Novorodenec v Manduce

hanah2
1. feb 2019

Maminy, ktore ste nosili babo od narodenia v Manduce, ako ste ho tam nosili? Starsieho syna som v nej nosila az od 4 mesiacov, drzal hlavicku a bol dost velky, aby mal nozky od seba. Mladsi ma v 3 tyzdnoch 3 kila a neviem ho tam spravne dat. Ma mat nozky pokrcene pri brusku? Ako a kde sa upina ta vrchna cast, ktora ma pridrzat hlavicku? Dakujem

petulkahu
1. feb 2019

@hanah2 mas manducu s novorodeneckou vlozkou?

hanah2
autor
1. feb 2019

@petulkahu ano, mam: vo vnutri je vlozka, ktora sa cvokmi upina po bokoch (to som zvladla), aby bolo babatko pevnejsie na tele, vlozila som ho tam s kolienkami pokrcenymi na bruchu, a potom ma este hore pridavnu latku na podporu hlavicky - s tou prave neviem, co, na konci v rozkoch su take uchyty, ktore neviem, kam mam priplnut

erikafer
1. feb 2019

@hanah2 dáte do YouTube manduca a ukáže sa Vám 1000000 videí ako a co robiť tie úchytky ktore myslite su asi na tu Kapucňu 🤷🏼‍♀️ Su tam aj cvoky navyše ale nemajú spoločne nič z nastavením toto co ste spravili by malo byt správne 👍

petulkahu
1. feb 2019

@hanah2 to je na ochranu ked prsi, alebo svieti slnko. Normalne v byte sa to nevyuziva 🙂

maggiba
1. feb 2019

@hanah2 Skusala si sa pytat bab aj tu? Za opytanie nic nedas 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/category/poradn...

ALE urcite ti poradia, ze satka je vhodnejsia. Manduca pre tak male babo je neprakticka. A ta novorodenecka vlozka: neodporuca sa. Babo si tam vobec nevies dobre a spravne napolohovat. Sice teraz nie je teplo, ale v lete napr hrozi prehriatie.
A nozky: poloz si babo len tak na seba, ako si da nozky, tak mu je to prirodzene a tak mu bude najlepsie, ked ho uviazes na seba. 🙂

tana85
2. feb 2019

velmi chvalim, ze chces nosit, to je pre male babo uplne naj, ale manduca je velmi tvrda na tak jemne babo (vlastna skusenost). ak ti mozem poradit mimo toho, co sa pytas, skus sa pridat do skupiny na fb Nosime nase deti a tam popros kto ti z tvojho okolia pozicia satku na 2-3 mesiace kym babo nepodrastie. zaroven ti ukaze 1-2 sposoby viazania. nie je to nic komplikovane, sama som to zvladla hoci som pri prvom odolavala, druhe sa dost nosilo cca do 4-5.mesiaca. v manduce ma byt ta novo vlozka a cez musi mat nohy, cize roztiahnute, co u nas znamenalo, ze sa mu ta dost tuha latka zarezavala do stehienok a nebolo to ok. ked ale inak nechces, tak potom naozaj youtube a “newborn in manduca”

hanah2
autor
2. feb 2019

@maggiba vdaka 🙂

emjee
3. mar 2019

@petulkahu kapucna na manduci sluzi ako ochrana hlavicky spiacich deti alebo deti, ktore neudrzia hlavicku, aby ju nahodou nezaklonili.

petulkahu
3. mar 2019

@emjee ochrana hlavicky pred cim ? napr. pred slnkom a dazdom ? 😊 Inak dakujem za doplnenie.

emjee
3. mar 2019

@petulkahu pred nahlym zaklonom

petulkahu
3. mar 2019

@emjee 😊👍🏻