Akú veľkosť oblečenia novorodenec využije?

alex5896
8. apr 2021

Ahojte idem zacat nakupovať oblecenie pre babo chcem sa Vás opýtať aku velkost ste zacali objednávať, vraví sa ze radsej vacsie kupovať ako mensie ze rýchlo vyrastie z toho dakujem za odpovede 🙂 a ake oblecko ste najma kupovali a vyuzívali z praktickeho prebalovacieho hladiska 🙂 dakujem.

felicita027
8. apr 2021

56 uz som brala normalne viac kusov a z 50-52 som mala len po 2-3ks a z hladiska prebalovania jednoznacna oblecenie co sa zo spodu da odponut popripade pri overaloch a dupackach aj na nohach 🙂

kikulienka94
8. apr 2021

hlavne od veľkosti 56, velkost 50_56 mám len pár vecí, pre istotu. Odporúčam z Lindexu pyžamká so zipsom, veľmi praktické na nočné prebaľovanie 🙂

alex5896
autor
8. apr 2021

a este taka otazocka co nosí dietatko/novorodenec v lete 🙂 overaly ? potrebujem aj zavinovacku ?

fiafia
8. apr 2021

56 menšie som nemala nič. Hlavne nič čo sa oblieka cez hlavičku. Najlepšie na zips alebo cvoky. Využili sme veľmi zavinovačku v tej bola ešte aj vtedy keď dávno nohy trcali 😁 nemala som ale teraz by som kúpila hniezdo .

alex5896
autor
8. apr 2021

@fiafia dakujem a zavinovacka je vhodna aj na leto ? :o

jaskolka
8. apr 2021

Ja som mala 52-56,a z toho som skôr tu 56 využila. Určite hlavne overaly, a nič cez hlavu, kým nezískas prax v obliekaní. Ja som do 6 týždnov ani nič cez hlavu nedala, bála som aa🙂. Overaly sú praktické, prvé týždne bol len v tom. A hniezdo tiež odporúčam, tak do 3 mesiaca sme využili, kým sa nezačal už prevalovat a vyskakovať z neho

zuvelyn
8. apr 2021

Moj (50cm a skoro 4kg) nosil 50 asi mesiac napríklad. Uvidíš ked sa ti narodí, každá ti bude písať niečo iné.

katkamatka7
8. apr 2021

@alex5896 Zavinovačka je dobrá pre novorodenca aj v lete, zamedzuje jeho trasenie ručičkami a nožičkami,ktoré ho môžu nežiadúco prebudiť zo spánku alebo sťažuje zaspávanie a dieťatko plače. Zaväzovacia zavinovačka do šnúrkami ho pevne stiahne. Dopredu ale nikdy nevieš,či Tvoje dieťatko bude plakať veľmi často alebo menej. Je viacero spôsobov na uspanie bábätka, zaväzovacka môže v tomto pomôcť.

fiafia
8. apr 2021

@alex5896 každé dieťa je iné. Moja mala rada zavinovacku aj som ju dlho v nej uspávala,potom preložila a rozviazala. My bývame v RD a tam ani v lete niesu extra teplá takže v pohode. Iné by bol byt na vrchnom poschodí...

domak2
8. apr 2021

@alex5896 je to dosť individualne, moja v lete nosila kratke body, iné deti dlhé body s teplakmi a ciapkou. Niektoré sú v zavinovacke do roka, niektoré ju nikdy nemali. Kup radšej menej a postupne uvidíš čo vám viac vyhovuje

misinka0611
8. apr 2021

3400g/51 cm. priemerny novorodenec a zacinali sme s 56 stkou. Najpraktickejšie sú zavinovacie body alebo dupačky s rukavičkami.

misinka0611
8. apr 2021

Zavinovačku som mala a nevyužila, bola naprd :D Letnemu by som ani nekupovala. Ak nahodou by trebalo zavinut na to aj plienka ktora je tenka. Vela deti ani nema rado zavinutie. Podla potreby by som potom kupila na jesen a zimu. Ja som zavinula v tychto mesiacoch do deky ak bol moorov reflex a uplne stačilo.

dominka63
8. apr 2021

@alex5896 ja som mala rovno 56velkost rukaviky som zahla najlepšie pyžamká pre mna Lindex Hm a Tesco to nosila mala prvý mesiac neskôr body a tak
Nemala som zavinovačky ale ulitku tá bola super

nika82
8. apr 2021

ja by som na leto zavinovacku nebrala , bude horko a este zabalene do zavinovacky sa uvari

amelie2017
8. apr 2021

Mne vsetci vraveli, nech 50 ani nekupujem, ze nevyuzijem, obaja sme s muzom vysoky, plus dcera mala odhad podla sona, ze bude velka. Nakoniec 48cm a z porodnice sme sli s 2850g. 50 sme este dokupovali, vynosila ju vyse mesiaca. Teraz cakam chlapca, kupujem 56 a 62, z 50 mam par kusov, dokupim po narodeni alebo bude v ruzovom po dcere ten mesiac 😀
Zavinovacky som nikdy nepouzila ani pri zimnom dietati, ja som proti.

titla
8. apr 2021

@alex5896 Zalezi, ake velke bude dieta. Moj mal 3kg ked sme sli z porodnice a 50-tka mu bola volna. Na zaciatku dlho nosil velkost 50-56. Narodil sa v lete, na zaciatku nosil prevazne overal, ked bolo horuco body. Kym neboli vyslovene tropicke noci, tak spaval v zavinovacke. Cez den som ju vyuzivala minimalne, lebo bolo teplo.
Co sa tyka prebalovania, tak pre mna najlepsia kombinacia body a teplacky/leginy. Stiahnem gate ku kolenam, rozopnem dole body a sup vymenim plienku. Nemusim vyzliekat koncatiny😀.

basska23
8. apr 2021

Keď sa mi mala narodila mala 52cm a 56ky veci som využila cca 2 týždne. Dcerka ma od narodenia dlhé nohy takže spodok oblečenia mala 62ky lebo 56ky jej boli malé 🙈
62ky nosila mesiac a potom sme prešli na 74ky.
Ono záleží aj od značky oblečenia lebo každá značka ma inú velkost.
Teraz ma 19 mesiacov skoro 10kg a necelých 80cm takže nosíme ešte 80ky veľkosť.
Klasickú perinku som používala cca 4mesiace
A tričká pre deti som nevyužila vôbec tak isto aj bundy do roka som nedávala obliekala som ju do overalov(tenkých/hrubých)