Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

me5
8. jún 2012

este otazka, ked mate male babo v lahu a hore v DK starsie dieta a potrebujete to mladsie vybrat napr. na kojenie a naspat ulozit, tak vam to ide lahko? mne sa to zda neprakticke. co vy na to? ake su vase skusenosti?

amabilis
8. jún 2012

Dokud jsem neměla vložnou tašku, tak jsem měla trošku problém s dáváním dovnitř (pokud jsem nesundavala DK? pak to bylo samozřejmě v pohodě), protože jsem si shrnovala podložku. Ale nakonec jsem si pořídila vložnou tašku od Emitexu, vyndala a zkrátila sololit vevnitř a od té doby to byla pohoda.

me5
8. jún 2012

@amabilis cize vyberas vzdy babo s celou vloznou taskou?

amabilis
8. jún 2012

Přišlo mi to jako nejjednodušší způsob. Jde o to, že dítě nijak nebudíš, když ti náhodou usne a taky ho můžeš položit. Ono se tak nějak počítá s tím, že se musíš ještě starat o toho sourozence. já nejdřív používala jen fusak (mám obě děti zimní), ale bylo to dost nešťastné. S tou taškou to bylo jednodušší. Akorát ta originál má jen shrnovací tu přední stranu, kdežto u emitexu se dá úplně odepnout. Sposuta lidí bude mít strach, že jim tam ve vedrech bude horko, ale to se dá vyřešit bodýčkem s krátkým rukávem.

kacena4
8. jún 2012

@me5 ked tam das babatenko len tak je to neprakticke treba si kupit prenosnu tasku a super sa to potom obsluhuje, supnes dnu aj sbabatkom, vyberies kedy potrebujes, prebalis aj po ceste, proste je to super, ides domov vyberies s kocika a hoci aj v spalni nechas v taske dospinkat, v lete das len vlozku dnu do tasky (ak mas novorodenca) tak perinku a mas ju aj ako okrasu aj ako ochranu ked je teplo zrolujes k noham a babatko zakryjes plienkou, proste super
drzim palceky deti po roku su narocne 😀 😀 😀 ale neskor je to super, skolkarsky vek sa krasne odhraju spolu so spolocnymi hrackami a co preberiem s jednym v skole s druhym na rok len prasim 😀 😀 😀 😀

me5
8. jún 2012

@kacena4
@amabilis - dik za rady - mne to aj s tou taskou pride take nemotorne. som bola zvyknuta, ze som proste vybrala babo, nakojila prip. utisila, ked sa zobudilo, a takto musim vzdy vybrat vanicku, tu niekde polozit a potom manipulovat s dietatkom. silno uvazujem na kocikom Baby City Select. no neviem sa nejak rozhodnut, co je lepsie riesenie 😒

maklu
8. jún 2012

@me5
ahoj ty si mi písla na inzerát BJCS, ja som mala aj PT verve a pre mna to bol otras, možem porovnať relevantne oba kočíky a BJCS jednoznačne vedie. keby mám väčší výťah o 10 cm nikdy by som BJCS nepredala. Tento kočíkmožem len odporučiť, je úžasný. pri nom máš aj pri oboch deťoch veľký nákupný košík, pri PT žiadny! sedačky si natočíš ako chceš, to je obrovská výhoda.

me5
8. jún 2012

@maklu - super. idem zatjra pozriet jeden BJCS tak dufam ze sa dohodneme. potom este predat PT a budem stastna. mne pri PT vadi presne ten nakupny kosik, menej prakticka manipulacia s dietatom a napr. tiez to ze ten double kit sa neda polohovat na spanok.

maklu
8. jún 2012

@me5
s BJCS budes určite spokojná, naozaj, ja som kúpila icandy peach - vraj luxusný kočík - no jedine cenou. držím palce nech sa dohodnete.

