Ako skladovať odrastené oblečenie?

ivana2909
16. sep 2008

Ahoj žienky, ako skladujete vecičky, ktoré sú už vašim drobcom malé. Nechcem ich predávať, ani darovať, pretože plánujeme aj druhé dieťatko a mám aj sestry, ktoré by mohli tieto vecičky použiť pre svoje deti. Niektoré kúsky sú veľmi pekné a v 100 % stave. V skrini som nemala dostatok priestoru a uložiť ich do krabice na skriňu sa mi nezdalo rozumné. Tak som ich dala do vákuových obalov. Lenže dnes, keď som chcela požičať kamarátke jedny dupačky, som s hrôzou zistila, že väčšina bielych vecí je zažltnutá. Boli vo vaku asi rok. Akým spôsobom to riešite vy?

vevinaaa
25. máj 2014

@simca06022011 treba to aj priebezne kontrolovat?

simca06022011
25. máj 2014

@vevinaaa vobec nie, ked je to zbalene (pred tym ciste, riadne vysusene... atd) tak nevidim sposob akym by sa tam mali urobit flaky

heni79
25. máj 2014

@vevinaaa
@simca06022011
Baby, kamoška má teóriu. Veci uskladňujete predpokladám opraté a vysušené. Len ich nežehliť! Aj tak sa vo vákuovom vreci pokrčia. Ak sa skladujú neožehlené, vraj neožltnú. Odkedy som ju poslúchla, naozaj som na takýto problém nenarazila. Tak neviem, možno na tom niečo bude. 😉

monciky
25. máj 2014

ja by som tiez dala do vakuovych vriec a presne ako pise @heni79, nezehlit, lebo vsetky veci sa aj tak pokrcia a kto ich po nas dostane, si ich aj tak nanovo vyperie a vyzehli...., vakuove vrecia setria miesto a su super...

silvinuska6
25. máj 2014

my tiez planujeme dalšie dieta ale presne pre to ako si písala tie veci len zltnu a tuchnu takze bud to predavam alebo darujem a neriesim to ved aj tak sa moda casom meni a to co je moderne dnes za 2-3 roky bude vyzerat hrozne poprípade stačí že sa dietatko narodí v inom rocnom období a uz to nebude velkostne sediet takže v mojom prípade jednoznačne veci dávam preč radšej nech teraz poslužia niekomu inemu 😀

bambibam
25. máj 2014

Ja som ich kúpila u číňana po 1€ , neverila som im ,ale som spokojná , sú perfektné . ja som na dec .veci použila ariel na bielenie ( odmočila,preprala) a potom normalne oprala a vpohode,biele ako sneh a staré cca 20 roč. plienky som vymočila v horúcej vode s tepom na koberce a potom vyvarila v práčke a bolo biele.

simca06022011
25. máj 2014

@silvinuska6 toto iste som pochopila aj ja :P ale zatial som nazbierala taku haldu, ze by som osve miestnost iba na vrecia potrebovala! To vakuove vrece teda tiez nie je riesenie, treba skladovat iba to co potrebujeme🙂 Inak je to zbytocne mrhanie miestom (ak teda na to niekto nema celu povalu...). My vakuove vrecia pouzivame roky (asi aj 15rokov) a teda nemala som nikdy problem s ozltnutim (veci zltnu v skriniach, v krabiciach.. z nejakeho dovodu-vlhkosti, svetla, prachu... ale nie vo vakuovom vreci ;) ak teda nebudu mokre). Vacsinou pouzivam iba na sezonne veci, ostatne som prestala skladovat. Ale su super aj proti prachu... z toho som ja uplne chora :P

lullu86
25. máj 2014

Ja skladujem vecicky vo vreciach, ale v ciernych, v takych velkych, pekne ozehlene, oprate a tym, ze cierna neprepusti svetlo, tak mi nic ani nezozltlo...Nie je to vakuove vrece, zviazem ho len stuzkou navrchu a sup na povalu 🙂

adelakk
25. máj 2014

ja vsetko darujem alebo predam a tak nemam problem so skladovanim. 🙂

veverina
25. máj 2014

ja ich skladujem v taskach od perin,take so zipsom,pekne oprate,neozehlene a v posteli manzelskej,teraz cakame 3 babo,tak som povyberala nejake neutralne farby a nie su tie veci ani zazltnute,su krasne ako nove 😉

vevinaaa
26. máj 2014

Ja ich skladujem tiez oprane a vo vreciach a necakala som zeby nieco zozltlo, su to vecsie vecicky, viem ze ich vyuzijem, ale nie hned niekedy az o rok, tak som chcela nieco vymysliet nech mi to dovtedy aj vydrzi..dakujem zatial za rady, asi kuknem vakuove vrecia 🙂

kattey
23. jún 2014

@lullu86 môžem sa ťa spýtať na to uskladnenie na povale? ja to idem teraz tiež riešiť s vecami po malej, a chcem ich dať do vriec a potom do škatúl a šup na povalu, máme klasický bungalov a povalu ale v lete je tam strašne teplo a v zime jasne že strašna kosa ja len či sa tie veci nejak neznehodnotia v tej horúčave a tak, dakujem za odpoved 🙂

applede
23. jún 2014

@kattey ja to davam to vakuovycg vriec...a spokojnost teda 😉

lullu86
24. jún 2014

@kattey , veci vzdy vyperiem a ozehlim a poukladam na seba do vreca, vrece dobre uzavriem, bud zatiahnem stuzkou alebo spagatom...dolezite je, aby sa don nedostala vlhkost a aby na vrecia nesvietilo slnko, vtedy zvyknu veci zozltnut, ale ked spominas, ze ich das este aj do krabice, tak by som nemala absolutne ziadne obavy...no a potom sup s tym na poval, nikdy som nemala nic zozltnute ani poskodene...A ku druhemu babatku ako keby som nasla 😉

kattey
24. jún 2014

@lullu86 ja to mám tiež vo vákuových vreciach len mi to zaberá v dome vela miesta preto som chcela využiť povalu ked už máme 🙂 len ja som sa vždy obávala tých horúčav či to nepoškodí veci najmä ktoré sú s potlačov a tak alebo koža koženka či sa nezničí. A malé veci zatial rozdať alebo rozpredať nechcem lebo by sme chceli časém druhé bábo 🙂 A ďakujem pekne za odpovede 🙂

gretocka
24. jún 2014

ahojte, tiez skladujem veci v bananovych krabiciach, tiez sa mi stalo ze biele veci pozltli, ale ked som ich oprala zas boli ziarivo biele.

mimi321
29. júl 2014

Dnes sa mi stalo to iste... Vyberala som veci po malom ze idem oprat a na niektorych boli flaky... uz v minulosti sa mi to stalo, a neslo mi to vyprat... Teraz som ich namocila do studenej vody kde som nasypala ariel na biele pradlo a dala jeden prasok do peciva. Skvrny vyzera ze tam nie su takze som rada 😉 uz len vyperiem v persiele sensitive a ozehlim a odlozim do skrine. 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sarinka2014
23. sep 2014

ja som si poctivo poprala a pozehlila male vecicky pretoze ochvilku cakam babo...zehlila som ich aj s parou, hned poskladala a ulozila do igelitiek a do krabic...No a teraz niektore tie veci zatuchli :( taka som bola rada ze to uz mam za sebou, tolko som sa stym narobila.., chrbat ma hrozne bolieva..a dnes som zistila ze su zatuchnute nie vela, ale ja to vtom citim..co stym? :( poukladala som ich do krabic teraz bez igelitiek mysite ze sa to strati, ci ich mam znova prat a zehlit? :(

zuzla7
9. mar 2017

@sarinka2014 no ja som tak mala problem so zatuchnutim minuly mesiac. Z jedneho zatuchnuteho bodinka mi zatuchli v skrini vsetky veci co boli pri nom naokolo. Islo ma slak trafit a nedalo sa mi to poriadne potom ani vyprat. Stale som to tam citila. Tak ja byt tebou by som tie veci skusila dat prevetrat. A ak to nezmizne aj vyprat znovu.

zuzla7
9. mar 2017

@sarinka2014 hahaha 🙂 ja som sa zacitala do tej temy, ze som si iba teraz vsimla, ze tvoj prispevok je z 2014 😂 dufam, ze ti uz odtuchli odvtedy 😂

emamaj
8. apr 2019
Používateľ emamaj je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od emamaj.

Ja som si nakupila prepravky z recyklovatelneho plastu od plasticpackaging.sk v nich skladujem oblecenie, topanky, manzel zase svoje kutilske naradie perfektne je vsetko odlozene 🙂

maderr1
27. nov 2019

Ahojte.Dnes sme vecičky pobalili do deviatich plastových boxov s vekom a dali do regálu do hospodárskej budovy.Myslíte že sa s nimi nič nestane?je to v chalupe no nekúry sa tam.

maderr1
27. nov 2019

@emamaj a nezatuchnú v nich vecičky?

gamakage
27. nov 2019

Veci vo vakuovych vreciach treba pravidelne "vetrať" a do vriec sa dávajú čisté a suché (netreba žehliť ) tiež ich treba naozaj dobre vyfuknut.. vďaka pravidelnému vetranie sa dá predísť zazltnutiu (aj skladujete veci len sezónne nemal by byť problém bez vetrania ) .. ide o to že ten plast z ktorého sú vypúšťa do prádla čiastočky a spôsobujú zltnutie.. ale to sa dá vždy vyprať .. tiež po vybratí by sa malo prádlo dobre vyvetrať a pri dlhšom skladovaní pred použitím najlepšie znova vyprať (preprat).. na skladovanie je toto asi najlepší spôsob hlavne aj pre to že ušetrí miesto ..