Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

mary939
8. mar 2013

@orchidie cize vo verzii sport bolo viac miesta? a nevadi Ti, ze sa v exploreri neda sklapat DK?

garzonka
8. mar 2013

@mary939 Spokojna som bola velmi, je dost priestranny, ale nutne poznamenavam, ze som v nom vozila len 1 dieta ....cize ako surodenencky som ho nepouzivala (hoci DK som mal tiez)

mary939
8. mar 2013

tak teraz si uz len vybrat. vibe, ci sport?

orchidie
8. mar 2013

@mary939 nevadi, protoze starsi uz to ma jen jako zalozni, uz spis chodi sama a nechtela jsem pro ni skejt na jednokocaru, kdyby si jeste nekde chtela cestou schrupnout 😉 mame deti po 13mesicich. Mit je mensi, sla bych do Sportu 🙂

orchidie
8. mar 2013

@mary939 Vibe jsem mela v ruce a strasne tezko se ovladal plne nalozeny obema detma. Je to nejuzsi model ze vsech a kvuli tomu ta spatna manevrovatelnost. Navic je z hliniku a je na nem spousta kloubu. Kdyz se ti zlomi kloub, musis koupit novou soucastku, kdezto Sport je z oceli, kde kdyz se ti neco zlomi nekdo sikovny se svareckou ti to dokaze opravit a jezdis vesele dal 😅 😀

garzonka
8. mar 2013

@orchidie Dovolim si nesuhlasit: vibe je dost siroky, a konstrukcia je DURALOVA, co znamena, ze je to zmes hliniku a dalsich prisad, co zabezpecuje, ze oproti cistemu hliniku je dural az 5x pevnejsi!
@mary939

mary939
8. mar 2013

ja budem mat deti po 14 mesiacoch, starsi sa velmi este nechysta chodit, preto potrebujem nieco, kde sa aj odveze a aj si bude moct pospat.

garzonka
8. mar 2013

@mary939 nasla som este v tejto teme na strane 72 rozpisane k jednotlivym kocikom P&T, napisala to @tiguik

" 1. Existuje viac verzii Phil & teds kocika: CLASSIC (zakladna verzia, najlacnejsi) – SPORT – DASH – EXPLORER – HAMMERHEAD (ma 4 kolesa, u nas sa nepredava) – VIBE – VIBE 2 – VERVE.
Sport a Dash su si vzhladovo dost podobne, Dash má lepsie polstrovane sedadla; rucnu brzdu, co sa stlaca na madle a podlozku na nozicky dietata ma z umelej hmoty, Sport sa brzdi nohou (pedal) a podlozka je z latky, takze sa trosku tazsie udrziava cista, ale baby tu na stranke pisali, ze s tym nemaju problem. Ostatne modely maju tu podlozku tiez u umelej hmoty.
Nohou sa este brzdi Explorer. Vibe a Verve sa brzdia rucne.
Explorer, Vibe a Verve maju polohovatelnu rucku/madlo, ktorym kocik ovladas a maju posuvnu striesku, co "ide za slnkom", Sport a Dash to nemaju, maju tam asi len priehladne okienka a mozno nejake male vacky na odkladanie drobnosti.
U Explorera, Vibe 2 a Verve ma kazdy doublekit (sedadlo pre 2. dieta) automaticky striesku, ostatne modely nie. U Explorera mi najviac vadi, ze sa neda polohovat Doublekit. Pri ostatnych modeloch sa da polohovat do 2 poloh, cca o 10 cm, väcsinou po rozopnuti zipsu.. Najnovsi model Verve ma DK polohovatelne do 3 poloh, aj lahu, co je super.
Kociky Vibe a Verve su od ostatnych modelov P&T odlisne. Konstrukcia je vyrobena z duralu, kociky su tak lahsie. Je mozne zlozenie kocika i s Doublekitom. U tychto kocikov bol kladeny doraz na design.
Verve je najnovsi model, ma 4 kolesa a oproti ostatnym kocikom je odpruzeny + DK je polohovatelne az do 3 alebo 4 poloh. Po zlozeni tusim stoji samostatne, bez opory (neviem, ako je to u ostatnych modelov).
Ja mam kocik Vibe 1, kupovany z 2. ruky a som spokojna. Ked davas Doublekit dopredu, mas 2 moznosti, kam ho nasadit – vyssie alebo nizsie. Dobre je vidiet kocik nazivo, ak mas moznost, napr. na dotyk su tie farebne vlozky v kociku velmi prijemne, moj maly sa tam tak nepoti ako v nasom prvom kociku. Dokonca mi nan uz stihol vyliat dzus, oprala som tie podlozky v pracke na rucnom prani a su ako nove.
Co sa mne este paci je, ze zadne kolesa na vsetkych Philoch maju blatniky.
Rozdiely su urcite aj pri skladani a pri farebnych verziach jednotlivych modelov.
Vyhradnym dovozcom na Slovensku je www.predeti.sk, lacnejsie sa da kupit v zahranici alebo z druhej ruky. Odporucam ti pozriet si nejake videa na youtube, hned budes mat lepsi prehlad, napr:

