Kaderníčka na výpomoc - živnosť

evalubka
18. apr 2022

Dobrý potrebovala by som poradiť mám kadernícky salón a potrebovala by som prijať kaderníčku do salonu najlepšie na živnosť pracovali by sme dve ako je to so mzdou.

babovka2321
18. apr 2022

@evalubka no ak ju chces na zivnost, nech ti zaplati fixnu sumu za "kreslo" mesacne a nech ma vlastnu pokladnicu. Kebyze som kadernicka a niekto ma chce "zamestnat" na zivnost, pod 1600 eur by som nesla (v Kosiciach).

melanta
18. apr 2022

Kamoška je kaderníčka, má dve miestnosti, v druhej je kozmetička a tá jej platí za miesto. Príde mi to výhodnejšie. Ak ju chceš platiť ty, tak si prepočítaj, či jej vieš dať napríklad 1500 eur. Lebo urobiť to tak vieš, že jej dáš zmluvu na živnosť. Len či ju budeš vedieť uživiť. Lebo ak jej dáš na zmluvu fix, tak ten jej dať musíš či zarobia alebo nie. A zase ak bude ochotná robiť na fix za 600 eur, tak asi moc dobrá kaderníčka nebude a to ti odláka zákazníkov.

simca06022011
18. apr 2022

Živnostník nemá mzdu. Môžeš prenajať miesto a fakturovať, ostane veci by ale mala mat vlastne, pripadne do zmluvy prenshmu treba zahrnúť napr aj kozmetiku, upratovanie, čistiace prostriedky atd. Alebo klasika, pracovna zmluva.

melanta
18. apr 2022

@simca06022011 môže dať zmluvu aj živnostníkovi, na konkrétne činnosti a s fixom. Len v tomto prípade sa jej to neoplatí.

evalubka
autor
20. apr 2022

Ďakujem