Lezenie v 6m?

dannisimo
11. jan 2019

Ahojte chcela by som sa poradiť môj synček má 6 mesiacov a je príliš veľký huncút :D .Ide o to že ak ho mám v postieľke postaví sa na nohy a mnoho krát si buchne hlavičku o okraje vlastne povedala by som všade kde len padne.Každý deň 24 hodín denne ho nosím bud na rukách alebo mi sedí na rukách len aby opäť nebol v postieľke a nedošlo k úrazu .Ale mňa už natoľko bolí chrbtica že už nevládzem nosiť od rána do večera 8 kilového chlapca.Máme aj v postieľke mantinel ale ten už poodtrhoval všetky šnurky na nich takže kompenzujem to všetkými domácimi dekami to znamená že všetky deky ktoré doma mám sú len a len na postieľke.No bohužiaľ ak sa postaví a drží sa o postieľku stiahne všetky deky a zasa prichádza len fáza búchania hlavičky.Týmto by som Vás chcela poprosiť o radu ako dalej postupovať a čo iné vymýšľať aby bolo predsa len dobre premňa ale zároveň pre môjho drobčeka.Vopred Vám dakujem za všetky tipy.

ellieellie
11. jan 2019

Keď tomu dobre rozumiem, on je buď v postieľke alebo na rukách?? A prečo ho normálne nenecháš na zemi - na penovej podložke, na koberci alebo na gauči? S tým som sa teda ešte nestretla. Môj syn v postieľke iba spával a na rukách sa síce ponosil, ale s mierou..

beky1813
11. jan 2019

A co tak penova podlozka, hracia deka a podobne? V postielke moja byva len ked ide spat a ked vstane 🤔

zuzik307
11. jan 2019

tak tak, vypustit ho z postielky objavovat svet😉...na zem, na brusko, nech posilnuje svaly a robi dalsie pokroky...

ladyblcha
11. jan 2019

Preco ho nemas na zemi, nech sa hybe. Ze na rukach a v postielke 😱. Maly nezbednik, a ty ho takto obmedzis. A obuchaniu zial nezabranis,sami pridu na to, ze si musia davat pozor.

oslo1
11. jan 2019

tiez mam 6 mesacneho, tiez uz sa plazi a kazdu chvilu uz bude stvornozkovat. Cely den je na zemi, bud na podlozke, alebo na parketach drevenych. Na postel sa chodime iba prebalovat, velmi rad tam lozi do a z postielky (je to jeden level)

lucka_lucia
11. jan 2019

Možno by som skúsila aj cestovnú postieľku.tam si nemá kde buchnúť hlavu

iveta143
11. jan 2019

moj syncek ma 8 mesiacov a odkedy sa zacal pretacat,tak je vacsinu dna na zemi, dala som mu tam makku podlozku velkosti paplonu,a tam je jeho kralovstvo...uz sa dava na 4,tak cakam kedy sa rozbehne a zacne objavovat svet 🙂 a na rukach ho nosim len ak ho chcem premiestnit niekde inde, ak je zly, co mame aj take dni, ze len mrnci a nevie co chce,tak vtedy sup do kocika,ja si sadnem a tak ho trosku vozim,postielku pozivam len na spanie zatial...

veronikazoja
11. jan 2019

prečo sebe ničíš chrbticu a synčekovi obmedzuješ pohyb a objavovanie? to nosenie rýchle zruš, kým sa dá lebo čím dlhšie ho budeš takto nosiť tým si horšie odvykne alebo si neodvykne a bude vedieť, že šak chodiť nemusí, lebo maminka ho odnesie (viem čo píšem, kamarátka má 5-ročnú dcérku, ktorú stále nosí, bedáka že u bolí chrbát ale ...)
Predpokladám, že máš doma asi len drevenú postieľku, keď píšeš že sa tam stále búcha. Aj ja som tak zozačiatku mala, len drevenú ale bola to postieľka len na spinkanie a to od prvého dňa ako som s dcérkou prišla z porodnice. Cez deň bola na gauči alebo neskôr, keď sa začala viacej prevaľovať, špekulovať a objavovať svet bola na zemi na koberci. Ja som mala dve veci, ktoré mi to trošku uľahčili, zo začiatku, keď som nebola pri nej (lebo treba aj variť aj upratať či iné činnosti), dávala som ju do takej priehľadnej sieťovanej ohrádky, bola asi 20cm vysoká, tam mala hračky a vedela sa tam prehrať aj povymýšľať (podobnú službu ti urobí aj detský bazénik, taký 120cm) a keď už vedela z neho vyliezť kúpila som cestovnú ohrádku a na tých pár minút som ju dala tam a potom mala najradšej keď bola ohrádka odzipsovaná a mohla chodiť hore dole 🙂

janulka2811
14. jan 2019

Kup mu boxersku prilbicku,spekulantovy malemu 😉😊