https://www.youtube.com/watch?v=8Oy8-RdxOLc


https://www.youtube.com/watch?v=m7H_4D6zT-U


https://www.youtube.com/watch?v=Ma4xVXLoyo0


Alebo pozri original stranku, da sa zvolit iny jazyk ako ANJ: http://philandteds.com/de/products/push

2. Ano, predne koliecko sa da zaaretovat, este som to vsak neskusala 
3. Dokupit sa da doublekit, vlozna taska pre novorodenca (ak si kupis original, tak radsej XL verziu, ale pasuju aj ine znacky a su lacnejsie), vanicka Cocoon pre novorodenca, plastenka pre 1 alebo 2 deti, takisto aj slnecna clona – pre 1 alebo obe deti. Potom sa da dokupit aj autosedacka, drziak na flasu, tasky ku kociku (aj take ruksaky, co pripnes po bokoch kocika), daju sa kupit aj farebne vlozky do kocika a u vyrobcu aj nahradne diely a rozne doplnky, zalezi len na tom, kolko mas penazi "

mary939
8. mar 2013

@orchidie a nasla som, ze sport je zo zliatiny... neviem, co je lepsie, ale dolezita je kazdopadne manevrovatelnost. sport som skusala, sice prazdny, ale ovladal sa super.

mary939
8. mar 2013

@garzonka dakujem

orchidie
8. mar 2013

omlouvam se za mystifikaci s tim slozenim materialu, nevedela jsem to presne 😉
Mne osobne Vibe nesedl, zkousela jsem jen u kamaradky. S tech nevejsich se Verve oproti tomu ovladal daleko jednoduseji 😉
Upne novinky jsou Navigator a pak jeste Dot 🙂 konstrukce maji jako Sport nebo Explorer, ale oba maji polohovaci DK, jen jeden ma mensi kolecka 😀 a taky treba ve srovnani se Sportem maji mensi nosnost 🙂

garzonka
8. mar 2013

@mary939 tu mas porovnanie Vibe a Verve na ofic. stranke P&T
http://philandteds.com/rw/Products/Push/vibe#Ve...

mary939
8. mar 2013

@garzonka vela veci clovek zisti asi az praxou. baby tu pisali, ze pri verve malo druhe dieta v DK malo miesta. no a to v takychto porovnaniach nenapisu... som preto rada, ze sa so mnou delite o svoje skusenosti....

orchidie
8. mar 2013

budu prodavat vloznou tasku od Emitexu, kdybyste nektera mela zajem, sedi i do PT. Kdyztak pro vice info pisnete do IP 🙂

inuska29
9. mar 2013

@anthoan ..dobrý deň,mám obdobný problém.Zaťažila som kočiar,pred dvoma týžd.nám manžel dofúkal kolieska a zo zimy nám v teplej čakárni u lekára praskli 2kolieska na trojkolke.Kde pozháňam celé kolieska? /nie len dušu.../
ďakujem.....

rossinka
9. mar 2013

Ahojte kocky, chcem kupit kociar P&T sport z druhej ruky, poradite mi, prosim, na co mam davat pozor? Ktore casti kocika sa najviac opotrebuvaju/kazia? Dakujem.

rossinka
9. mar 2013

A este jedna otazka, som vyssej postavy, ma kocik P&T Sport polohovatelnu rucku? Ak nie, odmerali by ste miniektora v akej vyske je? Vdaka.