me5
8. jún 2012

@maklu - inac mozem otazku? citala som ze pre zostavenie vanicky je nutne mat sportove sedadlo. len teraz si nie som ista, ci je nutne si to sedadlo zakupit v obchode, alebo staci ze ju budem mat a len dokupim diel potrebny na vytvorenie vanicky. to len nahodou ci nemas taku info, ked si kupovala. 🙂

kacena4
8. jún 2012

@me5 P&T je len "nahrada" za dvojkocik, takze ma aj obmedzenia, ale ked su deti vacsie, sediace je to ine, a to BJCS no neviem ale zda sa mi ze ma male kolieska na zimu... + dvihat vanicku na prednych kolieskach na obrubnik - des tazke to musis byt (skusenost s dvojkocikom) treba si vyskusat s oboma detmi, ale ak casto pouzivat kocik na prepravu pesi, tak odporucam plnohodnotny dvojickovsky kocik,lebo casto ti budu spat obe babatka ved druhe ma len rok a pol takze tiez este spinka cez den

maklu
8. jún 2012

áno pre zostavenie vaničky musíš mať športové sedadlo, nedá sa zakúpiť diel na zostavenie vaničky, jednoducho ak chceš mať vaničku musíš mať aj sedadlo.

maklu
8. jún 2012

@kacena4
mám dvojčatá a celú zimu som mala BJCS, nikdy som si nemusela pomáhať nohou na obrubník, a možnosť dať si sedačky je naozaj úžasná. dokonca ked bolo nasnežené a iné kočíky ledva prechádzali ja som nidky nemala problém.

me5
8. jún 2012

@kacena4 - starsia spi raz denne, a to sme vzdy doma v posteli - v kociku by uz asi nepospala. suseda ma BJCS a tiez je velmi spokojna a nema problem s obrubnikmi. tak snad to zvladneme aj my :D najlepsie je mat info priamo od mamiciek, co to maju realne vyskusane, lebo v obhcode nam povedia vselico, 🙂 este raz vdaka za rady a nazory

me5
8. jún 2012

@maklu cize budem musiet kupit to sedadlo priamo v obchode, alebo mi staci ze budem mat sportovu cast z druhej ruky a uz len dokupim tento diel? http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

me5
8. jún 2012

@maklu ale aj tak asi rano yavolam do obchodu nech mi to vzsvetlia, aby som zbytocne nekupovala nieco dvakrat. 🙂

maklu
8. jún 2012

@me5 napíšem ti správu

dana3262
8. jún 2012

@me5 ja mam easy walker duo. Starší stále spi v kočárku, takže bych Ho nerada zmrzacila v pt 😀 - samozrejme, ze mi tam párkrát usnul, stane se.. pt využívám spíš jako golfky. Na presuny mhd apod. Ew je skvely kočár, vozime na něm vsechno. Nákup, tašku plnou babovek, deky, helmu, first bike, prebal.tašku, vsechno.. nevejdem se do krámu a kočár má snad 100kg (k mým necelým 47kg je to občas dřina) ale deti maj pohodlí, dobře se vyspí, máme vše s sebou, je to paráda!

me5
9. jún 2012

@dana3262 inac presne to mi vadi na PT ze sa tam neda polohovat do lahu a dokonca ked tam mas obe deti, tak ani to horne moc nenapolohujes, lebo by zavadzalo tomu druhemu dole. takze v pdostate ani jedno dieta si tam moc nepospi, ked uz sedia. v podstate som definitivne rozhodnuta vymenit PT za BJCS. 🙂

tinika
9. jún 2012

@me5 ked mladsi spi tak DK davam hore, a ked nespi tak dole :D a čo je bjcd?

dana3262
9. jún 2012

@me5 taky dk pr ehazuju nahoru a dolů. Me se jogger moc nezdal. Zadova operka sice dostačující, ale hodně málo místa na nohy. 2lete dítě ve fusaku si tam představit neumim. A i bez fusaku by mel kolena pod bradou. A dyz oba leží, tak to má snad 2,5 metrů a cestu si rarzis hlavou toho, co je v předu. Neni vůbec chráněny. Skoro bych se bála sázahnout za roh, ze do něj někdo naběhne. Ale zkoušela jsem ho jen v krámě, v reálným životě ne. Tys Ho uz osahala nebo se chystas? Jinak totiž vypada fakt prakticky.

