ho predali, aj tak nam dalsiu zimu len stal v vedla kocika 😉

4gubka
autor
19. aug 2012

@kucina1 ja tiez rozmyslam nad fusakom ze narvem malu do neho 🙂 predsa bude mat len rok a mesiac a ona je dost mala a chuda.. teda ma 9 kil a necelych 80cm neviem rpesne ideme v utorkok na poradnu... nie je velka ani tucnucka 🙂 ale ked ju naobliekam urobim z nej maca 😀 ale jednoznacne chcem aj fusak nejaky ked sa bude dat.. alebo ten lodger bunker ved to nie je take hrube ani nic to by sa tam malo v pohode zmestit aj smalou... no uz rozmyslam tolko ze za den zmenim rozhodnutie z buggypodu na baby jogger potom na graco quatro a nejaky hlboky extra a potom zase buggypod... vsetko ma svoje plus ale aj minus... a prisla som aj na to ze ten buggypod mi nepojde upevnit na moj sportiak co mam teraz pre mlau... takze musim kupit trojkombinaciu malemu aby bol aj sportiak ze sa da pripevnit.. na zozname kocikov som nasla hauck apollo all in one lebo ostatne mali ceny ajajaaaaaj 😀 to uz radsej potom baby jogger city select... lenze odkial kurnajs tolko penazi? ide ma roztrhnut co tolko dumam... keby ten prispevok pri narodeni bol skor... jooj... a aj by som vzala kocik vedla seba lenze to je zase sirsie a nie vsade vojdem a tu do bloku by som nevysla s nim po schodoch lebo je uzke to na kocik-... no urve ma asi... uz sa mi aj sniva o tych kocikoch a vsetkom....

24seli
6. júl 2014

@zuzu82 ahojky chcem sa spytat ak ste mali surodenecky kocik, ze vam vosiel do malickeho vytahu? ja neviem co kupit, lebo mame fakt maly vytah...

chameleon87
4. okt 2014

ahojte ma niektora kocik coletto dante alebo viete ci na tento typ kocika pasuje pridavne sedadlo?

janie100
29. nov 2014

ahojte, predavam pridavne sedatko buggypod - do 15 kg ku kociku, ktore vrelo odporucam, my sme mali medzi detmi 2 roky a je to dobra vec, Ked uz bolo starsie dieta vacsie a malo viac ako 15kg, tak som mladsie posadila do sedatka, ked uz vedelo same sediet. Cestovala som s nim aj busom, pekne sa dalo sklopit a v pohode sme sa vmestili cez dvere autobusu. Pridavam k nemu aj pridavnu striesku, ktoru sme pouzili asi 2x, je dobra do dazda a aj proti vetru, za rozummu cenu spolu - Zilina a okolie, pripadne poslem balik aj postou, dam to aj do bazaru,..

luciafedor
16. feb 2015

@janie100
dobry den.pfedavate este to sedatko pridavne?dakujem

janie100
16. feb 2015

zdravim, lutujem, ale uz je predane, majte sa, Jana

lujzatimo
1. júl 2016

Ahojte, predám sajdku- prídavné sedadlo ku kočíku značky BuggyPod v dobrom stave po dvoch deťoch. Cena 60€ kontak 0903048820

eginny
1. júl 2016

@lujzatimo ahoj, a pasuje aj na iny typ kocika alebo len buggypod? Dakujem

svietlanka826
14. júl 2016

Baby, pasuje ten buggypod aj na kočíky camarelo? Neviete niektorá?

lujzatimo
14. júl 2016

Určite pasuje je to nastaviteľné a univerzálne

svietlanka826
14. júl 2016

@lujzatimo ďakujem za odpoveď ☺

jklara
14. júl 2016

ja som to tiež riešila pred rokom, ale ja mám odstup medzi synmi rok aj 7 mesiacov, chcela som súrodenecký taký, čo sa dá použiť aj ako jednokočík - čiže najlepšie Baby Jogger, Hauck duett, alebo Britax B-ready (u nás sa nepredáva, ale predávajú baby tu na koníku dovezený z usa), aj Jane už má nejakú tú variantu. No som chcela z druhej ruky, nepozhánala som dlho taký čo by mi pasoval, alebo mi ho vyfúkli pred nosom, a som to potrebovala súrne riešiť, tak som kúpila skejtík aj so sedadlom fillikid, stál síce 90 eur, aspon na leto že sa máme ako voziť, lebo ja mám zase daleko do mesta, do kostola aj k našim, toľko mi 19-20 mesačný drobec neprešiel. A nakoniec sme aj zimu v nom v pohode prežili, nebolo až toľko snehu, a aj tak máme 2 kočíky - x-lander xa a cestovný quinny zapp xtra, tak ak šiel so mnou ešte niekto, tak sme šli s dvoma.

malubo
23. feb 2017

Prosim vas nepredava niekto univerzalne pridavne sedadlo? Zhanam. Dakujem pekne.

malubo
25. feb 2017

@zuzu82. Dobry den prosim vas nepredavate nahodou to pridavne sedadlo ku kociku? Neviem nikde zohnat. Dakujem pekne.

cottonwomen
25. feb 2017

@malubo opytam sa svagrinej, ona ma a uz ho podla mna nebude potrebovat, inak bomba vec !!!!!!!!!!!!

malubo
25. feb 2017

@cottonwomen. Super dakujem. Daj potom vediet.

cottonwomen
25. feb 2017

@malubo ok, napisem ip

mmazalka
14. mar 2017

Ahojte, keby niektora nedela o niekom kto preda buggypod (z druhej ruky), prosim, dali by ste znat? Zhanam, cas mam do juna a nechcem kupovat novy, ked vyuzivat to budeme pravdepodobne do pol roka. Dakujeeem!