garzonka
9. mar 2013

@inuska29 Ahoj, napis sem jana.basnarova@ags92.com , oni su dovozca tychto kocikov a aj nahr.dielov. Napis co prsne potrebujes, ak to budu mat na sklade, mas to hned, ak nie, dodacia doba cca 2 mesiace.

inuska29
9. mar 2013

@garzonka krásne ďakujem.

sashie
9. mar 2013

@garzonka dakujem pekne za radu.

sashie
9. mar 2013

@dana3262 aha, takže neodporúčaš ju kúpiť? ja som nad ňou uvažovala, ale náš je dosť veľký, tak asi to nie je až taký dobrý nápad. veď skúsim pozrieť na predajni, možno ju bubú mať a vyskúšať.

sashie
9. mar 2013

@mary939 ja sa pridám k porovnaniu a ku skúsenostiam. my máme sport, ešte jednu z tých prvých (starších verzí), kupovala som ju v UK v 2007, pretože v tom čase sa u nás na SK nedali ešte zohnať. V UK to bol jeden z najpredávanejších kočíkov (tam som si ho vyskúšala, okrem iných mnohých a bola som ním nadšená). V tej dobe sa vyrábali Explorer a Sport, pričom Expolorer bol taká klasická verzia (nemal napr. madlo a nemal tuším ani tie bočné zipsy na hlavnou sedadle /ale to si už nie som istá), striešku mal plnú a na 99% sa mu tuším nedala polohovať rúčka. kdežto sport mal madlo, polohovateľnú rúčku, prídavné sedadlo sa dalo polohovať (bočnými zipsami) a striešku nemal plnú ale mal a má hore takú sieťovinu po stranách. proste sport bol "luxusnejšia" verzia. potom začali vyrábať Dash, to bol taký hybrid medzi explorer a sport, tiež vynovený, napr. mal plnú striešku (bez tej sieťoviny), čo by mne možno viac vyhovovalo. no a teraz mám taký pocit, akoby ani sport nemali na originál stránke v ponuke, resp. ho možno premenovali a majú verziu classic (tuším sa to volá). potom začali vyrábať Vibe (to ani neviem, že už je druhá generácia), Verve a pod. teraz majú bugy, potom majú dot (to sa mi zdá najpodobnejšie k Sport) a novinku navigator.
My používame sport od 2009, už pri druhom dieťati, už niekoľkokrát som ho chcela predať, že si necháme len bugy (staršia dcéra ma 3,5 roka, už behá, aj keď sa chce ešte niekedy odviesť), ale neviem sa s ním rozlúčiť. tieto nové verzie kočíka majú inováciu, že nemá hlavné sedadlo napr. už zipsy (na spustenie operadla do úplneho ľahu) ale má len tie regulovateľné popruhy vzadu - čo je podľa mňa super, lebo predtým sa to vzadu zacvakávalo ručne (tak do seba) a keď si mala dieťa vľaho a zobudilo sa (a bolo už väčšie tak okolo roka) ťažko sa ležadlo (operadlo) dvíhalo, pretože si musela držať operadlo a zároveň zacvaknúť popruhy. opačne zo sedu do ľahu nebol problém. syna som viezla na kratšie vzdialenosti keď mal 4 mesiace v prídavnom sedadle za kočíkom a v pohode. a tiež strieška je inak namontovaná. na našej verzii sa napr. prichytí svokami a tieto nové som si všimla, že ju majú kĺbom napevno, čo je lepšie.
ale aby som neporovnávala staršiu verziu s novou, tak s kočíkom som max. spokojná, je absolútne tichý, nehrkoce, jednou rukou sa dá ovládať a pekne si kráčaš vedľa kočíka, do terénu super - brodili sme sa v snehu takmer po kolená, kde bol vyšliapaný chodník možno na 50 cm a v pohode. túto zimu som šla po udupanom snehu, jednou rukou tlačila kočík s 10 kg synom a za sebou ťahala staré veľké drevené sane s dcérou - úplne pohode, má veľké kolesá, to je výhoda. navyše je ľahučký, keď tam dáš novorodenca, tak máš pocit, že tlačíš prázdny kočík. do košíka sa nám zmestí celý obrovský nákup a ja košík vôbec nešetrím, nosím tam ťažké veci. navyše je stabilný - neprevráti sa ako pri niektorých trojkolkách. a vyzerá dobre. mne sa najviac páči sport, dash, classic, explorer (tieto typy), pretože vyzerajú športovo, sú elegantné v jednej farbe a majú jednoduché čisté tvary - žiadne zbytočne záhyby a pod. mne sa vibe až tak nepáči, neskúšala som ho ale vizuálne sa mi nepáči ten strieborný rám a tvar tých rámov.
žiaden kočík nie je dokonalý, každý máme iné preferencie a potreby, ale ja neľutujem že som si tento vybrala.
neviem odkiaľ si, ale choď sa pozrieť do BA do predajne pre deti, sú presťahovaný pri Avione v tom novom nákupnom centre smerom na letisko, tam majú všetky typy predávajúce na slovensku.

