Veľkosť vrchného oblečenia v zime

kondaska1
5. sep 2015

Ahojte dievčata, riešim teraz dilemu, idem svojmu pol ročnému synčekovi kupovat vecicky na chladnejisie obdobie, vsade sa pise ze sa ma oblecenie vrstvit, a teraz mám otázku, ked ho idem obliect dám mu napr 2-3 vrstvy tak potom mám kupit tie vrchne veci napr overal alebo vesticku prípadnu bundu, fusak o číslo vacsie alebo sa myslelo nato, že to oblečenie vo velkosti ktore deti nosia musia byt akoby vacsie volnejisie aby sa vsetko co bude mat na sebe do toho vmestilo? lebo chcem nakupovat tu cez bazar a nemam možnost to vyskusat, tak som sa nad tým pozastavila... dakujem za vase postrehy a rady 🙂

seahorse27
5. sep 2015

@kondaska1 Ja mam skusenost, ze tieto vrchne odevy ako overaly, bundy a oteplovacky byvaju vacsie, cize asi sa pocita s nejakymi vrstvami pod tym...ja kupujem teda taku velkost, aku deti momentalne nosia.

luliu
5. sep 2015

@kondaska1 suhlasim so @seahorse27

henikav
5. sep 2015

ked tvoj syncek podla pasu ma teraz takmer 6 mesiacov, na zimu by som kupovala velkost na 1 rok - 80 ak ma aj teraz normalnu beznu velkost, lebo to ozaj zavisi od velkosti babatka, na jesen mensie, mozno 74, take akurat na teraz, ved jesen sa uz hlasi