Turistický nosič pre dieťa

4. júl 2022

Zdravim ženy.

Prosím viete mi poradiť fajn nosič na túry pre malého? Hlavne (ak taký vôbec existuje) nejaký ľahší.. jeden sme už zdedili ale mám pocit že je sám o sebe ťažší ako malý takže to sa mi moc nepozdáva.

Ďakujem

emjee
4. júl 2022

Ahoj, naozaj hladas turisticky nosic - tzn. pojdes s nim do vysokohorskeho terenu? Lebo na prechadzky v prirode ti postaci a bude pohodlny ergonomicky nosic.

sojorez
4. júl 2022

Ja som mala pri dievcatach salewu a pri synovi dromader koala. Dromader bol taka lacnejsia verzia salewy, ale do funkcnosti mu to neuberalo. Dokonca dromader mal strmene na nohy, co salewa nie. Obe boli parametrami rovnake. Nosila som ja (169,54), plus okrem dietata som mala nabalene aj veci. Co sa tyka ergo nosic vs turisticky, mne viac vyhovoval turisticky, kedze som mohla mat v jednom nosici nabalene vsetko + ja sa potim pri turistike, takze mi viac vyhovovalo, ze nie sme na seba nalepeni.

marty_4
4. júl 2022

kolko ma maly? podla mna by bol tiez lepsi mozno ten ergonomicky. s tym mozes ist kludne aj na hory.

sakaca
7. júl 2022

Určite ergonomický nosič, je skladny, môžeš ho mat kedykoľvek vo vaku, v taške so sebou. Ja som v Rischine s malou pochodila kadečo.

autor
7. júl 2022

@emjee
@marty_4
@sakaca
Malý bude mať 11 mesiacov.. vysokohorské túry určite budú ale až neskôr zatiaľ túry tipu Malá Fatra a pod.. čo sa týka ergo nosičov nerada by som teraz kupovala už pretože malého to v ňom už absolútne nebaví chce sa obzerať, vidieť všetko a nie byť nalepený na mne.. máme jeden v ktorom tak pár krát bol lenže to je veľmi nepraktické a nebezpečné mať ho vpredu a pozerať cez neho aj pod nohy lebo tej co máme nieje moc pohodlný dať opačne na chrbát.. takže radšej by som už investovala do originál turistického do ktorého sa viem zbaliť aj ja aby som nemusela byť ovesana z každej strany 🙂

enoula
7. júl 2022

Pozicajte si. Viaceré obchody poziciavaju, tak si skusite zaroven viaceré znacky. A na ture/vylete otestujete

autor
7. júl 2022

A hlavne ma pri tom ergo nosiči nebaví vkuse nastavovať popruhy aby raz sedel mne a raz mužovi keďže za jednu túru sa v nosení pár krát vystriedame 🤯

emjee
8. júl 2022

Ak ti nie je na chrbte pohodlny ergonomicky nosic (aky mas?), ktory ma tazisko blizko tvojmu, tak turisticky ti podla mna bude este nepohodlnejsi - ako radi enoula - pozicajte si a odskusajte.

sakaca
8. júl 2022

Véd aj turistický musíš prestavovat a zatahovat popruhy a do turistického sa veľmi ty nezbalis a presne je ťažisko úplne inde a je to nebezpečnejšie pretože sa ti zmení. Neviem aký máš ergo nosič ale v ergo nosičoch sa na chrbte nosi super.