Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?
Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨
Stručné zhrnutie
- Phil & Teds (modely e3, Classic, SP, Vibe, Dash) sú navrhnuté ako modulárne tandemové kočíky, ktoré sa dajú použiť ako single alebo pre dve deti pomocou prídavného sedadla ("Double Kit").
- Model e3 má podľa popisu v diskusii nosnosť 25 kg pre jedno dieťa a 40 kg pre dve deti (15 kg zadné sedadlo), hmotnosť kočíka 11 kg a rozmery zloženého 91×58×27 cm.
- V praxi rodičia chvália ovládateľnosť (manévrovateľnosť jednou rukou), kompaktnosť (v MHD sa zmestí) a možnosť rôznych konfigurácií; popri tom sa opakujú kritiky Vibe ohľadom pevnosti odpruženia, krátkych pásov a igelitového krytu zadnej časti.
Najčastejšie otázky
Q: Aké modely Phil & Teds sú dostupné a aké majú rozdiely?
A: V diskusii sú spomenuté modely Classic, e3, SP, Vibe, Dash a plánovaný Hammerhead; e3/Classic sú staršie verzie, SP obsahuje viaceré vylepšenia (blatníky, upravené sedadlo), Vibe má odlišnú striešku a plastové časti na mieste nôh dieťaťa.
Q: Dá sa na Phil & Teds pripojiť autosedačka a ktoré typy pasujú?
A: V diskusii sa uvádza, že existuje originálna Phil & Teds autosedačka a že na kočiar sa dá pripevniť aj Maxi‑Cosi (CabrioFix) pomocou špeciálnej konštrukcie/adaptéra, ktorý je potrebné dokúpiť.
Q: Koľko stojí kočiar v UK a kde ho kúpiť lacnejšie?
A: Používatelia uvádzali nákupy v UK (Mothercare, praktické e‑shopy) s bundlami okolo 380–400 libier za kočiar + Double Kit + doplnky; v diskusii sú odkazy na prakticalpushchairs.co.uk a dmartstores.com ako predajcov.
Q: Potrebujem pre novorodenca Cocoon, alebo stačí fusak (Emitex)?
A: V diskusii niektoré matky písali, že Cocoon využili len pár mesiacov (cca 2–6 mesiacov) a iné namiesto Cocoon používali Emitex fusak; nie je jednotný názor, Cocoon však býva ponúkaný ako príslušenstvo.
Q: Ako sa rieši manipulácia s kočíkom v malom výťahu alebo pri preprave v aute?
A: Rodičia uvádzajú, že Phil & Teds je kompaktný po zložení (e3 údajne 10 cm na výšku po zložení podľa popisu), no pri malých výťahoch s vnútornými dverami môže byť potrebné odobrať prídavné sedadlo alebo kolieska; v aute sa mnoho používateľov zmestilo po odobraní kolies.
Q: Aké sú typické nevýhody Vibe podľa diskusie?
A: V diskusii sa opakovane spomína menej mäkké odpruženie, krátke upínacie popruhy, igelitový kryt zadnej časti a správy o zvýšenom počte reklamácií/vrátení u niektorých predajcov.
Q: Kde na Slovensku/ČR sa dajú Phil & Teds kúpiť alebo vyskúšať?
A: V diskusii boli uvedené predajne a e‑shopy: Pre deti (kamenné predajne), Mothercare (Aupark), predeti.sk, dmartstores.com, detskyraj.cz a inzertné portály ako mimibazar.sk; užívatelia odporúčali najprv skúšať kočiar osobne v predajni.
Závery z diskusie
Zhoda
- Väčšina používateľov považuje Phil & Teds za veľmi dobre ovládateľný a kompaktný tandemový kočiar vhodný pre dve deti aj pre jedno dieťa.
- Rodičia často považujú prídavné sedadlo ("Double Kit") a bohaté príslušenstvo (Cocoon, fusak, raincover, adaptéry) za kľúčové pri rozhodovaní.
Sporné názory
- Vibe: niektorí rodičia oceňujú dizajn a funkcie Vibe; iní tvrdia, že Vibe má horšie odpruženie, krátke pásy a igelitový kryt a podľa niektorých zdrojov mal zvýšený počet reklamácii.
- Cocoon vs. fusak: niektorí rodičia považujú Cocoon za užitočný len na pár mesiacov; iní preferujú Emitex fusak ako praktickejšie riešenie.
Otvorené otázky
- Koľko reálne vydrží Vibe bez servisných problémov pri bežnom používaní (otázka nahlásených reklamácií zostáva nezodpovedaná jednoznačne).
- Ktoré konkrétne modely autosedačiek vyžadujú aké adaptéry pre bezpečné upevnenie na Phil & Teds (kompatibilita je v diskusii spomínaná, ale bez kompletného zoznamu).
