Slovenská živnosť v Nemecku

nikaleo17
1. nov 2023

Dobrý deň,

Chcem sa opýtať či je možné na Slovenskú živnosť bývať v nemecku v prenájme? Chceli by sme sa tam presťahovať na nejaký čas máme syna 6 ročného a 2 ročné dievčatko. Nepotrebujem vybavovať ani prídavky z nemecka len či by mi vzali toho väčšieho do škôlky? Kto vie poradiť? Bežné veci ako doktor európska kartička neplatí?
Chceme si len niečo nasporit a vrátiť sa domov a je nám ťažko byť tak ďaleko od seba.

Ďakujem

mimicka2013
1. nov 2023

@nikaleo17 a co ma zivnost s byvanim v prenajme?

nikaleo17
autor
1. nov 2023

@mimicka2013 ci netreba nejaké povolenie na pobyt v inej zemi keďže aj starší syn by chodil do škôlky

stefi_k
1. nov 2023

Europska karticka poistenca sluzi na neodkladnu zdravotnu starostlivost, nie na bezne navstevy lekara. Neviem co ma mat spolocne slovenska zivnost a podnajom, je mnozstvo ludi co pracuje na slovensku zivnost a niekde musia byvat, aj ked praca pre jedneho zamestnavatela na zivnost je na hrane legalnosti. Budete pracovat obaja alebo len jeden?

tundra
1. nov 2023

Nechcem ti brat iluzie,ale nemecko uz nie je to co bolo kedysi.A kombinacia prace na slovensku zivnost dlhodobo v DE a sucasne tam zit,je tak ako pisala stefi-k viac ako na hrane legalnosti.Ak tam manzel pracuje,tak nech on zisti na miestnych uradoch,ake ma moznosti na prestahovanie rodiny do miesta prace a nasledne povinnosti ohladne zdr.poistenia,dani,prihlasenia na pobyt atd.

olimuc
1. nov 2023

Nie netreba ale treba dokazat prijem, aby Ti niekto prenajal byt … v nejakej “diere” ok, Mnichov, Stuttgart bezpredmetne, na 1 byt pripada 45 uchadzacov, rodinu s 1 Svk prijmom nepozvu ani na obhliadku. Navstevy lekara nie, neodkladna starostlivost ano. Skolka - velke mesto bez sance v nejakom zapadakove mozno ano, az skola je povinna. .. ale budete potrebovat nemecke zdravotne poistenie a adresu, inac ho do skolky nezoberu … teda mozno v nejakej diere alebo v sukromnej, ale ta moze vyjst aj na 700-800€

pe_mi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zara1357
1. nov 2023

@nikaleo17 Ved si zavolajte do MŠ kam by ste podla bydliska dali deti a oni Vam povedia, ake su podmienky na prijatie dietata. Jednalo by sa zrejme o prechodny pobyt. A co sa tyka lekara, tiez by ste sa tam museli nahlasit u nejakeho.

minenkak
1. nov 2023

@nikaleo17 Slovensku živnosť určite nie radšej sa zamestnať,to je strašné a vykoristuju slovákov na slovenskej živnosti,môj muž ich stretáva na stavbách a keď sa rozprávajú až mu je do plaču koľko majú na hodinu

nikaleo17
autor
1. nov 2023

@tundra nejde mi o luxus len chceme aby rodina bola po kope to je všetko. My bývame 36km od najbližšieho mesta a verte mi v diere bývam teraz.

nikaleo17
autor
1. nov 2023

@pe_mi nie manžel býva na ubytovni ešte s dvomi a tiež mu to lezie dosť na nervy.

nikaleo17
autor
1. nov 2023

@zara1357 ďakujem za radu až tak ďaleko som ešte nedosla

nikaleo17
autor
1. nov 2023

@minenkak manžel má veľmi dobré platenú hodinovku to nemôžem nič na toto povedať len neviem ani kde začať kde hľadať prenájom ako nájsť škôlku môj syn je novembrový takže teraz je predskolak a aj tak by som rada vypadla zo Slovenka aj na pekných pár desiatok rokov a potooooooom možno sa vrátila

pe_mi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minenkak
1. nov 2023

@nikaleo17 môžem sa opýtať či je to pekne zarobí ak nevadí

minenkak
1. nov 2023

@nikaleo17 mňa tento veci strašne zaujímajú

tundra
1. nov 2023

Nebolo by lepsie sa prestahovat k cesko-nemeckym hraniciam?Vsetko by si mala ovela jednoduchsie.

minenkak
1. nov 2023

@nikaleo17 musíš si aj pozrieť ubytovanie koľko stoja byty kde robí muž a určite slovenska živnosť a život v Nemecku nehrozí ,treba vám zdravotné poistenie máte detí.Muz nech sa radšej zamestná