Majú vaše deti originál Crocs?

fogpi
4. máj 2011

Maminky poradťe. Originál crocs ak máte prosím odmerajte mi vnútornú dlžku veľkosti 23/24 a 25/26 , nikde sa totiž neviem dopátrať vnutornej dlžky v cm. A ako ste s nimi vy a vaše ratolesti spokojné? Ďakujem 😉

hajanka
28. máj 2011

@fogpi
ahoj, my crocsy kupujeme uz niekolko rokov, kazdu jar-leto nosime, aj ja, aj drobec. On je uz ale velkac (7r.) a mensie sme posunuli dalej takze prepac, ale s velkostou nepomozem. Teraz prave cakame na nasu objednavku z Holandska. Ak nahodou zistis (alebo si mozno aj zistila) vnutornu dlzku, tak crocsy kupuj vzdy vacsie, musia mat priestor okolo nozicky, nesmu byt presne. Radsej vacsie, noha musi mat miesto.
My na crocsy nedame dopustit, su fantasticke, vdaka za taketo topky! Inak neviem co by sme nosili 🙂 su 100% univerzalne, do mesta, do prirody, k vode, pohodlne, netlacia, nehryzu, vyrobene zo specialneho Croslite patentovaneho materialu, t.j. penovej zivice (ziaden plast alebo cista guma ako niektori tvrdia), vysledkom je elasticky, makky, pohodlny, ultra lahky a ohybny material, bez zapachu, je odolny voci vysokemu UV ziareniu, antibakterialny. Ostetrovanie je velmi jednoduche, staci umyt mydlovou vodou, pripadne potom este pretriet tzv. Crocs butter a su ako nove. Kazdy den ciste 🙂 ako nove. Ja ich umyvam po noseni, kazdy vecer.
Croslite sa formuje na nohe nositela a ponuka najlepsiu podporu pre kazdy typ chodila. Crocs su vytvarovane pre zdravu klenbu nohy, vnutri su masazne body ktore masiruju nohu pri chodia podporuju cirkulaciu, zvrsok ma vetracie otvory (podla typu crocsov), zabezpecuje filtrovanie vzduhu, prip. piesku ci vody.
Treba vyskusat 🙂

k.a.t.k.a.
28. máj 2011

ortoped mi prave tento tyzden povedal, ze to nie je vhodna obuv pre male deti 😝

padielko
28. máj 2011

Ahoj, mne zase ortopéd crocsy odporučil ako ideálny druh obuvi na leto práve kvôli vnútornému prepracovaniu a kvalite použitého materiálu, tak neviem 😀 My ich v lete nosíme celá family 🙂 Kúpili sme ich v BA v Brendone, najskôr 22, ale tie som na druhý deň vymenila za 23, tie 22 mal malý dosť napevno. A musím ti napísať, že medzi 22 a 23 bol dosť veľký rozdiel, najlepšie je vyskúšať ich. V Brendone ich majú číslované ako 21, 22, 23 atď.. A odmerala som aj ich vnútornú dĺžku a veľkosť 23=cca 14.5 cm. Presne ako píše hajanka treba vyskúšať 🙂

exupery
28. máj 2011

Malej som kupila tiez original crocssy,sice drahe ale myslim,ze ak uz chcem dat dietatu na nohy nieco- co sa nosi,nech je to aspon ako tak zdravotne-v uvodzovkach samozrejme.Nebude ich nosit denne,iba na kupko,k bazenu a tak,myslim,ze to nie je obuv vhodna na kazdodenne nosenie,hlavne u malych deti...my mame 21-22 a su jej este trochu velke,ma 13cm nozicku,ony su tak 13,5cm...

bambulka814
28. máj 2011

JEDNOZNACNE nevhodna obud. nie je pevna, stabilna, deformuje nohu...simonko v tom ani nevie chodit. fakt neodporucam:(

stvura
28. máj 2011

crocsy nie su vhodne pre male deti, takze nevidim v tom rozdiel ci das originalne alebo tie od cinana... 🙂

reisi
28. máj 2011

Ano dcera crocssy nosi.Urcite nie denne a nie cely den ci ked ideme do mesta. Podla mna su super okolo bazena a pod. Samozrejme ich zacala nosit az neskor ( mala 4,5 roka ked som jej kupila prve), nenapadlo by ma jej ich obut ked mala dva roky ci menej 😕

zajo79
28. máj 2011

ano nosia. a deti ich miluju...tak isto cela rodina.

tak rozdiel ci original alebo neoriginal to teda je, nedam detom na nohu nieco co nohu naozaj deformuje a je vyrobene z niecoho - len aby to vyslo vyrobcu najlacnejsie 😅

kaara1980
28. máj 2011

my sme mali minulý rok a teraz sme kupovali opäť.Pokiaľ kúpiš origoš,tak určite nie sú nijak škodlivé.Kamarátov brat hrá hokej v Kanade a ten vravel,že tam sa normálne používajú ako zdravotnícka obuv.Malý ich nosí veľmi rád.Teraz sme kúpili č.8-9 a majú vnútornú dlžku 17cm.Kúpili sme ich v Auparku v Ba,otvorili tam nový originál obchod Crocs

janate
3. mar 2012

medzi originalom a cinskou napodobneninou je velkyyyy rozdiel....original je z materialu crocslite(su to bunky naplnene živicou,ktore sa po zahriati od tepla nohy vytvaruju presne podla vasho chodidla)..z vlastnej skusenosti mozem povedat,ze perfektne hreju,ked je vonku chladnejsie v lete,alebo na jar...podla mna perfektne pohodlna obuv