sashie
9. mar 2013

@mary939 a ešte som zabudla pozri si stránku kiddicare (odtiaľ som ho kupovala) oni tam majú inštruktážne videá dosť dobré. tiež ich nájdeš aj na youtube:
http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/serv... (tuto je pekne vidieť napr. aj to, že tam môžeš vložiť vaničku, aj do sportu sa dá vložiť vanička, ktorá sa normálne naklikáva cez adaptéry na vibe)

môžeš si tiež kúpiť adaptéry na autosedačku a môžeš pripevniť autosedačku na kočík, keď dáš dole madlo.

tu je video:
http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/serv...

cervena_vila
9. mar 2013

@rossinka já mám PT sport z druhé ruky a měla jsem zlomený úchyt na zipu (ale jezdec funkční), vytržené jedno očko na zachycení toho zadního průhledného krytu, natrhlá pěna na madle a později mi vypadlo takové to kovové kolečko, co obrubuje dírku - jo, průchodka se to jmenuje 😅 - všechno to jsou maličkosti, s žádnou podstatnou částí není absolutně problém.

Madlo se dá zvednout hodně, nemůžu najít metr, ale v nejvyšší poloze je asi o tři cm výše, než běžná klika u dveří.

rossinka
10. mar 2013

@cervena_vila Dakujem Ti velmi pekne za odpoved! Fakt si ma potesila, tie "zavady" na kociari, ktory si kupila, boli fakt minimalne. Ja som sa obavala nejakeho odpadnuteho kolesa, alebo zavaznejsieho problemu. Dufam, ze kupim rovnako dobre ako Ty..
Dik aj za info o madle, dost podstatne pre mna.
Z ktoreho roku si si kupovala kocik? Ja nechcem starsi ako z 2009.

cervena_vila
10. mar 2013

@rossinka já vůbec nevím, co je to za ročník, možná se to pozná podle barvy - zářivě růžová a vnitřek maskáčový. Pro mě nebyl postatný ročník, chytla jsem se prvního inzerátu v holčičích barvách. A cena - vyšel mi v přepočtu na 260 euro. Jinak byly vsechny kolem 320 a to se mi na bazarový kočár zdá moc bez ohledu na stav.

mary939
10. mar 2013

@sashie dakujem velmi pekne. do BA sa asi nedostanem, lebo s nasim malym sidlom sa velmi cestovat neda☹ ale myslim, ze som rozhodnuta pre verziu sport (prip. dash) lepsie by bolo pozriet kocik v zahranici, nemate skusenost? neobjednavali ste zo zahranicia?

anthoan
11. mar 2013

@inuska29 Dobry den. Ja som nakoniec zohnala na stranke predeti tie nahradné plášte. Najskor povedali , že to bude trvat ale 3mesiace ale zohnali. Bola som nesmierne šťastna🙂) Skuste im napísať alebo zavolať. Ja som volala aj do Nitry obchod predeti, majú aj internetovu stranku. Prajem veľa šťastia , lebo si to viem predstavit ake to je bez kočíka☹

inuska29
11. mar 2013

@garzonka ďakujem,už som tam napísala 🙂

jankalac
11. mar 2013

@anthoan kolko vas vysli? ste brali cele koleso komplet? alebo len vonkajsi a vnutorny plast? ja som zohanala cez ebay, vonkajsi +vnutorny za cca 30e 😠