Aký rozmer postele pre 3 ročné dieťa?

suzie12
6. dec 2012

Ahojte, Jezisko nam ide doniest postel pre 3r babu - chce zasadnu ruzovu, takze predpokladam, ze ju bude mat tak cca do 6 rokov. Aky rozmer kupit? Dospelacka 200cm je zbytocne velka, o par rokov kupime poschodovu. Najkrajsie detske su 140cm, ale to je asi malo :-/ 160 by mohlo stacit, ci?

lubkaeck
6. dec 2012

Suzie no my sme kupili rovno velku, aj sa na nej hrava, aj ked citame knizku tak sa tam zmestime bud ja alebo muz si lahnut vedla neho a ked nahodou niekto potrebuje prespat tak je maly s nami a postel sa pouzije pre navstevu 😅

janka196
6. dec 2012

ahoj my sme kupili 160 a v pohode. mala ma teraz 5 a pol a vyspim sa v nej aj ja akurat 🙂

angua27
6. dec 2012

súhlasím s @lubkaeck, radšej kúpiť veľkú. dá sa na nej hrať, čítať, prespať pri dieťati, či uložiť návštevu. možno by som na vašom mieste kúpila neutrálny rám a doladila do ružova návliečky a plachtu. 😉
ja som kupovala synovy posteľ nedávno a kúpila som dospelácku 200cm a šírku 140cm. dokážeme sa na nej s malým vyspať obaja pohodlne. viem, že malý z nej nespadne, aj keď sa točí ako motovidlo, keď trebalo uložila som tam návštevu, keď bol malý chorý, spala som vedľa neho pohodlne. a do budúcna, keď raz vyrastie, tak sa tam zmestí aj s frajerkou. 😀

lucia1234
6. dec 2012

ahoj, my sme tiež kupili hneď poschodovú a malý na spodu spáva od 1,5 roka.

dendy1
6. dec 2012

Tiez som za normalny rozmer, AK sa da, tak aj v šírke 140. Prípadne taku čo po vysunutí vznikne 2 lůžko. Napr. IKEA má krasnu bielu pre dievcatko.

tea333
6. dec 2012

160 by malo byt ok, my sme dali vyrobit dlzku 180, aby sme si k nemu mohli lahnut a netrcali nam nohy (muzovi trochu trcia 😀 )

bibistec
6. dec 2012

my mame 160tku a je super, aj bocnicu sme primontovali, 140tka je mala ked ratas ze ma tam mat aj trochu priestoru.

brnka
6. dec 2012

my mame dlzku 200 cm a sirku 100 cm a dolu vysuvny suflik, v ktorom je matrac pre navstevu, prip. tam spim ja, ked je maly chory. Tie kratsie mi pridu ako zbytocne vyhodene peniaze - kupujes postel, matrac a o par rokov to mozes predat a aj to dobre pod cenu....

katinam
6. dec 2012

V 3 rokoch je zbytocne kupovat 160 postel, v pohode 200 ak sa zmesti, alebo ak rozmyslate nad poschodovou do buducnosti, rovno poschodova, hore sa zatial mozu ukladat vacsie hracky alebo vozidla a dole sa super spi. A ruzova farba sa da dorobit namalovanim ramu alebo olepenim samolepkami, pripadne navlieckami a poduskami. My sme drobca v 6m prestahovali do 160 a planovali sme pouzivat, kym sa do nej zmesti, ale v 2r spal par mesiacov na manzelskej s bocnicou (kym sme cakali na kontajner s nasim nabytkom pri stahovani na iny kontinent) a potom odmietol malu postel, tak spava na 140x200. Je to super, cez den sa tam uzasne vyhra s autickami a vecer pri citani rozpravky sa tam zmestime vsetci. A este nam aj pomohol, lebo mame o izbu menej a nemali sme kam dat postel z hostovskej izby. 😉

gubcikova
6. dec 2012

my sme kupovali veľkú a to malá mala tesne pred 2 narodeninami.má bieli rám a úložný priestor je ružovej farby. synovi pôjdeme kúpiť takú istú ale zo zeleným úložným priestorom.bočnicu sme kúpili drevenú v ikei.

