Šatka do vody

akinoms
12. júl 2018

Potrebovala by som poradit ci sa oplati kupit satka do vody...nejake mamicky ktore ju maju a su spokojne ? A ked tak poradit ktoru znacku ... Dakujem 😉

ludka140281
12. júl 2018

@akinoms myslíš čiapku pre dieta?

akinoms
autor
12. júl 2018

@ludka140281 som to nepresne napisala myslim satku na nosenie deti do vody..

beky1813
12. júl 2018

@akinoms to taka existuje? 😮 naco to je dobre?

akinoms
autor
12. júl 2018

@beky1813 hej existuju nasla som to na nete.. ta satka je taka dierkovana aby nenasala vodu..

ukulela
12. júl 2018

na co? plavat nebudes moct tak ci tak a na tych par sekund ho ponoris aj na rukach ... za mna blbost uplna. nebudes tam predsa vo vode do pol pasa stat pol hodiny bez pohnutia, alebo sa len tak prechadzat ....

sissy27
12. júl 2018

@akinoms nechcem aby to vyznelo ako rýpanie, ale aký význam má "nosiť dieťa vo vode" v šatke? plávať sa s tým nedá, a na to, aby si dieťa namočila, je to zbytočnosť, veď hádam máš ruky. Okrem toho nebolo by to pre to dieťa lepšie sa trošku hýbať v tej vode, nie stále len byť zviazané v šatke?

ukulela
12. júl 2018

http://www.onoseni.sk/index.php?option=com_cont...
... ako ozaj argumenty - volne ruky pri sprchovani - ale nemam volne brucho 🙂 dieta netrepoce nozickami a nepadne do vody ... matka sa smykne a dieta sa spolu s nou moze akurat tak pod vodou pridusit ... podla mna je toto ozaj kravina, tahat dieta v satke do vody. letny dazdik absolvuje aj v obyc satke, ale do rybnika? aby mi tam este daco vplavalo a ja som to nevedela spod satky dostat von? (maleho som nosila a budem aj druheho, o tom potom, ale toto je blbost ... ak mate iny nazor, dajte, nech si pokusim rozsirit obzory)
@akinoms to nie je ako utok na teba 🙂 ty sa len ozaj pytas a tiez by som privitala realnu skusenost nejakej matky, aby som si utvorila .... mozno je ta satka nejaka priedusnejsia atd, ma ine vlastnosti, moze byt prijemnejsoa na nosenie v horucavach a pod, OK, ale do vody by som dieta v satke netahala.

akinoms
autor
12. júl 2018

Vsak to jasne ze by som ho tam stale nemala..ja som len chcela vediet niekoho skusenost kto tu satku mal ze ci je to fakt blbost alebo na nieco to bolo dobre...

ludka140281
12. júl 2018

@akinoms odporučam take koleso..ja mam šatku na nosenie vonku a chvalim si ju,ale do vody sa mne osobne zdá bezpečnejšie toto..dcerka ma 3,5 mesiaca

sipopa
12. júl 2018

podla mna je to zbytocne, plavat s tym aj tak nemozes, radsej volake take nejake koleso kup to sa bude dietatu viac pacit, aj ked bude vidiet okolo seba a tapkat si do vody a tak

akinoms
autor
12. júl 2018

@ukulela mas veru pravdu co vody je to asik aj nebezpecne fakt ked sa smyknes alebo cosi tak dieta ponoris ... Len ma tak napadlo ze ked vytiahnes dieta z vody a je mokre a napr ty mas mokre plavky tak ze by ta satka dobew posluzila ked nenasiakne vodu.. ape asik je to fakt blbost .. bude stacit aj obyc satka...

akinoms
autor
12. júl 2018

@ludka140281 jasne take koleso planujem kupit..bude to lepsie isto.. aj bezpecnejsie

beky1813
12. júl 2018

@akinoms ved nemrzne, dietatu neublizi, ked bude mokre

ukulela
12. júl 2018

@akinoms z mojej skusenostio sa malemu vo vode pacilo "na volno" - normalne na ruke, pooplavat, pokruzit, pod pazuchy trocha pohompalat a tak. ked je dieta uviazane v satke, tak je na tebe "prilepene" a zmena je akurat mokre prostredie - a to mu teda podla mna nic neda. do batzena mi to pride kravina, do mora uz duplom (pride vlna, teba smari dakde pod hladinu aj s dietatom) a do rybnika uz duplom .... ak ches stat po kolena/po pas vo vode a dat pozor na ine deti, tak mozes dat do nosica aj obyc. ale najistejsie je na brehu ... co sa tyka nenasiakania - vodas sa tam podla mna k dietatu dostane normalne, akurat ta satka zrejme rychlejsie vyschne ... okrem toho pochybujem, ze by si sla po prsia do vody, kde by uz dieta bolo do pol / viac ponorene, lebo ozaj vlna pride a ty ho nenadvihnes a bude mat hlavu pod vodou.
toto su take tahy na nas - mamicka, co chcem pre dieta co najvacsi konfort aj za cenu zbytocnych investicii, lebo napisu, ze je to paadne a skvele ...