Spomenuté značky a firmy
Phil & Teds, PhilandTeds, Mothercare, Pre deti, Dmartstores, PracticalPushchairs, Liliput, Detskyraj.cz, Babetkovo, Predeti.sk, Mimibazar.sk, Next, Quinny, Chicco, Emitex, Maxi‑Cosi, Peg‑Perego (napr. spomínané ako "perega"), Maclaren, Angelcare, ModryKonik, Rygl, Aupark
Spomenuté produkty a metódy
e3, Classic, SP, Vibe, Dash, Hammerhead, Sport (SP bundle), Double Kit (prídavné sedadlo), Cocoon, fusak (Emitex), P&T fusakotaska, raincover, slnečná clona, prídavný adaptér na autosedačku, originálna Phil & Teds autosedačka, Maxi‑Cosi CabrioFix, nosiče Phil & Teds (Escape, Metro), manduca, autosedačkové konštrukcie/adaptéry, brzda na rukojeti (handbrake), odnímateľné kolieska, blatníky, lehatko/kovová stavba pre ležanie, nosnosť 25 kg/40 kg, hmotnosť kočíka 11 kg, rozmery zloženého 91×58×27 cm
Miesta a osoby
Londýn, Edinburgh, Bratislava (Aupark), Košice (KE), Trenčín, Slovensko, UK
holky nevíte dá se někde v Praze a okolí omrknout "na živo" tyhle kočárky? jako na ulici je vidím sem tam ale potřebovala bych si je někde v obchodě osahat a otestovat.... 😉
@dagmarkaaa ahoj mají je v puntanele ve štěrboholích(a myslim i v jiné).A nebo jsem se ještě byla koukat na www.detskagalaxie.cz je tam adresa je to výhradní dovozce.
@maartinkaa sos! V obchode mi povedali ze vibe ma sedadlo siroke len 25 cm. To je neuveritelne malo. Merali to dvakrat. Prosim pomeraj tvoj vibe hlavne sedadlo v "sediacom" rezime a dk. Vysku opierky, sirku sedadla a dlzku sedacej plochy. Ak mi potvrdis ten maly rozmer tak asi dam vibu papa a moje zlato budem vozit len na skejtiku. A ked bude chciet spat tak smola ☹
@kloranebb preco sa toho bojis, to sedadlo je perfektne 😉 a predne je velke az az 😉 moji maju uz 20 mesiacov a na DK sa aj vyspia, a teraz tam mam aj fusak, myslis, ze golfac ma sirsie sedadlo? teraz ho mam v aute, tak mozno zajtra ti ho pomeriam, ale moje meranie nebude ine ako to z obchodu...... 😉
@spetra promin, spatne rozdelene slovo je to pena, nebo foam, koupis kdekoliv v prodejne kde se prodavaji pneumatiky, je to docasna pomoc🙂)) je to ve spreji s hadickou, ktera se nasadi na ventilek od kola kocarku a jen tam nastrikas tu foam, ktera ti vydrzi nejmene 4-5hodin, do te doby nez doma vymenis.My hooodne jezdime do terenu, takze pro nas nezbytna soucast vybaveni P&T.🙂)
@maartinkaa No ja dufam ze ano 😉 Uz mi tu jedna baba davala rozmery na vibe a nesedeli podla toho co merali v obchode. Preto to tvoje meranie rozhodne 🙂 Dakujem za ochotu.
@kloranebb no tak tych 25 cm ti oni pisali hlbku sedenia, nie sirku, ja mam sirku 35 a vysku opierky 45- to je DK
a hlavne sedadlo je vyska opierky 60 a sirka sedenia 33 😉
je to hlavne super kocik, nemyslim tym len VIBE, ale aj ostatne druhy P&T, ja s dvojickami nemam problem vsade sa dostat a viem ho ovladat aj jednou rukou 😉
a teraz ku mne: vcera som pisala do predajne predeti.sk ci mi nevedia zadovazit striesku na moj vibe DK a dnes mi odpisali, ze sa vraj informovali u vyrobcu, ze na stary vibe sa strieska neda uchytit 😝 , no verili by ste tomu? baby prosim, dokupovali ste niekto len striesku na DK? naozaj sa to neda? mne sa to nezda ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
@antchea díky mockrát za informaci, paráda tak tam si zajedem okouknout to všechno 😉
@maartinkaa to musi byt nejaka blbost. Jasne som citala ze sa da na to strieska dokupit. Ja som v tej predajni tiez nepochodila ked som chcela vibe 2. Vraj sa to na Slovensko este nedovaza a pritom na jednom internetovom obchode som to nasla. Akoby tie info cez telefon podavala zena ktora absolutne nevie o com je rec. Skus inu predajnu - mas este zopar moznosti 🙂
@maartinkaa http://www.flickr.com/photos/25090861@N03/23803...
pozri ako si teta poradila 😎
@kloranebb ja som taka nasrata, ze mi toto napisali 😠 ved na tej strieske su obycajne klipsy, a tymi sa to tam zacvakne, ved sa to predava ako nahradny diel,,,,,,doparoma moje nervy 😠 😠 😠 😠 😠
baby, ktora by ste mi ju vedeli zohnat????? prosim, prosim,,,,!!!!!!!!
