Tehotná v Nemecku

primark_goodlook
6. okt 2020

Ahojte,
Pracujem 3tý mesiac v Nemecku pri Augsburgu. Rada by som sa opýtala, či budem mať nárok na materskú a rodičovský príspevok. Poistená som v AOK Bayern a bývam spolu s priateľom v malom mestečku, sme samozrejme prihlásení aj na úrade. Ďakujem krásne za info. 🙂

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirkaandrej
21. nov 2020

@primark_goodlook matersku nie a rodicovsky ten minimalny, kedysi to bolo 300€ na rok.

jana8818
3. mar 2021

@bambulienka25 myslím že nie ....ja som tu porodila dcéru a nemala som tu ani zdravotnú poisťovňu ani prácu ...rodila som ako anonymne dcéra mala ísť na adopciu a aj bola u náhradných rodičov cca 2 mesiace len ja som si to na poslednú chvíľu rozmyslela a tu adopciu som nakoniec nepodpísala a môj priateľ ktorého som spoznala až po tom pôrode mi pomohol ,dal mi adresu našiel prácu na minijob a bez problému som ju získala a hlavne čo chcem napísať k vašej téme že si aj vybavila prídavky a aj rodičovský čo je 300€ na rok alebo to ide na 2 roky po 150€.
Potom som s tým priateľom otehotnela a mala som už inú prácu na 450€ akoze tiež minijob kde sa neodvádza daň a bolo to tak že ja som nastúpila do práce v decembri a v januára správa od gynekológa že som tehotná a potom som ani do práce nechodila kvôli pnke že som mala rizikové a riadne som dostala materskú ..6tyždne pred a 8 týždne po myslím že 13 e na deň či ako to počítajú od zdravotnej poisťovne AOK ...a potom normálne rodičovský