Nechce papať moje ani umelé mlieko. Čo mám robiť?

paula80
29. júl 2008

Ahojte, nemáte niekto podobný problém ako ja?:Moj 3,5 mesačný synček sa pred dvoma týždňami úplne odstavil od prsníka, vzpieral sa plakal, nechcel chytiť, skúšala som všetko:zmeny polohy, homeopatiká, čaje, aby neprišla o mlieko, ale nič nezabralo.Hneď prestal priberať doc.kázala dokŕmiť.Lenže malý úplne odmietal fľašu a akékoľvek mlieko.Nakoniec sme skončili v nemocnici s tým,že nechcel ani prsník ani fľašu.Boli sme tam dva týždne a nakoniec začal trocha piť sunar 1, ale všelijako v spánku, a keď aj za bdela tak sa pri tom krúti a horkoťažko vypije 100-120 ml na dávku a aj to pije asi pol hodinu, cumlík mu musím stále poťahovať, aby neprestával piť. A to už som šťastná ak vobec vypije tú dávku každé 3 hodiny.A inak nikdy skutočne neviem odhadnúť či je hladný, lebo je spokojný, usmievavý, nikto mi nechce veriť, že máme takéto problémy. Viete niekto poradiť, čo s tým? Dík za každú radu Paula

paula80
autor
22. aug 2008

Martina, našla som aj na nete:www.enikibeniki.sk a www.maderna.sk/dojcenskepotreby/

martina46
22. aug 2008

Svetové! Pozriem keď budem na veľkom pc.
A Táňka samozrejme stale. Dnes dokonca zjedla iba obed. A moje mlieko celý deň od smädu 🙂
To ale asi pre zúbky.

martina46
24. aug 2008

paula,
konecne som pozrela tvoj album, zlati chlapci a maly ake ma perfektne vlasky, to mu ako stihli take dlhanske narast??? 🙂
inac ako? my stlae rovnako.
neobjednala si tu flasu?

paula80
autor
25. aug 2008

ahoj martina,
ďakujem, Teo sa narodil vlasatý, ale o polovicu menej ako má teraz.
My hrozne, Teo štrajkuje a totálne, nechce zas piť ani v spánku, tak to do neho dostávam aj hodinu, aby aspoň niečo vypil, ale totálne sa metá, odťahuje, hrúza. Som zvedavá, či ho to prejde.
Včera aspoň pekne spapal obed, zas to isté mrkva+zem, len to mu chutí a večer trocha kaše. Inak je to katastrofa.
Nechce ani vodu, ani čaj no nič, iba včera som kúpila mrkvovú šťavu Hipp, tak tej troška vypil. Už ma z neho porazí 😢
Fľašu som neobjednala, myslela som že majú v obchodoch, ale zatiaľ nie.Tak asi objednám, ale aj tak určite z nej piť nebude tak, či tak. ☹
A vy? Pekne pije, či sa stále trápite?Chytí pekne a pije, neošíva sa? A v noci?

paula80
autor
26. aug 2008

Halooo....čo je s vami?
Marianeta a vy čo?
Martina nenapísala si ako pije, či už v pohode?
My sme dnes boli v poradni očkovať a predstavte si Teo váži 7150 g. Ja som z toho pach, lebo to ako málinko pije a ako horkoťažko to do neho dostávam, je až neuveriteľné že z toho priberá 😨

marianeta
26. aug 2008

Caf

Nemam vobec cas.S papanim sme ok az na ten strasny bordel po kazdom jedle.Je to katastrofa ja neviem teda ci som niekedy videla nieco horsie .Som z toho na nervy ,kazdy den periem uz nenavidim pranie a zehlenie.
Mliekom sme pokrocili sem tam vypije aj 160.Uz som mu dala aj par krat zuzlat piskoty a ide sa z nich zbesnit-on by chcel jest vlastne vsetko co vidi a ak nedostane tak reve 😅 .
Kasu z flase ani za svet a lyzickou to trva aj 45min lebo moc keca a polovica konci vzdy na jeho obleceni.
Pekne maly pribral supis 😉

martina46
27. aug 2008

paula 😨
tak to je sila!! tiez to nechapem, z coho pribera, ale my vo vasom veku smne tolko nemali! mozno ale z tych prikrmov...
my rovnako, mala pije v spanku, celkom v pohode, mne sa trochu lepsie spusta mlieko, ale niie je to ako kedysi. a to som predtmy bola nestastna, ze ako sa mi zle spusta, keby som toto vedela, co bude teeraz....
inac, my sme boli v pondelok v poradni a vazime 9350 😀
teraz zacala odmietat prikrmy, asi kvolli zubkom, tak ma to netrapi. uvidime. ale trochu kase s presnidavkou zjedla potvorka 😀 len kasu jej moc nechcem davat, nech radsej malinko, ale ovocie a zeleninu.
marianeta,
super, ze mliecko maly pije viac 🙂 a tie prikrm, to ti verim, my sme strasne vyzerali na zaciatku:

