X-Lander XA2009, VR-Conect Verso, Baby Smile

danielka1982
12. dec 2011

Mamičky pomoc.Výzorovo sa mi pozdávajú tieto 3 kočíky ale nemám odskúšaný ani jeden.Dnes v jednom obchode som videla Baby-smile ale akosi sa mi ho nepodarilo ani dotknuť,predavačka ma hneď viedla k inému cenovo rovnakému ale vraj výhodnejšiemu kočíku Chicco lebo je aj ľahší.Ten kočík sa mi ale vôbec nepáčil a tá predavačka už bola taká neodbytná,že som sa len poďakovala a odišla.Každopádne chceme zelený,4 kolesový s prednými otočnými kolesami.Prosím vás o vaše názory a skúsenosti skôr ako sa rozhodneme kupovať.

p.j.jacky
13. dec 2011

X-lander som mala a spokojna som nebola.I ked na pohlad su krasne.Vadila mi uzka vanicka,na zimu pre 5 mesacne babo,mala.Potom odchadzaju tam predne kolecka.Je robusny do auta.Sportova cast sa neda dat v protijazde ,co mne velmi vadilo. Ked uz X-lander,tak potom XQ.Kamoska ma XQ,sportak je uzasny,ale tiez ma pokazene kolieska-predne.A nevyhoda ze jej v aute zabera cely kufor...a nie do kazdeho auta sa zmesti! Takze za tie peniaze si myslim ,ze sa da kupit aj lepsi kocik,viac funkcny. 😉

danielka1982
autor
13. dec 2011

no tak ta sportova časť by mi tiež riadne vadila...

anieli_1
13. dec 2011

@danielka1982 ja mam x-lander a som spokojna ja mam trojkolku a s kolieckami nemam nejmensi problem akurat co je fakt problem ze je dost velky do auta ale zmesti sa vsade kedze sa daju dat rychlo dole koliecka my sme ho vopchali aj do fiatky malej ale inak ja som maximalne spokojna a vobec sa mi nezdala ani vanicka mala a ani uzka a ako vidim termin mas v maji takze ani fusak nebudes mozno potrebovat a mne sa tam mala zmesti aj s nim....a ta rucka no neviem mne to vobec nevadilo a mojmu malemu by asi vadilo keby nevidel dopredu takze to je aj o dietati 😉

zuzikkaa
14. dec 2011

@danielka1982 urcite pozeraj nieco kde je otocna sportova cast,,ak ti babo nevydrzi dlhu vo vanicke,aspon budes nanho stale pekne vidiet...ja som otocne sedenie vyuzila do 18mes 😉
kociky co uvadzas su polska vyroba a tych je vela treba lepsie pohladat... v podstate su vsetky dost podobne...u nas v meste sa momentalne veeelmi rozmnozili qamarelo q12 - 4kolka s prednymi otocnymi a je tu o nom aj tema kde sa vsetko dozvies
napr
http://kocikyluna.sk/sk/kociky-kombinovane/11-q...

mimado
14. dec 2011

Ja som mala X-lander XA 2008 a bola som maximalne spokojna, vanicka dostatocne velka, davala som tam maleho v perinke, fusaku a v pohode sa mi vosiel, je lahky, vyborne sa mi s nim manipulovalo aj jednou rokou ked som mala dazdnik, alebo som bola na prechadzke s dcerou. Sportova cast je perfektne vyteplena, pouzivali sme fusak od 5 s tupnov niszie dovtedy stacila deka a taky ten fusak co je ku kociku. To ze sa nedal otacat-sport. cast to som vobec neriesila, moj maly sa rad vozil a nepotrebujem stale nan vidiet, navyse hore je okienko tak vidis. Prave ten XQ, neviem tie nafklikavacie sa mi absolutne nepacia, nedas tam dieta do lahu, ma vyvysene nohy, to mi najviac na nich vadilo a potom ked to chces previezt v aute , neviem na naklikavacia cast sa asi musi dat dole z konstrukcie nie , tak mas podla mna este plnsi kufor. Urcite odporucam nazivo pozriet v obchode, vyskusat. JA som mala pri oboch 5 kocikov, ale X-lander bol formula za nie az tak velky peniaz.

anieli_1
14. dec 2011

@mimado suhlasim s tebou az teraz ma napadlo ako si okolo mna vsetky kamosky stale menia kocare lebo im tam nieco vadi a hlavne na sportovych ani nie to ze nevidia ale ze sa im neda manipulovat dobre opierka na tomto je super zi si ju dam akokolvek dokonca som tam teraz malu zacala nosit v lahu sem tam jej to len trosicku zdvihnem a to sa neda na vsetkych kocaroch aj sa to vsetko krasne da oprat cela sportova cast sa da zvliect aj od toho vystuzeneho ja som uplne spokojna a mam ho uz pri druhom dietati ale to je najlepsie sa ist nan ozaj pozriet to sa takto neda kazdej mamicke vyhovuje nieco uplne ine

mimado
14. dec 2011

@anieli_1 Suhlasim, aj ked az "prevadzkou" clovek pride na nedostatky, ale mne tento kocik uplne vyhovoval. Aj tie velke nafuklacie kolesa, v zime to chodilo samo. Bola som max. spokojna.

