Je vhodné dávať 20 mesačné dieťa na nočník?

luciasveckova
9. júl 2020

Kedy je vhodny cas davat 20 mesacnu na nocnik.na buduci rok ju chcem dat od septembra do skolky takze by bolo idealne ju uz odplienkovat pomalicky.

nika82
9. júl 2020

kludne uz mozes skusat

amienne
9. júl 2020

mne pediatricka radila zacat uz v 18tich mesiacoch davat a zoznamovat. 2 tyzdne po dovrseni 2 rokov som jej vzala plienky a odvtedy ich nema ( teda okrem spanku to este nevie udrzat bez plienky) Ma teraz 2 a pol roka. Odplienkovavala som asi mesiac s tym, ze uz po tyzdni to bolo s nehodami len sem tam, potom sa to na dva tyzdne zhorsilo, ze nehody cely den aj som uz zvazovala naspat plienku ale vytrvala som. Mala vsetkemu rozumela, a vyzeralo to akoby ma skusa, tak som na nu raznejsie nakricala a vyhresila ked urobila poslednu nehodu a odvtedy sa nepocikala a ani nepokakala ani raz. Drzim palceky.

ave17
9. júl 2020

Mam dve deti, v tomto veku už boli obe odplienkovane 🙂 na nočník som ich posadila od kedy vedeli samostatne sedieť, vždy pred a po jedle, od roka a pol sa už normálne pytali🙂 takže určite už daj

katrin21
9. júl 2020

Ci je to vhodne? Samozrejme davno malo nocnik poznat😉... niektore su v 20mes uz aj v pohode odplienkovane. Nemas na co cakat....

terka224
9. júl 2020

Mame 10 mesiacov a uz dobrý mesiac ju davam. Inde ako do nocnika sa mi ani nevykaka

domininka
9. júl 2020

@luciasveckova Urcite uz skusaj. Nasa sa odplienkovala ako 20 mesacna. Kakala este skor, od roka a od roka a pol uz bez nehody.

lubi40
10. júl 2020

@luciasveckova mozes skusis 1x, 2x denne-pred/po spanku. Ak nebude protestovat postupne pridavaj. Vacsina deti je okolo 2 roku zivota pripravena na odplienkovanie. Niektore deti skor/ine neskor. Niektorym to trva par dni, inym mesiace. Hlavne pozitivne myslenie. zabavit, pozerat knizku, pochvalit ak sa podari.
Deti su vraj pripravene, ked sa zacnu "skryvat" pri potrebe, cize zalesu za gauc, odidu do inej izby...

eriksonka1234
13. júl 2020

@luciasveckova samozrejme môžeš , ja som prikladala radšej ani nenapíšem od kedy, lebo niektoré maminky by ma ukamenovali. Od 18 mesiacov boli bez plienky bez akejkoľvek ujmy🙃