laurka15
6. dec 2012

my máme 200 x 130 cm a je to super, v pohode sa vyspím aj ja s ňou, keď je potrebné, a je tam dostatok priestoru aj na čítanie, hranie, váľanie sa 🙂 🙂

prasiatko30
6. dec 2012

Obidve deti presli hned do velkej dospelackej postele priamo z postielky a nemuseli sme kupovat zbytocne ziadne "medzipostele" obidve si zvykli bez problemov a postele budu sluzit az kym sa nezlomia a ked sme kupovali pred 2 r poschodvu ta postel co pouzivala pred tym ostala pre hosti, nebolo treba rozmyslat co s postelou

kristiii
6. dec 2012

ja si myslím že ak nechcete kupovať hneď poschodovú tak tá 160 úplne v pohode stačí. Ja sa tiež chystám malému kúpiť na tretie narodeniny túto dlžku, nakolko bývame na garsonke a 200 by bola zbytočne velká do tak malého priestoru a som si istá, že pár rokov mu určite poslúži.

stanislavao
6. dec 2012

my mame 160x70. sestra ma 160x80cm. to pre 3 rocnych je dostatok miesta.

alenka12345
10. dec 2012

Ahoj 🙂 jednoznačne by som kúpila riadnu 200-vku. dospelácku. Môj syn na nej spával od 2 rokov a teraz má už skoro sedem.

wewe22
10. dec 2012

zalezi od toho ako citis svoju penazenku ked mas na to aby si kupila o dva roky novu mozes kupit jednu s tych detskych inak normalnu velku a ma ju az kym nevyleti z hniezda 😉

barny
10. dec 2012

záleží aj od miesta koľko máte, či byt či dom, jedno dieťa v izbe alebo budú časom dve v izbe predpokladám keď uvažuješ o poschodovej do budúcna, môj maly má od troch rokov veľkú postel šírka 140 cm a dĺžka 200 cm, keď treba vyspím sa tam aj ja a kopec plyšákov tiež 😀 , ja nad poschodovou neuvažujem,máme jedno dieťa a ak bude časom aj druhé máme jednu voľnú izbu, ak ste v paneláku a decká izba nie je veľká a deti máš dve, tak treba uvažovať zas inak určite časom poschodovú, ťažko povedať záleži od veľkosti izby a počtu detí v nej 🙂

susy82
10. dec 2012

My ste tiez kupili uz dospelacku 200 cm a je super, ze sa vyspim pri nej ked je chora alebo ma zly sen a nahodou tam zaspim, neviem si predstavit mat mensiu. Pri jej otackach by zniesla aj manzelsku. A presne ako pisu baby, nemusi byt ruzova postel ale vsetko v posteli 🙂. Ruzova plachta, ruzove obliecky, ruzovy baldachyn a kopec dalsich veci, aby sa tam citila ako princezna 🙂.

gabikkas
10. dec 2012

jednoznacne velku 200ku, my mame tuto (vid link) a sme max. spokojny, je pevna, zabrana sa dat dole, od steny je drevo, cize sa nenicia obliecky, nie je tak chladno a ani stena nie je spinava, ked chce do ruzova, tak by som tiez urobila to, co angua27, mozes jej kupit aj vreckar, mne sa to teda velmi paci 🙂 a obliecky ruzove...podla mna kupovat detsku postel je zbytocnost, teda ak mas vela penazi, tak nech sa paci 🙂
http://www.vanas-nabytek.cz/5969-detske-postele...

nikolik88
10. dec 2012

@suzie12 ahoj my mame 160/80 a moja mala ma 2r a 5mes. postel je úžasná a max.spokojnost 😀 😀 😀

sampo
10. dec 2012

podla mna normalnu 200cm 🙂 my sme tiez kupili uz taku, ale mala tam nespava 😅 je nasackovana pri mne 😀

slniecko41
10. dec 2012

treba nomrmálnu veľkosť už, menšia je zbytočná......a najlepšie žiadna umelina, drevotrieska ale pravá drevenná, moje deti majú zásadne krásny drevenný nábytok......

lenok
10. dec 2012

180x80 s uloznym priestorom.. vyspim sa v nej krasne aj ja 😉

sylvia_l32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika_mamca
26. júl 2018

Ja zase odporúčam detskú posteľ domček, kupili sme ju tiež zo stránky https://www.detskapostel.com/detske-postele-160....