Manduca a novorodenecká vložka

jankatrnka1
6. apr 2016

Ahojte, mám dceru, bude mať tri mesiace, je narodená skôr s váhou 2300g, teraz ma 4000. A zvažujem kúpu manduci. Ale neviem či ešte ma byt v tej vlozke pre novorodencov, alebo to už budem musieť roztahovat malej nozky do toho alebo ako? Hlavku drží už celkom pekne a opretu stále o mna ju určite nebude chcieť. Viete mi niekto poradiť ako to je? 🙂 dakujem

karollka21
6. apr 2016

Urcit vlozku. Mam dve deti narodene svorkilove, a vlozku v manduci sme urcite min.2mesiace vyuzili. Nejde ani hlavicku, ako o to, ze babatko tak neroztiahne nozky.

jankatrnka1
autor
6. apr 2016

@karollka21 a ako ma teda tie nozicky? Neviem si to predstaviť

aris2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankatrnka1
autor
6. apr 2016

@aris2 pozriem sa na to, ešte som o tom nepočula

qwertxy
6. apr 2016

Ja mam 5 a pol mesačného syna 7600g a dávam ho stále do novorodeneckej vložky.

bubkalienka
6. apr 2016

@jankatrnka1 ja som mojho nosila v tej vlozke tak do 4 mesiaca.. ked je v tej vlozke vlastne nema ani nejak roztiahnute nozicky ale skor akoby pritiahnute k telu... mne sa zdalo ze je mu dobre tak...

ruzasipova
6. apr 2016

@aris2 Manduca nemôže byť rýchlo malá, manduca je do 20kg.
Ja osobne som malú nosila v manduce od jej 1. mesiaca, novorodenecká vložka je tam napevno, dáva sa pre najmenšie detičky ( u nás asi do 3.-4. mesiaca)- dieťatko sedí trochu vyššie ako je samotný spodok nosiča. Keď podrastie, vložka je vlastne kúsok látky, ktorý len zrolujete a ostáva súčasťou manducy. Ja by som vložku zrolovala až vtedy, keď naozaj pekne sama bude držať hlávku, respektíve vtedy, že ak ju dáte bez vložky ( a tým pádom v tej manduce akoby sadne nižšie), tak sa vám v tej manduce úplne nestratí.
A ešte k tomu rozťahovaniu nožiek: To nerobíte v žiadnom nosiči, ani v šatke, dieťatko má nôžky v tvare M tak aby mu to bolo príjemné a aj prospešné na kĺbiky. Keď ho tam dáte, samé sa tak usadí.

aris2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aris2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankatrnka1
autor
6. apr 2016

@bubkalienka takze kolienkami akoby o brucho, a keď chodíš tak nebucha si s nimi o tvoje bruško? Ale ak je spokojne dieťatko asi nevadí

bubkalienka
6. apr 2016

@jankatrnka1 uz nepamätám ale asi nebuchal

bubkalienka
6. apr 2016

@jankatrnka1 inak za mna super vec tá manduca😊

qwertxy
6. apr 2016

Ma nohy do žabky takže klokanka z toho nie je 😉 ak by som mu ich roztiahla ako si manduca od 3.mesiaca" želá " tak by som mu vyklbila nohy

chovancova27
6. apr 2016

@qwertxy ty kokos, a ako tam má tie nožky? stále na žabku, či už roztiahnuté??

chovancova27
6. apr 2016

@jankatrnka1 mne sa manduca moc nepozdáva. Väčšina detí vie nožky roztiahnuť už po 3-4 týždňoch od pôrodu. Ja som na žabku nosila asi týžden a nezdá sa mi, že to bolo malému príjemné, sám si začal rozťahovať nožky a pýtal sa tak. Teraz máš taký výber nosičov, že je škoda sa fixovať na manducu len kvôli tomu, že je možno najznámejšia lebo je na trhu dlho, ale je kopec oveľa lepších a príjemnejších nosičov a šatka je samozrejme TOP. Ak nechceš šatkovať, skús radšej nejaké nosiče ušité zo šatky, napr. Fidella Fusion, Zumbucca, Lenka nosič, Lenny Lamb má troška drahšie a ževraj je to topka zo všetkých nosičov, Tula... alebo skúsiť Mei-tai, Fly tai od Fidelly je výborný. ja som mala skoro všetky z týchto a aj tak som nakoniec skončila len pri šatke, je to pre mňa a pre malého najpohodlnejšie a najlepšie. pre malé bábätká je šatka oveľa lepšia ako nosič. Novorodenecké vložky v nosičoch niesú až také zdravé kvôli polohe nožičiek, dieťa je tlačené bedrovým pásom na nožky zospodu a potom má bábo tendenciu sa stále na ne "stavať", je stále stimulované tým bedrákom. Ja som jednoznačne za šatku alebo šatkový nosič, skús ten Fuson alebo Fly tai. Neoľutuješ. 😉 😎

jankatrnka1
autor
7. apr 2016

@chovancova27 dakujem za odpoved, ja som úplný zaciatocnik v tomto, satku nechcem, pozriem sa na tie co si mi napisala, ale tie co som zatiaľ videla mi prídu rovnaké na spôsob manduci, asi sa mylim. A na nete som našla najviac odoziev aj recenzii na manducu preto ma zaujala. A teda sa ešte opytam, keďže malú chcem nosiť nie len v tomto období, v tých ostatných nosicoch je možnosť nosiť aj také malé dieťa a potom aj väčšie? Čo odporucas viac na horúce letné dni, trošku sa bojím ze jej v tom bude riadne teplo

jankatrnka1
autor
23. júl 2016

Vraciam sa nazad do témy, ako veľmi som sa bránila satke a pritom je to to najlepšie co môže byť. Netreba sa báť uvazov, to len tak hrozne vyzerá, ale nieje to nič zložité. Manduca sa nám neosvedcila vobec, nepohodlna i mne i malej, máme fly tai, je to top hneď po satke. Noseniu zdar !!

adelfil
3. jan 2017

@chovancova27 áno aj ja som za šatkové nosiče, ak sa niekto bojí šatky ;) a mám veľmi rada najmä typ mei tai, fidella fly tai bol pre mňa úplne že najlepší nosič! 🙂 Za prackový by som asi nemenila :D ale dajú sa zohnať aj lacnejšie a dobré, napr. Lennylamb teraz robí wrap tai nosiče, záleží na tom, z akej šatky je ušitý, napr, tento vychádza dosť lacno ;) http://www.klbkostastia.sk/785.lennylamb-coral-...