Poschodová posteľ pre dieťa od 2 rokov. Áno či nie?

kaselka
12. máj 2011

Ahojte, idem zariaďovať detskú izbu a rozhodujem sa nad kúpou obyčajnej alebo zvýšenej postele, takej kde je dolu priestor na hranie. Mám však dilemu, či je takáto varianta bezpečná. Začala som si robiť prieskum medzi kamoškami a rodinou a deti vraj dosť často v noci, alebo nadránom zvyknú behať za rodičmi a pod.a mám teda obavu z úrazu i napriek zábranám a zabezpečeniu. Reakcie sú teda skôr pre obyčajnú posteľ. Sú tu nejaké mamičky, ktoré majú takýto typ zvýšenej príp. až poschodovej postele? Budem rada ak sa podelíte o svoje skúsenosti a poradíte. Vopred vďaka za názory. 🙂

pink_lady
12. máj 2011

@kaselka urcite nie poschodovu postel pre tak m ale dieta, znamej zletelo z poschodovej pocas spanku uz 6 rcone dieta - a skoncilo s prasknutou lebkou...napriek zabranam...

bosoriak
12. máj 2011

@kaselka My sme kupili postel KURA z ikei, mame ju otocenu zatial tak, ze mala spi dolu. Dali sme rost na zem a na neho matrac, takze nespadne ani z nizkej postele. Odporucam, lebo az bude vacsia, da sa postel pretocit tak, ze bude zvysena a pod nou bude priestor na hranie.

dana_l
12. máj 2011

@kaselka pripajam sa k napisanym nazorom. urcite nie pre take male dieta. kamaratka mala normalne postele a deti jej z nej vypadli kazdu noc - boli uz vyse 5 rocne. takze by som to zbytocne neriskovala. ak mozes kupit nejaku pouzitu na dalsich par rokov a potom by si si kupila tu vyssiu alebo to riesit s tym matracom na zemi. ale dieta bude urcite lakat stverat sa hore, dvojrocne deti su vymyselnici.

syslica
12. máj 2011

@kaselka Radšej nie, mne minule vypadol skoro šesťročný syslík z obyčajnej postele, napriek zábrane, a poriadne sa natĺkol. Tvoju dilemu sme riešili, lebo chlapci majú spolu izbu a tá nie je práve veľká, voľba bola medzi poschodovou posteľou a dvoma normálnymi (ale potom by to vyzeralo ako sklad bez možnosti pohybu ☹ ), tak sa našla ešte tretia alternatíva: posteľ, ktorá má namiesto šuflíkov dolu ešte jednu zasúvaciu posteľ na kolieskach, táto sa dá po vysunutí postaviť na sklápacie nožičky, aby boli obe na rovnakej úrovni... a celkovo má tento program kopec variácií detských postelí... volá sa Flexa, na pozretie v bratislavskej Kike.

kaselka
autor
13. máj 2011

No, tak ste ma len utvrdili v tom, že radšej nie i keď som čakala trocha viac názorov. Škoda, tá posteľ čo som mala vyhliadnutú je taká úúúžasná, ale samozrejme najdôležitejšie je to, aby sa malej nič nestalo. Tak ďakujem za Vaše názory, aj typy a beriem na vedomie 😉

helen
23. máj 2011

@kaselka Mám takmer 4 ročnú dcéru, ktorá už vyše dva roky spáva na zvýšenej Flexe. Nikdy z nej nespadla a ani nespadne, tie zábrany sú výborne vymyslené, nie ako bežné poschodové postele. Ak spí náhodou na normálnej nízkej posteli mimo domu, bežne sa z nej strepe dole, čiže v noci sa pohybuje po posteli poriadne, ale z tejto postele - to by proste musela vstať.

silvinusik
23. máj 2011

Ja mam pri dvojposchodovej posteli namontovanu do stropu a na dlzku zachytenu siet( taku zahradnu hojdaciu) a je to super, potom nespane ..

zuzana581
29. jún 2011

@kaselka ahoj. Ja som práve dnes pozerala postele a našla som takú, čo má ešte tretie výsuvné lôžko, ako tu už bolo spomenuté. Uvažujem na ňou s tým, že kým si malý nezvykne spávať sám (zatial spáva somnou, tiež má dva roky) tak budem ja na tom treťom lôžku pri ňom. Prípadne aj keď nebudem pri ňom, tak sa nebojím, že spadne. A čo sa mi ešte páči, že sa tá postel dá v prípade potreby rozložiť na dve samostatné.

dioliana1
29. jún 2011

@zuzana581 kde je takáto posteľ, môžete mi prosím dať link?

dioliana1
29. jún 2011

ďakujem

zuzana581
29. jún 2011

@dioliana1 Nie je za čo 🙂

andika10
30. jún 2011

http://www.mt-nabytok.sk/poschodova-postel-alex...
@kaselka ahoj mi máme túto vyšla nas na 365 eu aj s poštovnym, deti mali 2 a pol roka, používame ju ako dve samostatné postele a máme ju otočenú tak že tá mrežovaná časť je vonku takže sa nemusím báť že mi spadnú, je fakt masívna, ja sa v nej kludne vyspím

mirka414
30. jún 2011

@kaselka mne sa hrozne pacila postel od jysk
http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/mirka414/al...
neskoro som zistila od akej firmy je,ale strasne som ju chcela dcerke do izby aby mohla hore citavat knizky a sledovat oblohu a dolu spinkavat.nakoniec sme ale objednali inu a strasne sa malej paci..

barca1205
11. máj 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

My máme túto http://www.prespanok.sk/poste-domino-vratane-rostu?kat=postele%2Fdetske. Syna sme do nej dali, keď mal 3 roky a dolu sme mu urobili bunker. Doležité je naučiť dieťa bezpečne chodiť hore a dolu. NAjskor tam spával len cez deň, aby si zvykol. V noci má v izbičke nočné svetlo, keď chce prísť za nami, aby nespadol. Nespadol ešte ani raz a za nami chodí takmer každú noc

michal2222
10. aug 2015

Nemáte niekto skúsenosti s týmto obchodom? Chceme dve poschodové postele odtiaľ. Vďaka http://www.detskapostel.com/poschodove-postele/

patkaza
29. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

myslím že deti od 3 rokov už môžu kľudne spávať hore na poschodovej posteli .. ale závísí aj od konretneho dieťatka .. náš dorbec napr. už od 2 rokoch behal a snažil sa liezť hore na posteľ ale nedovolili sme mu to .. dneska má 3 a pol a spáva hore bez problémov nikdy nespadol a an isa toho neobávam .. poschodky sú väčšinou dobre riešene so zabranami aby deti nespadli http://akoapreco.com/podla-coho-vybrat-poschodovu-postel/

maria_umelkyna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matkoamonci
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
damoska
23. nov 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

ak dieta bude spinkat dole a daš mu nejaku zabranu, aby nespadlo, tak prečo nie. Hore by som ho al enedavala.

mareri
10. dec 2018

tiež by som sa viac prikladanala k vysuvacej posteli a dieta aspon nebude spat tak vysoko. A pekne ju zasunieš pod druhu a maš volny priestor