milankovazuzana
3. mar 2012

Ja mám skúsenosť cez moju 2 ročnú neterku, ktorej rodičom som odporučila originál Crocsy.V lete nosila skoro iba tieto topánočky, mala ich peknej cyklámenovej farby-ku sukienkam, šatôčkam i rifliam,No môžem povedať, že malá bola spokojná, veľmi sa jej páčili a všade ich ukazovala.Nikdy sme nezbadali, že by sa jej vyvrtla nožička, alebo by boli iným spôsobom nestabilné.Práve naopak, malá je dosť akčná a behala s nimi kedetade.V lete ich kúpim svojmu synčekovi i ja, ale samozrejme iba originály.Ak niekto nemá možnosť vyskúšať, tak to dopredu odsúdi, nieje to správne... Na topánočky som dosť náročná, čo sa týka nezávadnosti, ale Crocsy môžem iba odporučiť. 🙂

zuzikkaa
4. mar 2012

mna by skor zaujimalo to cislovanie 😒 na internete som nasla az 3 druhy cislovania a neviem sa z toho vysomarit...
niekde som pocula ze sa maju kupovat o cislo vacsie ako bezne nosim no ked mam nohu 37 a predava sa velkost 37-38 alebo by som uz mala mat 38-39
a pre krpca to uz vobec neviem odhadnut 😉
ak niekto vie tak poprosim IP 😅

anjelicek26
4. mar 2012

Takze

1. dieta aj ked velmi male nepotrebuje ziadnu pevnu obuv, ukotvene clenky, tazke snurovane kopyta v style ortopedickych topanok, su to prezitky. Skor uskodite dietatu ako pomozete. Ortopedicke topanky su pre deti zo skutocnymi problemami (vtacanie, zatahovanie nozicky), nie pre zdrave deti!

2. topanka je ochrana nozicky proti kamienkom, proti chladu, proti vode... ale nic ineho! Maju byt lahucke, maju dychat, kopirovat sirku a dlzku nozicky, kvalitny material, ohybna podrazka - aby dieta citilo a mohlo kopirovat povrch. Detska noha sa vyvija, clenok spevnieva CVICENIM, teda ma byt volny a drzat stabilitu sam, rovnako rolovanie nohy - tvorba klenby - treba citit nerovnosti povrchu.

3. napriek tomu crocsy do veku minimalne 2 rokov ortopedi neodporucaju. Topanka nie je stabilne na nohe, ma velku volnost a nozicka, ktora nema dostatocne vyvinute svalstvo a nevie este "rolovat" musi nadmerne pracovat a dieta sa moze potkynat a pretazuje sa svalstvo.

Nasa starsia nosi orginal crocsy, ma ich rada, v lete je to idealne. Kupujeme o cislo väcsie ako aktualne nosi a je to tak ideal. A je HODNE rozdiel medzi original a tymi od cinana, kto neporovnal, nepochopi. Dietatu sa v tom poti noha, hlavne v lete, material pracuje, nejaku cinsku chemiu by som im na nohu nedala :( Max mozno o rok-dva tiez dostane svoje prve. Zatial ostavame pri naturino pre neho 🙂

digysa
4. mar 2012

Ja len k tym "umelym-gumennym" topankam z ciny a Crocs by som povedala iba tolko, ze rozdiel v tom JE a paradny.
Co sa tyka cislovania....su rozne druhy Crocs. A preto si ich musi dieta vyskusat. Jedni su cislovane iba po jednom cisle a dalsie su cislovane, tak ako pisete (dve cisla).
Jeden druh ma pevnejsi material, neda sa ta zohnut a druhy ma jemnejsi material.... Neporadim.

Ale tie co maju dvojcislo su vacsinou "sirsie a vacsie" a tie, ktore maju iba jedno cislo su "uzsie a presnejsie sadnu na nohu" (tie by som kupovala o cislo vacsie)

Tu mas tabulku:
http://www.crocs.com/fit-guide-nochrome/fit-gui...

Tu su tie "sirsie" (prve, klasika)
http://www.crocs.com/crocs-kids-classic/10006,d...

Tu su tie o dost "uzsie"

http://www.crocs.com/crocs-kids-crocband/10998,...

Ak si dobre pozries stranku, tak je tam asi 20 druhov...takze tazko poradit, ktore croxs mas na mysli...

Ja sama ich nenosim, ale deti ich nosia velmi casto......a urcite ich odporucam ( a podla veku tvojich deti, urcite)

kryska5
4. mar 2012

@fogpi @zuzikkaa Ahojte, na stránke crocs.eu som objavila túto tabuľku, tak hádam to viacerým pomôže http://www.crocs.eu/fit-guide-nochrome/fit-guid...
inak na tej stránke mali v januári super výpredaje a ja už sa teším na ďalšie. Ja som si crocsy obľúbila a aj malá má čižmičky nakoľko superfitky čo má môžem ísť reklamovať 😠

pimpulienka
4. mar 2012

Tento rok už bude mať 😉

alenka008
27. feb 2015

Kocky, ak objednavate Crocsy, odporucam sa registrovat a objednavat ich cez tuto stranku: https://www.refundo.sk/?ref=23818 z kazdeho nakupu Vam vratia 2,5% spat a teraz do prveho 3 je tam k tomu aj zlavovy kupon na 5% zlavu. Pozrute prvu zalozku OBCHODY

erifl
11. okt 2016

@bambulka814 uplne nesuhlasim...