Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

klariks
6. jún 2013

Objednavala jsem z www.slingomama.nl dorucuji po cele Evrope myslim...jeste neni doma,ale kazdym dnem by mel dorazit

sulova
8. jún 2013

Prepacte, ze pisem trosku od temy, ale chcem sa spytat, ci nechce niektora z Vas predat Satku Didymos.
Na bazare som nenasla zlozenie, iba jedna pani predava viacej satiek naraz, co sa mi zda podozrive, ci to nie su falzifikáty.
Zlozenie by mohlo byt 50bavlna/50lan, popripade ine zlozenie vhodne na leto. Dlzka, by mala byt 4,7, kedze som vysoka a mam velkost 42.
Velmi pekne dakujem a este raz sa ospravedlnujem, ze som odbocila od temy🙂

e_z
10. jún 2013

Od dnes o babyšatkách a nosení detí už aj vo Wiki Modrý koník: https://www.modrykonik.sk/babysatka/ Ak už šatku máte, môžte pridať svoju skúsenosť.

cleona
12. jún 2013

Ahojte. Rozmyslam nad kupou baby satky. Vedeli by ste mi poradit, kde najlepsie kupim? Zaujíma ma samozrejme to aby bola satka kvalitna ale aj nejaka rozumna cena. Co som zatial pozerala na nete tak cenove rozpatie je dost velke a neviem kde je ten najlepsi kompromis - kvalita-cena. A zároveň by som sa chcela spytat, ake velkosti treba kupovat. Hlada sa to podla mojej konfeknej velkosti alebo podla toho akym sposobom chcem babatko viazat? Vobec sa v tom zatial nevyznam a ani neviem ake su najvhodnejsie uvazy a aku dlzku k nim treba. Co som pozerala tak asi najlepsie je kupit dlzku okolo tych 5 m. Alebo sa mylim? Vdaka za rady a nazory.

evii
12. jún 2013

@cleona Ahoj,ja ti sice poradit neviem,lebo satku zatial nemame,ale uz som sa po nich obzerala.Lebo mam este 4,5 rocneho syna,ktory bude cele prazdniny doma,behat hore dole po zahrade,potom po ulici,potom po dome,tak chcem travit viac casu aj snim a myslim,ze satka je najlepsie riesenie.Ja asi na skusku kupim nejaku pouzivanu a ked sa nam to osvedci,kupime nejaku lepsiu-a mozno aj nie. 😀

behulka
15. jún 2013

@cleona najlepšia je šatka, z ktorej uviažeš kríž s kapsou - ten je vhodný už od narodenia. Dĺžku vyberieš podľa svojej konfekčnej veľkosti - ja nosím 36/38 a stačí mi 4,2m. 4,7m stačí väčšine mamičiek - tuto je napr. tabuľka veľkostí Didymosu: http://didymos.cz/nabidka/satky-na-noseni-deti/...
Ja som za pevnú šatku od narodenia - dobrá voľba je Didymos, Storchenwiege, Ellevill, prípadne za menej peňazí Hoppediz. Kľudne aj z druhej ruky. Ak si z Ba, môžeš si šatky osobne popozerať v Kamenných obchodoch, je to neporovnateľné s klikaním po nete.

dasenabb
20. jún 2013

ahojte, moja mala ma 6 tyzdnov a mame skor opacny problem. Cez den nikde inde nezaspi iba v satke. Pravdepodobne ma aj koliky, je nervozna, asi je je tak dobre, ale ja sa bojim, ze uz si takto zvykne a nebude chciet inak spat. Akonahle ju odviazem, okamzite sa zobudi a place...A teraz v tychto horucavach je to des s nou chodit v satke skoro cely den, podla mna to neni ani pre nu dobre...ale neviem co mam robit, inak by nespala vobec cez den :(

behulka
20. jún 2013

@dasenabb pre detičky je nosenie prirodzené, dcérky sa najlepšie cíti pri tebe, čo asi aj sama cítiš -je to v poriadku. Pokiaľ vám to vyhovuje, nie je dôvod to meniť. Aj pri týchto teplotách - okolo rovníka pri ešte vyšších teplotách sa taktiež nosí kopec detí. Určite príde čas, kedy začne spávať sama. Možno je teraz pre teba nepredstaviteľná predstava, že ešte toľko a toľko mesiacov, no o pár rokov to môžu byť pre vás krásne spomienky.

