Aký máte názor na nosič INFANTINO?

8. júl 2022

Ahojte.

Prosím vás, názor na tento nosič?
Môj muž ho kúpil bez toho aby sa somnou o tom poradil. Vraj mu ho niekto odporúčal, že je dobrý, 4v1 a tak..
Stál ho 40€ takže mám pocit že to bude pekný šmejd 🤦
Ďakujem veľmi pekne

terez246
8. júl 2022

Nie je to ergo nosič. Je to klokanka. Nevhodná na správne nosenie bábätka. 😊

autor
8. júl 2022

@terez246 je nevhodný len pre malé bábätko alebo aj pre už staršie dieťa ktoré má vyše 10m?

nykkushka
8. júl 2022

Asi by som ho vrátila, keďže je to klokanka, dieťaťu jedine ublíži 😉
Nevhodná pre bábätko aj staršie deti. Žiaden "nosič" ktorý môže nosiť dieťa v smere chôdze nie je ergonomický a tým pádom je nevhodný

terez246
8. júl 2022

Je nevhodná celkovo. Nespĺňa parametre ergo nosiča. Nie je možné správne podsadenie, nožicky do M, chrbát do C (aj keď ten chrbátik v tomto veku už za bdelého stavu nemusí byť tak výrazný). Zlá dĺžka chrbtovej operky, pevný materiál a možnosť nosenia tvárou vpred. Vôbec by som nenosila. Ak sú problém peniaze, odporúčam bazárovú kúpu. Značky sú fajn: Moyo, Rischino, Kibi, Sestrice, Noma, Aloe. Napríklad. 😊

laurar1
8. júl 2022

Je to nevhodne pre akekolvek dieta. Ono v nom bude neprijemne visiet a teba bude po chvilke riadne boliet chrbat. Takisto, ako uz bolo spomenute, v ergonomickych nosicoch sa neda nosit dieta smerom dopredu.

autor
8. júl 2022

@nykkushka no skúsili sme tam malého dať ale tvárou ku mne vtedy mi to neprišlo až také strašné keď som pozerala ako by to malo vyzerať.. ale tvárou von to bolo hrozné tak by som ho určite nenosila
Viete mi odporučiť niečo vhodnejšie? Ten všade ospevovaný nosič rischino je pre mňa celkom drahý ale, a pre takmer ročné dieťa neviem či sa to už oplatí

terez246
8. júl 2022

Skús pozrieť bazos, práve som tam našla nejakú Tulu, Fidellu či Rischino za dobré ceny (do 70 €). Skupina Nosíme naše deti na FB má predajné skupiny, kde vieš zohnať za fajn ceny nosiče pre cäčšie deti (až do 3 rokov). 😊 Tento vrátiť, doplatíš ešte 40 € a más to. Ja verím, že je to veľa peňazí, tiež som to riešila.

autor
8. júl 2022

@terez246 👍 ďakujem

autor
8. júl 2022

Je to až moc zle? Boli sme ho raz vyskúšať, muž mi hovorili nech mu dáme šancu.. snažila som sa ho do neho čo najviac posadiť, nevisel.. nohy mal doširoka.. len čo mi najviac prekážalo že za hlavou žiadna opierka keď nespal až tak to nevadilo ale keď zaspal hlávku som mu radšej pridržiavala a už vôbec nehrozilo sa s ním predklonit.. určite už používať nebudeme

nykkushka
8. júl 2022

Ono tieto klokanky su zle na chrbatik a bedrové klbiky, čiže je jedno v akom smere je nosený. Ja som tu na MK kupila krásny Rishino za 40-50e a poslúžil ako novy, dokonca som ho za rovnakú cenu predala.
Možno by ste sa mohli na FB/IG pozrieť na nejakú nosiacu skupinu, tam tiež predávajú a poradia. Možno by vám aj šatka vyhovovala.
Ak ma maly 10m a nebol nosený, asi by som do nového nešla. Mozno tam nebude chcieť byť a škoda peňazí...

diamond007
8. júl 2022

O dva mesiace cca začne chodiť a nebude chcieť byť nikde. Ja mám síce rischino ale na pár použití by som zvládla dieťa dať aj do hentoho nosiča. Ak dieťa nenosis denne v ňom hodiny odrana do večer tak mu chrbticu nepokazi

terez246
8. júl 2022

Fajn je, že má nôžky troška širšie a nevisí, ale je to krátke. Nesiaha od kolienka po kolienko. Ten materál vystužený neposkytuje oporu (sama to vidíš). On je rovno ten nosič a dieťa nemá rovný chrbátik keď spí, tak sa v podstate zošuchne a utopí v tom nosiči. To nie je veľmi pohodlné preňho. Ale popravde, videla som aj horšie nosiče. 😊

diamond007
8. júl 2022

Veľa veci je zlých a ľudia to robia (alkohol, drogy, cigarety....).
Nie sú úplne najlepšie na vývin chrbta ale ak by boli tak škodlivé tak podľa mňa mali by zákaz to predávať pre detičky

autor
8. júl 2022

Ďakujem baby, už som múdrejšia 🙂 určite sa poobzeram aj po inom, ale nie nový pozriem bazár a tento skúsime vymeniť za niečo úplne iné 🙂

terez246
8. júl 2022

@diamond007 A predsa sa tie cigarety a alkohol predávajú. Aj keď škodia. Takže sama ste skonštatovali, že sa môžu predávať veci, ktoré škodia.

nykkushka
8. júl 2022

Poprípade by som skúsila nájsť niekoho ochoteneho požičať na pár dní iný, či ma vôbec zmysel kupovať. A aký typ 🙃😉

terez246
8. júl 2022

Pozri. Ak nie, nič sa nestane ak neplánuješ nosiť 5 hodín denne. Ak Ti napríklad treba len na dovolenku, skús požičovňu. Cena je tam prijateľná. Prajem pekný výber. 😊

hiddenobject
8. júl 2022

My ho mame. Vyuzivala som ho aj pri prvom dietati, aj teraz. Vtedy este nebol dostupny na sr a predavali ho ako ergo nosic, cim ma trosku zaviedli. Chrbatik ma ozaj vystuzeny viac ako by trebalo, ale ked sa nenosite dlho a casto, da sa to 🙂

diamond007
8. júl 2022

@terez246 nemyslím si že vyslovene skodia

nykkushka
8. júl 2022

@diamond007 pokiaľ bude dopyt, bude vždy ponuka. A žiaľ dopyt bude (rovnako ako aj na pavúkov), pretože sú lacnejšie a vidina rodičov, že dieťa sa v smere chôdze ma super, lebo všetko vidí je asi silnejšia ako si niečo o tom naštudovať.
Na občasné nosenie stačí aj z bazáru, ale poriadny a zdraviu prospešný...

diamond007
8. júl 2022

@nykkushka to áno, ale keď už kúpil muž v kamennej predajni tak ťažko vráti....a podruhe, pani píše že ho bude nosiť ako na foto čo prikladá.
Každý pohyb rodiča ako zdvíha dieťa nemusí byť zdraviu prospešny ale na to sa už dôraz nekladie.
Ja mám rischino lebo nosím od narodenia, ale nedivím problém v tomto nosiči na príležitostné nosenie. Môj názor.

aris2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz