Turistický nosič na leto

uradnikova
3. jún 2020

Ahojte. V tejto oblasti vobec nemam prehlad, chcela by som sa poradit ohladne turistickeho nosicu. Hladam nejaky typ na leto, v ktorom by sa mala neuvarila. Nic mohutne, stiesnene. Odporucite? Vdaka

lindusss2016
3. jún 2020

@uradnikova napis velkost, vahu a vek dietata. Aj pre vacsir deti su stale lepsie ergonosice, vaha, ktoru ponesies, je tam uplne inak rozlozena, tazisko mas blizsie k telu, co je pre teba omnoho jednoduchsie. Vyrabaju sa uz aj rozne letne sietkove modely a pod. Vies si v nom dieta priputat na chrbat a pozera sa cez tvoje rameno. Urcite stokrat lepsia volba ako turisticky nosic, ktory je strasna opacha. Navyse ak dieta okolo pobehuje, ergo vies lahko zbalit do tasky a nemusis ho na sebe trepat

uradnikova
autor
3. jún 2020

@lindusss2016 no aj to som rozmyslala, len dcera nie je na to velmi zvyknuta. 1.5 roka. 10 kilov

lindusss2016
3. jún 2020

@uradnikova jeezis ved to je este krpec 😃 tak to v pohode uplne. Urcite by si zvykla, ved ani na turisticky oredpokladam, ze nie je zvyknuta. A take male deco ti este hocikedy na ture odkvecne, tak v tom ergu sa aspon pekne ulozi a spinka, kedzto v turistickom sa cela pokruti a bude spinkat v prisernej polohe. Hod sa do nejakej nosicskej skupiny, urcite ti poradia podla velkosti a z bazaru uz kupis ozaj za super cenu (pozor na manducu a ergobaby, tym sa vyhni). Tie turisticke tazsie zozenies a su aj dost drahe

ivca88
3. jún 2020

My máme obaja Deuter.
Tie sú super všetky modely. Tam už záleží, koľko chces do toho investovať

Taký vzdušny žensky model je Deuter kid comfort active SL . Taký tyrkysovy.
Top produkt od nich je Deuter kid comfort pro. Ten je ozaj super.
Dá sa už za 270€ kúpiť v akcií
Do iných značiek by som nešla
Čo vidime, a aj sme skúšali, Deuter je top 😊
Muž nosí ešte 4,5 rocnu a bez problémov

ivca88
3. jún 2020

@lindusss2016 trošku nesuhlasim.
Pokiaľ sa jedná už o vysokohorskú turistiku v teréne, treba rátať s pádmi.
Tam už ozaj treba Krosna.
Navyše by sa v klasickom šatkovom nosiči strašne prepotili a aj prehrievali.
Keď slapes 4-5 hodín v lete, tak je to proste zaberak, cela si mokra a potom aj bábätko.

lindusss2016
3. jún 2020

@ivca88 tak mam odnosenych niekolko rokov, cize aj v lete, proste za kazdeho pocasia, s tym prehrievanim zas absolutne nesuhlasim ja. Co sa tyka vysokohorskej turistiky, to ti davam za pravdu, ale uprimne mna by ani nenapadlo slapat po skalach s dietatom, ale uznavam, ze kazdy ma ine zaluby a teda by som svoju radu poupravila, ze ak sa jedna o beznu nenarocnu turistiku, tak urcite ergo za mna.

meluela
3. jún 2020

@uradnikova v ba sa daju nocice aj pozicat (hudy napr.), predpokladam ze aj v inych mestach. my sme tak mali deuter a bol fakt kvalitny a dobre vyvazeny. akurat dieta uz moc tazke a nasa kondicka nulova 😀

ivca88
3. jún 2020

@lindusss2016 ja mám tiež od nosenych 5 rokov a viem to skvelo porovnať.
Satkovy nosic mi je pohodlnejsi. Necítim takú záťaž, váhu.
Avšak veľa krát som padla. Nemusel to byť ani skalnaty terén.
Napr. na Kľaku je taký strmáčik a jednoducho sa mi smyklo a bolo.
Tak isto sa môže stať keď je blato či sneh ( a to nemyslím len zimné mesiace. Sneh bol ešte aj nedávno na magure či Martinkach, keď sme boli s deckami a to bol koniec mája)
Treba s tým počítať a je dobre keď je dieťa chránené.