me5
9. jún 2012

@dana3262 - uz som ho omrkla aj v obchode, aj u susesdy, ktora ma 2r. chlapceka a polrocnu dcerku. vsetko ok.

dana3262
10. jún 2012

Takhle mu pada hlava. Nespi tam takze vyjimecne to nevadí, ale koupila jsem ten zahnutej podlouhlej polštářek pro deti a je uplne na pre. Asi mu koupím normální pro dospělý. Víte, co myslím, takovej ten do auta. A ten šátek jsem prichytila na ten suchac. Natáhla az za dk, dělá stín oběma. A kolo máme na hackach sunshinekids.

amabilis
11. jún 2012

Já se teda PT musím zastat, ale my máme ještě klasiku - Sport. Patří mezi nejlepší, ač nevypadá tak "krásně" jako ty novější ( explorer, vibe apod.). Ale má nejdelší zádovou opěrku u DK, DK jde polohovat (nám 10 cm opravdu stačí. Naopak, když bych dítě dala do úplného lehu, tak ho vzbudím). No a co vidím jako největší problém u vámi psaného kočárku, tak to je váha. Samotný kočár pro dvě děti má 15kg, když na něj naložím dvě děti a nákup, tak teda nevím, nevím, nehledě na ty kolečka a co se týče nosnosti, tak ta je úplně na houby pro rodiče s těžšími dětmi. Nosnost jednoho toho sedátka je u toho BCJD je 15kg, takže dohromady 30kg. Nosnost PT je 40kg. To je obrovský rozdíl. Přitom nad přední kolečko se vejde ještě jedno dítě, takže PT uveze v pohodě tři děti. Takže pro matky, které skutečně potřebují sourozenecký kočár hlavně kvůli samostatnosti (cestování apod.), tak je PT lepší volba 😉

dejnas
11. jún 2012

u nás PT zvíťazil na plnej čiare....mali sme vibe, všade som chodila a všetko musela vybaviť bez doprovodu, sama s detičkami... kočík je úžasný tým, že neobmedzuje rozmermi, v pohode zvládá malý výťah, či užšie dvere... je veľmi praktický... čo sa týka double kitu - u nás sa decká "hádali", kto v ňom bude sedieť, takže ak by im bol nepohodlný, asi by sa tam tak necpali 🙂

madamecrazy
12. jún 2012

Tak jsme zvládli 3-týdenní dovolenou v jižní Itálii, dvě maminky a každá dvě děti a nebýt Philů, bylo by to o mnohem težší, vše zvládly na jedničku a díky nim jsme nebyly v ničem omezené, prostě paráda! 🙂

tinika
12. jún 2012

@madamecrazy waaaw 3tyzdnova dovolenka? zavidim tisko :D

dana3262
13. jún 2012

A dneska prvně obráceně. Malej dole v dk a velkej nahoře.

ivaanka
13. jún 2012

Já taky na Phila nedám dopustit, mám kluky rok od sebe a bez něho bych se zbláznila. Klasický dvojkočárek jsem nechtěla, zdál se mi hrozně velký a nemotorný a hlavně máme malý výtah. Nakonec jsem koupila Phil Hammerhead a jsem nadšená. První týden jsem neměla tu vložnou tašku a to bylo docela nepříjemné, malé, "gumové" miminko a hrozně špatně se tam strkalo. Takže hned jsem ji koupila a šlo to mnohem lépe. Takže určitě doporučuju!!!

Starší začal v roce chodit a teď ve 20 měsících už v kočárku skoro není, běhá nebo jezdí na odrážedle a představa, jak se za ním vleču s dvojkočárem, je hrozná.

henushka
13. jún 2012

@wilsonka Ahoj, predne koliesko na Vibe, zial, vibruje. Nie je to o mazani, to ma vplyv skor na zadrhanie kolieska, co ale staci premazat a je ok. Ja mam starsi typ Vibe, neviem, ako to je u novsieho, ale je fakt, ze ked ides rychlejsie, ma tendenciu zacat vibrovat, treba zastavit a znova sa pohnut. Na prechadzke ziaden vacsi problem, ale neviem si predstavit, ak by som mala s nim korculovat.