dasenabb
20. jún 2013

Ja viem, mne to v podstate nevadi, no jedine ze som bola predtym zvyknuta si pospat cez den ked spala aj ona, co sa teraz neda...Len sa bojim ci je to pre nu dobre co sa tyka vyvoja, lebo nosim ju v predu v kapse, ani za svet nechce byt v koliske. A predsa je este malinka, mala by spat aj inak ako v satke. Nastastie v noci mi spi pekne, zatial...

behulka
23. jún 2013

@dasenabb pokiaľ je dieťatko uviazané správne, nevadí ani vertikálna poloha pri nosení. Čím bude dcérka staršia, tým viac času bude chcieť tráviť mimo šatky a objavovať svet - spočiatku je pre ňu príjemnejšie a istejšie spoznávať ho v bezpečí pri mamine, no časom sa to určite prelomí. Dieťatko si svaly trénuje aj pri nosení - nie je len pasívne uložené v šatke. Možno by Ti viac poradili aj maminy zo skupiny o nosení detí:
https://www.modrykonik.sk/skupina/1862/detail/

lenkalis
23. jún 2013

@dasenabb Naša tiež nechcela cez den spať inak ako v šatke, vôbec sa nedala odložiť, príp. so mnou v posteli, až ked mala päť mesiacov, začala zaspávať v kočíku, takže tam mala jeden spánok a ostatné v šatke a ešte k tomu na prsníku, dosť pokrútená, a až od desiateho mesiaca dokáže spať v posteli. Vôbec jej to neuškodilo, trochu som sa aj bála pri prehliadke, ale chrbátik má rovný, mala rýchly motorický vývin. Ale leto a horúčavy boli zlé, nikdy som sa tak netešila na chladné počasie 🙂

dasenabb
24. jún 2013

@lenkalis ...asi skoncime podobne, len tie horucavy asi aj malej vadia, uz po hodine sa mi mrvi a puci v satke, asi je jej teplo, takze nase spanky sa este o to kratia...

romy31
28. jún 2013

Ahojte, baby ktoré ste objednávali z ellevill, tak aký typ odoslania tam mám zvoliť? hneď ten prvý ktorý mi to navolí automaticky alebo niečo iné? a platili ste cez paypal? ďakujem za odpovede 🙂

romy31
28. jún 2013

a ešte akú veľkosť mi treba- mám 164cm a nosím tak 34/36...rozmýšľam nad 5

ivanka.7
28. jún 2013

@romy31 platila som kartou, nechavam si poslat tym obyc. postovnym (asi to predvolene, prosto to lacnejsie) a velkost... ja mam 175 cm, velkost tak 36 (daco 34, daco 38) a mam 6tku, ale viazem ju vpredu, nie vzadu (cize zozadu ju este obtocim dopredu a az tam zaviazem). Takze teoreticky by ti mohla stacit 5tka, ale nemam ju na sebe vyskusanu. 5tku mam Didymos Indio, tu viazem vzadu a staci mi, ale ta nema tak skosene konce ako Ellevillka. Ale asi by to bolo ok.

romy31
29. jún 2013

@ivanka.7 je tam ešte jedna lacnejšia možnosť ako tá prvá predvolená...môžeš sa na to prosím poozrieť? lebo nechcem niečo domotať, nejak sa v tom nevyznám....a teda vezmem 5 🙂

ivanka.7
29. jún 2013

@romy31 mne vyhadzuje ako predvolenu moznost na shipping ten za 90 NOK - cize ten obycajny, lacnejsi. Potom je tam este nejaky poisteny za 385 NOK.

romy31
29. jún 2013

@ivanka.7 ok, ďakujem 🙂

tretiastvrta
3. júl 2013

@kkl82 našla som ešte tento starší príspevok, ak sa môžem spýtať jednu otázku, prečo ste predávali amazonas kvôli dĺžke? Bola krátka alebo dlha, 4,5 alebo 5,1? Moc ďakujem.

ivanka.7
3. júl 2013

@tretiastvrta co si pamatam tak @kkl82 mala amazonasku 5,1m, takze by som tipla ze skor dlha 🙂

kkl82
7. júl 2013

@tretiastvrta odpovedam trochu neskor, no predsa 😉. ano, mala som 5,1 m, co bola riadna dlzka, viazala som s nou ksk vpredu. kedze som potom uz pokupovala dalsie satky, tato mi prisla najmenej prakticka prave kvoli tej dlzke.

