Nechce papať moje ani umelé mlieko. Čo mám robiť?

paula80
29. júl 2008

Ahojte, nemáte niekto podobný problém ako ja?:Moj 3,5 mesačný synček sa pred dvoma týždňami úplne odstavil od prsníka, vzpieral sa plakal, nechcel chytiť, skúšala som všetko:zmeny polohy, homeopatiká, čaje, aby neprišla o mlieko, ale nič nezabralo.Hneď prestal priberať doc.kázala dokŕmiť.Lenže malý úplne odmietal fľašu a akékoľvek mlieko.Nakoniec sme skončili v nemocnici s tým,že nechcel ani prsník ani fľašu.Boli sme tam dva týždne a nakoniec začal trocha piť sunar 1, ale všelijako v spánku, a keď aj za bdela tak sa pri tom krúti a horkoťažko vypije 100-120 ml na dávku a aj to pije asi pol hodinu, cumlík mu musím stále poťahovať, aby neprestával piť. A to už som šťastná ak vobec vypije tú dávku každé 3 hodiny.A inak nikdy skutočne neviem odhadnúť či je hladný, lebo je spokojný, usmievavý, nikto mi nechce veriť, že máme takéto problémy. Viete niekto poradiť, čo s tým? Dík za každú radu Paula

libka1
18. aug 2008

No kojíme tak na striedačku, kojenie, fľaša, kojenie, fľaša, kojenie... Ale mlieka je stále menej... stále očakávam príkrmy, ale len teraz sme mali 3 mesiace, tak to ešte potrvá... ale fakt sa teraz polepšila... klop klop, tak dúfam že jej to vydrží... 😅
Ináč netuším takýmto spôsobom koľko denne vypije, ale nezaplače od hladu aký je deň dlhý, tak neviem... hádam by revala keby bolo málo 😒

paula80
autor
19. aug 2008

Ahoj ako sa všetky máte?
Martina46 a čo je s vami?Inak pozerala som vás v albume, malá je pekne buclatá, aspoň na fotkách to tak vypadá.

martina46
19. aug 2008

paula,
no mala je fakt taka baculka 😀 ona ma stihle telicko, ale pekne baculky rucicky a nozicky 🙂
no a my sme po starom. cirkus pri kojeni, snazim sa aj v spanku a v noci samozrejme, prikrmy pekne, len ten jogurt stale nic 😖
a dnes sa nam poobede zas - uz 2.x - strasne povracala, bolo to asi 2 hodiny po obede, tak ako minule. rozmyslali sme s manzelom, co vttedy 1.x jedla, ci nie zltko, lebo dnnes mala, ale nevedeli sme si spomenut.
tiez rozmyslam, ci to nie je zubymi. lebo:
ako jej zacali ist, bola nervozna cez den, inac nic a este ked som skusala v puse, len tak z kraja, ci ho ucitim, tak ju napinalo. to predtym nikdy. tiez ked si len tak skraja dava hracku do pusy. ci to proste v tej puse teraz nema citlivejsie a preto aj to vracanie.
zajtra zavolam doktorke. ale som rada, ze jej aj tak chuti celkom. a lyzicka v puse nevadi.

paula80
autor
19. aug 2008

martina,
tak som rada, že vám chutí 🙂 a ako som písala, vidno to na nej, aj keď viem, ako si sa natrápila, kým si ju takto vypiplala.
Neviem ti poradiť z čoho to vracanie a napínanie. A už koľko má zúbkov?
Náš je tiež strašne nervózny, strašne si papá ručičky ale so strašnými nervami, aj keď ho máme na rukách ide nás zjesť, ale strašne pri tom zúri. Můzu to byť zuby? Naliate ďasná ale nemá.A hračky ho strašne jedujú. 😠
Náš papá príkrmy tak celkom dobre, dnes zas skoro celú Hippku, škoda len že mu nechutí domáca vára, iba tie umelé kupované ☹ Ovocie som ešte neskúšala.

martina46
19. aug 2008

paula,
aj tanka bola v jeho veku taka, to neustale si cmuanie ruciciek, ako keby si ich chcela zjest.
a dusanko sa takto nespraval, ked bol malinky?
no, tanka ma zatial 1 zubok, zda sa mi, ze vidim presvitat uz aj 2. a hore ma zdurene dasienka. ale teraz uz nie je nervozna, aj cez den uz dobre spava.
no idem zalahnut.....

marianeta
20. aug 2008

Caute!

