Je lepší baby vak, ergo nosič alebo manduca nosič?

keta14
3. feb 2012

baby viete mi poradiť čo je lepšie či baby vak, ergo nosič alebo manduca nosič?

behulka
2. aug 2013

@ocino_ba
chcela by som k vášmu príspevku pridať komentár - nepropagujem, ani nezatracujem žiadnu značku, ľudia nosia detičky v kadečom, možnom aj nemožnom, no nedá mi nereagovať na nosenie dieťatka tvárou vpred.
Viem si živo predstaviť nadšenie detičiek nosiacich sa čelom vpred, no takýto spôsob nosenia poškodzuje ich zdravie!
Nožičky dieťatka sa hompáľajú bez opory, bedrové kĺby nie sú vo fyziologickej polohe. U chlapcov vzniká nadmerný tlak na genitálie.
Chrbátik dieťatka nie je dostatočne podopretý a naviac zaujíma neprirodzenú vzpriamenú polohu, je tlačený do lordózy.
Okrem toho môže byť dieťa "presýtené" okolím, nemá možnosť úniku pred svetom, keď je unavené, nemôže sa k vám pritúliť, pozrieť sa na vás, čo môže viesť k podráždenosti dieťaťa, problémom so spánkom.
Ak vás zaujímajú ďalšie podrobnosti, nájdete ich napr. tu:
http://www.nosime.sk/nosenie_deti.pdf
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/cacika/clano...
Chcela by som vám vyjadriť svoju podporu. Je skvelé, že svoje dieťa nosíte 🙂 . Ale kvôli jeho zdraviu, je dobré nenosiť ho čelom dopredu.

behulka
2. aug 2013

@kamilkka pre staršie dieťatko by som vybrala ergonomický nosič. Dobré ohlasy má napr. české Kibi:
http://www.kibi.cz/
dá sa nastavovať ako na výšku, tak i do šírky. Manducu by som pre takmer ročné dieťa už nekupovala, mohla by byť čoskoro úzka medzi nožičkami.
Pokiaľ chcete niečo na turistiku, možno by manželovi viac sedel turistický nosič, no na poponášanie do mesta ho nevyužijete.

kamilkka
3. aug 2013

@behulka diki 🙂 i mne sa to nosenie tvarou vpred zda "trochu" čudne...
ale tie turisticke nosiče su dooosť velke 😒

luciademee
10. feb 2014

@ruthke ahoj, a do akeho veku si pouzivala alebo este pouzivas? maj maly bude mat na jar rok a chcela by som vediet ci mu nebude casom ergo nosic maly, lebo manduca ma tu moznost predlzenia... a pisu do 20 kg ale chcela by som to pocut od niekoho so skusenostou 🙂

oskarik
21. feb 2014

moja skúsenosť.. pri prvej dcérke sme mali ergo, nosila sa v ňom od 4 mesiacov a boli sme obe spokojné, len mňa z neho dosť bolel chrbát 🙂 , takže na dlhšie trasy som viazala šatku.. myslela som, že manduca je veľmi podobná, tak som ju ani neskúšala, čo bola chyba.. pri druhej dcérke som si povedala, že tú manducu predsa skúsim a to bolo super rozhodnutie.. pri ergu som vždy mala pocit, že mi je trochu veľké, že mi padajú popruhy z pliec, aj keď ich mám úplne zatiahnuté.. som nízka a mám úzke plecia, no keď som si dala manducu a pouťahovala, bolo to úplne iné, nič nepadalo, dcérka pevne pri mne, proste super.. takže myslím, že pre štíhle baby je určite lepšia 😉 .. ďalšia výhoda je zabudovaná novorodenecká vložka v manduce, je to praktickejšie a dieťatku nie je tak teplo ako v ergo vložke.. neviem povedať, či ergo alebo manduca, ale určite odporúčam vyskúšať obe a tak si vybrať.. 😎

michaela6612
5. mar 2014

michaela6612 Ahojte, neviete mi niekto poradiť, kde sa dá kúpiť turistický nosič pre dieťa do 20kg Tatonka? Kamoška je veľmi spokojná, ale neviem nikde na nete nájsť obchod, ktorý by ich predával. Ďakujem. 🙂