akinoms
autor
12. júl 2018

@ukulela veru mas pravdu ... Je to fakt zbytocnost a aj nebezpecne .. som potrebovala pocut ine nazori lebo znama mi to odporucala ze ona keby ide k moru ze si to isto kupi ze je to dobra vec...ale hlavneze to ani vyskusane nemala 😀

alexia11
12. júl 2018

😨😨😨😨 je tato otazka akoze naozaj alebo sa mi len sniva a potrebujem sa ustipnut do lica????? Ze vobec niekto dakaze uvazovat nad satkami do vody pre deti?????? Pohorsujeme sa nad zenami z arabskych svetov ze sa kupu v tych ich haboch.....a ze matka vopcha dieta do satky a maga vo vode satku...to je akoze ok? Som v nemom uzase.....Co ma to dieta potom z toho kupania???? Ved nech si dieta uzije vodu pokopka nohami poclapka rukami a verte ze ovela lepsie si spevni svalstvo ci uz na nozkach ako aj na chrbatiku, ked si nim urobite par pohybov vo vode....... toto je snad zly sen a clovek ktory dokazal vobec vymysliet nieco take ako je satka na nosenie deti vo vode by mal nad sebou silno pouvazovat ci je vobec zdravy!

jatva
12. júl 2018

Su mamy, ktore to pouzivaju. Su chvile, kedy si hovorim, ze by som ju potrebovala. Mam tri deti, troch neplavcov a ked drzim najmensieho, tak obcas by sa volne ruky zisli. Nie som zastancom kolies, pouzivam penove pomocky (rybicku, pas), takze nemozem dieta nechat len tak. Nastastie je toto leto studene, ale ked sa otepli a budem chciet ist sama s deckami na bazen, asi ju poriesim. Druha vec na co sa pouziva je dovolenka pri mori. Dieta ktore je zvyknute sa kojit v satke alebo zaspavat, tak satka do vody je lacnejsie riesenie a nenicis si drahsiu tkanu satku.

ukulela
12. júl 2018

@jatva v zmysle nenicit si drahsiu satku uznam ... ale cielene s tym chodit s dietatom do vody sa mi zda riskantne/zbytocne.

jatva
12. júl 2018

@ukulela tak plavacia pomocka to nie je 🙂 vyzera to takto nejak

ukulela
12. júl 2018

@jatva jasne, viem. len mi to za 40 eciek, co som nasla, pride dalsie vytahovanie penazi ... myslim, ze daco podobne sa da kupit aj za menej, resp ja by som do vody s dietatom v satke viac ako po kolena neliezla urcite s ohladom na bezpecnost.

jatva
12. júl 2018

@ukulela za menaj je uz vazne otazka bezpecnosti. Nutnost to nie je, ale ako som pisala. Su situacie kedy sa to hodi (teda som si povedala, ze by sa mi zrovna teraz hodila) 🙂

annalena
12. júl 2018

Mam satku do vody, mam 3 deti, najmladsi ma teraz 1,5 roka a minuly rok, hlavne teda v lete, bola pre mna satka do vody nepostradatelna. Plavame cely rok tak 1-2x do tyzdna a skoro vzdy som s detmi sama na bazene. Ked bol maly babatko, potrebovala som sa venovat aj strednej dcere, hlavne teda mat volne ruky, lebo sa prave vtedy ucila sama plavat. Rovnako aj ked som robila len 'dozor' na kraji bazena, bolo mi pohodlnejsie mat maleho v satke a ruky mat volne, 'keby nahodou'. A samozrejme, ze som chodila aj s nim do vody aj bez satky, normalne s rukavnikmi 😉 Jaaaj a este super sa s nou dojcilo a robil tien na kociku 😀
Ale rovnako vidim vyhody iba pre viacdetne mamy s malymi babatkami, a suhlasim s tym, ze do mora by som s nou nesla.

romiada
26. aug 2018

@akinoms na detoch sa najlepsie zaraba...a taky biznis Ti pojde o to lepsie cim viac mamiciek prehovoris ze potrebuju kopec nepotrebnych veci 😉 mne uz rozum ostava stat...na nete som videla foto deti ktore maju podopretu dojc. flasu specialnym drziakom 😟