tretiastvrta
8. júl 2013

@ivanka.7
@kkl82 dakujem

kika1981
11. júl 2013

Baby ak viete poradte mi dobrú šatku , cca ak by bolo možno do 30 eury 🙂 dikes

behulka
11. júl 2013

@kika1981 skús popozerať bazár, ak Ti nevadí, že bude z druhej ruky. Z tých lacnejších je fajn Hoppediz.

kika1981
11. júl 2013

@behulka diky pekne 🙂

bobocka
12. júl 2013

ahojte.mam doma takmer dvojmesacneho synceka,ma nieco malo cez 5kg.mam elasticku satku od liliputi,no nejak spokojna nie som ani ja ani maly.viazala som ho podla videi na youtube.najprv kapsa vonku a to bolo sice superjednoduche viazanie,no maly mi velmi rychlo klesol z urovne prs na brucho (rychlo myslim behom polhodinky na prechadzke) stale som mala pocit,ze mi odtial spadne,som ho vlastne drzala v naruci.potom mi kamaratka poradila viazanie s kapsou vo vnutri.to je uz narocnejsie viazanie (teda pre mna zaciatocnika je narocnejsie),ale aspon to bolo pevnejsie.no mam pocit,ze az moc pevne.maly tam vobec nebol spokojny.bol v satke nasukany ako sardinka.sice zaspal a spal mi tam hodinu,no ked som ho vytiahla von,tak bolo vidno aky je spokojny,ze sa moze ponatahovat.ja neviem kde robim chybu 😕 ked ho davam do satky,tak krici ako keby ho z koze drali.potom tam sice zaspi,ale uvod je strasny.mam pocit,ze keby som ho dala do satky tak,ako je dietatko v ergonosici,tak by bol ovela spokojnejsi a aj ja.lenze este je prtavy a aj ked si pekne drzi hlavicku,este to nie je uplne ono,tak nechcem tlacit na pilu a priskoro ho davat vertikalne brusko o moje brusko.prveho synceka som mala v liliputi ergonosici a to bolo ovela pohodlnejsie a praktickejsie ako satka .lenze jeho som zacala nosit neskor,teda to ci si drzi hlavicku alebo nie som nemusela riesit.mojho druheho som chcela nosit od zaciatku,preto som si zadovazila satku,ale zatial som tomu neprisla na chut ani ja ani maly a to ma celkom aj mrzi,lebo v noseni deticiek vidim velky vyznam.tak poradte,co s tym? ma vobec este vyznam skusat satku,ci si mam rovno na ergo pockat (teda na to,kym mi don maly dorastie)?

behulka
13. júl 2013

@bobocka vertikálne sa dajú nosiť detičky od narodenia, pri správnom viazaní, ak si na to trúfaš. Základné info aj s obrázkami je tu:
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=94
bolo by super, keby si na okolí našla niekoho, kto by Ti mohol viazanie ukázať naživo, je to ako 100 a 1. Elastickú šatku nepoznám, s tým neporadím. No keď sa správne uviaže kvalitná pevná šatka, dieťatko klesne minimálne, ak vôbec.

ajuska2013
22. júl 2013

babuľky, ja by som si tiež chcela kúpiť šatku, ale neviem či by mi tam malá vydržala, kedže je stále v pohybe, vonku v kočíku sa jej moc nechce spať, skôr doma, myslíte že by bola vhodná kúpa šatky? akú by ste mi odporučili cenovo vhodnú? mám veľkosť 46 takže asi veľk.7...a hlavne niečo pod čím nám nebude teplo... 🙂 dík moc....

marty78
22. júl 2013

co poviete na satky didymos nautilus smaragd alebo fische aqua, hodia sa aj na leto?

kkl82
22. júl 2013

@marty78 obe su to zakarove satky, nautilus je tensia. gramaz je len 180 g/m2, co je u dydimosu najnizsia pri celobavlnenych satkach, tzn. je to jedna z najtensich satiek, ake didymos vyraba. no napr. indio v tejto gramazi posobi vzdusnejsie, lebo je inak tkane. zlate rybicky maju gramaz 210 g/m2, tzn. je hrubsia ako nautilus. ak hladas tensiu satku na leto a chces didymos, tak skor ten nautilus, alebo ako som uz spomenula, indio v takej istej gramazi.