ruthke
11. mar 2014

@luciademee
Ked dcerka zacala konecne v 17tich mesiacoch chodit, uz sme pomaly prestali nosic pouzivat. Stale chcela z neho von a dnu a von a dnu, a nebola ochotna v nom zostat dlhsie ako par minut. Takze do toho veku urcite, a dcerka bola na svoj vek dost vysoka

katuliacik
7. máj 2014

ja som asi lava, ale dnes som skusala do toho dat krpca - ma 3 tyzdne a nepacilo sa mu mat tak nasiroko nozicky :(

kaja17
21. máj 2014

baby dokedy ste nosili svojich drobcov v manduce?

fiorka
14. júl 2014

Ahoj, ja by som chcela velmi nosit svoju 4-mesacnu dcerku, pretoze ona je take male mojkatko 🙂 a uz dlho sledujem diskusie na MK, citam rozne porovnania a recenzie no napriek tomu sa neviem vobec rozhodnut, kt. nosic vybrat ... viem, ze je to silne individualne, ale aj tak nevedeli by ste moj vyber aspon o trochu viac zuzit?
rozhodujem sa medzi MANDUCOU, KIBI, LILIPUTI, ERGO oslavil ma i AFRICAN BABY CARIER a tiez DidTai ...

podstatne je, aby som ho mohla nosit tak ja s vyskou 158cm i manzel s vyskou 182cm a aby sa v nom dcerka dobre citila ... viete mi poradit podla coho si vybrat? dakujem za vsetky rady

behulka
15. júl 2014

@fiorka nemáš možnosť na okolí aspoň nejaký nosič vyskúšať ? Všetky, čo si vymenovala su kvalitné nosiče, teraz už ide len o osobné preferencie. Možno niečo pomôže i táto tabuľka:
https://www.modrykonik.sk/blog/cacika/album/sat...

vikina626
30. mar 2015

Ahojte baby, prosím Vás neviete mi poradiť, stratili sme sponu na manduce na uchytenie hlavičky, dá sa niekde zohnať náhradná? Ďakujem :D

chrenik
29. jún 2016

@vikina626 podarilo sa Vam zohnat sponu? Mne praskla spona a tiez zhanam.

lenatali
15. jan 2018
Používateľ lenatali je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lenatali.

Ja som mala pre úplne malé bábo baby vak. Používala som ho hlavne keď som šla pre staršieho syna do školky, aby som mala voľné ruky, prípadne na ihrisko. Ale na dlhodobejšie nosenie sa mi moc nepáčil, zdalo sa mi, že malá je v ňom nejaká skrútená. Keď bola staršia, tak som ju nosila v manduce, tá bola super a keď mala asi rok a pol kúpila som si z lalalukids nosič podobný manduce, z ktorého sa ale dala využiť aj len tá spodná časť. Ten používam doteraz na uspávanie. Keď mi malá zaspí, nemusím nič odopínať a len ju položím do postieľky ale zase sedí v podstate na tom nosiči a nemusím držať celú váhu len rukami. A keď k nej pripojím hornú časť, je to nosič podobný manduce

stanislavicenka
15. jan 2018

Manduca je fajn, nie kazdemu vyhovuje. Je tvrda. Je vela inych nosicov..napriklad rischino z biobavlny je makkucky ako oblacik, ten je super. Ja cakam uz druhe babatko, prve som odnosila, od 7 mesiacov vyhradne len nosenie, a vzdy som mala iba rischino nosice, teraz mam XXL. Ale hovorim, ze toho vela, treba si vediet vybrat. Pri druhom babatku som si 1x kupila satku, tak verim, ze mi to pojde

eliska4
17. jan 2018

Najlepšie je keď si zájdete na nejakú prednášku o onosení, kde si možete nosiče chytiť do ruky, vyskúšať a poradia vám, čo má aké výhody a potom sa rozhodnete, čo vám bude najviac vyhovovať. Materské centrá robia často prednášky na túto tému

slnieckostanka
23. jan 2018

Tiež si myslím, že je najlepšie vyskúšať ich viac a potom sa rozhodnete čo vám obom bude najlepšie vyhovovať