zuzikkaa
14. dec 2011

@mimado
@anieli_1 mne sa tie x landery celkom pacia no ked vidim to madlo ako je vysoko tak by som ho nechcela...to by mi vadilo...moj maly sedava v kociku zaveseny na madle a v tomto kociku by mi neobsedel,,koli tomu som predala aj jane slalom... 😒 😒
najviac sa mi osvedcili kociky s vodorovnym sedenim,kde aj opierku sklopim do uplneho lahu aj sedu...a ako som uz vyssie spominala pre mna je dolezite mat otocne sedenie aby som na krpca videla,ale to maminy velmi nevyzaduju 😉

mimado
14. dec 2011

@zuzikkaa Pozrela som link na kocik co si hodila, to su klasicke polske kociky, dost tazke, kedze ja som pred stahovanim kocik stale vlacila na prizemie po schodoch hladala som nieco s nafukovacimi kolesami, pred. otocnymi, aby sa dal dat do lahu , ale hlavne aby bol lahky. A to splnal, X-lander sport. verzia vazi tusim okolo 14-15 kg, fakt co som skusala sportove jednoznacne bol najlahsi. Aj ked sa vanicka dala dole vazil okolo 7-8 kg, uplna lahoda, lahunky. A madlo, neviem mne sa nezdalo vysoko, ono aj tak pasy pri malom dietati mat musis.

anieli_1
14. dec 2011

@zuzikkaa aj ja som najskor ze to madlo ale maly mi tam je v pohodicke zaveseny nejak mu to nevadi a tu sa da dat akokolvek ta opierka aj malu tam uz mam a lezka alebo jej to len trosku zdvihnem nech lezi ale aj vidi.........
@mimado no to je aj presne o tom ako kto potrebuje kocar bo ja chodim pesi alebo busom a to presne je kocik do terenu.......svagrina mala stokke a raz som si ho pozicala a nikdy viac podla mna to su vyhodene peniaze a velke ale zas ona sa vyvazala len na auticku a po centrach tak jej to bolo jedno

mafia102
14. dec 2011

@danielka1982 ja mam X-Lander XA2009 a som s nim maximalne spokojna, vanicka sa mi zdala dostatocne velka, davala som do nej maleho v perinke aj vo fusaku, vobec mi nevadilo, ze sportova cast sa neda otacat, a je velmi dobry hlavne v zime, kedze ma velke kolesa, tak s nim mozes do kazdeho terenu 🙂 A oproti tym klasickym kocikom je fakt o dost lahsi.

danielka1982
autor
14. dec 2011

no teraz som už fakt mimo.Kamoška kupovala v Prešove v Lune ten camarelo Q12,nevedela si ho vynachvaliť akurát nevie aky fusak doňho kúpiť ale to je už mimo...Doteraz som nad tým kočíkom neuvažovala ani nepočula o ňom ale keď som si ho obzerala na nete a tá pistáciová farba,no teraz už fakt neviem.Na ten camarelo čítam všade len samé dobré ohlasy.Každopádne zájdem do toho obchodu a vyskúšam.

zuzikkaa
14. dec 2011

@danielka1982 no u nas ho ma asi kazda 3tia mamicka 😅 😅 😅 myslim ze kvalita zodpoveda cene a mas tam teda to otocne sedenie,mal by sa dat uplne do lahu,velke kolesa...ja teda velmi polske kociky nemusim,,no tento vyzera sympaticky a su vseliakeee farebne kombinacie,nie len jednofarebne ale uz som videla aj nejake vzory...myslim ze sa da vybrat...
a fusak?? kupis aj univerzalny od emitexu,,ide o to aby mal otvory na popruhy 😉

nanulik
14. dec 2011

@danielka1982 ak chceš pozri moj album mám conect verso v zelenej farbe
a moje skúsenosti:
hlboký kočík v pohode, tam v podstate nie je čo vytknúť, klaická vanička, jednoduché vyberanie a je aj dosť velká, že som tam v zime napratala polský fusak z ovčej vlny
športový sa dá otáčat. ja mám tak že na malého vidím. aby sme mohli kecať 😀 jediné čo mi vadí je že operadlo sa polohuje blbým spôsobom. sú tam také popruhy a štipec a to si len posunieš do akého uhla chceš. to je asi jedniná výhoda toho systému že si určíš sama polohu, ale nedá sa to robiť jednou rukou. takže ked mi malý spí a chcem ho potom posadiť tak si najskôr musí on sadnúť, a ja sa musím doazdu zohnúť aby som mu zdvihla operadlo.
inak sa s kočíkom dobre šoféruje 😀 a má klasické vymoženosti ako napr. výškovo nastavitelná rúčka

mimado
14. dec 2011

@danielka1982 Pozeram, ze mas este casu dost. Hlavne si vyskusaj funkcie, napriklad ja ked som kupovala 1 kocik pre dceru, kupili sme Deltim Voyager-polsky tazky ako slak, pozerali sme vtedy aj TAko, ten sa vobec nedal zlozit, museli sa dat kolieska dole, aby nam vosiel do vcelku velkeho kufra kedze mame kombik, tak sme ho hned zavrhli. Vyhral Deltim, mal prehadzovaciu rucku a ta sa nam casom pokazila, preto som uz nechcela s otocnou vanickou, alebo preh. ruckou. A pri synovi, tiez to bol daky polsky kocik, tazky- jasne, ale zarazilo ma pruzenie, take dokonale, ze by som s nim nevysla ani na obrubnik, proste prilis makke 😀 😀 😀 😀 Nedali sa predne kolieska ani odlepit od zeme, neviem ci sa im ho vobec podarilo predat 😀 😀 😀