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

paula80
autor
27. aug 2008

Ahojte, tak vám obidvom závidím, že papáte.
Marianeta,tak to je super že 160ml.A po papaní máme aj my strašný bordel, všetky veci sú od mrkvy.A nejde to ani vyprať.
Martina, tá váha malej je ako majú niektoré deti v roku. Tak sa netráp vobec, toho mlieka musí byť určite dosť, inak by taká baba nebola.
Tak sa držte a papajte pekne ďalej 🙂

martina46
27. aug 2008

Mňa už ani netrápi to jedenie, ale to, že nemôžem nikam ísť, lebo vonku ju nenakojím, príkrm sme ešte radšej ani neskúšali a pije iba v spánku a máličko v bdení. Takže furt len doma ☹

paula80
autor
27. aug 2008

Martina, no my to máme ešte horšie, nemozme ist pomaly nikam, lebo stále striehneme kedy bude spať. Dnes sme boli napríklad na kontrole v nemoc. a v aute sa mu náramne páči, tam mi dokonca vypil aj sám trocha mlieka, keď ho to natriasalo a pozeral z okna, inak vobec nie. My sme na tom ale úplne biedne, a ešte včera bol očkovaný a je akýsi spavý a mrzutý aj trocha teplota a pije ozaj min. a nepapal ešte príkrm dnes. Tak som zvedavá. 😢
Inak cez deň je hrozne mrzutý, vydrží iba na rukách aj to sa musíme prechádzať, sám v postielke nechce byť ani hrať sa s hrkálkami. Vydrží iba chvílu, nestíhame pri ňom nič, akurát teraz spí už asi hodinu. Takže aspoň chvíľka kľud. 😉 Včera som celý deň skúšala vodu z fľašky sem tam cucol, ale iba pár hltov, mám obavu, že sa nikdy nenaučí piť sám a s chuťou ☹ No čo už.

martina46
27. aug 2008

paula, neboj, nauci 😉
ved aj pekne pribral.

marianeta
31. aug 2008

Caute kocky ako s papanim?

paula80
autor
31. aug 2008

Ahoj Marianeta,
no u nás je zas kríza a veliká. Nepapá už nič, mlieko min v spánku, aj to problém aby vobec vypil 50,zelenina, ovocie, kaša už 3 dni nechce ani otvoriť ústa, aj keď mu to ako tak napchám do pusy - vyvracia to všetko. Jedine vodu mu dávame zo striekačky a to prehĺta ale nie moc. Skúšala som aj mlieko striekačkou, ale plakal a následne vyvracal všetko.Túto noc spal od 20.30 do 9.15 - normálne som mala obavy.Takže za posledné 2 dni nespapal žiaden príkrm a mlieka max.500 ml. za 24 hod.Krízový stav u nás.

A vy dobre? určite papáte pekne. My sa z toho asi nikdy nedostaneme 😖 Už som stratila všetku nádej, mlieko neznáša a aj všetko čo má chuť- hlavne sladkú.

martina46
31. aug 2008

Paula,
500ml za 24 hodín nie ešte tak strašne zlé. Horšie je, za akých podmienok to spapá ☹
My sme tiež nie dobre s príkrmami, papá menej, ale aspoň obed celkom ide. Večer ovocie nič moc, doobeda sa už ani nesnažím. Jogurt úplne 0 bodov. Mlieko sa snažíme stale rovnako. V bdelosti málo, musí hneď dobre tiecť a v spánku zas moc tvrdo spí, neťahá, iba predné mlieko. Ale ide to, určite priberá, len sa trápim ja ☹

marianeta
31. aug 2008

Paula
Ten tvoj synator asi zije zo vzduchu.Je to strasne,ze sa takto trapite. Nas sa ide so zeleninou zadrhnut a sem tam mu dam aj to ovocie aj s piskotou aj ked ma cervenu hlavu.
A pekne si pospal ja by som to obcas prijala.
A nemoze ho boliet hrdielko alebo co ked nechce papat?