martinkaa podla mna to urcite ide aj na starsi vibe, predeti never nicomu 😠 presne ako pise kloranebb ti ludia na telefone su absolut neinformovani..ak vies po nemecky napis tomu majitelovi bambani, on ti rad poradi..ja som si s nim vymenila niekolko mailov, ked som zhanala doublekit. Nakoniec som si k SP vybrala doublekit Classic (lebo tam nie je ta kovova konsrukcia, do ktorej sa dieta bucha ako na SP) a na to mi pridal striesku..Ako jediny mi povedal, ze sa daju prislusenstva kombinovat - ze na Sport mozem dat kludne aj kit od Dashu alebo Classicu. Ta strieska som zvedava ci ju vyuzijeme...ked bude mala dole tak asi aj ano, ale neviem ci starsej nebude vadit - myslim ze je to robene pre male deticky, kde sedia v zadu..ale ja ratam s tym,ze skor malinka bude hore. no uvidime...
@zuzi26 ved to, ze oni nemaju ani tolko informacii ako my 😝 som teraz velmi zla 🙄 🙄 a neviem kedy ma to prejde, lebo na nich som sa spoliehala, kedze su predajcami tohto kocika 😠 😠 😠 😠
po nemecky neviem ani ň, tak si asi velmi nepomozem, jedine ak by mi to nejaka dobra dusicka zohnala 😢 😢 😢
maartinka ja popri babetku nemam vela casu - ale co potrebujes? Zistit ci to sedi, alebo rovno kupit? U nich sa da platit aj cez paypal co je najlacnejsie bez poplatkov..uz si to niekedy vyuzila? a shipping bol tusim 10 eur..
@zuzi26 aj zistit, ci to sedi a aj kupit 😢 😢 😢 😢 😢 a paypal nemam,,,,,ja by som vam hociktorej poslala peniaze na ucet, keby ste mi to kupili, jasne, ze radsej bez poplatku, aj ked nemam ani sajnu kolko ma to vlastne bude stat, ale ideme na dovolenku a nechcem mat zasa prevesenu deku cez kocik, aby malemu neprazilo na hlavku
@maartinkaa ja by som sa na predajnu predeti nespoliehala. mam s nimi velmi zle skusenosti. Totalna neochota. Za 9 mesiacov mi nevedeli povedat, ci budu mat explorer. Furt len, ze ak bude, informujeme vas na nasej stranke. Ma maximalne nasrali. Nikdy viac.
a ze nemas vela casu, to ti verim, lebo ani ja ho nemam, a je mi velmi blbe ta aj otravovat, ale fakt neviem ako by som sa k tomu dopracovala,,,,,
@arrett mna nasrali uz vtedy, ked som tam osobne bola sa pytat a oni si horlivo pisali moje udaje na zdrap papiera, ze mi ich veduca zavola o dva dni, lebo oni to nevedia 😠 samozrejme, ze mi nezavolali, tak som pisala priamo na ich stranku a povedali mi toto, a dokonca si myslim, ze tomu vyrobcovi ani nevolali, len si pomysleli: "tej sprostani" povieme, ze to nepasuje a nebude viacej otravovat,,,, 😠 😠 😠 😠
@maartinkaa ja idem kupovat vibe z www.e-broucek.cz pretoze ho tam maju o 100 euro lacnejsi. Chcela som este aj base bag ktoru nemaju v ponuke ale povedali mi ze ked to maju ine ceske internetove obchody tak mi to budu vediet zaobstarat aj oni. Skus ci u nich nepochodis. Sice mi divne zmerali kocik 🙂 ale tak to nie je dovod ich nekontaktovat.
baby, teraz som pomykove, pisala som do broucka a odtial mi odpisali to iste, ze na stary vibe sa neda nasadit 😔 😔 😔 😔 😔 😔 teraz co? 😅 pozerala som to detailne na ich stranke a na tej strieske boli len obycajne, akoby klipsne, tak nechapem preco sa to tam neda uchytit 😢 😢 😢 😢 😢
@zuzi26 dakujem, ale teraz neviem ci sa ti oplati sa so mnou zapodievat, keby tu bol niekto, co to naozaj vyskusal zapnut na ten DK 😔 ale zasa ak by ta to neobtazovalo a poprosila by si ich nech to oni vykusaju, alebo ja uz fakt neviem,,,,,
@maartinkaa nech ma nestvu a toto je co! http://shop.philandteds.com/index.cfm?tmpl=buti...
@maartinkaa sunhood only for your vibe doubles kit = slnecna clona iba pre vibe pridavne sedadlo

napis im osobne na bambani, na stranke ju este nemaju,ja som ju kupila u nich aj s kitom,ale urcite sa s nimi dohodnes,ten pan majitel je velmi ochotny...