Thule Urban Glide 2.0 2019 verzus BabyJogger Summit X3

eeyore2005
3. mar 2019

Ahojte, rozhodujeme sa medzi 2 kocikmi - Thule Urban Glide 2.0 2019 a BabyJogger Summit X3, pretoze by sme chceli cas s babatkom travit aktivne, korculovanim alebo behom. Vedeli by ste nam povedat, ktory je lepsi a kde by sme si ich vedeli fyzicky obzriet na predajni? Vopred velmi pekne dakujeme za rady a nazory.

jatva
3. mar 2019

@eeyore2005 viem ti poradit len prazsku predajnu, na svk netusim. U summit sa neda nastavovat rukovat a rucna brzda je packova. Je priestrannejsi, tazsi. U mna vyhraal thule, milujem tu otacaciu brzdu, co pri behu dolu kopcom je super, lebo mozes striedat ruky, pri packovej je to horsie. A tym, ze som mala, tak nemozem mat rukovat vysoko. Thule mi pride aj skladnejsi a dizajnovo krajsi.

elen72
3. mar 2019

@eeyore2005
Mám na predaj športovú časť Thule sleek ale len športovú časť bez podvozku+ príslušenstvo. Nepoužité ani raz.

jatva
3. mar 2019

@elen72 ale to je korytko, nie? To na behanie a sport nie je vhodne.

romiada
3. mar 2019

@eeyore2005 Thule Urban Glide možem odporučiť - vlastna pozitivna skusenost😉 Ten druhy som neskušala tak neviem ....ale vyzera typovo podobne. Thule maju v predajni Brendon v Bratislave. Este viem o tom,že aj v Trenčine je predajna s Thule vyrobkami kde ho mali (rok dozadu ked sme kupovali kocik my)

elen72
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elen72
10. mar 2019

@jatva
áno len korytko
Nie je vhodné na behanie

Darujem

bajuss21
7. jan 2020

Ahojte, chcem obnoviť tému na tento kočík Thule urban glide 2. Dnes som ho videla v obchode naživo a som z neho unesená....ale... varujú ma niektorí pre jeho veľkosť. Tie ktoré ho máte, prosím vás ako sa vám s ním cestuje v autobuse? Nakoľko na neho budem dosť odkázaná lebo bývame na dedine v diere sveta 😂 alebo v priestoroch keď idete k lekárovi a podobne. Nakoľko mám veľa možností prechádzok po teréne, tak som k nemu naklonená ale aby som nepohorela v civilizácii 😀 ďakujem

eeyore2005
autor
11. jan 2020

@bajuss21 Ahoj, my sme si tento kocik nakoniec kupili a uz som s nim nachodila cca 700 km. Denne chodime na 10-15 km prechadzky a ide skutocne lahucko, pri prechadzkach som s nim maximalne spokojna. Ale... ma zopar nedostatkov... napriklad nasa dcerka ma teraz 4 mesiace a uz sa mi takmer nezmesti do vanicky (fusak & ciapka...); vanicka sa zakryva krytom na suchy zips, ktory ked rozopinam, vzdy ju to zobudi; brzda je tak hlucna a mykne celym kocikom, ze by to zobudilo aj mrtveho. Dalsim dost velkym nedostatkom je jeho skladnost. Na videu to vyzera krasne jednoducho, ba az idylicky, ale realita je taka, ze Vase babatko bude niekde nedaleko Vas, pravdepodobne zurive, ze sa mu nevenujete a tak sa budete snazit poskladat to co najrychlejsie. A aby to bolo rychlo rozlozene a potom aj opat zlozene, nebudete davat dole obe kolesa, ani vanicku skladat atd. Proste rozmontujete to najnutnejsie a vtedy Vam ten kocik ostane dost velky a zabera vela miesta. Tiez je dost tazky a vykladat a vkladat do kufra auta znamena, ze sa dost zapotite a tiez zaspinite, lebo po kocikovani su kolesa spinave (to na videu tiez nikto neukaze). Takze urcite to nie je jeden z tych kocikov, ze v jednej ruke drzite babo a druhou skadate kocik. Ja som rodila cisarskym a uz niekolkokrat som si pri tomto telocviku s kocikom natiahla brusne svaly. Vyriesila som to tak, ze konstrukciu kocika uz neskladam, nevozim, parkuje u rodicov v garazi a na kocikovanie vyrazam uz iba od nich. Pokial ide o fungovanie v civilizacii, kocik urcite nie je spravna volba ak s nim planujete chodit na nakupy a podobne. Je fakt velky, predne koliesko je dost daleko od zadnych a do niektorych vytahov s nim fakt nevojdem. Tiez mam problem ked idem na poradnu k detskej lekarke, musim otvarat obe kridla dveri, aby som cez ne presla. Autobusom nechodim, ale viem si predstavit, ze v BA MHD by nemal byt problem (ak teda autobus nie je narvany, pretoze s takym velkym kocikom by museli aspon 5 ludia vystupit, aby Vam uvolnili miesto), vdaka velkym kolesam sa lahko zdolavaju vyskove rozdiely pri nastupovani alebo napriklad tiez lezeni na vysoku obrubnik. Avsak v tych medzimestskych autobusoch si myslim, ze nie je miesto na kociky (ak sa mylim, tak sa ospravedlnujem), tym padom ak sa spoliehate na to, ze najskor nalozite vanicku a potom poskadate konstrukciu a vynesiete hore, tak jednak to bude dost fyzicky makacka a potom si viem predstavit, ze Vas budu nenavidiet zvysni pasazieri ked vyblokujete kocikom ulicku. On proste nie je stvoreny na bezne fungovanie v cilizacii. Aspon teda takto to vidim kym zatial pouzivam len vanicku, ktora je dost rozmerna... mozno so sportovou castou sa zzijem lepsie. Lenze tiez treba povedat, ze s takym malym babatkom ma to ani nelaka velmi chodit do uzavretych priestorov, akymi su obchody alebo dopravne prostriedky. Babatko nema imunitu a tak ju izolujem od miest, kde nie je dostatocna cirkulacia vzduchu a kde je zvyseny pohyb ludi (bacilov a virusov). Na Vasom mieste ak planujete chodit do terenu alebo sportovat s kocikom, urcite by som si ho kupila, lebo v tejto oblasti a na tento ucel je skutocne dobry. Avsak na pouzivanie v civilizacii by som si kupila nejaky lacny obycajny maly lahky kocik z desiatej ruky s velkou vanickou. A dalsi tip... v SR predavaju ten kocik za hriesne vela penazi. Ak mate niekoho znameho zijuceho v zahranici zapadne od SR (napr. DE, AT, NL a pod....), objednajte si ho zo zahranicnych stranok k nim a usetrite niekolko stovak eur. Tak snad moja recenzia aspon trosku pomohla pri rozhodovani. Drzim palce s babatkom!

akrobrab
16. júl 2020

@eeyore2005 Velka vdaka za podrobny popis. Prave mi velmi pomohol, ked som tento kocik zvazovala ako jediny kocik hned od narodenia. Ale teraz vidim, ze kupim radsej iny a potom pripadne na sport/vylety budem riesit tento, ak bude treba.