icon

Baby ktoré máte doma bazén.

avatar
batola1
Včera o 21:03

Baby ktoré máte doma bazén...cca 10 m3,ako v ňom ohrievate vodu?ale tak aby mala 25-28 stupňov,a dal sa využívať aj keď je vonku napríklad len 22 stupnov?ďakujem 🙂

avatar
chrobak7
Včera o 21:24

@batola1 My máme bazén síce "len" 4,5 m3, ale máme malý elektrický ohrievač Bestway

https://www.lidl.sk/p/bestway-ohrievac-bazena/p...

a jednu čiernu solárnu fóliu k tomu. Keď je dostatok slnka, tak solárna fólia vyhreje bazén na tých 29-30 st. Ak je chladnejšie, tak prikúrime na 2-3 hodiny aj ohrievačom.
Na tak veľký bazén, aký máš, už potrebuješ skôr tepelné čerpadlo, ale výkonnejšie, aspoň tak 3-5 kW. Cena takého čerpadla je niekde okolo 500 €. Elektrickým ohrievačom sa tebe už nevyplatí ohrievať, bolo by to príliš nákladné a solárne fólie by si potrebovala aspoň 5 a viac.

https://www.testado.sk/tepelne-cerpadla-k-bazen...

anonym_cac785
Dnes o 01:30

Solárny ohrev. Už dva dni je vypnutý, lebo voda je už moc tepla. 32 stupňov mala včera, 17 m3.

anonym_d4cf23
Dnes o 03:33

My mame obyčajnú čiernu hadicu napojenu cez filtráciu (200m), ktorá je na streche garáže. Vodu mame 34stupnovu