paula80
autor
31. aug 2008

Ahoj Marianeta, ďakujem za útechu, ale čo už ☹ Dúfam, že z toho vyrastie a časom príde na to, ako zahnať hlad. 🙂 Hrdlo ho isto nebolí, boli sme v poradni v utorok, pozerala mu ho. Aj vtedy zas zle papal. Jednoducho mu mlieko nechutí, lebo dnes poobede spapal výživu. Aspoň čosi.
Ozaj doktorka mi vravela, že od pol roka mozem dávať pribináčka,čo ty na to?

marianeta
31. aug 2008

Ked ti to dr dovolila tak mu daj,mozno to bude pre neho to prave orechove 🙂.
To mas tak co lekar to iny nazor.My ideme vo stvrtok na poradnu a poviem ti neviem sa dockat hlavne som zvedava co povie na tie flaky co sa mu robia po ovoci ci nas posle na alergologiu alebo co.

paula80
autor
31. aug 2008

Marianeta,
ešte stále máva tie fľaky, aj ja som zvedavá, čo ti na to povie.daj potom vedieť a prosím ťa ak máš dobrú doktorku, skús sa jej len spýtať, či náhodou nemala taký prípad ako sme my, či by nevedela poradiť, lebo už neviem, koho sa opýtať, ako to riešiť ďakujem

marianeta
31. aug 2008

Opytam sa ak nezabudnem.Neviem ci som to tu uz nepisala,sestrina mala brala nejake kvapky co podporuju chut do jedla.Len sa nemohli brat dlhsie ako mesiac ale vtedy papala pekne.
A tvoja lekarka uz tiez asi nevie co s nim co?

paula80
autor
31. aug 2008

To veru nevie, ja mám mladú dokt. nemá tolko praxe, ale ani v nemocnici nám nevedeli pomocť, tak skúšam,či sa niekto iný s týmto nestretol.Náš bral tiež sirup peritol, ale má vedľajší účinok spavosť, je to aj sedatívum, tak nám ho tiež po 3 týž. vysadili, ale nezabral moc, ibaže bol cez deň nervoznejší.Inak spí rovnako teraz, ako aj keď ho bral, teda aj 4x cez deň - krátko. Tak neviem.
Inak koľkokrát za deň dávaš príkrmy 2x? ovocie a zeleninku?A pije ti malý čaj a z akej fľaše a cumľa? neviem, či som sa ťa to už pýtala.

marianeta
31. aug 2008

Prikrm davam na obed zelinku a taku skorsiu veceru kasu ale nedavam mu hu kazdy den.Dnes jej zjedol 160 obed nemal lebo som zarovno s nim zaspala 🙂 .NO a to ovocie tak raz za tyzden niekedy nema aj dva tyzdne.
CAj pije ako kedy niekedy vypije za den 200ml a niekedy ani 100.Flase mam sklenne a cumle baby nova tvarovane ine mi nechce.
Ja mam starsiu lekarku nie teda babku ale je velmi mila aj sestricka je super,niekedy mi pripada ze je tam za lekarku ona 😀 .
A mlieko uz nemas?

paula80
autor
31. aug 2008

Mlieko už nemám ,nekojím už asi 1,5 mes.Mlieko sa mi úplne stratilo.A ty vlastne od kedy nekojíš a prečo?A cumlík ukludnujúci dudká?Náš má klasicky nuk od 2 mes. a je na nom závislý,keď zaspáva.Mne kašu už vobec nechce ani ústa neotvorí. ☹

marianeta
31. aug 2008

Ja som kojila do 2 mesiacov,ale aj to tak,ze vzdy musel dostat UM.On ked sa narodil na druhy den ho zobrali na JIS kvoli nejakej infekcii a tam som za nim mohla rano na 5 min a vecer takze dojcenie nebolo mozne no a tak sa neucil pit z flase.Aj som tie dva mesiace bojovala ale bolo to trapenie chvilu som aj odsavala z flase to pil jak divy.Ale mlieka ubudalo za cely den som odsala ledva30ml a maly si z prsnikov spravil dudel a uspaval sa s nim tak som to vzdala aj ked ma to velmi mrzi.
Dudlik nechce iba obcas vezme ked je moc zly.

martina46
7. sep 2008

ahojte. ako sa mate, co nove? my nic 😀

paula80
autor
8. sep 2008

Ahoj Martina, my sa máme nie moc ružovo. ☹ Ako vlastne stále. Teo pije stále menej a menej, v noci prespí aj 12-13 hod. a nechce piť. Ráno sa zobudí a nepýta jesť, tak ho krmim striekačkou, no hrúza. Cez deň semtam vypije v spánku, ale nič moc a trvá to aj trištvrte hodiny, kým ho nakŕmim. Príkrmy nič moc, pár lyž.aj to ho musíme zabávať celá rodina. Doma varená strava - na tú ani nechce otvoriť ústa.Vodu dávame tiež striekačkou,aj to povyplúva, sám nevypije z fľaše ani glg.Takže asi tak u nás.
Inak po prevážení má stále rovnako 2 týž, chválabohu aspoň zatiaľ neschudol.Už mám toho ale naozaj dosť, potrebovala by som resetnúť a začať normálne žiť. ☹

A marianeta vy ako? Čo doktorka povedal na tie fľaky a papáte pekne?

marianeta
8. sep 2008

Cau

My papame dobre ale po prikrme je uz za taku 1,5 az 2 hod hladny tak este mlieko.Co sa tych flakov tyka sama som zistila,ze nemoze jablko ma to len z neho.Teraz papame hrusky banany a broskyne a nic,ziadne flaky.Doktorka len povedala ze je to skoda lebo jablka su pre babo najlepsie.Hadam to po case zmizne.

A pribral sotva pol kila ☹

marianeta
30. sep 2008

Ahojky

Ako sa vam dari,nic sa nehlasite.

paula80
autor
1. okt 2008

Ahoj, My sme sa akurát včera vrátili z nemocnice po troch týž. Bratislavské Kramáre, užili sme si svoje.
Malý nechcel nič piť, trápila som sa naozaj aby čosi vypil, tak som kontaktovala Kramáre a prijali nás. Tam mi dc.potvrdili, že najvyšší čas to riešiť,lebo bolo z výsledkov vidno,že už nejaký čas stráda a nie je dosť zavodnený.
Bohužiaľ sme chytili hneď na 3 deň v nem. črevnú virózu - vracal, kakal tak bol týž. na infúzkach. Potom mu zaviedli sondu do bruška cez nos a pomaly sme skúšali zväčšovať žalúdok, potom začal aj sám piť, ale len tak že som ho zabávala nad tvárou s hračkami a čo nevypil, to som dostriekala cez sondu do bruška.Má ju stále nalepenú na čielku, vyzerá to hrozne, ale nemali sme inú možnosť.Naučila som sa ju zavádzať aj ja,každé 3 dni sa mení a bude ju mať, kým nezačne sám piť dostatne ☹ Takže neviem dokedy. Inak má všetko ok, až na reflux zahusťujem mu mlieko nutritonom a negrcká potom po ňom. Už na dávku vypil aj 170 ml.Pije každé 3 hod. Príkrmy nechce stále, iba tie jeho 2 oblúbené.Síce ako sme doma zas štrajkuje, lebo je celý rozkokošený, ako keby bolo všetko pre neho nové.Inak nám vyšli 2 spodné zuby, slintá strašne.Takže mi asi tak. 😒
A vy čo nové?

marianeta
1. okt 2008

To je hrozne Paula ako daleko to zaslo.Chuda male ☹ .No my sme na tom dobre,sice mlieka viac nevypije ako 150 ale prikrmy mu chutia,aj jablko uz moze a vcera nam tiez vykukol prvy zub.On slinil strasne ale asi pred tyzdnom to akosi ustalo a hla zub.
A ako si to zvladala v nemocke? Mna by to asi polozilo ja som tazko niesla pobyt po porode.

martina46
1. okt 2008

Paula, tak to je mi ľúto, že ste takto ☹
a stale nič nezistili? Nemá podráždene hrdielko z toho refluxu?
Snáď budete skoro ok.
Marianeta, aspoň ty máš dobré správy.
My máme už 4 zuby. Znášala v pohode, bála som sa, ako to potom bude s pitím.
My stale viac menej rovnako. Do pitia ju nútim, myslím kojenie. Asi je to definitívne tak, že sa hnevá, že jej pomaly tečie a ja mám ešte aj často dni, kedy sa mi nespúšťa.
Príkrmy stále iba 2 denne. Chcela som už ráno, ale ona ledva vypije mlieko, nie to ešte niečo zjesť. Ale budem musieť. Vodu som jej prestala núkať, lebo som nevidela zmysel, ale začnem tlačiť, lebo to takto nejde. Kojím stale aj v spánku.