Paula aj moj je taky zurivy na hracky.Ked sa do nejakej zahryzne tak strasne zuri alebo zacne plakat.
Vcera sme boli bez obeda,lebo sme boli u ortopeda a dnes skusim obyc.jabko a uvidim ci sa zase vyhadze.
A maly ako s mliekom?

paula80
autor
20. aug 2008

Martina, Dušanko nebol taký,bol celkom iný kľudný, pekne papal, kojila som ho do roka bez problémov, bol dobré dieťatko. No vraví sa, že čo bábo, každé je iné. 😉

paula80
autor
20. aug 2008

Marianeta,
presne top robí náš Teo, neviem, čo to je.Náš papal včera celkom pekne obed, večer som skúšla kašu Ham ryž+ban, spapal trocha, nechutila mu, a v noci kakal 2x, musea som prebalovať a ráno kakal zas, tak mu asi nesadla. Nebudem ju viac dávať, neskor skúsim zas.A mlieko stále rovnako ale na viackrát sa mi podarí do neho dostať niekedy aj 120, ale ozaj niekedy.

marianeta
20. aug 2008

Paula
MAly je moc zlaty a kolko ma vlaskov.
Je ako ten moj,dlhy a stihly ako slizik.

paula80
autor
20. aug 2008

Marianeta,
naozaj je ako slížik, škoda, že nemáš album, ja som ho tiež len dnes spravila, lebo som nevedela zmenšiť fotky.
Chcela som sa ťa spýtať, koľkokrát ti malý spinká cez deň a koľko vydrží byť hore. Náš spí 4x krátko, ale dokáže byť hore max.2 hod. potom je už moc mrzutý

marianeta
20. aug 2008

Paula

Tiez tak spi ako tvoj,ale niekedy poobede pospi aj 2 az 3 hodiny ale to vynimocne.Spat chodi o 22:00 avstava o 6:00.V noci sa zobudi 1x na papanie,zalezi kedy sa pred spanim napapa.
A ovocie musim uplne zrusit lebo aj s doma spraveneho jablka sa vyflakoval.Dufam,ze jew to len prechodneho charakteru.
A na albume pracujem tiez musim zmensit fotice.

martina46
20. aug 2008

No dievčatá, ja teraz nemám pristup na veľký počítač, píšem z mobilu, nemôžem pozrieť fotky, ale už sa teším, keď budem môcť 🙂

paula80
autor
21. aug 2008

Ahoj Marianeta,
tak to tvoj bude mať asi nejakú alergiu na ovocie, ale o takej som ešte nepočula. Spýtaj sa doktorky.
Nášmu som ovocie ešte neskúšala iba mrkva+jabl.Hipp a dobre. Ale inak zelenina iná ako mrkva, zem, mu vobec nechutí, neotvorí ani ústa.Neviem prečo, som zvedavá keď tam pridáme masko.
Inak náš stále spí aj v noci prespí 12 hod. od20.00 do 8.00.dnes., ale vyhovuje mi to, aspoň vypije dáke mlieko.
A vy ako?Už sa teším na vaše foto.

🙂

martina46
22. aug 2008

Dievčatá, ja som už úplne na nervy ☹ malá tak vystrája, v noci v spánku pár hltov dá z jedného, z 2. už len dudká a spí. To isté, keď idem uspávať, pocucá, pomedzi to rev, mne sa mlieko nespustí a už spí. Ja už neviem, čo mám robiť. Mám strašnú depresiu z toho ☹

