Mám malú opäť nosiť v zavinovačke?

adka12
15. aug 2009

Dokedy treba nosiť dieťatko v zavinovačke? My sme ju používali len v pôrodnici a potom týždeň doma. No a potom nastali také horúčavy, že som malú nechcela baliť naširoko a ešte aj do zavinovačky, tak sme ju nedávali.
Nemám ju začať znovu používať? Malá má o týždeň 2 mesiace. Sa bojím, aby to nemalo nejaký negatívny vplyv na chrbtičku.

bec
15. aug 2009

adka12 - perinka nema vplyv. Je to len na Tebe a na malej, ci chcete pouzivat perinku alebo nie. Ja som perinku pouzivala dost dlho, lebo mala sa v nej citila fajn. No a navyse, bola vtedy zima. V takomto teple si neviem predstavit babusit babo do perinky.

lovula
15. aug 2009

adka12 ja som mala malého v perinke len pôrodnici a viac nie, lebo v nej nechcel byť. Má rád voľný pohyb nožičiek a keď som ho dala do zavinovačky, tak reval na celý panelák. 😀 😀 😀

briketa
15. aug 2009

Dieta sa nezavinuje koli chrbtici, ale koli pocitu tesnosti, ktory vacsina (nie vsetci!) novorodenci preferuju. Novorodenecky reflex, ked mimovolne sekaju ruckami a nohami ich zvykne rozrusit a rozplakat. Ked su zviazani, je to tesny pocit pripominajuci naspat brusko. To ich ukludnuje.
Ked je teplo, zavin do jednovrstvovej latkovej plienky. Ked to nema rada, nezavinuj vobec.
Nema to s vyvinom chrbtice nic spolocne.

petrzalkaa
16. aug 2009

adka, presne ako píše briketa....
my dávame zavinovačku len na noc, ked sa trošku ochladí, lebo v tomto teple sa bábätko môže prehriať a dostať horúčku....tak pozor na to

mneme
16. aug 2009

my sme pouzivali zavinovacku asi do 3 tyzdnov veku a ani nie tak kvoli dcerke ako skor kvoli mojej vacsej istote pri manipulacii s novorodencom. potom uz bolo prilis teplo a ja som sa naucila poriadne a bezpecne ju chytit 🙂 ked som sa k zavinovacke chcela pri ochladeni pocasia na noc vratit, tak sa mixlovala, ze nemohla zaspat a ked som ju odviazala, pokojne sa ucuckala a zalomila 🙂

bihan
16. aug 2009

Briketa to zase krásne vystihla 😵 Sára nebola v zavinovačke nikdy, ale ak sa tvoje dieťa dobre cíti zavinuté, tak skús buď plienku alebo tenučku zavinovaciu merino deku, tá udrží jeho teplotu a nebude s potiť.

Na chrbticu to vplyv rozhodne nemá.

atrami
16. aug 2009

To je jednoduché. Dokedy to vyhovuje dieťaťu a Tebe. Mne sa lepšie s malým manipulovalo, bola som si istejšia.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz