Výhody a nevýhody Peg Perego Skate

palmarmj
26. nov 2011

Prosiiim mamicky co ho maju... napiste mi vsetky pre a proti... skladanie, odpruzenie, vaha, ovladanie, polohovanie chrbatika, dostatocnost priestoru pre miminko vo vanicke... DAKUJEEEEEEEEM

najjulinka
20. dec 2011

@palmarmj Máme. Konkrétne ten zelený 😉

Nevýhody: Malo miesta pre dieťa. Vpredu tie koliesky na každej nerovnosti sa zašprajcuju a ma pocit, že kočik dolamem. Vpredu kolieska su bližšie k sebe a ubera to na stabilite. Ťažko sa mi polohuje korba,ked v nej je dieťa (bez dieťaťa bez problemov - neviem či je to vada konkretne na mojom kočiku,a lebo to maju všetky tieto kočiky). Tým, že su tie kolieska predné bližšie k sebe, tak aj blbo sa taha kočík hore kolajničkami na schodoch, lebo ked dojdem hore, tak musim dosť držať šikmo kočiar aby mi predne kolesa netresli na schody (pri klasickom kočiari s kolesami rovnakými vpredu, vzadu, tak predne kolesa dopadnu na kolajničky, nie medzi kolajničky na schody). Na obrubniky a pri nerovnostiach je lepšie dole si noho pomocť , čiže človek musi zastať pri každej prkotine...

Výhoda: -koli nej som ho kupovala... S prídavnou sedačkou mi vojde do výťahu.. čiže kočík pre dve deti do mini výťahu. 😉 😀 A akože otočím ho na mieste vdaka tým predným kolesam,a le to vie človek oželieť, ked tie kolesa maju viac nevyhod ako vyhod. 😝

suzan1111
21. dec 2011

@najjulinka ahoj, da sa aj trosku hupat ci vobec nie?

najjulinka
21. dec 2011

hupe sa mi ta korba 😖 ... čo moc dobre nie je..... ale take že hupať, ako klasický kočiar to nie, to sa neda....

jarka101
11. jan 2012

@palmarmj ahoj, ja som sa pren rozhodla prave pre tie kolieska - skusala som aj stokke - totalna hrkotacka oproti skate. Skusala som oba a v kazdom pripade vyhral skate, strasne sa mi dobre ovladal a kolieska su kvalitne odpruzene - to zn., ze tlmi nerovnosti a dieta nie je vyhrkane, v dnesnej dobe sa original hupu podla mna len hlboke kociky resp, ja som nenasla taky kombi co sa hupe..mozno sa mylim, dalsím plusom je pre mna strecha na zips - je tam akoby sietka a tiez nánozník, ktory sa da rozsirit na nozicky. A tiez ma dost velku vanicku, co ja urcite vyuzijem. 🙂

jarka101
11. jan 2012

A tiez - ja som az neskôr prisla na to, ze tusim az od roku 2010 sa robi kocik -zvlast vanicka a zvlast sportova cast, cize je to vačšie, takze ak sa nemylim foto, co si vlozila je zo starsich kolekcii, kde je to 2v1 teda vanu prerobis na sportiak a je to o dost mensie.
Pozri napr. na youtube, zadaj skate 2011 a uvidis. 😉

jarka101
27. sep 2012

Po 6 mesiacoch pouzivania PP SKATE si dovolujem napisat skusenosti, mozno to niekomu pomôze🙂
Z môjho pohladu, lepsi kocik som si ani nemohla vybrat, perfektne odpruzeny, ocenila som hlboku vanicku - nefuka do kocika,(stary typ mal plytku vanicku), maly sa tam este v pohode vojde a to ma 7 mesiacov a skoro 10kg, na obcasne spinkanie super🙂
Sportiak naozaj priestranny, siroke sedenie, opierka dostatocne vysoka aj siroka, nánoznik sa da rozzipsovat a pouzit aj na sportiak.
Kocik sa velmi lahucko ovlada, my mame uzku chodbu a jednym tahom kocik v pohode otocim jednou rukou. Je lahky ale zároven pevny - ziadna hrkalka.Potah sa da jednoducho dat dole a oprat, ziadne srobovanie, len zvliect.
Ja by som si ho kupila urcite aj druhy krat, snad som pomohla 🙂 🙂 🙂

mamina27112105
5. mar 2013

@jarka101 ahoj no ake su skusenosti s ocikom teraz?men sa pozdava hlavne cez leto,maly bude mat pol roka mylsis ze je vhodny,

jarka101
5. mar 2013

Ahoj,
@mamina27112105 , maly mal práve rok, tak som presne na to myslela, ze som maximalne spokojna, jedine co by som vytkla, ze ked bolo vela snehu - my byvame na dedine a chodniky neboli odhrnute, slo sa mierne tazsie.- kvôli tym prednym kolieskam. Ale to sa asi s kazdym takymto kocikom, ktory ma male predne kolieska.
Ale čo sa tyka pohodlnosti pre dieta, aj s fusakom lodger - ročne dieta uplne v pohode., naozaj priestranne., aj opierka dosť široka aj vysoka. A to uz som medzitym mala kupene dalsie dva športove kočiky ale veru som ich rychlo aj predala.
Ja som ho chcela teraz v maji predat a kupit nieco mensie...ale veru sa ho nevzdam...ja som naozaj velmi spokojna.
My sme športiak občasne pouzivali asi od 5 mesiacov, potom uz maly sedel tak hlboky len na spanie.
Budem sa opakovat, ale ja by som si ho naozaj kupila aj druhy krat. Mne sa paci napriklad aj to, ze ten nanoznik sa da pekne rozsipsovat kvoli pohodliu nožičiek a ked ho das na sportiak, tak to tak pekne ladi...nie vsetky kociky maju aj nanoznik original.
Ak ta zaujima nieco konkretne kludne sa pytaj...len mne sa zda, ze v tomto roku sa uz nevyraba. 🙂

karinka2105
5. mar 2013

@jarka101 mozes dat nejake fotoo
a za kolko ho budes predavat ak nahodiu

jarka101
5. mar 2013

@karinka2105 ja ho nebudem v nablizsej dobe predavat.

qtinkah
12. mar 2013

@jarka101 a nebudes predavat len vanicku ? ked hej ozvi sa ,dik

najjulinka
11. jún 2013

Neviete kde zoženiem nahradne diely na SKATE???? (konkretne dušu do kolesa potrebujem)

ektherese8
2. júl 2016

@najjulinka nemate nahodou na predaj pridavnu sedacku?dakujem,Eva

najjulinka
7. júl 2016

@ektherese8 nie nie.. tu nepredavam.... so sedačkou najspratnejši kočiar - jediný čo vojde do výťahu 😅

katka2707
5. dec 2016

Predám kociar peg perego skate 2 v 1 bez konštrukcie s vajickom