Jediné čo sa hovorí o krosnach je to, že nie sú ergonomické.
Tým argumentujú aj v nosicich skupinách ale je to blbina.
Toto záleží od značky a od posedu a držiakov nôh.
Moje deti majú dokonalý posed v deutri a kto neverí, kľudne aj fotky pošlem.
Zato napríklad Thule, ktorý by mal byť už lepsi (podľa značky, pretože značka je to skvelá), tak v ňom som videla deti úplne na prd, kvázi na stojáka.
Preto odporúčam Deuter. Chrbtové systémi sú taktiež na jednotku. A majú aj najvyššiu nosnosť - nie sú len do 16 kíl ako väčšina, ale až do tusim 20 ,alebo 22kg

Takže pokiaľ majú dobrý nosič, tak nie je dôvod špekulovať so satkovym nosičom.

Čo sa týka prehrievania.
Mne samotnej je fest teplo keď mám malú na sebe. Je ako také vyhrevne teleso.
Ja zaberam. Potim sa. Mala je večne mokrá zo mňa a treba ju prezliekať. Merino oblečenie pomáha, ale len v tom, že sa rýchlejšie vysuší, nie v tom, ze by sme sa nepotili o seba navzájom
Keď je v krosnach, tak je suchá.
Ale súhlasím že satkovy nosic je pohodlnejší.

Takže toť moje skúsenosti.
Ale samozrejme, nech robí každý podľa uváženia.

ivca88
3. jún 2020

Ale ešte dodám, že Deuter PRO je väčší o 10 CM. Čiže detská chrbtova opierka je vyššie.
Super sedí aj väčším deťom, avšak ja pri mojej výške vyzerám dosť vtipne .
PRO má navyše priestor pre hydrovak, integrovanú striesku a taktiež lepší vak na veci + batôžtek ktorý sa dá pripnúť aj do predu.
Tak isto aj vankúšik bol v cene, kdez to pri SL aj pri Air som ho dokupovala zvlášť za cca 14€ a striesku cca 24€ ( ale nie je nutná )
Z môjho pohľadu sa oplatí pro, avsak keďže píšete že nehľadajte nič mohutné, tak isto pozrite ženský SL model. Ten má aj menšie pracky a aj užšie ramenné popruhy.
Mám teraz len túto foto, ale snáď stačí.
PRO je veľké.

Mám ešte aj Deuter air ( taký zelený) ale ten sa uz nikde nedá kupit. Je to starší model. Tieto sú nove

lindusss2016
3. jún 2020

@ivca88 tak ty si uz potom asi zanietena turistka 😊 mna by ozaj nenapadlo ist do narocneho terenu, ci zleho pocasia a pod. A rovnako by ma nenapadlo, ze niekto to skusi 😁 takze asi by bolo najlepsie, keby sama autorka povedala, na co to chce vyuzivat. Ja totizto bezne stretavam ludi s turistickymi nosicmi na obycajnych nenarocnych chodnickoch, dokonca v zoo a to mi pride fakt zbytocne, aby sa clovek takto zatazoval. Ale ozaj do narocneho terenu niet asi co vymyslat s tymto, aj ked mna by teda nehlo sa tam tskto trepat, ale to je na kazdom, aby zvazil pre a proti.

ivca88
3. jún 2020

@lindusss2016 tak ako v zoo je to somarina.
Ale aj čo som rozmýšľala, ak sa už bavíme fakt o turistike a nie o prechádzke kolo štrbského plesa, tak skalám sa nikde nevyhnes.
Či už ta spomínaná Magura a aj Kľak majú kameniste úseky. Veď sú to hory. Skaly sú tam úplne normálne. A to je len Fatra, nie to Tatry.
Fakt tam treba dobru výstroj. Nedá sa spoliehať na to, že nespadnes. Kamene sú vrtkavé. Stane sa že padnes na zadok.
Veď niektorím sa to podarí aj na rovnej ceste, však že 🤭😆
Takže tak.
Treba nosiče poskusat. Naozaj aj krasnu ERGO polohu vieš nastaviť

n_i_ka
3. jún 2020

My máme Osprey Poco AG PLUS no nebol najlacnejší. Tiež je do 22 kg. Má veľa vreciek. Ja sa do toho veľmi nevyznám preto ho vyberal priateľ. Od Osprey máme aj nejaké ruksaky a aj s tými sme spokojní 🙂

anastazia93
6. jún 2020

Ahojte má niekto aj značku marsupio carry baby? Všade čítam že najlepší je Deuter, rozmýšľame nad ním, ale našla som aj tento celkom sa mi pozdáva a ten má v cene aj doplnky čo pri Deuter nevidím...