mikula
22. aug 2008

Ahoj holky!
Mám podobný problém.Malá bude mít v neděli 8 měsíců.Do šesti měsíců byla kojena plně,pak jsm začla dávat zeleninku,ovoce atd.Přes den už prakticky nekojím,jen v noci.jenže,malá se začla v noci moc často budit a já už toho mléka tolik nemám,takže na druhé kojení jí už nic neteče a řve 😒 Tak jsem ji zkusila ráno uvařit na snídani umělé mléko-Hami 2,ona to ale nechce!Zkoušela jsem každý den ale neuspěla jsem.Dnes ráno,jelikož jsem svoje mlíko opět neměla,jsem zkusila dát Bebu2 a zase nic ☹ Už teda nevím,jestli má vůbec cenu zkoušet Nutrilon atd...máte s tím některá zkušenost?Poradíte?Díky 🙂

mikula
22. aug 2008

Ještě jsem zapomněla napsat,že se mi z té Hami2 pozvracela! ☹

martina46
22. aug 2008

Mikula,
je úplne bežné, že takéto veľké detičky UM odmietajú. My sme vyskúšali všetky okrem Humany a hami.
Mlieko sa mi zle spúšťa zo stresu a snažím sa kojiť v noci, čo je čoraz ťažšsie, lebo malá prespí celú noc a v spánku to nejaký čas šlo v pohode, ale už viac a viac zaspáva a keď sa mi hneď nepustí, tak proste zaspí a koniec ☹
Keď kojíš iba v noci, čo pije cez deň? Iné mliečne veci ti papá?
No neporadila som, len sa zas pýtam.

mikula
22. aug 2008

Martina: ted budeme začínat s jogurty.Jinak večer dostává kaši-Sinlac.Přes den nekojím cca týden.

martina46
22. aug 2008

A nekojíš kvôli tomu, že máš málo mliečka?

mikula
22. aug 2008

jj,mám málo. 😒

dididi30
22. aug 2008

mikula ale aj tak si to pekne dotiahla 😉 aj ja chcem 😀

mikula
22. aug 2008

Didi díky 🙂 Ovšem jak MM nahradit??

dididi30
22. aug 2008

jak? no podla mna skus nutrilon je na zaciatok jemny 😉

mikula
22. aug 2008

Právě,že jsem už umělé zkusila a nechce to...

martina46
22. aug 2008

Ale nutrilon chutí hnusne a keď som ho porovnávala čo sa týka chuti, tak veľmi podobný ako beba.
Mne hovorila naša doktorka, že vraj humana je chuťovo najpodobnejšia MM. Tak skús ešte tu. Ale či to nie je iba reklama.. Alebo potom tie jogurty.

paula80
autor
22. aug 2008

Ahojte, aj ja som skúšala všetky mlieka, včetne humany. Ani tú nepil.
Martina, poradiť ti neviem, iba to, že ani mne sa nespúšťalo v noci, lebo malý slabo ťahal a proste nešlo to a potom som celé noci nespala a stresovala sa, že čo teraz. Vydrž.
Ešte mám jeden nápad, skúsiť novú fľašu Lovi, čo napodobňuje sanie z prsa. Chcem aj vyskúšať, ale nedostala som sa ešte do obchodov a je to novinka tak neviem, kde ju kúpiť.
Aj náš štrajskuje aj v spánku mám dosť problém do neho to mlieko narvať a donekonečna spávať tak veľa nebude.
A ešte jeden problém máme, zeleninu som skúšala roznu, chce len mrkva+zem, mrkva+jablko a kašu sinlac. Iné neotvorí ani ústa, neviem prečo.Neviem či možem dávať už aj ovocie?
Inak vydržte aj tak ste dobré, že aspoň semtam kojíte, vydržte a skúšajte tie mliečka, lebo aj tak si raz musia zvyknúť na iné mlieko, donekonečne nebudú kojené! 😒

martina46
22. aug 2008

Paula,
tá fľaša je niekde na internete? Odtiaľ sa nedá objednať? V čom napodobňuje sanie?

paula80
autor
22. aug 2008
martina46
22. aug 2008

Ajajáj, takže u nás ešte ani na nete nie ☹

paula80
autor
22. aug 2008

ale vraj je už dostať, písali v /mama a ja/ v lekárňach a v detských obchodoch, tak neviem. Inak ako dnes, štrajkuje
Tánička stále?