Nosič Storchenwiege

zara151
9. dec 2016

Ahojte,
máte prosím vás niektorá skúsenosť s nosičom Storchenwiege na novorodenca? Premýšľam nad ním...ďakujem za všetky skúsenosti a rady.
Tento sa mi napríklad veľmi páči 🙂 http://www.klbkostastia.sk/750.storchenwiege-no...
Zaujímalo by ma, ako rýchlo sa nasadzuje a do koľko kg asi vydrží, vďaka 🙂

slivka5
9. dec 2016

Pre novorodencov su zevraj lepsie satky, no mne sa zvisle nosenie novorodenca nepozdava, hoci je to vsade odobrene.. podla mna sa to neda nastelovat tak, aby vobec ta hlavicka nijak nezatazovala krk a chrbticu. Niektore smery dokonca neodporucuju nosit zvislo do neviem kolko mesiacov, len v klbku.. nuz ale mozno sa mylim, no radsej som nosila asi od 3 m. 🙂

delmondo
9. dec 2016

Maminky práveže odporúčajú tento nosič od začiatku nosenia. Takže dobrá voľba. Opýtaj sa aj v skupine nosime naše deti. Tam ti skôr baby odpisu

sykorkauhliarka
9. dec 2016

@slivka5 ano mylis sa lebo ked sa babatko podsadi chrbatik je do C a nic sa nezatazuje..

sykorkauhliarka
9. dec 2016

@zara151 baby v tej skupine ti odporucia mozno aby si si vyskusala najprv pred kupou nie su to male peniaze..pre male mimco je lepsia satka nosic mi bol pohodlny do 10 kg ( mame rischino) vsetko zavisi od bedraku a materialu z kt je usity...z vlastnej skusenosti ti mozem povedat ze satka je lepsia lebo mimino je v nej cele zabalene a v nosici ma na volno rucky..nasej sa to moc nelubilo...neboj sa viazania ked ti to niekto osobne ukaze bude to hracka

ammellia
9. dec 2016

@zara151 je to nosic vyslovene na babatka, t-akze ak sa bojis satky, kludne chod donho. Pohodlny ti bude podla tvojho pocitu, do cca 8-10kg

nicolle21
10. dec 2016

Tento nemame, ale v manduce nosime este aj 3rocneho 18kiloveho, viazeme ho na chrbat samozrejme, na dlhych vyletoch ked uz nevladze
V skupinke Nosime nase deti ti urcite poradia lepsie

zara151
autor
12. dec 2016

Ďakujem vám veľmi pekne za vaše názory 🙂 nosič sa mi páči, lebo je vcelku jednoduchý a hlavne by ho nosil aj manžel 🙂 šatku už mám, takže bude to tak na striedačku 🙂 ďakujem

adelfil
12. dec 2016

Ani nosic ak je naozaj vhodný pre novorodenca nemusí byt zly alebo horsi ako satka. Zalezi naozaj na type cloveka, rodica, co mu bude viac vyhovovat. ja viem, ze moj drahy by na seba satku asi nedal, preto si myslim, ze aj nosic je prakticky. Dolezite je ale naozaj zvolit spravny model 🙂
tu som nasla clanok na tej stranke co @zara151 dala link: http://www.klbkostastia.sk/blog-satka-verzus-no...
Je to tam vcelku pekne zhrnute 🙂

jennstella
12. dec 2016

Ahoj,ja som v nom nosila cca od 2 mesiacov,pohodlny bol tak do 8kg 🙂 ak mas nejake otazky kludne napis IP,pripadne napis odkial si,ak by si ho chcela vyskusat ;)

kacena4
12. dec 2016

ahojko ja som teda vyskusala aj satku aj nosic a mam teraz toto a neda sa to porovnat ani s jednym ani s druhym - NAJPRAKTICKEJSIE a hlavne da sa tam uzasne nosit uz aj novorodenec. kedze mam predcasniatko (dovoluju uz aj to). je to najlepsia vec co som kedy pouzivala. jednoduche pouzitie nahodim na seba kdekolvek!!!! vytiahnem dieta z autosedacky z auta pripnem, spodny popruh, nasadim dieta a vrchny si nastavim ako satku... ziadne omotavanie satky stelovanie!!! nic sup sup a hotovo za 2minutky mam dieta na sebe. medzi nozkami sa upravuje podla velkosti dietata (rozkrok) hned na zaciatku a potom uz nic neupravujete. na chrbte netlaci. jedinu nevyhodu oproti elastickej satke ma ze nie je taky pruzny a nemozem sa na 100% predklonit s pocitom ze mi drobec nevypadne (bola som zvyknuta pouzivat ruky na ine veci ako pridrzanie dietata v satke) 😀 je to taky hybrid medzi satkami a nosicmy. ale fakt uzasne prakticky v zavazovani a hlavne pevny, vhodny od novorodenca, kde mu mozete podlozit hlavicku az pre cca 1-1,5-2rocne dieta. moja ma 1,5 a este sa nosi ak potrebujem. tot moja skusenost

zara151
autor
15. dec 2016

Ďakujem vám veľmi pekne za názory a rady 🙂

sykorkauhliarka
15. dec 2016

@kacena4 aj tak v zasadach spravneho bezpecneho nosenia mas pri predklone dietatko vzdy drzat nech ho mas dane v comkolvek...elasticka satka je blbost

kacena4
15. dec 2016

@sykorkauhliarka no ak mas 4deti a len 2 ruky tak to mas tazke ☹ a nie vzdy je to mozne... 😉 najma ak este nieco nesies aj v ruke (napr. taky nakup...)

karolinka1991
25. mar 2018

@kacena4 ahoj,prosim,svoje predcasniatko si v STORCHENWIEGE nosila rovno od 2.5 kg?